Jump to content

Αξιόπιστα/φτηνά sites με κινέζικα κινητά


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα, χθες παρέλαβα απο banggood ενα honor 8 που ειχα παραγγειλει. Το πρόβλημα είναι οτι αυτό που μου έστειλαν δεν είναι το honor 8 αλλα το honor 8 lite. Την έχει παθει κανεις σας από τους Κινέζους; Τι να κάνω τώρα;
SE T100 --> Nokia N GageQD --> Motorola V3x --> SE C902 --> SE xperia mini pro (u20) --> Samsung galaxy Ace 2 --> LG G3 (32gb) --> Samsung galaxy S3 Neo --> Xiaomi Mi A1
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παραγγελία από GearBest, πριν από 10 μέρες με Belgium Post και μου βγάζει από τότε το μήνυμα:

 

Item is announced / bpost received the information

 

Τί σημαίνει αυτό; Ότι είναι καθ' οδόν ή ότι δεν το έχουν καν παραλάβει ακόμα από το Gearbest;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, χθες παρέλαβα απο banggood ενα honor 8 που ειχα παραγγειλει. Το πρόβλημα είναι οτι αυτό που μου έστειλαν δεν είναι το honor 8 αλλα το honor 8 lite. Την έχει παθει κανεις σας από τους Κινέζους; Τι να κάνω τώρα;

Καταρχην αρχισε επαφες με αυτους....

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Παραγγελία από GearBest, πριν από 10 μέρες με Belgium Post και μου βγάζει από τότε το μήνυμα:

 

Item is announced / bpost received the information

 

Τί σημαίνει αυτό; Ότι είναι καθ' οδόν ή ότι δεν το έχουν καν παραλάβει ακόμα από το Gearbest;

Το δεύτερο ... :)

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Παραγγελία από GearBest, πριν από 10 μέρες με Belgium Post και μου βγάζει από τότε το μήνυμα:

 

Item is announced / bpost received the information

 

Τί σημαίνει αυτό; Ότι είναι καθ' οδόν ή ότι δεν το έχουν καν παραλάβει ακόμα από το Gearbest;

 

εντεκα μερες εκανε εμενα να ερθει απο κινα στο βελγιο , λαβε υποψι σου και την κινηση λογω εορτων μαλον θα εχουν καθυστερηση περισοτερη

Link to comment
Share on other sites

εντεκα μερες εκανε εμενα να ερθει απο κινα στο βελγιο , λαβε υποψι σου και την κινηση λογω εορτων μαλον θα εχουν καθυστερηση περισοτερη

 

Το προβλημα ειναι οτι για να ξεκινησει να μετραει αυτες τις 10-11 μερες πρεπει πρωτα απ'ολα να παραλαβει το Belgium Post το πακετο απο το Gearbest.

Δυστυχως κι εγω ειμαι πανω απο 10 μερες που περιμενω με το ιδιο ακριβως στατους.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, χθες παρέλαβα απο banggood ενα honor 8 που ειχα παραγγειλει. Το πρόβλημα είναι οτι αυτό που μου έστειλαν δεν είναι το honor 8 αλλα το honor 8 lite. Την έχει παθει κανεις σας από τους Κινέζους; Τι να κάνω τώρα;

Όπως γράφει και ο kostast1 παραπάνω, επικοινώνησε μαζί τους. Το Banggood είναι σοβαρό μαγαζί και πιστεύω σίγουρα θα βρεις την άκρη.

 

Παραγγελία από GearBest, πριν από 10 μέρες με Belgium Post και μου βγάζει από τότε το μήνυμα:

 

Item is announced / bpost received the information

 

Τί σημαίνει αυτό; Ότι είναι καθ' οδόν ή ότι δεν το έχουν καν παραλάβει ακόμα από το Gearbest;

Το προβλημα ειναι οτι για να ξεκινησει να μετραει αυτες τις 10-11 μερες πρεπει πρωτα απ'ολα να παραλαβει το Belgium Post το πακετο απο το Gearbest.

