Jump to content

Αξιόπιστα/φτηνά sites με κινέζικα κινητά


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξερει καποιος φιλος να με πληροφορησει με ποιο ταχυδρομειο στελνει (Registered Airmail) η geekbuying απο ΗΚ?

Γλυτωνουμε απο τους "γνωστους" κινδυνους ?

EMS αξιζει να πληρωσει κανεις ή θα εχει τιποτα περιεργα με τελωνας και φαρισαιους?

Για ΗΚDHL κλπ συγγενεις ξερω οτι σιγουρα και θα "περασω" και θα "πληρωσω"

Ευχαριστω εκ των προτερων για τις απαντησεις σας.

σε κάθε προϊόν έχει να επιλέξεις από ποια χώρα θα έρθει.πρέπει να βλέπεις αν το έχει σε γερμανική, ιταλική η ισπανική αποθήκη.κοστίζει γύρω στα 25 ευρώ παραπάνω, αλλά δεν έχεις τελωνεία.

Αυτά για το geekbuying.το gearbest και το banggood λειτουργούν διαφορετικά πάνω σ αυτό το θέμα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Banggood και Gearbest εχουν φαει Χ απο εμενα και δε προκειται να τους ξαναδωσω ουτε σεντ.

Αυτο που ρωτησα ειναι αν το geekbuing χρησιμοποιει καποιο ευρωπαϊκο ταχυδρομειο στις αποστολες απο Ηong Kong και αν αξιζει να ρισκαρει κανεις EMS.

Link to comment
Share on other sites

Banggood και Gearbest εχουν φαει Χ απο εμενα και δε προκειται να τους ξαναδωσω ουτε σεντ.

Αυτο που ρωτησα ειναι αν το geekbuing χρησιμοποιει καποιο ευρωπαϊκο ταχυδρομειο στις αποστολες απο Ηong Kong και αν αξιζει να ρισκαρει κανεις EMS.

 

Ουτε να το σκεφτεσαι με EMS. Απο οποιο καταστημα και αν αγορασεις.

Εκανες Χ τα καταστηματα που προανεφερες και σκεφτεσαι το geek? Τολμηρο σε βρισκω.

Link to comment
Share on other sites

Ουτε να το σκεφτεσαι με EMS. Απο οποιο καταστημα και αν αγορασεις.

Εκανες Χ τα καταστηματα που προανεφερες και σκεφτεσαι το geek? Τολμηρο σε βρισκω.

Γιατί;

Εγώ πήρα το ONEPLUS 3T πρόσφατα από αυτούς και ξηγηθηκαν άψογα.

 

Unleashed by ONEPLUS 3T rooted

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ο geolat "παίζει" να είναι το μεγαλύτερο τρολ εδώ μέσα.

Βουλωμενο γραμμα διαβαζεις:lol:

O geolat απο μαγαζι που του εκανε στραβη δεν ξαναψωνιζει ποτε ακομα κι αν τον πληρωσει .

Τιποτα περισσοτερο τιποτα λιγοτερο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ουτε να το σκεφτεσαι με EMS. Απο οποιο καταστημα και αν αγορασεις.

Εκανες Χ τα καταστηματα που προανεφερες και σκεφτεσαι το geek? Τολμηρο σε βρισκω.

Ειμαι τολμηρος.Να φανταστεις πως Πεμπτη 07/09 παρηγγειλα ενα LeEco S3 X622 απο την αποθηκη τους στη Γερμανια (βασικα σε μια Πολωνικη πολη στα συνορα με τη Γερμανια ειναι) Δευτερα 11/09 πρωι το ειχα στα χερια μου.

Link to comment
Share on other sites

Βουλωμενο γραμμα διαβαζεις:lol:

O geolat απο μαγαζι που του εκανε στραβη δεν ξαναψωνιζει ποτε ακομα κι αν τον πληρωσει .

Τιποτα περισσοτερο τιποτα λιγοτερο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ειμαι τολμηρος.Να φανταστεις πως Πεμπτη 07/09 παρηγγειλα ενα LeEco S3 X622 απο την αποθηκη τους στη Γερμανια (βασικα σε μια Πολωνικη πολη στα συνορα με τη Γερμανια ειναι) Δευτερα 11/09 πρωι το ειχα στα χερια μου.

