Jump to content

[iPhone Αξεσουάρ] Θήκες / Ακουστικά / BT / Καλώδια / Φορτιστές κτλ


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οσον αφορα τη zagg...

Οταν πηρα το 4 το ιδιο βραδυ εκατσα πολλες ωρες στα forum και στο youtube για να καταληξω να αγορασω τη zagg.. Ειχα βρει και κατι promo codes και θα μου εβγαινε καπως φτηνα..

Να τονισω οτι δεν ειναι η πρωτη φορα που βαζω προστατευτικα οθονης κλπ καθως εχω ολα τα iphone που κυκλοφορησαν και ολα τα πουλαω σε πολυ καλη αξια πριν παρω το καινουριο μοντελο... Ομως με τη zagg ειχα προβλημα και ηταν η πρωτη αποπειρα εγκαταστασης με τη βοηθεια υγρου.. Η τοποθετηση:

Προσπαθησα να τοποθετησω το μπροστα με οδηγο καποια videos.. Στεγνωνε το χερι μου, δεν καθοταν σωστα το μπροστα καθως ειχε μεγαλυτερο κοψιμο το κυκλακι του home button κλπ.. Ολα αυτα δε με πειραζαν ομως δυο στοιχεια μου επεξαν στα νευρα και την ξυλωσα. Το πρωτο ειναι οτι μαζευε πολυ σκονη μα παρα πολυ και μπορω να στο συγκρινω τωρα με τη sgp oleophobic που εχω μπροστα και τη zagg που εχω πισω... Η σκονη που μαζευει και η λιγδα δε παλευεται. Δευτερο ειναι αυτο το orange peeling, που αν και μπορεις να το συνηθισεις χανει εντελως την υφη του πραγματικου τηλεφωνου... Για να μη στα πολυλογω, τα γυρω γυρω ουτε που τα εγκατεστησα. Το πισω μερος εχει κατσει καλα εκτως απο δυο σημεια που εχουν κατι σαν κυματισμο. Ομως θα το ξηλωσω και αυτο καθως δε μου αρεσει η υφη και η σκονη.. Θα σου προτεινα φιλε μου να κανεις το εξης:

Παραγγειλε απο ebay φτηνα προστατευτικα για μπρος και πισω 3 στο πακετο ωστε να μπορεις να τα αλλαζεις, και αν θες να επενδυσεις σε προστασια και υφη ιδια της πραγματικης οθονης παρε κατι σε sgp oleophobic η κατι αναλογο. Αν εβρισκα oleophobic sgp για πισω θα ειχα παρει αλλα δεν εχει και αποφασισα να κρατησω λιγο παραπανω τη zagg

THE BEST MOBILE PHONE FORUM !!!!

 

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphone_transparent.gif

Link to comment
Share on other sites

Οσον αφορα τη zagg...

Οταν πηρα το 4 το ιδιο βραδυ εκατσα πολλες ωρες στα forum και στο youtube για να καταληξω να αγορασω τη zagg.. Ειχα βρει και κατι promo codes και θα μου εβγαινε καπως φτηνα..

Να τονισω οτι δεν ειναι η πρωτη φορα που βαζω προστατευτικα οθονης κλπ καθως εχω ολα τα iphone που κυκλοφορησαν και ολα τα πουλαω σε πολυ καλη αξια πριν παρω το καινουριο μοντελο... Ομως με τη zagg ειχα προβλημα και ηταν η πρωτη αποπειρα εγκαταστασης με τη βοηθεια υγρου.. Η τοποθετηση:

Προσπαθησα να τοποθετησω το μπροστα με οδηγο καποια videos.. Στεγνωνε το χερι μου, δεν καθοταν σωστα το μπροστα καθως ειχε μεγαλυτερο κοψιμο το κυκλακι του home button κλπ.. Ολα αυτα δε με πειραζαν ομως δυο στοιχεια μου επεξαν στα νευρα και την ξυλωσα. Το πρωτο ειναι οτι μαζευε πολυ σκονη μα παρα πολυ και μπορω να στο συγκρινω τωρα με τη sgp oleophobic που εχω μπροστα και τη zagg που εχω πισω... Η σκονη που μαζευει και η λιγδα δε παλευεται. Δευτερο ειναι αυτο το orange peeling, που αν και μπορεις να το συνηθισεις χανει εντελως την υφη του πραγματικου τηλεφωνου... Για να μη στα πολυλογω, τα γυρω γυρω ουτε που τα εγκατεστησα. Το πισω μερος εχει κατσει καλα εκτως απο δυο σημεια που εχουν κατι σαν κυματισμο. Ομως θα το ξηλωσω και αυτο καθως δε μου αρεσει η υφη και η σκονη.. Θα σου προτεινα φιλε μου να κανεις το εξης:

