Jump to content

Αξιόπιστα/φτηνά sites με κινέζικα κινητά


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν πρόκειται να λάβεις απάντηση, γιατι κανένας δε θα καταφέρει να φτάσει καν μεχρι τη μέση του μηνύματος σου! :X :lol: :p :dizzy:

 

Εγώ δεν έφτασα και τα παράτησα...:cry: :cry:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν πρόκειται να λάβεις απάντηση, γιατι κανένας δε θα καταφέρει να φτάσει καν μεχρι τη μέση του μηνύματος σου! :X :lol: :p :dizzy:

 

Εγώ δεν έφτασα και τα παράτησα...:cry: :cry:

 

Το ίδιο και γω, αλλά κατάλαβα ότι έχει τίτλο "αν δεν πάθεις, δε θα μαθεις"

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά από tinydeal αγοράζετε κανονικά? Εμένα έχει μπλοκάρει ο λογαριασμός μου και δεν μπορώ να κάνω μια αγορά που θέλω. Έκανα και καινούριο λογαριασμό αλλά τίποτα πάλι. Ξέρετε κάτι γι αυτό???
Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά από tinydeal αγοράζετε κανονικά? Εμένα έχει μπλοκάρει ο λογαριασμός μου και δεν μπορώ να κάνω μια αγορά που θέλω. Έκανα και καινούριο λογαριασμό αλλά τίποτα πάλι. Ξέρετε κάτι γι αυτό???

Κάποιος άγγελος σε προστατεύει...:innocent:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά από tinydeal αγοράζετε κανονικά? Εμένα έχει μπλοκάρει ο λογαριασμός μου και δεν μπορώ να κάνω μια αγορά που θέλω. Έκανα και καινούριο λογαριασμό αλλά τίποτα πάλι. Ξέρετε κάτι γι αυτό???

Μήπως δοκίμασες να αγοράσεις με κάρτα;;

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να αγοράσω ένα κινητό. Το βρίσκω στα eBay, gearbest, tinydeal. Ποιό είναι πιό αξιόπιστο μαγαζί;

 

Όχι το TinyDeal πάντως... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να αγοράσω ένα κινητό. Το βρίσκω στα eBay, gearbest, tinydeal. Ποιό είναι πιό αξιόπιστο μαγαζί;

 

Gearbest νομιζω

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά επειδή έχω χάσει λίγο τη μπάλα. Θέλω να πάρω το redmi 3 απο vickmall, είχα διαβάσει για ένα θέμα που είχε προκύψει με τη sg post και κάποια δέματα που δεν έφτασαν ποτέ. Τώρα τι κάνουμε παραγγελνουμε ή συνεχίζεται το πρόβλημα; υπάρχει η δυνατότητα να επιλέξω ολλανδικό ταχυδρομείο; ευχαριστώ εκ των προτέρων
Link to comment
Share on other sites

Ακομη και σινγκ ποστ να επιλεξεις, οι ιδιοι θα το στειλουν με ποστ νλ.

Για καλο και για κακο ενημερωσε τους κιολας

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα! θελω να αγορασω ενα κινητο που το εχω βρει στο gearbest, στο efox και σε 2 καταστηματα του aliexpess.. απο ποιο προτείνετε να κανω την παραγγελια?
Link to comment
Share on other sites

Gearbest, εκτος αν είναι αξιοπιστος ο πωλητης στο αλι

Ποια συσκευη θελεις να πάρεις?

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος άγγελος σε προστατεύει...:innocent:

Για πες, για πες...

Μήπως δοκίμασες να αγοράσεις με κάρτα;;

Όχι κανονικά με revolut. Το θέμα είναι ότι δεν μπορώ να κάνω με τίποτα login.

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Gearbest, εκτος αν είναι αξιοπιστος ο πωλητης στο αλι

Ποια συσκευη θελεις να πάρεις?

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

letv x800 64 gb περιπου 155 ευρω με το κουπονι GIZCHINAIT.

Link to comment
Share on other sites

Παράγγειλα από gearbest,χθες. Σήμερα μου στείλαν mail και ζητάνε να στείλω αντίγραφο ταυτότητας, λογαριασμού για την διεύθυνση και επιβεβαίωση της πληρωμής στο PayPal. Έτσι δουλεύουν αυτοί; Ζητάνε αυτά τα στοιχεία σε όλους;
Link to comment
Share on other sites

Παράγγειλα από gearbest,χθες. Σήμερα μου στείλαν mail και ζητάνε να στείλω αντίγραφο ταυτότητας, λογαριασμού για την διεύθυνση και επιβεβαίωση της πληρωμής στο PayPal. Έτσι δουλεύουν αυτοί; Ζητάνε αυτά τα στοιχεία σε όλους;

Μου το είχαν ζητήσει κ εμένα όπως και αντίγραφο της κάρτας μου. Τους απάντησα ότι η κάρτα μου έχει 3step verification ήδη από την τράπεζα και αν επιμένουν στα bull**it περί fraud να ακυρώσουν την παραγγελία μου.

