Jump to content

Αξιόπιστα/φτηνά sites με κινέζικα κινητά


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το πιο πιθανό είναι να στο στείλουν αλλά παίζει να μπλοκάρουν την κάρτα σου για μελλοντικές συναλλαγές στο εν λόγω κατάστημα (τουλάχιστον εμένα αυτό μου έκαναν) :p

 

Sent from my LG-V400 using Tapatalk

Τώρα μου λένε ότι το PayPal τους στέλνει αυτό:

 

The sender of this payment is Non-U.S. - Unverified).

 

Τι είναι αυτό? :!:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Προχτές την πάτησα έτσι με άλλο site με PayPal με revolut και μετά προσπάθησα σε άλλο site και με άφησε.. Ποτέ δεν κατάλαβα τι έγινε

 

Sent from my MX5 using Tapatalk

 

Δηλαδη εγω τι να κανω; Να ξαναδοκιμασω απο vickmall μεχρι να μου το δεχτει το paypal;

Edited by partsa_klos22
Link to comment
Share on other sites

To yeso521 τι λέει από άποψη αξιοπιστίας και αιτημάτων;

 

Στο xiaomi-miui.gr έχει πάρει βέλτιστες κριτικές κ είναι πολύ συνεργάσιμος ακόμα δεν ακούστηκε κάτι κακό.

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να αγοράσω ένα κινητό. Το βρίσκω στα eBay, gearbest, tinydeal. Ποιό είναι πιό αξιόπιστο μαγαζί;

Κάνεις ένα λάθος.

Το EBAY δεν είναι μαγαζί.

 

Unleashed by my M1 NOTE

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

@ partsa_klos22

Στο βικμαλ από την αρχή του χρόνου εχω κάνει τουλάχιστον τέσσερις παραγγελίες με PayPal απευθειας από ελληνική κάρτα χωρίς balance.

Κάτι δεν κάνεις καλά...

Κατα τη διάρκεια της παραγγελίας σε στέλνει στο PayPal, κανείς login, πατάς pay και μετά σε ξανά γυρνάει στη σελίδα να επιλέξεις τρόπο αποστολής και κάτω δεξιά έχει place order....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Πήγα σήμερα να παραγγείλω το redmi note 3 pro απο vickmall απο Κίνα και προσπάθηα πρώτα να το κάνω κανονικά χωρίς να μεταφέρω λεφτά στο paypal balance. πατησα να τραβηξει τα λεφτα απο την ελληνική κάρτα και με γύρισε στη σελίδα της παραγγελίας γιατι δεν είχα πατήσει πώς να το στείλουν και διάλεξα SG post. Ξαναδοκίμασα με την ελληνική και με γύρισε πάλι στην ίδια σελίδα. Τελικά μετέφερα χρήματα στο paypal balance και πάτησα να τα τραβηξει απο κει και με ξαναγύρισε πάλι στη σελίδα του vickmall με την παραγγελία! και δου μου έστειλαν κάποιο μέιλ επιβεβαίωσης ούτε ότι έγινε η αγορά! έλεγξα και τα έχω τσεκάρει ολα σωστα! κάνω κάτι λάθος πρέπει να διορθώσω κατι και σίγουρα δεν έχω παραγγείλει τρεις φορες το κινητό έτσι;

Ετσι κανει το vickmall σε ξαναπαει στο δικο τους σαιτ μετα την πληρωμη και πατας να γινει η παραγγελια.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα...

Προσπαθω να ψωνισω απο aliexpress...αλλα δε γινεται με τιποτα..

Ακομα κλειδωμενοι ειμαστε?? Με καρτες ελληνικες εννοω

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα...

Προσπαθω να ψωνισω απο aliexpress...αλλα δε γινεται με τιποτα..

Ακομα κλειδωμενοι ειμαστε?? Με καρτες ελληνικες εννοω

 

Μονο με Amex, balance paypal, revolut

Και κατ'ευθείαν με πιστωτική από vicmall, Banggood και gearbest ...

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Δέχεται το AliExpress PayPal ?

Δεν νομιζω ...

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Δεν ειπα κατι για alli, απλα ανεφερα τους τροπους που μπορει καποιος να αγορασει απο site :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα...

Προσπαθω να ψωνισω απο aliexpress...αλλα δε γινεται με τιποτα..

Ακομα κλειδωμενοι ειμαστε?? Με καρτες ελληνικες εννοω

 

Μονο με Amex, balance paypal, revolut

Ρωτησε για αγορες από ALIEXPRESS, αρα η "μεσαία" απάντηση σου είναι λανθασμενη

Amex και άλλες κάρτες εξωτερικού λοιπόν (πχ MasterCard μέσω Revolut) απαντάμε στον φίλο.-

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Και κατ'ευθείαν με πιστωτική από vicmall, Banggood και gearbest ...

 

Καλη κι η πιστωτικη αλλα το paypal πιο σιγουρο

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το honorbuy είναι αξιόπιστο γνωρίζεται; επίσης από προσωπική εμπειρία δέχεται καρτες μέσω PayPal ή θέλει balance;
Link to comment
Share on other sites

Στο xiaomi-miui.gr έχει πάρει βέλτιστες κριτικές κ είναι πολύ συνεργάσιμος ακόμα δεν ακούστηκε κάτι κακό.

