Jump to content

Αξιόπιστα/φτηνά sites με κινέζικα κινητά


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παρόλα αυτά, εκεί, σταθερός... :lol: :lol: :lol: :lol:

Φίλε μου, εάν ήταν να διαγράφουμε ένα κατάστημα με την πρώτη αναποδιά μετά από εκατοντάδες αγορές, την είχαμε "βάψει" ..

Θα αγοράζαμε από εδώ με φέσι μέχρι και 500% και θα απολαμβάναμε το υπέροχο σέρβις:X το οποίο περιλαμβάνει και δωρεάν αδυνάτισμα :lol:

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Βρε μαζί σου σε όλα σχεδον, αλλά γράφεις "πρώτη αναποδια" ενώ ο συμφορουμιτης γράφει "ουτε και γω θυμαμαι ποσα despute εχω κανει"...:blink:

Αυτό δεν το λένε έξυπνη αγορά από Κινα για να "γλιτωσω να αγοράσω απο εδώ με φέσι μέχρι και 500% και να απολαμβανω το υπέροχο σέρβις το οποίο περιλαμβάνει και δωρεάν αδυνάτισμα" ....:blink: :blink:

Κάπως αλλιώς το λένε....:lol: :p :lol:

Link to comment
Share on other sites

Παρόλα αυτά, εκεί, σταθερός...@koukloukou....:lol: :lol: :lol: :lol:

 

βρηκα κατι σε πολυ δυνατη τιμη .παρολο που ειχα πει ποτε ξανα.ας πουμε ολοι βριζουν το gearbest και εγω το εχω πιο πανω απο ολα με δεκαδες παραγγελιες και φοβερες τιμες

iphone 6s plus 64,xiaomi A1M1

teclast t10,Cube iWork10

COOLEME MB3,KII PRO

Link to comment
Share on other sites

Ναι, καταλαβαίνω...απλά χαβαλε κάνω.. ;)

 

Και γω σκέφτομαι να ξαναγορασω 2η φορά από το fastcardtech, μέρα την πρώτη κ τελευταία (που είχα πει)...:lol: :lol:

 

Τόσο δυνατά ήταν τα (vkworld f1,2pics)??...:p :p

Edited by demakhs
Link to comment
Share on other sites

 

Και γω σκέφτομαι να ξαναγορασω 2η φορά από το fastcardtech, μέρα την πρώτη κ τελευταία (που είχα πει)...:lol: :lol:

 

Κάνε βλακείες...έτσι σκεφτόμουν και εγω και τώρα έχω 2 στα 2 με fastcardtech. Μάλιστα το 2ο ταξιδεύει πίσω Κίνα και περιμένω να παραλάβει να πάρω τα χρηματα πίσω.

 

Sent from my Onda V975m using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

βρηκα κατι σε πολυ δυνατη τιμη .παρολο που ειχα πει ποτε ξανα.ας πουμε ολοι βριζουν το gearbest και εγω το εχω πιο πανω απο ολα με δεκαδες παραγγελιες και φοβερες τιμες

Παντος ενημερωτικα και μονο, το Gearbest και το Everbuying ειναι το ιδιο μαγαζι!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας χρειάζομαι τις απέραντες γνώσεις του myphone να με βοηθήσουν να αγοράσω κινητό από Κίνα μεριά.

Ποιο κινητό ή Tablet θα προτείνατε;

Έχω σκεφτεί το Lenovo K3 Note μιας και υπάρχει υποστήριξη στην Ελλάδα και είναι πιο γνωστή μάρκα αλλά είμαι ανοιχτός σε προτάσεις.

Ποιο κατάστημα εμπιστεύεστε από Κίνα;

Θα προτιμούσα να έχει EU Warehouse για να αποφύγω τελωνείο.

Έχω διαθέσιμα έως 130 ευρώ στο Paypal.

 

Επίσης είδα και αυτό από Eud.dx.com με €98.42 και Free Expedited Delivery 9-11 Business Days

Επίσης λέει ότι καλύπτει τυχόν τελεωνείο έως 40 ευρώ. Το πληρώνεις και στα δίνουν πίσω στο Paypal έως 40 Ευρώ.