Έστειλαν το δέμα με συνοπτικές διαδικασίες αλλά έκτοτε δεν δέχονται αυτή την κάρτα μου :p

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μου το είχαν ζητήσει κ εμένα όπως και αντίγραφο της κάρτας μου. Τους απάντησα ότι η κάρτα μου έχει 3step verification ήδη από την τράπεζα και αν επιμένουν στα bull**it περί fraud να ακυρώσουν την παραγγελία μου.

Έστειλαν το δέμα με συνοπτικές διαδικασίες αλλά έκτοτε δεν δέχονται αυτή την κάρτα μου :p

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Χθες μετά την παραγγελία μου έστειλαν 1ο mail η παραγγελία σας έχει τον αριθμό......

2ο mail λάβαμε την πληρωμή σας.

3ο mail απο την paypal αυτή την φορά , απόδειξη πληρωμής.

4ο mail σήμερα το πρωί έγχρωμη φώτο ταυτότητας, αντίγραφο πρόσφατου λογαριασμού και να κάνω επαλήθευση του λογαριασμού μου στο paypal. Γιατί? Αφού έστειλαν ότι πήραν τα λεφτά τα οποία στις κινήσεις τις κάρτας φαίνονται αφαιρεμένα και η κάρτα μου είναι reloadable prepaid που σημαίνει ότι βρήκαν τα λεφτά μέσα και τα πήραν.

Η κάρτα μου δεν έχει κανένα πρόβλημα γιατί μετά μπήκα σε άλλο μαγαζί και έκανα και άλλες αγορές για τις οποίες σήμερα έλαβα mail ότι έγιναν shipped with transaction id....

Αν τους γράψω ότι είναι reloadable prepaid και ότι χαρτιά δεν στέλνω και ακυρώνω όπως είπες θα βγάλω άκρη?:!:

Ευχαριστώ για την βοήθεια.

Link to comment
Share on other sites

Χθες μετά την παραγγελία μου έστειλαν 1ο mail η παραγγελία σας έχει τον αριθμό......

2ο mail λάβαμε την πληρωμή σας.

3ο mail απο την paypal αυτή την φορά , απόδειξη πληρωμής.

4ο mail σήμερα το πρωί έγχρωμη φώτο ταυτότητας, αντίγραφο πρόσφατου λογαριασμού και να κάνω επαλήθευση του λογαριασμού μου στο paypal. Γιατί? Αφού έστειλαν ότι πήραν τα λεφτά τα οποία στις κινήσεις τις κάρτας φαίνονται αφαιρεμένα και η κάρτα μου είναι reloadable prepaid που σημαίνει ότι βρήκαν τα λεφτά μέσα και τα πήραν.

Η κάρτα μου δεν έχει κανένα πρόβλημα γιατί μετά μπήκα σε άλλο μαγαζί και έκανα και άλλες αγορές για τις οποίες σήμερα έλαβα mail ότι έγιναν shipped with transaction id....

Αν τους γράψω ότι είναι reloadable prepaid και ότι χαρτιά δεν στέλνω και ακυρώνω όπως είπες θα βγάλω άκρη?:!:

Ευχαριστώ για την βοήθεια.

Το ίδιο ακριβώς είχαν στείλει κ σε μένα κ ακριβώς με τον ίδιο τρόπο. Στείλε τους το "My bank has a 3-step verification on each and every card transaction and there is no possible way to bypass these checks or commit a fraudulent action. Since the above info is, now, under your acknowledge proceed to the dispatch of the parcel with no further delay OR ELSE cancel the order and return the money to me ASAP."

Πιστεύω ότι θα κλείσουν το ticket άμεσα, προσωπικά πάντως τέτοια στοιχεία δεν τους εμπιστευόμουν με τίποτα.

 

*EDIT*

Τραγικοί απλά γιαυτό πλέον για 2-3€ παραπάνω πάω σε πιο "αξιόπιστα" μαγαζιά.

 

Sent from my LG-V400 using Tapatalk

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο ακριβώς είχαν στείλει κ σε μένα κ ακριβώς με τον ίδιο τρόπο. Στείλε τους το "My bank has a 3-step verification on each and every card transaction and there is no possible way to bypass these checks or commit a fraudulent action. Since the above info is, now, under your acknowledge proceed to the dispatch of the parcel with no further delay OR ELSE cancel the order and return the money to me ASAP."

