Jump to content

Αξιόπιστα/φτηνά sites με κινέζικα κινητά


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ πολύ maddoctor,

 

Ξέρεις αν υπάρχει καποια χρέωση για την δημιουργία paypal; Επίσης,πως γεμίζω την paypal?Κι όταν την γεμίζω ή κάνω αγορές,μου κάνουν κρατήσεις;

 

Συγνώμη για τις τόσες ερωτήσεις αλλά θα ήθελα να γνωρίζω.

 

Και κάτι άλλο,γνωρίζει κανείς αν το http://www.zopomobileshop.com/ είναι αξιόπιστο.

 

Ευχαριστώ και πάλι.

Η διαδικασία είναι απλή. Πας εδώ -> http://www.paypal.com , φτιάχνεις ένα λογαριασμό. Μετά πας Profile (δεξιά είναι) -> Add or edit Bank account και τον συνδέεις με τον τραπεζικό σου λογαριασμό. Τι χρέωση υπάρχει δεν ξέρω να σου πω, αλλά μπορείς να διαβάσεις εδώ -> https://www.paypal.com/gr/cgi-bin/webscr?cmd=_display-fees

Χρέωση δεν υπάρχει για να φτιάξεις λογαριασμό.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ευχαριστώ πολύ maddoctor,

 

Επίσης,πως γεμίζω την paypal?Κι όταν την γεμίζω ή κάνω αγορές,μου κάνουν κρατήσεις;

 

Συγνώμη για τις τόσες ερωτήσεις αλλά θα ήθελα να γνωρίζω.

 

Και κάτι άλλο,γνωρίζει κανείς αν το http://www.zopomobileshop.com/ είναι αξιόπιστο.

 

Ευχαριστώ και πάλι.

Συνδεεις χρεωστικη κάρτα ή τον τραπ. σου λογαριασμο. Στις συναλλαγες το paypal τραβαει κατευθειαν

χρηματα απο χρεωστικη, για τραπ λογαριασμο δεν ξερω.

Οταν κανεις αγορες με συναλλαγμα θα πρεπει να επιλεγεις την μετατροπη να στην κανει οποιος σε χρεωνει

λιγοτερα, συνηθως η τραπεζα σου.

Υπαρχει θεμα για το paypal στο φορουμ αν θες να μαθεις περ.

kabbat zin @ google
Link to comment
Share on other sites

Και παντα,για ακομα μεγαλυτερη ασφαλεια σε ολα τα επιπεδα παιδια,με μια prepaid card,την φορτωνουμε οσο εμεις θελουμε.Και στο χειροτερο σεναριο,να χασουμε το ποσο που εχουμε σε αυτην και τπτ παραπανω..........:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Δεν ξέρω αν αναφέρθηκε κάτι σε προηγούμενες σελίδες που διάβασα (και διάβασα αρκετές...) για το http://www.1buy.com/

 

Έχει κανείς εμπειρία από αυτό το site;

 

Φαίνεται να έχει καλές τιμές, καλύτερες και από το pandawill, το οποίο όμως από ότι κατάλαβα είναι site με διχασμένες γνώμες για το αν είναι αξιόπιστο ή όχι.

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά...

Link to comment
Share on other sites

 

Φαίνεται να έχει καλές τιμές, καλύτερες και από το pandawill, το οποίο όμως από ότι κατάλαβα είναι site με διχασμένες γνώμες για το αν είναι αξιόπιστο ή όχι.

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά...

 

Προσωπικα ειμαι ενας ευχαριστημενος πελατης του Pandawill.Σημερα μου εστειλαν 4 παραγγελιες.Δυο που ειχα κανει στις 13/01 και προφανως δεν ηταν σε στοκ (εγω προτιμησα να περιμενω καθως ειχαμε εξαιρετικη επικοινωνια) και 2 που εκανα πριν 2 μερες.Οποτε εχω ζητησει ακυρωση παραγγελιας,μεσα σε μια ωρα (και λιγοτερο) μου επεστρεψαν τα χρηματα (εμπαιναν στον λογαριασμο μου).Το θεωρω το μονο σαιτ που κανει ουσιαστικες προσφορες,που εχεις πολλες πιθανοτητες δηλαδη να αγορασεις κατι με μεγαλη εκπτωση και οχι σαν αλλα που βγαζουν 2 κομματια για κραχτη.

Εντελει,θελω να πω οτι αν βρεις ενα κινητο εκτος απ το Pandawill,σε ενα απ τα minideal , to2c , geekbuying παρτο καλυτερα απο καποιο απο τα 3 μακραν πιο αξιοπιστα καταστηματα.Αλλα και στο Pandawill αν δεν εισαι γκαντεμης δεν θα χεις καποιο προβλημα.Απο το να ρισκαρεις καποιο αγνωστο καταστημα ειναι προτιμοτερο το Panda.

