Jump to content

Αξιόπιστα/φτηνά sites με κινέζικα κινητά


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γειά σας, θέλω να παραγγείλω άμεσα το συγκεκριμένο κινητό http://www.minideal.net/zte-v956-android-4-1-smartphone-mobile-4-5-screen-quad-core-dual-sim-5mp.html ειναι αξιόπιστο το κινητό?? αλλα και το κατάστημα?? η θα έχω ιστορίες :P επειδή δεν έχω ξαναπαραγγείλει απο εξωτερικό εκτος απο ebay χρειάζεται κάτι που πρέπει να αναφέρω ή να κανω?? μην εχω προβλήματα με τελωνεια και οτιδήποτε αλλο...Ευχαριστώ

 

Για το τηλέφωνο θα σου πρότεινα το ZTE V965 που νομίζω είναι καλύτερο και πιο σταθερό (προσωπική εκτίμηση). Και για τα δύο υπάρχει topic εδώ για να διαβάσεις και να αποφασίσεις.

Το minideal είναι από τα πιο αξιόπιστα καταστήματα.

Δεν χρειάζεται να κάνεις κάτι παραπάνω. Αν και το ξέρουν καλά και οι ίδιοι του υπενθυμίζεις να το δηλώσουν "gift" με μικρή αξία.

Αυτές τις μέρες είναι η αργία της Πρωτοχρονιάς στην Κίνα. Ρώτα αν θα το στείλουν τώρα (λίγο δύσκολο) ή θα μείνει για μετά την αργία.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Γειά σας, θέλω να παραγγείλω άμεσα το συγκεκριμένο κινητό http://www.minideal.net/zte-v956-android-4-1-smartphone-mobile-4-5-screen-quad-core-dual-sim-5mp.html ειναι αξιόπιστο το κινητό?? αλλα και το κατάστημα?? η θα έχω ιστορίες :P επειδή δεν έχω ξαναπαραγγείλει απο εξωτερικό εκτος απο ebay χρειάζεται κάτι που πρέπει να αναφέρω ή να κανω?? μην εχω προβλήματα με τελωνεια και οτιδήποτε αλλο...Ευχαριστώ

 

 

Διάβασε εδώ για περισσότερα

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=379544

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας, θέλω να παραγγείλω άμεσα το συγκεκριμένο κινητό http://www.minideal.net/zte-v956-android-4-1-smartphone-mobile-4-5-screen-quad-core-dual-sim-5mp.html ειναι αξιόπιστο το κινητό?? αλλα και το κατάστημα?? η θα έχω ιστορίες :P επειδή δεν έχω ξαναπαραγγείλει απο εξωτερικό εκτος απο ebay χρειάζεται κάτι που πρέπει να αναφέρω ή να κανω?? μην εχω προβλήματα με τελωνεια και οτιδήποτε αλλο...Ευχαριστώ

 

Οντως φιλε καλυτερα να πας στο ZTE V965,ειναι καλυτερο και πιο νεο μοντελο απο το 956.Τα εχω δοκιμασει και τα 2 και το V965

ειναι πιο καλο θεωρω.:)Τουλαχιστον αυτο ενιωσα οταν τα δουλεψα και τα 2.

Και φυσικα το minideal είναι από τα πιο αξιόπιστα πλεον καταστήματα.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τεχνικά η δυνατότητα να ξέρουμε όλα τα κινεζομάγαζα που συνδέονται και στο myphone.gr (λίστα) ή το ψάχνουμε με το όνομα του καταστήματος?

 

Ευχαριστώ από πριν

 

3 φορές έχω δοκιμάσει αυτή τη λειτουργία.

2 από site του φόρουμ επιτυχώς και μία από το focalprice που με έγραψαν κανονικά.

Πάντως ένα ποστάκι εδώ, δε νομίζω να αγνοηθεί.

Που και να αγνοηθεί, ελεύθερη αγορά είναι, πάρτε το από όπου θέλετε.

Link to comment
Share on other sites

Το Alibaba έχει αρχίσει μια ελκυστική πρακτική με στόχο να προσελκύσει μάλλον πελάτες της λιανικής, εφαρμόζοντας τις λεγόμενες ομαδικες παραγγελίες...group deals...

 

Αν ενδιαφέρονται πχ 20 άτομα από εδώ να αγοράσουν το Pipo Max M6, αντί να το αγοράσει ο καθένας χωριστά, το αγοράζουν όλοι μαζί και τους έρχεται φθηνότερα...