 

Για πείτε ρε παιδιά. Ευχαριστώ!

 

http://s33.postimg.org/56qi784n3/Lenovo_K3_note_1.png

Knowledge is power. Information is liberating. Education is the premise of progress, in every society, in every family. :D
Link to comment
Share on other sites

Για να μην τα ξαναγραφω:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6749892#post6749892

 

Η Ευρωπαϊκή αποθήκη, με την γρήγορη παράδοση έχει να κάνει περισσότερο, παρά με την αποφυγή του τελωνείου....;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας χρειάζομαι τις απέραντες γνώσεις του myphone να με βοηθήσουν να αγοράσω κινητό από Κίνα μεριά.

Ποιο κινητό ή Tablet θα προτείνατε;

Έχω σκεφτεί το Lenovo K3 Note μιας και υπάρχει υποστήριξη στην Ελλάδα και είναι πιο γνωστή μάρκα αλλά είμαι ανοιχτός σε προτάσεις.

Ποιο κατάστημα εμπιστεύεστε από Κίνα;

Θα προτιμούσα να έχει EU Warehouse για να αποφύγω τελωνείο.

Έχω διαθέσιμα έως 130 ευρώ στο Paypal.

 

Επίσης είδα και αυτό από Eud.dx.com με €98.42 και Free Expedited Delivery 9-11 Business Days

Επίσης λέει ότι καλύπτει τυχόν τελεωνείο έως 40 ευρώ. Το πληρώνεις και στα δίνουν πίσω στο Paypal έως 40 Ευρώ.

 

Για πείτε ρε παιδιά. Ευχαριστώ!

 

http://s33.postimg.org/56qi784n3/Lenovo_K3_note_1.png

 

Τελικά το εμπιστεύεστε το site η όχι;

Knowledge is power. Information is liberating. Education is the premise of progress, in every society, in every family. :D
Link to comment
Share on other sites

Αξιόπιστα/φτηνά sites με κινέζικα κινητά είναι ο τίτλος. Αρκετά με τις εκτός θέματος αναφορές-αναλύσεις.

Διαγράφηκαν ποστ.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το εμπιστεύεστε το site η όχι;

Αξιόπιστο είναι γενικά αλλά πολλές φορές καθυστερεί να στείλει τα προϊόντα, χωρίς αυτό να είναι ο κανόνας όμως. Όσον αφορά την Ευρωπαϊκή του αποθήκη, τσέκαρε αν το στέλνει από κάποια Ευρωπαϊκή χώρα ή απλά το στέλνει από Κίνα με ολλανδικό ταχυδρομείο, γιατί την τελευταία φορά που το είχα κοιτάξει ίσχυε το δεύτερο, οπότε δεν έχει και πολύ νόημα η Ευρωπαϊκή αποθήκη γιατί φεύγει από Κίνα. Αν ισχύει το πρώτο, τότε οκ. Να πληρώσεις για ασφάλεια τελωνείου δεν νομίζω ότι αξίζει, ειδικά αν φεύγει από Ευρωπαϊκή χώρα. Άλλα αξιόπιστα μαγαζιά, τουλάχιστον από προσωπική εμπειρία είναι banggood, vickmall, geekbuying, gearbest. Για το τελευταίο, απλά πρώτα μιλά μαζί τους πρώτα αν το έχουν σε στοκ. Σε κάθε περίπτωση επιλέγεις απλό ταχυδρομείο και όχι courier και λογικά δεν θα έχεις πρόβλημα.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Μίλησα λιγάκι με την εξυπηρέτηση και μου είπαν ότι το κινητό έχει κινέζικα και αγγλικά. Είναι εύκολο να του περάσω Ελληνικά Αγγλικά γιατί δεν έχω ασχλοληθεί καθόλου.
Knowledge is power. Information is liberating. Education is the premise of progress, in every society, in every family. :D
Link to comment
Share on other sites

Μίλησα λιγάκι με την εξυπηρέτηση και μου είπαν ότι το κινητό έχει κινέζικα και αγγλικά. Είναι εύκολο να του περάσω Ελληνικά Αγγλικά γιατί δεν έχω ασχλοληθεί καθόλου.