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ξερει κανεις τι γιορτη ειναι στην κινα και δεν λειτουργει τιποτα;και ποτε επιτελους θα αρχισουν παλι να στελνουν;Ουτε κουριερ λειτουργουν,ουτε ταχυδρομεια.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ξερει κανεις τι γιορτη ειναι στην κινα και δεν λειτουργει τιποτα;και ποτε επιτελους θα αρχισουν παλι να στελνουν;Ουτε κουριερ λειτουργουν,ουτε ταχυδρομεια.

 

Κινέζικη πρωτοχρονιά

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα ειμαι ενας ευχαριστημενος πελατης του Pandawill.Σημερα μου εστειλαν 4 παραγγελιες.Δυο που ειχα κανει στις 13/01 και προφανως δεν ηταν σε στοκ (εγω προτιμησα να περιμενω καθως ειχαμε εξαιρετικη επικοινωνια) και 2 που εκανα πριν 2 μερες.Οποτε εχω ζητησει ακυρωση παραγγελιας,μεσα σε μια ωρα (και λιγοτερο) μου επεστρεψαν τα χρηματα (εμπαιναν στον λογαριασμο μου).Το θεωρω το μονο σαιτ που κανει ουσιαστικες προσφορες,που εχεις πολλες πιθανοτητες δηλαδη να αγορασεις κατι με μεγαλη εκπτωση και οχι σαν αλλα που βγαζουν 2 κομματια για κραχτη.

Εντελει,θελω να πω οτι αν βρεις ενα κινητο εκτος απ το Pandawill,σε ενα απ τα minideal , to2c , geekbuying παρτο καλυτερα απο καποιο απο τα 3 μακραν πιο αξιοπιστα καταστηματα.Αλλα και στο Pandawill αν δεν εισαι γκαντεμης δεν θα χεις καποιο προβλημα.Απο το να ρισκαρεις καποιο αγνωστο καταστημα ειναι προτιμοτερο το Panda.

 

Χωρίς παρεξήγηση φίλε Άρη είδα σε πολλά ποστ τη θετικότατη γνώμη σου περί του pandawill, αλλά σε γενικές γραμμές είτε εντός είτε εκτός φόρουμ (facebook Κλπ.)υπήρχαν πολλά παράπονα. :p Είναι γεγονός όμως πως οι τιμές τους είναι πολύ ανταγωνιστικές... Τι να πω...

 

Δεν ξέρω αν συμφωνούν και οι admins/mods, αλλά μήπως θα έπρεπε να μπει μια δημοσκόπηση σε αυτό το τόσο ενδιαφέρον thread με 5-10-15 ξέρω γω sites και να ψηφίζουν, όσοι έχουν ψωνίσει αν είναι δυνατόν, ώστε να μπορεί κάποιος "αδαής" με την κινέζικη αγορά να βγάλει ένα ασφαλές συμπέρασμα προς τα που να κατευθυνθεί ή τουλάχιστον τι να αποφύγει;

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς παρεξήγηση φίλε Άρη είδα σε πολλά ποστ τη θετικότατη γνώμη σου περί του pandawill, αλλά σε γενικές γραμμές είτε εντός είτε εκτός φόρουμ (facebook Κλπ.)υπήρχαν πολλά παράπονα. :p Είναι γεγονός όμως πως οι τιμές τους είναι πολύ ανταγωνιστικές... Τι να πω...

 

Δεν ξέρω αν συμφωνούν και οι admins/mods, αλλά μήπως θα έπρεπε να μπει μια δημοσκόπηση σε αυτό το τόσο ενδιαφέρον thread με 5-10-15 ξέρω γω sites και να ψηφίζουν, όσοι έχουν ψωνίσει αν είναι δυνατόν, ώστε να μπορεί κάποιος "αδαής" με την κινέζικη αγορά να βγάλει ένα ασφαλές συμπέρασμα προς τα που να κατευθυνθεί ή τουλάχιστον τι να αποφύγει;

 

Αυτό είναι μια πολύ καλή ιδέα.

Γιατί βασικά αν ψάχνεις να αγοράσεις κάτι από την άπω ανατολή, ή θα πρέπει να ρωτάς για την εμπειρία των άλλων με τα καταστήματα, ή θα πρέπει να διαβάζεις τα νήματα των καταστημάτων προσπαθώντας να βγάλεις άκρη από μόνος σου για την αξιοπιστία του καθενός.

Βέβαια το ζήτημα είναι (όπως και σε κάθε ποστ ξεχωριστά άλλωστε) πως να έχεις όσο το δυνατόν πιο αξιόπιστες απαντήσεις και να διασφαλίσεις ότι όποιος ψηφίζει κάτι, όντως έχει ψωνίσει από κει και έχει θετική άποψη.