 

Εγω παρασύρθηκα και την πάτησα! Εχω παραγγείλει μια βδομάδα τωρα μου έστειλαν φωτό και απο το υποτιθέμενο δέμα και μετά τίποτα! Το tr.number δεν δουλεύει καθόλου 6 ημέρες τωρα! :mad:

Και απο το miui.gr τους δίνουν δωρεάν κινητά και δώρα....λογικό μου φαίνεται να λένε τα καλύτερα! Κι εγω εαν έπαιρνα δωρεάν κινητά τα καλύτερα θα έλεγα!!!!:mad::mad:

Ωριστε και το tr.number να μην νομίζετε οτι λέω πίπες: RS519214001NL

Edited by vtag
Link to comment
Share on other sites

Άδικα το εριξες το κραξιμο...:blink:

 

Για να φανεί κίνηση με post nl πρέπει να κάνεις

τάμα στον Άγιο Ολλανδομεταφορεα τον Πιοαργοκαπτηνκαθυστερηση...:rtfm: :lol: :lol: :rtfm:

 

Μην ανησυχείς, θα ρθει...:cry: :worry:

Link to comment
Share on other sites

Άδικα το εριξες το κραξιμο...:blink:

 

Για να φανεί κίνηση με post nl πρέπει να κάνεις

τάμα στον Άγιο Ολλανδομεταφορεα τον Πιοαργοκαπτηνκαθυστερηση...:rtfm: :lol: :lol: :rtfm:

 

Μην ανησυχείς, θα ρθει...:cry: :worry:

 

Τελευταία 3 δέματα με ΝL έχουν κάνει μόλις 2 ημέρες οι 2 και 2 ημέρες η τρίτη για πληροφορίες.

Όχι μόνο ολλανδομεταφορέας Πιοαργοκαιαπτηνκαθυστερηση είναι αλλά έφτασαν πιο γρήγορα από SG στις καλές περιόδους της.

Link to comment
Share on other sites

Σταματήστε βρε παιδιά τα εκτός θέματος σχόλια ....
Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Εγω παρασύρθηκα και την πάτησα! Εχω παραγγείλει μια βδομάδα τωρα μου έστειλαν φωτό και απο το υποτιθέμενο δέμα και μετά τίποτα! Το tr.number δεν δουλεύει καθόλου 6 ημέρες τωρα! :mad:

Και απο το miui.gr τους δίνουν δωρεάν κινητά και δώρα....λογικό μου φαίνεται να λένε τα καλύτερα! Κι εγω εαν έπαιρνα δωρεάν κινητά τα καλύτερα θα έλεγα!!!!:mad::mad:

Ωριστε και το tr.number να μην νομίζετε οτι λέω πίπες: RS519214001NL

 

Δεν μιλάω για τους admin αλλά για κόσμο που ψώνισε ήδη απο εκεί (και εγώ προσωπικά από αυτόν θα παραγγείλω ένα Redmi 3 Pro που θέλω για την κοπέλα μου). Η NL αργεί λίγο να το δείξει online αλλά στην Κίνα είχανε κ 4-5 μέρες (συν Σ/Κ) μια εθνική αργία οπότε ανέμενε λίγο κ μη βγάζεις απότομα τα μαχαίρια! :lol:

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς γιατί το Gearbest πήρε το πουλάκι....τσιου από το myphone?? :blink: :blink: Edited by demakhs
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους! έχει πάρει κανείς από το to2c.com τελευταία; είχα κάνει αγορά παλαιότερα χωρίς πρόβλημα, τώρα είναι αξιόπιστοι; μπορείς να συνεννοηθείς; Edited by eggsamos

Mobile: Nokia 3310 -> Nokia 3510 -> Nokia 6260 -> Nokia N72 -> Nokia E51 -> ZTE中兴 blade (CyanogenMod 9.0) -> Jiayu G3S (original ROM) -> Motorola Moto G -2014 (CM 14.1) -> Xiaomi Mi4C

Tablet: Ainol Fire (CyanogenMod 10.1)

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους! έχει πάρει κανείς από το to2c.com τελευταία; είχα κάνει αγορά παλαιότερα χωρίς πρόβλημα, τώρα είναι αξιόπιστοι; μπορείς να συνεννοηθείς;
περισυ τετοιο καιρο αγορασα απο αυτο το μαγαζι και ηταν ενταξει.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν μιλάω για τους admin αλλά για κόσμο που ψώνισε ήδη απο εκεί (και εγώ προσωπικά από αυτόν θα παραγγείλω ένα Redmi 3 Pro που θέλω για την κοπέλα μου). Η NL αργεί λίγο να το δείξει online αλλά στην Κίνα είχανε κ 4-5 μέρες (συν Σ/Κ) μια εθνική αργία οπότε ανέμενε λίγο κ μη βγάζεις απότομα τα μαχαίρια! :lol:

 

Παντως σε άλλη μου παραγγελία απο Vickmall πριν ενα μηνα μεσα σε 2 ημέρες απο τη στιγμή που μου δώσανε το the.number εμφανίστηκαν οι πληροφορίες στην NL:blink:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το honorbuy είναι αξιόπιστο γνωρίζεται; επίσης από προσωπική εμπειρία δέχεται καρτες μέσω PayPal ή θέλει balance;

Παραγγελία από honorbuy με PayPal balanced ένα xiaomi mi note pro bamboo back cover και μια silicon case! ΓΝΗΣΙΟΤΑΤΑ!! (Άσε που καπάκι μπαμπου δεν το βρίσκεις πουθενά αλλού!)

 

Στάλθηκε από το MI NOTE Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...