Παραγγειλε απο ebay φτηνα προστατευτικα για μπρος και πισω 3 στο πακετο ωστε να μπορεις να τα αλλαζεις, και αν θες να επενδυσεις σε προστασια και υφη ιδια της πραγματικης οθονης παρε κατι σε sgp oleophobic η κατι αναλογο. Αν εβρισκα oleophobic sgp για πισω θα ειχα παρει αλλα δεν εχει και αποφασισα να κρατησω λιγο παραπανω τη zagg

 

Καλύτερη απάντηση δύσκολα θα έπαιρνα, ευχαριστώ. :)

 

Για την λίγδα που λές, έχεις δίκιο. Είχα στο 2G και την ξήλωσα για αυτό το λόγο, νόμιζα εγώ βρώμιζα το κινητό. Στις άλλες συσκευές που έχω βάλει Zagg, δεν τις χρησιμοποιώ εγώ. :lol:

 

Τέλος, θα παραγγείλω τις φθηνιάρικες και μια χαρά. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Η λιγδα που λετε παιδια πρεπει να εχει να κανει και με υπολλειματα κολλας που βγαινουν απο την ζελατινα (bleeding effect).

Και σε μενα το κανει, και δεν ειναι οτι καλυτερο, αλλα ειναι καλη ζελατινα απο πλευρας προστασιας.

 

CASE-MATE Tough case review

 

εδω και 2 εβδομαδες φοραω την tough θηκη, αγορασμενη απο Amazon συνολικα 28,8 ευρω.

Μολις την πρωτοεβαλα ενιωσα αρκετα βαρυτερο το τηλεφωνο και φυσικα εχασε και την ομορφια του απο οτι ηταν μαμα, αλλα ταυτοχρονα το κερδος σε προστασια ειναι μεγαλο. Η θηκη ειναι πολυ καλη, μονο το κατω χειλακι κατω απο το home button ειναι λιγο ασταθες. Παρολ'αυτα εχει δυο μερη (ενα σιλικονης και ενα σκληρο πλαστικο) και προστατευει πολυ καλα το τηλ ή τουλαχιστον σου δινει αυτη την εντυπωση. Παντως απο αυτες που εχουν στα public/πλαισιο/istorm Κλπ πολυ καλυτερη. Απορω ωρες ωρες δηλαδη , δυο απο τους καλυτερους παικτες στις θηκες (otterbox & case-mate) και ψαχνεις με τα κυαλια να τους βρεις στα μαγαζια.. Αντ'αυτου πουλανε με το κιλο της Belkin λες και μπορει ο ψαγμενος να παρει στα σοβαρα τετοια θηκη.. Τελος παντων, την συνιστω, η εφαρμογη της πολυ καλη και ολα τα κουμπια ειναι ΟΚ στη προσβαση. Η tough ειναι ενα click κατω απο τις super dooper -extra protection θηκες, αλλα παρολα αυτα αρκετα λεπτη. Κατα τη γνωμη μου οι πολυ λεπτες (feather , slim Κλπ) ειναι της πλακας και δεν θα αντεξουν στη πτωση. Οποτε ή παρε μια θηκη σωστη ή αν δεν εισαι της θηκης μη βαλεις τιποτα και κερδισε σε εμφανιση.

"I'm all in favor of keeping dangerous weapons out of the hands of fools. Let's start with typewriters." (Frank Lloyd Wright)
Link to comment
Share on other sites

Εχω και γω τη zagg μπρος πισω...αλλα επειδη δεν μου αρεσει η υφη μπροστα θελω να την αλλαξω...(πισω θα κρατησω τη ζαγκ γιατι ειναι αρκετα προστατευτικη + οτι την εχω κολλησει τελεια και δεν εχω προβλημα με τις σκονες που λετε:p )

 

Θελω για μπροστα λεια στην υφη... djmanosv αυτη η sgp oleophobic καθρεφτιζει πολυ? επισης η γωνια θεασης ειναι καλη? ή την αλλοιωνει?