 

...έχει ενδιαφέρον αν οργανωθεί τίποτα από εδώ...

 

Το Aliexpress είναι του Alibaba. Ποιος ο λόγος να κάνει κάτι τετοιο και να μπλέκεις με έννοιες κι όρους χονδρικης κλπ, με έμπορους που δέχονται κυρίως πληρωμή με τραπεζική κατάθεση (απ τη στιγμή που απευθύνονται σε μεγάλες παραγγελίες χονδρικής), αντι να παραγγείλεις εύκολα κι απλά απ το aliexpress; πού το ειδες αυτό βασικά; Δώσε κάποιο λινκ

 

Ένα τέτοιο μήνυμα έλαβα και σήμερα και έτσι μου είχε δημιουργηθεί η εντύπωση για τον "θεσμό" των group deals

 

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=40462&stc=1&d=1390756499

Link to comment
Share on other sites

Κινέζικη πρωτοχρονιά εχουν φιλε μου......:)

 

Με ποσες αγορες απο εκει εισαι και το θεωρεις αξοιοπιστο το καταστημα?

Εχω ηδη 12 αγορες

και περιμενω πως και πως την 13η το Xiaomi mi3.Ολα με DHL χωρις προβλημα.Ελπιζω να μην ειναι η 13η και η γρουσουζικη.:lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες,

 

έχω το εξής θέμα, έκανα μία παραγγελία από το ibuygou, διάβασα αρκετά γι'αυτό (πως είναι αξιόπιστο κτλπ) και μέχρι στιγμής από πλευράς του όλα δείχνουν ΟΚ.

Το μαγαζί έστειλε την παραγγελία 31/12/13 στο SGPost το οποίο το έστειλε προς Ελλάδα στις 2/1/14 το οποίο είναι και το τελευταίο status του Tracking ID.

 

Σε επικοινωνία μου με το SGPost μου λένε πως το παραδώσανε Ελλάδα, τα ΕΛΤΑ μου λένε δεν έχει έρθει Ελλάδα και γω είμαι στην μέση με την κινέζικη πρωτοχρονιά στην πλάτη. Αναμένω νέα απάντηση από SGPost σε μία ερώτηση που έκανα αλλά δεν πιστεύω να βγάλω άκρη.

 

Το Tracking ID είναι το RF195208805SG. Προφανώς το dispute και claim είναι μία λύση, αλλά πραγματικά δεν πιστεύω ότι φταίει το κατάστημα :( .

 

Εσείς τι λέτε;

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες,

 

έχω το εξής θέμα, έκανα μία παραγγελία από το ibuygou, διάβασα αρκετά γι'αυτό (πως είναι αξιόπιστο κτλπ) και μέχρι στιγμής από πλευράς του όλα δείχνουν ΟΚ.

Το μαγαζί έστειλε την παραγγελία 31/12/13 στο SGPost το οποίο το έστειλε προς Ελλάδα στις 2/1/14 το οποίο είναι και το τελευταίο status του Tracking ID.

 

Σε επικοινωνία μου με το SGPost μου λένε πως το παραδώσανε Ελλάδα, τα ΕΛΤΑ μου λένε δεν έχει έρθει Ελλάδα και γω είμαι στην μέση με την κινέζικη πρωτοχρονιά στην πλάτη. Αναμένω νέα απάντηση από SGPost σε μία ερώτηση που έκανα αλλά δεν πιστεύω να βγάλω άκρη.

 

Το Tracking ID είναι το RF195208805SG. Προφανώς το dispute και claim είναι μία λύση, αλλά πραγματικά δεν πιστεύω ότι φταίει το κατάστημα :( .

 

Εσείς τι λέτε;

 

Εδώ είσαι offtopic. Θέματα αποστολών εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=375316

 

Επί του θέματος. Κανένας δεν σου λέει ακριβός ψέματα. Το SG Post το έχει στείλει. Για τα ΕΛΤΑ το "έφτασε Ελλάδα" σημαίνει όταν ανοιχτεί ο σάκος που περιέχει το δέμα σου και καταγραφή στο σύστημα τους. Αυτό προφανώς δεν έχει γίνει για αυτό σου λένε πως δεν έχει φτάσει. το πιο πιθανόν είναι ο σάκος με το δέμα σου να είναι αεροδρόμιο και να περιμένει να ανοιχτεί. Αν διαβάσεις το topic με τις αποστολές θα δεις πως υπάρχουν πολλά δέματα που ξεκίνησαν τις πρώτες μέρες του Ιανουαρίου και δεν έχουν φτάσει ακόμα. Υπομονή.