Στην περιγραφή λέει ότι έχει Ελληνικά, ρώτησέ τους ξανά γιατί μπορεί να αναφέρονται στην Κινεζική έκδοση...

Επίσης δεν δουλεύει στο δίκτυο 4G της WIND.

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

;Έχω σκεφτεί το Lenovo K3 Note μιας και υπάρχει υποστήριξη στην Ελλάδα και είναι πιο γνωστή μάρκα αλλά είμαι ανοιχτός σε προτάσεις.

Ποιο κατάστημα εμπιστεύεστε από Κίνα;

Με τα καταστήματα κ τα κινητά που σου έγραψα στο προηγούμενο μου μήνυμα μία χαρά θα την κάνεις τη δουλειά σου.

Καλύτερη υποστήριξη στην Ελλαδα, μάλλον έχει η xiaomi, με την Ελληνική κοινότητα που διαθέτει και από τα καλύτερα μαγαζιά , για να χεις το κεφάλι σου ήσυχο είναι το vickmall...;)

Link to comment
Share on other sites

Το Yeso 521 ειναι καλό σε: χρόνους αποστολής, συσκευασία,εξυπηρέτηση, έλεγχο συσκευής μήπως ειναι προβληματική; Επίσης με τι στέλνει; NL?
Link to comment
Share on other sites

Στο miui.gr αναφέρεται ότι είναι καλό μαγαζί...;)

Με τι στέλνει, δεν ξέρω αλλά και με sg και με nl θα .... σου ρθει...:)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας χρειάζομαι τις απέραντες γνώσεις του myphone να με βοηθήσουν να αγοράσω κινητό από Κίνα μεριά.

Ποιο κινητό ή Tablet θα προτείνατε;

Έχω σκεφτεί το Lenovo K3 Note μιας και υπάρχει υποστήριξη στην Ελλάδα και είναι πιο γνωστή μάρκα αλλά είμαι ανοιχτός σε προτάσεις.

Ποιο κατάστημα εμπιστεύεστε από Κίνα;

Θα προτιμούσα να έχει EU Warehouse για να αποφύγω τελωνείο.

Έχω διαθέσιμα έως 130 ευρώ στο Paypal.

 

Επίσης είδα και αυτό από Eud.dx.com με €98.42 και Free Expedited Delivery 9-11 Business Days

Επίσης λέει ότι καλύπτει τυχόν τελεωνείο έως 40 ευρώ. Το πληρώνεις και στα δίνουν πίσω στο Paypal έως 40 Ευρώ.

 

Για πείτε ρε παιδιά. Ευχαριστώ!

 

http://s33.postimg.org/56qi784n3/Lenovo_K3_note_1.png

Αυτό δεν το έπιασα.

Ποια υποστήριξη έχει το Κ3 ακριβώς στην Ελλάδα;;

Επίσης, μιλάς για κινητό που άμα δεν το πιάσεις στα φλασαρισματα, δεν στρώνει.

 

Unleashed by my M1 NOTE

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Το Yeso 521 ειναι καλό σε: χρόνους αποστολής, συσκευασία,εξυπηρέτηση, έλεγχο συσκευής μήπως ειναι προβληματική; Επίσης με τι στέλνει; NL?

 

Με NL Post τα στελνει. Απο Κίνα πηγαίνει Ολλανδία το δέμα και μετά Ελλάδα.

Link to comment
Share on other sites

Για το oppomart έχετε άποψη; Αν είναι αξιόπιστο μαγαζί κι απο που στέλνει;
Να έχεις εμπιστοσύνη στο Θεό και να κρατάς το μπαρούτι σου στεγνό. Βολταίρος – [ 1694-1778 ]:shoot:
Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν το έπιασα.

Ποια υποστήριξη έχει το Κ3 ακριβώς στην Ελλάδα;;

Επίσης, μιλάς για κινητό που άμα δεν το πιάσεις στα φλασαρισματα, δεν στρώνει.