Πιστεύω ότι θα κλείσουν το ticket άμεσα, προσωπικά πάντως τέτοια στοιχεία δεν τους εμπιστευόμουν με τίποτα.

 

*EDIT*

Τραγικοί απλά γιαυτό πλέον για 2-3€ παραπάνω πάω σε πιο "αξιόπιστα" μαγαζιά.

 

Sent from my LG-V400 using Tapatalk

Τους έγραψα ότι η κάρτα μου είναι preloadle prepaid οπότε έχετε βρει τα λεφτά μέσα, αφού μου στείλατε mail ότι λάβατε την πληρωμή για την παραγγελία .....και ότι θα προχωρήσετε αμέσως στην εκτέλεση της παραγγελίας μου ,όπως αναφέρετε με δικά σας λόγια στο email σας.Εάν μετά από αυτό συνεχίσετε να μου ζητάτε χαρτιά και δεν αποστείλετε το δέμα τότε και εγώ ζητήσω να ακυρωθεί η παραγγελία μου και να μου επιστραφούν τα χρήματα μου.

θα μου το στείλουν άραγε? η να "φωνάξω" περισσότερο?

Ευχαριστώ και πάλι για την βοήθεια.

Link to comment
Share on other sites

Τους έγραψα ότι η κάρτα μου είναι preloadle prepaid οπότε έχετε βρει τα λεφτά μέσα, αφού μου στείλατε mail ότι λάβατε την πληρωμή για την παραγγελία .....και ότι θα προχωρήσετε αμέσως στην εκτέλεση της παραγγελίας μου ,όπως αναφέρετε με δικά σας λόγια στο email σας.Εάν μετά από αυτό συνεχίσετε να μου ζητάτε χαρτιά και δεν αποστείλετε το δέμα τότε και εγώ ζητήσω να ακυρωθεί η παραγγελία μου και να μου επιστραφούν τα χρήματα μου.

θα μου το στείλουν άραγε? η να "φωνάξω" περισσότερο?

Ευχαριστώ και πάλι για την βοήθεια.

Το πιο πιθανό είναι να στο στείλουν αλλά παίζει να μπλοκάρουν την κάρτα σου για μελλοντικές συναλλαγές στο εν λόγω κατάστημα (τουλάχιστον εμένα αυτό μου έκαναν) :p

 

Sent from my LG-V400 using Tapatalk

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

παρήγγειλα ένα κινητό από το igogo.es 30 Μαίου και από 08/06 γράφει στην nl post ότι είναι The item is pre-advised, τι σημαίνει αυτό ότι δεν το έχουν στείλει ακόμα και απλά έχουν δώσει track number? τι να κάνω?
Link to comment
Share on other sites

παρήγγειλα ένα κινητό από το igogo.es 30 Μαίου και από 08/06 γράφει στην nl post ότι είναι The item is pre-advised, τι σημαίνει αυτό ότι δεν το έχουν στείλει ακόμα και απλά έχουν δώσει track number? τι να κάνω?

Σε λάθος μέρος είσαι, πήγαινε στις αγορές από Κίνα και διάβασε τον οδηγό.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=375316

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Πήγα σήμερα να παραγγείλω το redmi note 3 pro απο vickmall απο Κίνα και προσπάθηα πρώτα να το κάνω κανονικά χωρίς να μεταφέρω λεφτά στο paypal balance. πατησα να τραβηξει τα λεφτα απο την ελληνική κάρτα και με γύρισε στη σελίδα της παραγγελίας γιατι δεν είχα πατήσει πώς να το στείλουν και διάλεξα SG post. Ξαναδοκίμασα με την ελληνική και με γύρισε πάλι στην ίδια σελίδα. Τελικά μετέφερα χρήματα στο paypal balance και πάτησα να τα τραβηξει απο κει και με ξαναγύρισε πάλι στη σελίδα του vickmall με την παραγγελία! και δου μου έστειλαν κάποιο μέιλ επιβεβαίωσης ούτε ότι έγινε η αγορά! έλεγξα και τα έχω τσεκάρει ολα σωστα! κάνω κάτι λάθος πρέπει να διορθώσω κατι και σίγουρα δεν έχω παραγγείλει τρεις φορες το κινητό έτσι; Edited by impreza_sti
Απαγορεύεται η γραφή τύπου sms
Link to comment
Share on other sites

Προχτές την πάτησα έτσι με άλλο site με PayPal με revolut και μετά προσπάθησα σε άλλο site και με άφησε.. Ποτέ δεν κατάλαβα τι έγινε

 

Sent from my MX5 using Tapatalk

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...