Πάντως σίγουρα είναι πολύ πιο εύχρηστο να τα βλέπεις με μια ματιά, από το να ψάχνεις μέσα στα νήματα με τις ώρες.

Επίσης θα μπορούσε να υπάρχει και μια επίσης ψηφοφορία με τα χειρότερα καταστήματα.

 

Παναγιώτης

Xiaomi Redmi Note 3 Pro <- LG G2 (D802) <- Xiaomi Mi2s
Link to comment
Share on other sites

Και γιατί να μην ψάχνει κανεις στα καταστήματα που ήδη υπάρχουν και γράφουν στο φόρουμ? Υπάρχει και ψηφοφορία για τα συγκεκριμένα οπου με ένα πάτημα βλέπεις.

Τώρα αν κάποιος θέλει να ρισκάρει με ενα αγνωστο κατάστημα για 5-10$ διαφορά ας το κάνει. Έτσι κι'αλλιως μία αγορά από Κίνα πάντα έχει τα ρίσκα της.

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Εννοείται πως θα προτιμήσεις αυτά που προτείνονται εδώ.

Αλλά ακόμα και από αυτά, υπάρχουν κάποια καλά και κάποια λιγότερο καλά.

ΈΤσι πιστεύω θα έβλεπες με την πρώτη ματιά ποια "προκρίνονται" στις προτιμήσεις.

 

Παναγιώτης

Xiaomi Redmi Note 3 Pro <- LG G2 (D802) <- Xiaomi Mi2s
Link to comment
Share on other sites

Αυτό λέω...πατάς πανω στις δημοσκοπήσεις και βλέπεις.

Συμβολαιο δεν μπορει να υπογραψει κανεις για κανενα καταστημα:)

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Την πρόταση την έκανα με τις ελάχιστες γνώσεις που έχω περί στατιστικής. Δημοσκοπήσεις υπάρχουν μέχρι στιγμής μόνο για 4-5 καταστήματα (τα οποία πράγματι με μία πρόχειρη αναζήτηση γνωμών σε threads καταλαβαίνεις ότι είναι τα πιο αξιόπιστα...) ΌΜΩΣ έχουν 2 σοβαρά μειονεκτήματα:

 

1ον) Δεν ε'ιναι μεγάλο το πλήθος καταστημάτων

 

2ον και σημαντικότερο) Δεν υπάρχει συγκριτικό στατιστικό μεταξύ των καταστημάτων.

 

Αν έμπαιναν πιο πολλά sites σε μία δημοσκόπηση με δικαίωμα 2 ψήφων θετικών και μίας αρνητικής νομίζω ότι το αποτέλεσμα θα ήταν αρκετά πιο ξεκάθαρο.

Link to comment
Share on other sites

Την πρόταση την έκανα με τις ελάχιστες γνώσεις που έχω περί στατιστικής. Δημοσκοπήσεις υπάρχουν μέχρι στιγμής μόνο για 4-5 καταστήματα (τα οποία πράγματι με μία πρόχειρη αναζήτηση γνωμών σε threads καταλαβαίνεις ότι είναι τα πιο αξιόπιστα...) ΌΜΩΣ έχουν 2 σοβαρά μειονεκτήματα:

 

1ον) Δεν ε'ιναι μεγάλο το πλήθος καταστημάτων

 

2ον και σημαντικότερο) Δεν υπάρχει συγκριτικό στατιστικό μεταξύ των καταστημάτων.

 

Αν έμπαιναν πιο πολλά sites σε μία δημοσκόπηση με δικαίωμα 2 ψήφων θετικών και μίας αρνητικής νομίζω ότι το αποτέλεσμα θα ήταν αρκετά πιο ξεκάθαρο.

 

Το πλήθος των καταστημάτων ΕΙΝΑΙ τεράστιο.

Συγκριτικό δεν είναι δυνατόν να γίνει και θα ήταν κιόλας άνευ αξίας, για πολλούς λόγους.

Το τελευταίο που είπες είναι αδύνατον τεχνικά.

Έχουμε καταφέρει να έχουμε στο φόρουμ μας, μερικά από τα πιο αξιόπιστα sites.

Όπως είπε ο φίλος πριν, δεν αξίζει να παίξεις λαχείο για μερικά δολάρια.

Εξάλλου αν βρεις χαμηλότερη τιμή, όλα τα sites εδώ στο φόρουμ θα σου ταιριάξουν την τιμή με αυτή που βρήκες.

Link to comment
Share on other sites

Εξάλλου αν βρεις χαμηλότερη τιμή, όλα τα sites εδώ στο φόρουμ θα σου ταιριάξουν την τιμή με αυτή που βρήκες.