Δυστυχως κι εγω ειμαι πανω απο 10 μερες που περιμενω με το ιδιο ακριβως στατους.

Για όσους έχετε παραγγείλει από Gearbest και περιμένετε η ευρωπαϊκή μεταφορική (BPost, PostNL κλπ) να παραλάβει το δέμα -και το δείχνει ως "preadvised"- βάλτε το tracking number σας στο sky56 και λογικά θα δείτε πού βρίσκεται.

Όσοι έχετε παραγγείλει από Banggood, δοκιμάστε τη FlytExpress.

Link to comment
Share on other sites

Όπως γράφει και ο kostast1 παραπάνω, επικοινώνησε μαζί τους. Το Banggood είναι σοβαρό μαγαζί και πιστεύω σίγουρα θα βρεις την άκρη.

 

 

 

Για όσους έχετε παραγγείλει από Gearbest και περιμένετε η ευρωπαϊκή μεταφορική (BPost, PostNL κλπ) να παραλάβει το δέμα -και το δείχνει ως "preadvised"- βάλτε το tracking number σας στο sky56 και λογικά θα δείτε πού βρίσκεται.

Όσοι έχετε παραγγείλει από Banggood, δοκιμάστε τη FlytExpress.

Το οτι βγαζει ενα ωραιοτατο κενο να με ανησυχησει? :p

Link to comment
Share on other sites

Κοιτάζοντας το δέμα που περιμένει ένας φίλος (δεν έχω κάτι δικό μου σε ανάλογη φάση, αυτήν τη στιγμή), εισέπραξα κι εγώ ένα... ωραιότατο κενό - ενώ προηγούμενες μέρες έβλεπα τα στοιχεία του δέματος (αν και μου είχε κάνει εντύπωση ότι και έτσι είχε μείνει ασυνήθιστα πολλές μέρες στο ίδιο status, χωρίς κάποια νεώτερη ενημέρωση...)

Ελπίζω να πηγαίνει κάτι στραβά με το tracking και όχι με τα δέματά μας... :p

Link to comment
Share on other sites

Κοιτάζοντας το δέμα που περιμένει ένας φίλος (δεν έχω κάτι δικό μου σε ανάλογη φάση, αυτήν τη στιγμή), εισέπραξα κι εγώ ένα... ωραιότατο κενό - ενώ προηγούμενες μέρες έβλεπα τα στοιχεία του δέματος (αν και μου είχε κάνει εντύπωση ότι και έτσι είχε μείνει ασυνήθιστα πολλές μέρες στο ίδιο status, χωρίς κάποια νεώτερη ενημέρωση...)

Ελπίζω να πηγαίνει κάτι στραβά με το tracking και όχι με τα δέματά μας... :p

 

Ειναι πιθανον η υπηρεσια, γιατι εχω 3 δεματα σε αναμονη προς Γερμανια. Ξαφνικα ενω εχτες ηταν ενεργα σημερα το πρωι ουτε καν καταχωρημενα.

Δοκιμαστε στο cainiao.com να δειτε τι σας βγαζει και εκει

Edited by Barlost
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, χθες παρέλαβα απο banggood ενα honor 8 που ειχα παραγγειλει. Το πρόβλημα είναι οτι αυτό που μου έστειλαν δεν είναι το honor 8 αλλα το honor 8 lite. Την έχει παθει κανεις σας από τους Κινέζους; Τι να κάνω τώρα;

 

Επικοινωνησα μαζι τους και μου ειπαν να το στειλω πισω και θα μου κανουν refund μολις το παραλαβουν. Οποιος εχει κανει αποστολη προς Κινα, μπορει να μου πει αν πρεπει να τους πω κατι συγκεκριμενο στο ταχυδρομειο ή απλα το βαζω σε ενα φακελο και το στελνω; Επισης καπου αλλου διαβασα οτι καλο θα ειναι να ανοιξω και θεμα στο paypal ουτως ωστε να ειμαι καλυμμενος σε περιπτωση που δεν μου γυρισουν τα λεφτα ή υπαρξει καποιο αλλο θεμα. Να το κανω και αυτο ή δεν υπαρχει λογος ανυσηχιας;