Το Geek έχει αποθήκη στην Πολωνία;;

 

Unleashed by ONEPLUS 3T rooted

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Το Geek έχει αποθήκη στην Πολωνία;;

 

Unleashed by ONEPLUS 3T rooted

Παραθετω εδω το λεπτομερες δρομολογιο οπως φαινεται στη σχετικη ιστοσελιδα της UPS

Εγω το παρελαβα απο τη γενικη ταχυδρομικη το πρωι αλλα μαλλον φαινεται οτι το συστημα της UPS ενημερωθηκε το απογευμα

--------, GR 11.09.2017 14:19 Παραδόθηκε

Athens, Greece 08.09.2017 12:24 Σάρωση προορισμού

08.09.2017 9:52 Σάρωση άφιξης

Spata, Greece 08.09.2017 9:40 Σάρωση αναχώρησης

08.09.2017 9:09 Σάρωση άφιξης

Muenchen, Germany 08.09.2017 5:51 Σάρωση αναχώρησης

08.09.2017 5:16 Σάρωση άφιξης

Koeln, Germany 08.09.2017 4:05 Σάρωση αναχώρησης

Poznan, Poland 07.09.2017 21:40 Σάρωση αναχώρησης

Gorzow Wielkopolski, Poland 07.09.2017 13:56 Σάρωση παραλαβής από πελάτη

Poland 07.09.2017 2:06 (ET) Έγινε επεξεργασία της παραγγελίας: Έτοιμη για την UPS

Edited by geolat
Link to comment
Share on other sites

Έχω πάρει και εγώ κινητό από ευρωπαϊκή αποθήκη (Ιταλία) του geekbuying και σε 2 μέρες ήταν σπίτι μου. Βέβαια οι τιμές είναι λίγο τσιμπημένες. Από το banggood πάλι έχω πάρει δεκάδες πράγματα από κινητά μέχρι υφάσματα :P και όλα ήρθαν σχετικά γρήγορα και όπως πρέπει. Από το gearbest έχω ψωνίσει μερικά μικροπραγματα χαμηλής αξίας με unregistered mail και έκαναν πάνω από μήνα να έρθουν. Και αυτές ήταν οι δικές μου εμπειρίες από τα κινεζομάγαζα :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 73 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ξέχασα να πω ότι το geekbuying από τις ευρωπαϊκές αποθήκες του στέλνει με DHL γι αυτό και οι γρήγορες αποστολές.

Link to comment
Share on other sites

Να προσθέσω και εγώ την εμπειρία μου με τις ευρωπαϊκές αποθήκες του geekbuying.

Τον τελευταίο μήνα πήρα 3 Xiaomi 4X (σε διαφορετικές παραγγελίες) από Ιταλία και ήταν, σε κάθε περίπτωση, σε 2-3 μέρες στο σπίτι μου (Θεσσαλονίκη) με DHL. Εχτές παρήγγειλα και 4ο.

Εκείνο που είναι παράξενο και πρέπει να προσέχει κανείς, είναι ότι τα ταχυδρομικά από Ιταλία είναι ~2 ευρώ ενώ από Γερμανία και Ισπανία είναι ~35 ευρώ (!).

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τελικά Έχει αγοράσει κανείς από το sunsky? Αυτό που μου προκαλεί εντύπωση είναι ότι σε μερικά προϊόντα στην επιλογή για την ταχυδρομική εταιρία αναφέρει και elta Hellenic post και παραλαβή σε 5-10 ημέρες. Πχ γι αυτό το προϊόν https://www.sunsky-online.com/view/423987/Huawei%20Honor%20T1-823L%20%208%20inch%20%202GB%2016GB.htm

Τι σημαίνει τώρα αυτό? Από που έρχεται και πως γίνεται να έρθει με ΕΛΤΑ?

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τελικά Έχει αγοράσει κανείς από το sunsky? Αυτό που μου προκαλεί εντύπωση είναι ότι σε μερικά προϊόντα στην επιλογή για την ταχυδρομική εταιρία αναφέρει και elta Hellenic post και παραλαβή σε 5-10 ημέρες. Πχ γι αυτό το προϊόν https://www.sunsky-online.com/view/423987/Huawei%20Honor%20T1-823L%20%208%20inch%20%202GB%2016GB.htm

Τι σημαίνει τώρα αυτό? Από που έρχεται και πως γίνεται να έρθει με ΕΛΤΑ?

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

 

Δεν νομιζω, μαλλον καποιο ΒΟΤ ειναι που λειτουργει σαν δελεαρ

Αν μπεις μεσω proxy θα δεις οτι βγαζει τις ταχυδρομικες εταιριες της αναλογης χωρας που μπηκες.