 

Unleashed by my M1 NOTE

 

Σκέφτομαι τελικά να το παραγγείλω από To2c.com και οι επιλογές αποστολής είναι:

 

EU Registered Airmail Free 7 - 20 Days αλλά λέει ότι πρέπει να δηλωθεί σαν κινητό

Singapore Post 10-40 Days

 

και τέλος

Freeshiping

EU Registered Airmail(NL) Free Marked as CellPhone 7 -15 Days.

Λογικά διαλέγουμε το τελευταίο;

 

Επίσης βλέπω ότι πολύ το προτειμούν και μπορείς να τους στείλεις μύνημα να σου το ελέγξουν και να σου περάσουν Ελληνικά.

 

Hello To2c, my order # is: [Order Number] can you please do the following?

 

1, Install Greek - English language and root the phone

2. Install google play

3. Remove all unnecessary Chinese applications

4. Check the phone for any hardware or software problems and also for dead pixels

5. Send an EU charge adapter

 

7. Any extra gift would be highly appreciated

8. Send me tracking number when you can

9. Also i want good packaging for mobile to avoid accidents.

 

Εμπειρία με τελωνείο κανένας από το κατάστημα;

Edited by impreza_sti
Απαγορεύονται οι συζητήσεις και οι αναφορές σχετικά με τρόπους αποφυγής πληρωμής τελωνείου
Knowledge is power. Information is liberating. Education is the premise of progress, in every society, in every family. :D
Link to comment
Share on other sites

Το τελευταίο είναι κατάλοιπο από τότε που δεν είχαν πολλές γλώσσες και Google play. Τώρα έχουν όλα, και είναι χαζό να τους το γράφεις. Πιθανότατα και για το root θα έχεις αρνητική απάντηση.

 

Sent from my XT1562

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι τελικά να το παραγγείλω από To2c.com και οι επιλογές αποστολής είναι:

 

EU Registered Airmail Free 7 - 20 Days αλλά λέει ότι πρέπει να δηλωθεί σαν κινητό

Singapore Post 10-40 Days

 

και τέλος

Freeshiping

EU Registered Airmail(NL) Free Marked as CellPhone 7 -15 Days.

Λογικά διαλέγουμε το τελευταίο;

 

Επίσης βλέπω ότι πολύ το προτειμούν και μπορείς να τους στείλεις μύνημα να σου το ελέγξουν και να σου περάσουν Ελληνικά.

 

Hello To2c, my order # is: [Order Number] can you please do the following?

 

1, Install Greek - English language and root the phone

2. Install google play

3. Remove all unnecessary Chinese applications

4. Check the phone for any hardware or software problems and also for dead pixels

5. Send an EU charge adapter

 

7. Any extra gift would be highly appreciated

8. Send me tracking number when you can

9. Also i want good packaging for mobile to avoid accidents.

 

Εμπειρία με τελωνείο κανένας από το κατάστημα;

Δεν βλέπω όμως να εξηγείς πουθενά για ποια υποστήριξη από Ελλάδα μιλάς.

Δεν υπάρχει επίσημη υποστήριξη εδώ για κινητά αγορασμένα από Κίνα.

 

Unleashed by my M1 NOTE

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν όμως μερικοί καλοί τεχνικοί αν όχι επίσημες αντιπροσωπίες. Και η Lenovo είναι γνωστή μάρκα που έχει υποστήριξη σε laptop, smartphone και tablet.
Knowledge is power. Information is liberating. Education is the premise of progress, in every society, in every family. :D
Link to comment
Share on other sites

Προχθες εκανα παραγγελια το letv le2 pro απο tinydeal eu. Αν και ηταν 20 ευρω ακριβοτερο απο το vickmall το εκανα για να ερθει σε 3-4 μερες. Ομως ακομα δεν μου εχουν δωσει καν track number. Ειναι αξιοπιστο μαγαζι η να ακυρωσω την παραγγελια; Edited by dimikord
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...