SE T100 --> Nokia N GageQD --> Motorola V3x --> SE C902 --> SE xperia mini pro (u20) --> Samsung galaxy Ace 2 --> LG G3 (32gb) --> Samsung galaxy S3 Neo --> Xiaomi Mi A1
Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω ότι σε αυτήν τη φάση υπάρχει λόγος να αναμίξεις το PayPal. Αν σου κάνουν καμιά ιστορία από δω και πέρα (και δεν τηρήσουν τα συμφωνηθέντα), τότε ναι.

 

Πάρε ένα φάκελλο με bubblewrap (τις πλαστικές φουσκάλες) για να προστατεύει το περιεχόμενο και στείλε το - και βεβαίως συστημένο.

 

Το μαγαζί θα πρέπει να σε αποζημιώσει και για τα έξοδα επιστροφής, οπότε στείλε τους ένα scan της απόδειξης για τα ταχυδρομικά, όπου θα φαίνεται και το tracking number

(ακόμα πάντως και αν δε σε αποζημιώσουν για κάποιο λόγο, σε καλύπτει το paypal με το buyers' protection).

 

Μιας και θα σου δώσουν refund και δε θα ξαναστείλουν το... σωστό τηλέφωνο, δε σε ενδιαφέρει να κάνεις οποιαδήποτε πρόσθετη ενέργεια για να εξασφαλίσεις ότι η καινούρια συσκευή δε θα (ξανα)περάσει από τελωνείο όταν έρθει, οπότε με τα παραπάνω νομίζω θα είσαι εντάξει...

 

(καλή επιτυχία και πες μας όταν θα έχεις νέα!)

Link to comment
Share on other sites

Καποτε στο Gearbest ηταν ευκολο να βρεις τα προιοντα που ειναι σε Ευρωπαικες αποθηκες. Επελεγες κατηγορια και εδειχνε αριστερα τη λιστα με τις αποθηκες. Εκτος αυτου αν θυμαμαι καλα εδειχνε στο search που εκανες σε εναν προιον σημαιες που εδειχνε σε ποιοες αποθηκες το ειχε. Δεν το βλεπω πλεον αυτο και ο μονος τροπος για να δω ενα προιον αν ειναι σε ευρωπαικη αποθηκη ειναι να ανοιξω αυτο το προιον και να δω μεσα αν αναγραφει EU warehouse. Μου διαφευγει κατι?
Link to comment
Share on other sites

Επικοινωνησα μαζι τους και μου ειπαν να το στειλω πισω και θα μου κανουν refund μολις το παραλαβουν. Οποιος εχει κανει αποστολη προς Κινα, μπορει να μου πει αν πρεπει να τους πω κατι συγκεκριμενο στο ταχυδρομειο ή απλα το βαζω σε ενα φακελο και το στελνω; Επισης καπου αλλου διαβασα οτι καλο θα ειναι να ανοιξω και θεμα στο paypal ουτως ωστε να ειμαι καλυμμενος σε περιπτωση που δεν μου γυρισουν τα λεφτα ή υπαρξει καποιο αλλο θεμα. Να το κανω και αυτο ή δεν υπαρχει λογος ανυσηχιας;

Πριν κανα 6μηνο ειχε πεσει στην αντιληψη μου οτι το Paypal σου καλυπτε τα χρηματα της επιστροφης για οποιοδηποτε λογο εντος εξαμηνου αν θυμαμαι καλα. Εγω θα διασφαλιζα ρητως οτι θα βαλει σου επιστρεψει το καταστημα τα εξοδα αποστολης. Αν εβλεπα μα και μου θα ενοχλουσα και το Paypal. ;)

========================================

Τελικα το Lightinthebox ειναι αξιοπιστο; Γιατι με ανησυχησε ενας φιλος παραπανω..