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά είμαι κάτοχος ενός iphone 3gs...ακούω καθημερινά μουσική οπότε όπως καταλαβαίνετε του πίνω το αίμα(χαχαχα). Μέχρι τώρα έχω ήδη δώσει 68 ευρώ γιατί έχω αγοράσει 2 φορές τα ακουστικά της μαμάς apple αφού μετά από 3-4 μήνες χρήσης πάπαλα. Σήμερα πάει και το 2ο που είχα αγοράσει. Επειδή βαρέθηκα να σκάω 34αρια έχει κανείς να προτείνει καλά και ποιοτικά ακουστικά με remote και mic για να ελέγχω το ipod αλλά και να μπορώ να απαντώ κλήσεις
D.G.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά είμαι κάτοχος ενός iphone 3gs...ακούω καθημερινά μουσική οπότε όπως καταλαβαίνετε του πίνω το αίμα(χαχαχα). Μέχρι τώρα έχω ήδη δώσει 68 ευρώ γιατί έχω αγοράσει 2 φορές τα ακουστικά της μαμάς apple αφού μετά από 3-4 μήνες χρήσης πάπαλα. Σήμερα πάει και το 2ο που είχα αγοράσει. Επειδή βαρέθηκα να σκάω 34αρια έχει κανείς να προτείνει καλά και ποιοτικά ακουστικά με remote και mic για να ελέγχω το ipod αλλά και να μπορώ να απαντώ κλήσεις

Προσωπικα πηρα αυτα σε λευκα και καθαρισα..πολυ καλος ηχος + η πιο τελεια εφαρμογη στο αφτι(απο τοσα που εχω δοκιμασει).:)

http://www.pixmania.gr/gr/gr/06687577/art/klipsch/%CE%91%CE%BA%CE%BF%CF%85%CF%83%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%B1-%CF%88%CE%B5%CE%B9%CF%81%CE%B5%CF%82-s4i.html

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Και κάποιος άλλος να προτείνει ακουστικά όπως αυτά που φορούν οι ποδοσφαιριστές και οι καλαθοσφαιριστές, τα μεγάλα δηλαδή όπως των DJs...:D

Ή μπορούμε να πάρουμε ό,τι έχει το ανάλογο βύσμα που μπαίνει στο 3G?:rolleyes:

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Μηπως μπορεί κάποιος να προτείνει πάλι για 3gs ακουστικά, οχι ψείρες όμως?

 

Και κάποιος άλλος να προτείνει ακουστικά όπως αυτά που φορούν οι ποδοσφαιριστές και οι καλαθοσφαιριστές, τα μεγάλα δηλαδή όπως των DJs...:D

Ή μπορούμε να πάρουμε ό,τι έχει το ανάλογο βύσμα που μπαίνει στο 3G?:rolleyes:

Ναι,μπορειτε να βαλετε οτι ακουστικα θελετε αρκει να εχουν βυσμα 3,5mm.

Απο ακουστικα (οχι inear) εχω τα SENNHEISER HD-25-,πολυ καλα και τα χρησιμοποιω σε διαφορες συσκευες.

Απλα με τετοια ακουστικα χανεις το μικροφωνο και για να μιλησεις αναγκαστικα πρεπει να φερεις το κινητο κοντα στο στομα..

Παντως αν καποιος θελει ακουστικα με μικροφωνο περιοριζονται πολυ οι επιλογες του.

Επισης μια γενικη συμβουλη,αν ακουτε αρκετες ωρες μουσικη μην τσιγκουνευεστε στ ακουστικα!!

αυτα

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Με τέτοια ακουστικά, δε μειώνεται η αυτονομία της μπαταρίας;

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς τα τύπου headphones,τότε,-γενικώς-ναι.Εξαρτάται φυσικά κι απο τα χαρ/κα λειτουργίας του κάθε σετ.
"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

παιδιά μια ερώτηση και σορρυ αν έχει ξαναειπωθεί κάτι αντίστοιχο...

 

Έχει κανένας δοκιμάσει την θήκη vapor http://www.elementcase.com/extreme.html

 

για το 4αρι του?? Φαίνεται πολύ όμορφη και σε εμφάνιση και σε ποιότητα.. σε λειτουργικότητα? αξίζει τα λεφτά της

 

Έχει κάποιος να προτείνει κάποιο άλλο τρόπο για να την παραγγείλουμε γιατί από τι βλέπω λέει 79 δολλάρια και 8 εβδομάδες αναμονή???

myPhones: Ericsson GF768, SE k700i, Sharp V902, sharp V903, Qtek S200, Motorola V3, SE P910i, Nokia 8800 sirocco, SE k810, Sharp 770SH, Nokia N95, Samsung U900 soul, LG kU990 viewty, SE W910, Nokia 5000, Samsung innov8, Apple iphone 3GS, Nokia N82, HTC wildfire, Blackberry bold 9700, Nokia C3-01, Apple iphone 4 16gb, Apple iphone 5 16gb...
Link to comment
Share on other sites

 

2. bluetooth handsfree για iphone 4 + nokia συμβατό με δύο συσκευές...