 

Η αλήθεια είναι ότι αυτό το τελευταίο δεν το ήξερα/σκέφτηκα ότι μπορεί να γίνει. Πολύτιμη πληροφορία. Σ'ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι αυτό το τελευταίο δεν το ήξερα/σκέφτηκα ότι μπορεί να γίνει. Πολύτιμη πληροφορία. Σ'ευχαριστώ.

 

Κάποια site π.χ. το DX, το έχουν μάλιστα και ως επιλογή όταν βλέπεις κάποιο αντικείμενο.

Είναι η επιλογή price match.

Link to comment
Share on other sites

Κάποια site π.χ. το DX, το έχουν μάλιστα και ως επιλογή όταν βλέπεις κάποιο αντικείμενο.

Είναι η επιλογή price match.

 

Γενικα όμως τέτοιες ερωτήσεις αγνοούνται συστηματικά ή η απάντηση είναι αρνητική...

Link to comment
Share on other sites

Γενικα όμως τέτοιες ερωτήσεις αγνοούνται συστηματικά ή η απάντηση είναι αρνητική...

Σωστα.

Το αντιθετο θα μου εκανε εντυπωση....:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Γενικα όμως τέτοιες ερωτήσεις αγνοούνται συστηματικά ή η απάντηση είναι αρνητική...

 

Σωστα.

Το αντιθετο θα μου εκανε εντυπωση....:)

 

3 φορές έχω δοκιμάσει αυτή τη λειτουργία.

2 από site του φόρουμ επιτυχώς και μία από το focalprice που με έγραψαν κανονικά.

Πάντως ένα ποστάκι εδώ, δε νομίζω να αγνοηθεί.

Που και να αγνοηθεί, ελεύθερη αγορά είναι, πάρτε το από όπου θέλετε.

Link to comment
Share on other sites

3 φορές έχω δοκιμάσει αυτή τη λειτουργία.

2 από site του φόρουμ επιτυχώς και μία από το focalprice που με έγραψαν κανονικά.

Πάντως ένα ποστάκι εδώ, δε νομίζω να αγνοηθεί.

Που και να αγνοηθεί, ελεύθερη αγορά είναι, πάρτε το από όπου θέλετε.

Έχεις απόλυτο δίκιο, μία φορά είπα στο GEEK ότι βρήκα αλλού πιό φθηνά και μου κατέβασαν αμέσως την τιμή, στο δε focalprice χρησιμοποίησα δυο φορές την λειτουργεία και ακόμη απαντούν ... :X

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

@StratosGR

@evansarmor

Παιδια μαλλον ηταν σε καλες μερες..........αντε σε κανα 2-3 απο τα γνωστα εδω να απαντουν και σπανια,αλλα και παλι εαν πας να κανεις κανα μικρο(για το ωραιο τις υποθεσης βεβαια.....ευτηχως δεν καιγομαι ακομα για 2-3$)παζαρακι,αρχιζουν τα γνωστα χαριτωμενα........:lol:Εχουν πλακα παντως.....ενω βλεπουν οτι εχεις 30 αγορες απο αυτους τα ιδια και τα ιδια λενε............μαλλον copy-past κανουν.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

πιστευω οτι στην λιστα με τα αξιοπιστα πλεον πρεπει να μπει και το spemall.πολυ καλο μαγαζι και εξυπηρετικο.Μεχρι στιγμης.Το μονο κουφο

οτι θα κλεισουν μεχρι τις 6 φεβρουαριου.:wacko:

Link to comment
Share on other sites

πιστευω οτι στην λιστα με τα αξιοπιστα πλεον πρεπει να μπει και το spemall.πολυ καλο μαγαζι και εξυπηρετικο.Μεχρι στιγμης.Το μονο κουφο

οτι θα κλεισουν μεχρι τις 6 φεβρουαριου.:wacko:

 

Κινέζικη πρωτοχρονιά εχουν φιλε μου......:)

 

Με ποσες αγορες απο εκει εισαι και το θεωρεις αξοιοπιστο το καταστημα?

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας, θέλω να παραγγείλω άμεσα το συγκεκριμένο κινητό http://www.minideal.net/zte-v956-android-4-1-smartphone-mobile-4-5-screen-quad-core-dual-sim-5mp.html ειναι αξιόπιστο το κινητό?? αλλα και το κατάστημα?? η θα έχω ιστορίες :P επειδή δεν έχω ξαναπαραγγείλει απο εξωτερικό εκτος απο ebay χρειάζεται κάτι που πρέπει να αναφέρω ή να κανω?? μην εχω προβλήματα με τελωνεια και οτιδήποτε αλλο...Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...