~ Samsung Galaxy S10 ~
Link to comment
Share on other sites

Καποτε στο Gearbest ηταν ευκολο να βρεις τα προιοντα που ειναι σε Ευρωπαικες αποθηκες. Επελεγες κατηγορια και εδειχνε αριστερα τη λιστα με τις αποθηκες. Εκτος αυτου αν θυμαμαι καλα εδειχνε στο search που εκανες σε εναν προιον σημαιες που εδειχνε σε ποιοες αποθηκες το ειχε. Δεν το βλεπω πλεον αυτο και ο μονος τροπος για να δω ενα προιον αν ειναι σε ευρωπαικη αποθηκη ειναι να ανοιξω αυτο το προιον και να δω μεσα αν αναγραφει EU warehouse. Μου διαφευγει κατι?

Μέχρι πριν μόλις λίγες μέρες ήταν έτσι! Τώρα κοίταξα και όντως δεν τα βρίσκω...

Ελπίζω να επαναφέρουν τις σχετικές επιλογές - αρκετές φορές τους έχω... τσακώσει να παίζουν με τη διαρρύθμιση των σελίδων τους!

(σε μια περίπτωση βέβαια -πέρυσι νομίζω- τους άνοιξα και ticket, επισημαίνοντάς τους ότι είχαν χαλάσει την ταξινόμηση κατά τιμή στις σελίδες με τα προϊόντα τους. Με ευχαρίστησαν, υποσχέθηκαν ότι θα το φτιάξουν αμέσως, και... ακόμα έτσι -δε- δουλεύει!)

Link to comment
Share on other sites

Πριν κανα 6μηνο ειχε πεσει στην αντιληψη μου οτι το Paypal σου καλυπτε τα χρηματα της επιστροφης για οποιοδηποτε λογο εντος εξαμηνου αν θυμαμαι καλα. Εγω θα διασφαλιζα ρητως οτι θα βαλει σου επιστρεψει το καταστημα τα εξοδα αποστολης. Αν εβλεπα μα και μου θα ενοχλουσα και το Paypal. ;)

========================================

Τελικα το Lightinthebox ειναι αξιοπιστο; Γιατι με ανησυχησε ενας φιλος παραπανω..

 

Εγω παρειγγειλα ηδη την προσφορα με το mi note 3 απο το lightinthebox οποτε ελπιζω να ειναι αξιόπιστο τι να πω....

Link to comment
Share on other sites

Παραγγελία από GearBest, πριν από 10 μέρες με Belgium Post και μου βγάζει από τότε το μήνυμα:

 

Item is announced / bpost received the information

 

Τί σημαίνει αυτό; Ότι είναι καθ' οδόν ή ότι δεν το έχουν καν παραλάβει ακόμα από το Gearbest;

 

Το δεύτερο ... :)

 

Ευτυχώς, τελικά αποδεικνύεται ότι ήταν απλά στη διαδικασία μετάβασης από Κίνα σε Βέλγιο:

 

2017-12-15 02:50 Belgium, Departure to country of destination

2017-12-14 15:20 Belgium, bpost has received the item

2017-11-29 14:10 Item is announced / bpost received the information

Link to comment
Share on other sites

Πριν κανα 6μηνο ειχε πεσει στην αντιληψη μου οτι το Paypal σου καλυπτε τα χρηματα της επιστροφης για οποιοδηποτε λογο εντος εξαμηνου αν θυμαμαι καλα. Εγω θα διασφαλιζα ρητως οτι θα βαλει σου επιστρεψει το καταστημα τα εξοδα αποστολης. Αν εβλεπα μα και μου θα ενοχλουσα και το Paypal. ;)

https://www.paypal.com/gr/webapps/mpp/refunded-returns :)