Από τι γράφεις έχεις πληρώσει πριν 1 μήνα. Είναι πολύ νωρίς ακόμα για dispute. Αυτή τη στιγμή δεν έχει νόημα να ανοίξεις. Θα σου πουν να περιμένεις να φτάσει το δέμα.

 

(Οι διαχειριστές ας τα μεταφέρουν στο topic των αποστολών)

Link to comment
Share on other sites

Εχω ηδη 12 αγορες

και περιμενω πως και πως την 13η το Xiaomi mi3.Ολα με DHL χωρις προβλημα.Ελπιζω να μην ειναι η 13η και η γρουσουζικη.:lol:

 

DHL express με tracking που έρχεται σε 2-3 μέρες η το αργό χωρίς tracking που έρχεται μέσο ταχυδρομείου;

Link to comment
Share on other sites

πιστευω οτι στην λιστα με τα αξιοπιστα πλεον πρεπει να μπει και το spemall.πολυ καλο μαγαζι και εξυπηρετικο.Μεχρι στιγμης.Το μονο κουφο

οτι θα κλεισουν μεχρι τις 6 φεβρουαριου.:wacko:

ΟΛΑ τα κινεζικα μαγαζια θα ειναι κλειστα μεχρι τις 7 φεβ λογω κινεζικης εορτης που εχουν εκει.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Πόσες περίπου μέρες θέλει για να δείξει απο Despatched to overseas μεχρι να φτασει Ελλαδα με singpost?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Πόσες περίπου μέρες θέλει για να δείξει απο Despatched to overseas μεχρι να φτασει Ελλαδα με singpost?

 

Offtopic. Διάβασε εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=375316 και θα πάρεις την απάντηση.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τεχνικά η δυνατότητα να ξέρουμε όλα τα κινεζομάγαζα που συνδέονται και στο myphone.gr (λίστα) ή το ψάχνουμε με το όνομα του καταστήματος?

 

Ευχαριστώ από πριν

 

Καλησπέρα παίδες,

 

έχω το εξής θέμα, έκανα μία παραγγελία από το ibuygou, διάβασα αρκετά γι'αυτό (πως είναι αξιόπιστο κτλπ) και μέχρι στιγμής από πλευράς του όλα δείχνουν ΟΚ.

Το μαγαζί έστειλε την παραγγελία 31/12/13 στο SGPost το οποίο το έστειλε προς Ελλάδα στις 2/1/14 το οποίο είναι και το τελευταίο status του Tracking ID.

 

Σε επικοινωνία μου με το SGPost μου λένε πως το παραδώσανε Ελλάδα, τα ΕΛΤΑ μου λένε δεν έχει έρθει Ελλάδα και γω είμαι στην μέση με την κινέζικη πρωτοχρονιά στην πλάτη. Αναμένω νέα απάντηση από SGPost σε μία ερώτηση που έκανα αλλά δεν πιστεύω να βγάλω άκρη.

 

Το Tracking ID είναι το RF195208805SG. Προφανώς το dispute και claim είναι μία λύση, αλλά πραγματικά δεν πιστεύω ότι φταίει το κατάστημα :( .

 

Εσείς τι λέτε;

 

Εδώ είσαι offtopic. Θέματα αποστολών εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=375316

 

Επί του θέματος. Κανένας δεν σου λέει ακριβός ψέματα. Το SG Post το έχει στείλει. Για τα ΕΛΤΑ το "έφτασε Ελλάδα" σημαίνει όταν ανοιχτεί ο σάκος που περιέχει το δέμα σου και καταγραφή στο σύστημα τους. Αυτό προφανώς δεν έχει γίνει για αυτό σου λένε πως δεν έχει φτάσει. το πιο πιθανόν είναι ο σάκος με το δέμα σου να είναι αεροδρόμιο και να περιμένει να ανοιχτεί. Αν διαβάσεις το topic με τις αποστολές θα δεις πως υπάρχουν πολλά δέματα που ξεκίνησαν τις πρώτες μέρες του Ιανουαρίου και δεν έχουν φτάσει ακόμα. Υπομονή.

Από τι γράφεις έχεις πληρώσει πριν 1 μήνα. Είναι πολύ νωρίς ακόμα για dispute. Αυτή τη στιγμή δεν έχει νόημα να ανοίξεις. Θα σου πουν να περιμένεις να φτάσει το δέμα.