 

ποιο μου προτείνετε?? νομίζω samsung και itech έχουν μόνο για δύο συσκευές σωστά??

 

Εγω εχω samsung στο iPhone και δουλευει κανονικοτατα. Για νοκια δεν γνωριζω να σου πω.

Quadra 660av
Link to comment
Share on other sites

Να ξανασκαλίσω λιγάκι το θέμα με τα bluetooth...

 

http://www.itechdynamic.com/iPhone-Special-Edition-Headsets/mainproduct/view/17

 

Εδώ βρήκα οτί τα συγκεκριμένα bluetooth κάνουν γάντι με Iphone...

 

Χρησιμοποιεί κανένας σας κάποιο απο αυτά και του δείχνει και την ένδειξη της μπαταρίας???

 

αυτό εδώ http://www.plaisio.gr/Cell-Phones-Internet/Mobile-Telephone/Bluetooth-Headsets/I-Tech-Clip-Ii-Stereo-Black.htm

 

είναι το clip II mini 606 ή είναι κάποιο άλλο μοντέλο - ειδική έκδοση??

myPhones: Ericsson GF768, SE k700i, Sharp V902, sharp V903, Qtek S200, Motorola V3, SE P910i, Nokia 8800 sirocco, SE k810, Sharp 770SH, Nokia N95, Samsung U900 soul, LG kU990 viewty, SE W910, Nokia 5000, Samsung innov8, Apple iphone 3GS, Nokia N82, HTC wildfire, Blackberry bold 9700, Nokia C3-01, Apple iphone 4 16gb, Apple iphone 5 16gb...
Link to comment
Share on other sites

Voyager Pro+

 

Αυτό έχω, είναι multipoint (2 συσκευές υποστήριξη), έχει οπτική ένδειξη μπαταρίας για το iPhone4 (αλλά και ακουστική μετά από κάθε κλήση για το υπολειπόμενο talk time), γενικά είναι κορυφαίο στο είδος του πιστεύω. Το βρίσκεις στο ebay με ~65-70€.

 

Παιδιά έχουμε κανά πρόβλημα με το iTunes 10.1.1; Αναβαθμίζουμε άφοβα για τα iPhone με jailbreak;

Link to comment
Share on other sites

Να ξανασκαλίσω λιγάκι το θέμα με τα bluetooth...

 

http://www.itechdynamic.com/iPhone-Special-Edition-Headsets/mainproduct/view/17

 

Εδώ βρήκα οτί τα συγκεκριμένα bluetooth κάνουν γάντι με Iphone...

 

Χρησιμοποιεί κανένας σας κάποιο απο αυτά και του δείχνει και την ένδειξη της μπαταρίας???

 

αυτό εδώ http://www.plaisio.gr/Cell-Phones-Internet/Mobile-Telephone/Bluetooth-Headsets/I-Tech-Clip-Ii-Stereo-Black.htm

 

είναι το clip II mini 606 ή είναι κάποιο άλλο μοντέλο - ειδική έκδοση??

 

 

 

 

Eγω φιλε μου εχω το music clip itech 802,τα υπερ... συνεργαζεται καλα με το iphone,

εχει πολυ καλη αυτονομια,ειναι μικρο,εχει και ραδιο και τα κατα...δεν εχει ενδειξεις αφου δεν εχει οθονη!!!περιπου 65e,το ειχα παρει απο Εlecroword.

Link to comment
Share on other sites

Μετά από πολλά, πολλά, πολλά ΒΤ (Sony Ericsson 4 μοντέλα, Nokia BH801, κ.ά.) κατέληξα στα Samsung HM1000, 29€ από το Πλαίσιο.

 

Απ ό,τι μου είπε και συνάδελφος με i4 που χρησιμοποιεί Samsung WEP, μπορώ με ασφάλεια να συστήσω γενικότερα την Samsung ως απολύτως συμβατή.

 

Η εξογχυστική μου μελέτη στο net έδειξε ότι δεν είναι συμβατά με το iPhone 4:

  • Sony Ericsson
  • Nokia
  • Jabra (Icon)
  • Plantronics 975

όχι ότι δεν μπορούν να βρεθούν παραδείγματα που κάποιο από τα ανωτέρω λειτούργησε, αλλά γενικά δεν λειτουργούν.

iPhone XS max 256GB

iPad Pro 10.5" WiFi 256GB

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας!

 

φίλε akisxal δεν εννοούσα ένδειξη μπαταρίας στο handsfree ενοούσα ένδειξη μπαταρίας στην οθόνη του κινητού... για τα i-tech special models έτσι λέει και δείχνει στο site itech...