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!25 του μηνα παρηγγειλα ενα leeco le 3 pro με priority air mail και εδω και 15 μερες το tracking number μου εμφανιζει 2017-12-05 19:51 NETHERLANDS SEND ITEM ABROAD ενω βασει του site θελει 10-15 μερες γενικοτερα για να ερθει στο σπιτι μου...ξερω οτι ειναι σχετικα νωρις να ανησυχω αλλα αν λαβουμε υποψην οτι το παρηγγειλα μια μερα μετα το black friday και τον χρονο που κανει συνηθως να φτασει το κινητο σπιτι, ξερετε μηπως ποσο θα πρεπει να περιμενω αυτη τη φορα? θα κανω γιορτες με αυτο ή με xperia u?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!25 του μηνα παρηγγειλα ενα leeco le 3 pro με priority air mail και εδω και 15 μερες το tracking number μου εμφανιζει 2017-12-05 19:51 NETHERLANDS SEND ITEM ABROAD ενω βασει του site θελει 10-15 μερες γενικοτερα για να ερθει στο σπιτι μου...ξερω οτι ειναι σχετικα νωρις να ανησυχω αλλα αν λαβουμε υποψην οτι το παρηγγειλα μια μερα μετα το black friday και τον χρονο που κανει συνηθως να φτασει το κινητο σπιτι, ξερετε μηπως ποσο θα πρεπει να περιμενω αυτη τη φορα? θα κανω γιορτες με αυτο ή με xperia u?

 

Λογικα, με το xperia. Μια χαρα τηλεφωνο ειναι αλλωστε...

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!25 του μηνα παρηγγειλα ενα leeco le 3 pro με priority air mail και εδω και 15 μερες το tracking number μου εμφανιζει 2017-12-05 19:51 NETHERLANDS SEND ITEM ABROAD ενω βασει του site θελει 10-15 μερες γενικοτερα για να ερθει στο σπιτι μου...ξερω οτι ειναι σχετικα νωρις να ανησυχω αλλα αν λαβουμε υποψην οτι το παρηγγειλα μια μερα μετα το black friday και τον χρονο που κανει συνηθως να φτασει το κινητο σπιτι, ξερετε μηπως ποσο θα πρεπει να περιμενω αυτη τη φορα? θα κανω γιορτες με αυτο ή με xperia u?

 

εμενα εκανε 20 μερες να ερθει,υπομονη.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!25 του μηνα παρηγγειλα ενα leeco le 3 pro με priority air mail και εδω και 15 μερες το tracking number μου εμφανιζει 2017-12-05 19:51 NETHERLANDS SEND ITEM ABROAD ενω βασει του site θελει 10-15 μερες γενικοτερα για να ερθει στο σπιτι μου...ξερω οτι ειναι σχετικα νωρις να ανησυχω αλλα αν λαβουμε υποψην οτι το παρηγγειλα μια μερα μετα το black friday και τον χρονο που κανει συνηθως να φτασει το κινητο σπιτι, ξερετε μηπως ποσο θα πρεπει να περιμενω αυτη τη φορα? θα κανω γιορτες με αυτο ή με xperia u?

Δικό μου είναι με αυτήν την ένδειξη 22 ημέρες ... οπότε μετά τα Φώτα βλέπουμε !!!

(Παραγγελεία από 14 ΝΟΕ. )

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.επειδη θελω να ψωνισω καποια δωρα ,μπορειτε να μου προτεινετε αξιοπιστα ευρωπαϊκα καταστηματα για να ερθουν γρήγορα και χωρις τελωνειο;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.επειδη θελω να ψωνισω καποια δωρα ,μπορειτε να μου προτεινετε αξιοπιστα ευρωπαϊκα καταστηματα για να ερθουν γρήγορα και χωρις τελωνειο;
Εννοείς να τα πάρεις πριν την πρωτοχρονιά;

ΞΕΧΝΑ ΤΟ.

 

Unleashed by my rooted OP3T in 8.0

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...