Jump to content

Αξιόπιστα/φτηνά sites με κινέζικα κινητά


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδες απο geekbying εχουμε καλες εμπειριες ?? η θα αποκτησουμε τιποτε ....ψυχολογικα ?? :)

 

θελω να παρω το oukitel k 10000 pro και τ οεχει σε καλη τιμη !!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Στο Gearbest http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_638754.html?lkid=10895627 με το κουπονάκι KOUKITEL βγαίνει 156€ και με την επιλογή αποστολής Europe Registered έρχεται μέσω Αυστρίας(για ευνόητους λόγους!);)

Και μετά τι διαλέγουμε?

 

e7bf5e4216a2c7bd87c08d1672417671.jpg

 

 

Ρωτάω γιατί έχω διαβάσει τα χειρότερα για DHL.....

Link to comment
Share on other sites

Και μετά τι διαλέγουμε?

 

e7bf5e4216a2c7bd87c08d1672417671.jpg

 

 

Ρωτάω γιατί έχω διαβάσει τα χειρότερα για DHL.....

Όχι αυτή την επιλογή(Expedited Shipping)!!

Στην επιλογή Flat Rate Shipping επιλογή το Europe Registered.

Link to comment
Share on other sites

Όχι αυτή την επιλογή(Expedited Shipping)!!

Στην επιλογή Flat Rate Shipping επιλογή το Europe Registered.

Δεν υπάρχει η επιλογή που λες....

 

d6a08baafc0a2eb0f79ebc51505f0133.jpg

 

Τουλάχιστον όχι στο vernee thor E

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει φίλε μου http://picpaste.com/pics/A-NYqSEvSY.1498339171.jpg

μήπως προσπαθείς από κινητό?(μιλάμε για το oukitel k 10000 pro)

Edited by captnemo
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει φίλε μου http://picpaste.com/pics/A-NYqSEvSY.1498339171.jpg

μήπως προσπαθείς από κινητό?

Α γεια σου....Ναι.

Αυτό φταίει?

Τι να κάνω....Δεν μπορούσα να φέρω το pc στο τραπέζι του γάμου......

Χαχαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

η τριγωνικη του banggood ειναι η Priority Direct Mail (US$24.28 & 7-12 business days)?την εχει δοκιμασει κανεις ¨επιτυχως¨?

iphone 6s plus 64,xiaomi A1M1

teclast t10,Cube iWork10

COOLEME MB3,KII PRO

Link to comment
Share on other sites

η τριγωνικη του banggood ειναι η Priority Direct Mail (US$24.28 & 7-12 business days)?την εχει δοκιμασει κανεις ¨επιτυχως¨?

Ναι πλήρως επιτυχώς.

 

leeco le max 2 tele23s v43

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

η τριγωνικη του banggood ειναι η Priority Direct Mail (US$24.28 & 7-12 business days)?την εχει δοκιμασει κανεις ¨επιτυχως¨?

 

Έχω παραγγείλει 2 φορές με την συγκεκριμένη επιλογή και ήρθαν όλα καλά. Απλά εμένα και τις δύο φορές η χρέωση ήταν 1,5 ευρώ περίπου. Γιατί σου βγάζει τόσο πολύ;

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει φίλε μου http://picpaste.com/pics/A-NYqSEvSY.1498339171.jpg

μήπως προσπαθείς από κινητό?(μιλάμε για το oukitel k 10000 pro)

Εντάξει τελικά απο υπολογιστή έγινε η παραγγελία μια χαρά....

Ευχαριστώ για την διευκρίνηση.

 

Ωραιος, να παραγγελνεις τηλεφωνο στο τραπεζι του γαμου.

Το γλεντι ειναι για τους χιπστερς :lol:

Να ξέρεις ότι έπεσε παραγγελία πριν από το σημερινό τραπέζι βάπτισης.... ;) ;) ;)

(Ναι είχαμε και τέτοιο σήμερα)

Οπότε μην "βαράς"....

Σε άκουσα....

Link to comment
Share on other sites

Kυριοι μακρυα απο http://www.bangood.com αν θελετε να λαβετε συντομα τη παραγγελια σας.Ακομα και για υπιτιθεμενη αποστολη απο Ευρωπη θα περιμενετεπααααρα πολυ αφου κατα πασα πιθανοτητα τα προϊοντα ερχονται απο Κινα.Να με συμπαθα η διαχειρηση αλλα εγω ηδη εχω καταταξει τη Bangood στα μηδενικης αξιοπιστιας eshops.
Link to comment
Share on other sites

Διαφωνω, ο χρονος αφιξης δεν κανει το banggood αναξιοπιστο...

Προσωπικα εχω κανει χιλιαδες παραγγελιες (οχι κινητα) και ποτε δεν με προδωσε. Το θεωρω απο τα κορυφαια σε αξιοπιστια..