Για παραδειγμα δεν μου εβγαλε τον ΕΛΤΑ, αλλα Βpost

Link to comment
Share on other sites

Λογικό κάποιες παραγγελίες να είναι προβληματικες. Έχουν τεράστιο όγκο. Εμένα προχθές έφυγε η παραγγελία μετά από 1 μήνυμα που τους έστειλα και 5 εργάσιμες! Αρκετά αργά.. Τώρα θα δείξει εάν θα έρθουν όλα εντάξει. Μια φορά είχα ξαναπαραγγειλει από gearbest και το δέμα χάθηκε. Ευτυχώς με αποζημίωσε η PayPal, αλλιώς θα έχανα τα λεφτά μου. Δεν πιστεύω να μου κρατάει πισινή το gearbest. Θα δείξει.. Ενώ το banggood αρκετά πιο γρήγορο και αξιόπιστο μου φαίνεται.
Link to comment
Share on other sites

Λογικό κάποιες παραγγελίες να είναι προβληματικες. Έχουν τεράστιο όγκο. Εμένα προχθές έφυγε η παραγγελία μετά από 1 μήνυμα που τους έστειλα και 5 εργάσιμες! Αρκετά αργά.. Τώρα θα δείξει εάν θα έρθουν όλα εντάξει. Μια φορά είχα ξαναπαραγγειλει από gearbest και το δέμα χάθηκε. Ευτυχώς με αποζημίωσε η PayPal, αλλιώς θα έχανα τα λεφτά μου. Δεν πιστεύω να μου κρατάει πισινή το gearbest. Θα δείξει.. Ενώ το banggood αρκετά πιο γρήγορο και αξιόπιστο μου φαίνεται.
, το banggood δεν σας φαίνεται αρκετά πιο ακριβό από το gearbest?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

, το banggood δεν σας φαίνεται αρκετά πιο ακριβό από το gearbest?

Έχει όμως αρκετά πιο φθηνή τριγωνική αποστολή.

Link to comment
Share on other sites

, το banggood δεν σας φαίνεται αρκετά πιο ακριβό από το gearbest?

 

Όχι, σε πολλά προϊόντα είναι φθηνότερο. Και έχει και πιό φτηνή "τριγωνική" :)

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι. Μεσα απο το app του banggood πως μπορω να παρω την εκπτωση 10% που δινη. Δεν μπορω με τπτ να το βρω.
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι. Μεσα απο το app του banggood πως μπορω να παρω την εκπτωση 10% που δινη. Δεν μπορω με τπτ να το βρω.
Για ποια έκπτωση 10% μιλάς;

 

 

Unleashed by ONEPLUS 3T rooted

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Για ποια έκπτωση 10% μιλάς;

 

 

Unleashed by ONEPLUS 3T rooted

 

Αυτη που σου δινη αμα κατεβασης και αγορασης μεσα απο το app του banggood.

https://ibb.co/kYQf4Q

Edited by kostas123464
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι. Μεσα απο το app του banggood πως μπορω να παρω την εκπτωση 10% που δινη. Δεν μπορω με τπτ να το βρω.
Αν μπεις από το app και κάνεις log in, θα σου δώσει κουπόνι, το οποίο θα το βρεις στα κουπόνια στο λογαριασμό σου.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη παιδιά τι εστί The item is pre-advised???

 

The item is pre-advised και The item is ready for shipment...Το πακέτο ετοιμάζεται για αποστολή στην Ολλανδία

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=375316

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα ένα OnePlus 5 από Banggood με Priority Mail σε 20 μέρες από την παραγγελία. Ναι μεν απέφυγα τα γνωστά "κερατιάτικα" αλλά η συσκευασία ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ: Ένα απλό πλαστικό σακουλάκι με ενσωματωμένο ένα στρώμα φουσκίτσες από μέσα ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΕ ΑΛΛΟ! Το κουτί έφερε αρκετά σημάδια από το μακρινό του ταξίδι. Ευτυχώς το περιεχόμενο άθικτο, αλλά από καθαρή τύχη. Θα φάνε *έσιμο στο review. Όσοι ενδιαφέρονται να παραγγείλουν από εκεί, ας το έχουν υπ' όψη τους και να ζητούν προκαταβολικά καλή συσκευασία.
Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα ένα OnePlus 5 από Banggood με Priority Mail σε 20 μέρες από την παραγγελία. Ναι μεν απέφυγα τα γνωστά "κερατιάτικα" αλλά η συσκευασία ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ: Ένα απλό πλαστικό σακουλάκι με ενσωματωμένο ένα στρώμα φουσκίτσες από μέσα ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΕ ΑΛΛΟ! Το κουτί έφερε αρκετά σημάδια από το μακρινό του ταξίδι. Ευτυχώς το περιεχόμενο άθικτο, αλλά από καθαρή τύχη. Θα φάνε *έσιμο στο review. Όσοι ενδιαφέρονται να παραγγείλουν από εκεί, ας το έχουν υπ' όψη τους και να ζητούν προκαταβολικά καλή συσκευασία.
το one plus ήταν χύμα στην πλαστική σακούλα,η μέσα στο κουτί του ?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...