 

το plantronics πολύ καλό αλλά ακριβό μου φαίνεται...

 

ξέρετε αν αυτά τα i-tech που είναι special για iphone είναι αυτά τα κανονικά μοντέλα itech που υπάρχουν στο εμπόριο ή αν πρόκειται για άλλα?

 

http://www.plaisio.gr/Cell-Phones-Internet/Mobile-Telephone/Bluetooth-Headsets/I-Tech-Clip-Ii-Stereo-Black.htm

 

για παράδειγμα αυτό είναι το μοντέλο που λέει η itech ότι συνεργάζεται άψογα με το iphone και δείχνει και ένταση και διάρκεια μπαταρίας στην οθόνη του iphone?

myPhones: Ericsson GF768, SE k700i, Sharp V902, sharp V903, Qtek S200, Motorola V3, SE P910i, Nokia 8800 sirocco, SE k810, Sharp 770SH, Nokia N95, Samsung U900 soul, LG kU990 viewty, SE W910, Nokia 5000, Samsung innov8, Apple iphone 3GS, Nokia N82, HTC wildfire, Blackberry bold 9700, Nokia C3-01, Apple iphone 4 16gb, Apple iphone 5 16gb...
Link to comment
Share on other sites

οι Belkin ειναι αξιοπηστες θηκες?

 

Είναι απο τις καλύτερες.

Δες αυτήν που σ ενδιαφέρει στο YouTube. Υπάρχουν βίντεο για όλες.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

οι Belkin ειναι αξιοπηστες θηκες?

 

Απο τις κορυφαιες,και φυσικα υπαρχουν αρκετες αλλες.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Να ξανασκαλίσω λιγάκι το θέμα με τα bluetooth...

 

http://www.itechdynamic.com/iPhone-Special-Edition-Headsets/mainproduct/view/17

 

Εδώ βρήκα οτί τα συγκεκριμένα bluetooth κάνουν γάντι με Iphone...

 

Χρησιμοποιεί κανένας σας κάποιο απο αυτά και του δείχνει και την ένδειξη της μπαταρίας???

 

αυτό εδώ http://www.plaisio.gr/Cell-Phones-Internet/Mobile-Telephone/Bluetooth-Headsets/I-Tech-Clip-Ii-Stereo-Black.htm

 

είναι το clip II mini 606 ή είναι κάποιο άλλο μοντέλο - ειδική έκδοση??

PLANTRONIKS M100 και έχει ένδειξη φόρτισης στο iphone δίπλα από την ένδειξη φόρτισης του τηλεφώνου

Ποι'οτητα ήχου " υπεράριστη" καλύτερη δεν γίνεται

Γενικά το τέλειο για iphone4

Link to comment
Share on other sites

μολις τωρα το πήρα και εγώ!! καμια καλη θηκη?

περασα απο το desire στο iphone

 

Άντε καλορίζικο! :)

Και εγώ πριν 3-4 μέρες το πήρα. Θήκες υπάρχουν ΧΙΛΙΑΔΕΣ. Πραγματικά. Είναι θέμα γούστου για το ποια θα επιλέξεις. Θα πρέπει να είναι και καλή σε προστασία αλλά και λίγο φινετσάτη γιατί αλλιώς χαλάει όλο το image της συσκευής.

 

Προσωπικά θα πάω να πάρω μία του “κιλού” από το Jumbo για να γλιτώσω την γκαντεμιά των πρώτων ημερών (η μεγαλύτερες ζημίες γίνονται την πρώτη εβδομάδα :cry: ) και μετά θα ψαχτώ για κάτι καλό.

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Άντε καλορίζικο! :)

Και εγώ πριν 3-4 μέρες το πήρα. Θήκες υπάρχουν ΧΙΛΙΑΔΕΣ. Πραγματικά. Είναι θέμα γούστου για το ποια θα επιλέξεις. Θα πρέπει να είναι και καλή σε προστασία αλλά και λίγο φινετσάτη γιατί αλλιώς χαλάει όλο το image της συσκευής.

 

Προσωπικά θα πάω να πάρω μία του “κιλού” από το Jumbo για να γλιτώσω την γκαντεμιά των πρώτων ημερών (η μεγαλύτερες ζημίες γίνονται την πρώτη εβδομάδα :cry: ) και μετά θα ψαχτώ για κάτι καλό.

Eχει το τζαμπο θήκες?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [iPhone Αξεσουάρ] Θήκες / Ακουστικά / BT / Καλώδια / Φορτιστές κτλ
  • The topic was unpinned
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...