Link to comment
Share on other sites

Kυριοι μακρυα απο http://www.bangood.com αν θελετε να λαβετε συντομα τη παραγγελια σας.Ακομα και για υπιτιθεμενη αποστολη απο Ευρωπη θα περιμενετεπααααρα πολυ αφου κατα πασα πιθανοτητα τα προϊοντα ερχονται απο Κινα.Να με συμπαθα η διαχειρηση αλλα εγω ηδη εχω καταταξει τη Bangood στα μηδενικης αξιοπιστιας eshops.
Δεν ισχύει.

Έχω πάρει μερικά πράγματα και ποτέ δεν έκανε πάνω από 2 βδομάδες.

 

Πόσες παραγγελίες σου άργησε και πόσο;

 

Sent from my m1 note using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Δεν ισχύει.

Έχω πάρει μερικά πράγματα και ποτέ δεν έκανε πάνω από 2 βδομάδες.

 

Πόσες παραγγελίες σου άργησε και πόσο;

 

Sent from my m1 note using Tapatalk

Ενταξει φιλε μου αν εσυ θεωρεις λογικο χρονικο πλαισιο 12 μερες (κι ακομα γραφει το κοντερ) για υποτιθεμενη αποστολη απο Ευρωπη τοτε να το προτιμας.

 

----- προσθήκη μηνύματος 66 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Διαφωνω, ο χρονος αφιξης δεν κανει το banggood αναξιοπιστο...

Προσωπικα εχω κανει χιλιαδες παραγγελιες (οχι κινητα) και ποτε δεν με προδωσε. Το θεωρω απο τα κορυφαια σε αξιοπιστια..

Το οτι λεει οτι στελνει απο Ευρωπη ενω στελνει απο Κινα το κανει αξιοπιστο φανταζομαι.Τι?Οχι?

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει φιλε μου αν εσυ θεωρεις λογικο χρονικο πλαισιο 12 μερες (κι ακομα γραφει το κοντερ) για υποτιθεμενη αποστολη απο Ευρωπη τοτε να το προτιμας.

 

----- προσθήκη μηνύματος 66 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το οτι λεει οτι στελνει απο Ευρωπη ενω στελνει απο Κινα το κανει αξιοπιστο φανταζομαι.Τι?Οχι?

 

Απόλυτα λογικό μιας και δεν σου φταίει το banggood για τους χρόνους των ταχυδρομείων. Απο που είδες ότι σου έστειλαν από κίνα ενώ το αγόρασες από την ευρωπαική αποθήκη;

Link to comment
Share on other sites

Απόλυτα λογικό μιας και δεν σου φταίει το banggood για τους χρόνους των ταχυδρομείων. Απο που είδες ότι σου έστειλαν από κίνα ενώ το αγόρασες από την ευρωπαική αποθήκη;

Ω!Ναι!Ολα τα ταχυδρομεια της Ευρωπης συνομωτουν εναντιον του μπανγκγκουντ και καθυστερουν τις παραγγελιες ενω βανταρουν ολα τα αλλα eshops παραδιδοντας τις παραγγελιες σε 7-8 μερες.

Οταν πληρωνεις στις 15 διαβαζεις delivery in 1 working day και το δεμα σου φτανει σε ευρωπαϊκη μεταφορικη στις 23 δυο τινα μπορει να συμβαινουν:Ειτε οτι περιμενουν το εμπορευμα απο Κινα ειτε οτι εχουν τμημα αποστολων για τον...δημαρχο του Βολου.

Link to comment
Share on other sites

Ω!Ναι!Ολα τα ταχυδρομεια της Ευρωπης συνομωτουν εναντιον του μπανγκγκουντ και καθυστερουν τις παραγγελιες ενω βανταρουν ολα τα αλλα eshops παραδιδοντας τις παραγγελιες σε 7-8 μερες.

Οταν πληρωνεις στις 15 διαβαζεις delivery in 1 working day και το δεμα σου φτανει σε ευρωπαϊκη μεταφορικη στις 23 δυο τινα μπορει να συμβαινουν:Ειτε οτι περιμενουν το εμπορευμα απο Κινα ειτε οτι εχουν τμημα αποστολων για τον...δημαρχο του Βολου.

 

Έχεις παραγγείλει συγχρόνως τίποτα από άλλο site; Επειδή προσωπικά τυχαίνει να κάνω παραγγελίες είτε από κίνα, είτε από ευρωπαικές αποθήκες σχεδόν κάθε 2-3 ημέρες μπορώ να σου πω με μεγάλη σιγουριά πως το να αργήσει 12 ημέρες κάτι από ευρώπη δεν είναι καθόλου παράξενο.

Μου έχει αργήσει 10 ημέρες να έρθει κάτι από βουλγαρία που είναι δίπλα μας.