 

(Οι διαχειριστές ας τα μεταφέρουν στο topic των αποστολών)

 

DHL express με tracking που έρχεται σε 2-3 μέρες η το αργό χωρίς tracking που έρχεται μέσο ταχυδρομείου;

 

Καλημέρα! Πόσες περίπου μέρες θέλει για να δείξει απο Despatched to overseas μεχρι να φτασει Ελλαδα με singpost?

 

Offtopic. Διάβασε εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=375316 και θα πάρεις την απάντηση.

 

 

Τα επισημασμένα θέματα δε τα κοιτάει κανείς;

Θα πρέπει να τα κάνουμε να αναβοσβήνουν :happy:

Edited by StratosGR
Link to comment
Share on other sites

Είναι σε άλλη ενότητα το παραπάνω topic και αρκετές φορές δεν είναι εύκολο να το δεις όταν είσαι στα κινέζικα τηλέφωνα. Αν υπάρχει δυνατότητα, κάντε το sticky και εδώ, σαν link...
Link to comment
Share on other sites

Είναι σε άλλη ενότητα το παραπάνω topic και αρκετές φορές δεν είναι εύκολο να το δεις όταν είσαι στα κινέζικα τηλέφωνα. Αν υπάρχει δυνατότητα, κάντε το sticky και εδώ, σαν link...

 

Εγώ το βλέπω και σε αυτή την ενότητα...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το βλέπω και σε αυτή την ενότητα...

 

Το θέμα με τις αποστολές ας μπει κανονικά και εδώ και στους οδηγούς. Αυτό εδώ είναι το αρχικό που κλείδωσε μετά και μεταφέρθηκε στους οδηγούς. Μπορεί να έχουμε λιγότερα offtopic

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καταρχήν οι ερωτήσεις αυτές είναι απαντημένες μέσα στον οδηγό αποστολών.

Αν κάποιος διάβαζε το κλειδωμένο δε θα είχε αυτές τις απορίες.

Και στο εδώ θέμα, έχω προσθέσει στο κάτω μέρος λινκ.

Τώρα το έκανα και πολύ μεγάλο μπας και το δει κανείς.

Link to comment
Share on other sites

Λίγο offtopic αλλά αν δείτε τα sites έχουν ψηφιστεί αρνητικά μεταξύ τους στην ψηφοφορία του φόρουμ!!! Κλαίω!!! :lol: :lol: :lol: :lol:
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια. Επειδη εχω καιρο να μπω στο φορουμ θελω να ρωτησω αν ειναι ολα ενταξει οπως πρωτα με το minideal. Θελω να παραγγειλω ενα thl w100s.
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει είναι και να παραγγείλεις T5s μετά την κινέζικη πρωτοχρονιά τους, στις 6 Φεβρουαρίου...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους κι από εμένα, επειδή σκέφτομαι να πάρω το Zoppo ZP980 2gb/32gb κοιτάζω το orientdeal και το pandawill που έχουν τις καλύτερες τιμές. Έχει κάποιος να προτείνει κάποιο από τα δύο ως καλύτερο ή για να αποφύγω?
Να έχεις εμπιστοσύνη στο Θεό και να κρατάς το μπαρούτι σου στεγνό. Βολταίρος – [ 1694-1778 ]:shoot:
Link to comment
Share on other sites

Λίγο offtopic αλλά αν δείτε τα sites έχουν ψηφιστεί αρνητικά μεταξύ τους στην ψηφοφορία του φόρουμ!!! Κλαίω!!! :lol: :lol: :lol: :lol:

 

Που μπορώ να δώ την ψηφοφορία? Ψάχνω-ψάχνω αλλά που! :ninja: Ένα λινκ παιδιά :blink:

[color="Purple"

 

Αν θες να κάνεις root το MT6572 (αλλά και οποιοδήποτε άλλο) κατέβασε αυτό --->

http://www.4shared.com/file/j2tEWkUX/[/color]

Link to comment
Share on other sites

Που μπορώ να δώ την ψηφοφορία? Ψάχνω-ψάχνω αλλά που! :ninja: Ένα λινκ παιδιά :blink:

 

Oχι βρε σε αυτο το θεμα,εδω δεν εχει ψηφοφορία.:)

 

Εδω κοιτα,διπλα στο εκαστοτε καταστημαυπαρχει και το σχετικο εικονιδιο για ψηφοφορία----->

http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=22

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...