Όσο για το delivery 1 business day που λες μάλλον το μπερδεύεις με το dispatched in 1 business day που σημαίνει ότι το στέλνουν την επόμενη ημέρα, το στέλνουν όχι θα το παραλάβεις. Ο εκτιμώμενος χρόνος παραλαβής από ευρωπαική αποθήκη στο banggood είναι 7-10 εργάσιμες ημέρες ( εκτιμώμενες, άρα μπορεί και παραπάνω )

Link to comment
Share on other sites

Έχεις παραγγείλει συγχρόνως τίποτα από άλλο site; Επειδή προσωπικά τυχαίνει να κάνω παραγγελίες είτε από κίνα, είτε από ευρωπαικές αποθήκες σχεδόν κάθε 2-3 ημέρες μπορώ να σου πω με μεγάλη σιγουριά πως το να αργήσει 12 ημέρες κάτι από ευρώπη δεν είναι καθόλου παράξενο....
Η παραγγελια δοθηκε 15/06 το δεμα πηγε στο μεταφορεα 23/06.Τι δεν καταλαβαινεις?Ας μη το συνεχισουμε.Δε βγαζει νοημα εξαλλου.Καλη σου μερα.
Link to comment
Share on other sites

Διαφωνω, ο χρονος αφιξης δεν κανει το banggood αναξιοπιστο...

Προσωπικα εχω κανει χιλιαδες παραγγελιες (οχι κινητα) και ποτε δεν με προδωσε. Το θεωρω απο τα κορυφαια σε αξιοπιστια..

 

Συμφωνώ... έχω πάρει από ταμπλετ κινητά.. αργουν αλλά ποιο δεν αργεί;

Huawei Mate 20X :D ,Honor 8 Note,Samsung A5 2016,P9 lite,Huawei P8 Max , Htc One M8 E8sw,Nubia Z9 Mini, Galaxy Tab S SM-T705, Xiaomi Mi3 ,Mediapad X1, Ascend P7 L00 ,Cube Talk 9X U65GT 9.7,iOcean X7s,Onda v975m , HTC One,HTC Sensation,M8S Amlogic S812 4K Quad Core 2G/8G,M8 Quad Core Android 4.4 2GB RAM 8GB,Tronsmart Draco AW80,Minix X5 Mini DualCore ,Minix Neo X6 Quad Core
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει παραγγείλει κανείς τώρα τελευταία απο coolicool.com?

Θέλω να μάθω για την μέθοδο αποστολής γιατι μου δίνει μόνο μια επιλογή και δεν είμαι σιγουρος ότι θα αποφύγω το τελωνείο. Μήπως υπάρχει κάποια επιλογή για EU registered parcel?

:D

Oneplus one, really my first smartphone.

Link to comment
Share on other sites

Nεοτερα απο το αξιοπιστο banggoοd.

Συμφωνα με αυτους το δεμα μου ειναι προς παραδοση απο τις 23/06/2017 06:36 και να κοιταξω στο ταχυδρομειο.

 

Την ιδια ακριβως ωρα (23/06/2017 06:36) συμφωνα με τη dhl και τα Eλτα το δεμα αναχωρησε απο τη Γερμανια!!!

Θαυμα!!!Θαυμα!!!Η banggood διακτινιζει δεματα!!!Τρεξατε χριστιανοι να θαυμασετε και να πιστεψετε!!!

Ποιος Παϊσιος ...Εδω εχουμε την οσια banggood την Αξιοπιστη και Διακτινιζουσα!

Edited by geolat
Link to comment
Share on other sites

Nεοτερα απο το αξιοπιστο banggoοd.

Συμφωνα με αυτους το δεμα μου ειναι προς παραδοση απο τις 23/06/2017 06:36 και να κοιταξω στο ταχυδρομειο.

 

Την ιδια ακριβως ωρα (23/06/2017 06:36) συμφωνα με τη dhl και τα Eλτα το δεμα αναχωρησε απο τη Γερμανια!!!

Θαυμα!!!Θαυμα!!!Η banggood διακτινιζει δεματα!!!Τρεξατε χριστιανοι να θαυμασετε και να πιστεψετε!!!

Ποιος Παϊσιος ...Εδω εχουμε την οσια banggood την Αξιοπιστη και Διακτινιζουσα!

Φιλε οκ ειπαμε αλλα εσυ το τερματισες........οκ εχουμε δεκαδες αγορες απο το εν λογο καταστημα(και οχι μονο απο αυτο....),δεν ειναι και το καλυτερο αλλα μην τα ισοπεδωνουμε ολα.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Φυσικα και τερματισα!Που ακουστηκε να μη πιστευω οτι ενα δεμα δεν ειναι δυνατον να βρισκεται ταυτοχρονα στην Ελλαδα και στη Γερμανια.Συμφωνα με οσα λες ειμαι σιγουρος πως σου εχει τυχει κι εσενα που εχεις κανει δεκαδες αγορες.Τι?Οχι?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...