Jump to content

iPhone 3G / 3GS


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

η at&t επισημος ξεκλειδωνει τα iphone k ετσι κ εγω πηρα τηλ. στην at&t ζητασα να μου ξεκλειδωσουν το iphone στην αρχη μου ζητησε το τηλ μου κ τησ ειπα δεν ειμαι πελατης..μετα μου ζητησε πληροφοριεσ αγορασ απο που το αγορασα για να δουν οτι δεν ειναι κλεμενο...κ τησ ειπα οτι δεν ξερω απο που αγοραστικε κ μου ειπε οκ θα προχωρισουμε το αιτημα αλλα θα παρει πιο πολυ χρονο ετσι..μου ζητησε το ονομα μου..το τηλ μου..το ιμει..κ ενα εμαιλ...μετα μου εδωσε ενα αριθμο τησ υποθεσεις κ εαν χρειαστει να καλεσω θα πω αυτο τον αριθμο κ θα μου πουνε πωσ παει η υποθεσει μου...κ μου ειπε οτι 5 με 7 ημερεσ θα λαβω ενα εμαιλ με οδηγιες για το πωσ θα ξεκλειδωσω το τηλ μου θα το συνδεσω στο itunes κ ετσι θα γινει κ θα χρειαστει restore ειπε...μπορει να αργησει πιο πολυ..λογο του οτι γινετε χαμος ολοι ζητανε ξεκλειδωμα..μου ειπε,,κ μου εδωσε ενα τηλ να καλω σε αυτο..οπιοσ θελει μπορει να παρει 0019168434685 ολο αυτο εγινε 11/4 κ σημερα μου εστειλαν το mail το εκανα restore k το τηλ ειναι κ επισημος official unlocked....

 

Πως το έκανες activate όμως για να βρεις το IMEI; εγώ το έκανα jailbreak το βρήκα αλλά όταν δεν είναι jailbroken δεν μου κάνει activate οπότε δεν μπορώ να το χρησιμοπιήσω καθόλου!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλήμερα και χρόνια πολλά

αν και παρακολουθώ το φόρουμ εδώ και δυο μήνες προσπαθώντας να καταλήξω σε μια συσκευή που θα αντικαταστήσει το iphone 3g που εχω αυτό είναι το πρώτο ποσταρισμα μου γιατί λόγω οικονομικών θα αναγκαστώ να παραμείνω με το 3g και πρέπει να συμμαζέψω τα "θεματάκια" που έχει.

στο ψητό τώρα, εδώ και 3-4 μέρες μου εμφανίζει κάθε λίγο και λιγάκι το παρακάτω μήνυμα:

Αυτό το αξεσουάρ δεν έχει βελτιστοποιηθεί γι αυτό το iphone.

Ίσως συναντήσετε θόρυβο που προκαλείται από παρεμβολές κινητών δικτύων και μείωση της ισχύος του σήματος κινητού δικτύου.

και μου κολλάει όποια λειτουργία είναι εκείνη την ώρα ανοιχτή.

να προσθέσω επίσης ότι στο κινητό δεν έχει αλλαχτεί τίποτα ούτε έχει γίνει κάποιο jailbreak.

μήπως μπορεί κάποιος να με συμβουλέψει πως να σταματήσω/μπλοκάρω αυτό το μήνυμα ?

 

υ.γ. ελπιζω να μην έκανα λάθος που ξέθαψα αυτό το θέμα μετά από 1+ χρόνο

Edited by jimff1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Είμαι λίγο άσχετος στο θέμα IOS Και θα ήθελα να ρωτήσω αν κάνεις update στην νεότερη έκδοση που έχει βγάλει το κινητό τα προσωπικά σου δεδομένα… ( video,φωτογραφίες… ) σβήνονται?
Link to comment
Share on other sites

Είμαι λίγο άσχετος στο θέμα IOS Και θα ήθελα να ρωτήσω αν κάνεις update στην νεότερη έκδοση που έχει βγάλει το κινητό τα προσωπικά σου δεδομένα… ( video,φωτογραφίες… ) σβήνονται?

Όχι δεν σβήνεται τίποτα από την συσκευή, όλα θα μείνουν όπως είναι.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Ηello παιδες, πως καταλαβαινουμε οτι ενα ''μηλον'' 4 ειναι ξεκλειδωτο απο carrier ?

 

τωρα φοραει 5.1.1 και ειναι jb.... Θελω να το κανω update στο τελευταιο (6) , και φοβαμαι μην κλειδωσει.

 

τωρα το λειτουργω κανονικα με cosmote, χωρις Gevey.

 

thanks in advance.

Link to comment
Share on other sites

Ηello παιδες, πως καταλαβαινουμε οτι ενα ''μηλον'' 4 ειναι ξεκλειδωτο απο carrier ?

 

τωρα φοραει 5.1.1 και ειναι jb.... Θελω να το κανω update στο τελευταιο (6) , και φοβαμαι μην κλειδωσει.

 

τωρα το λειτουργω κανονικα με cosmote, χωρις Gevey.

 

thanks in advance.

 

http://www.unlockstore.in/imei/21/190/iPhone-Operator-Lock-Status-check-by-IMEI

η ερώτηση θα σου στοιχίσει 1,05 δολάρια .

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες. Στον συγκατοικο μου χαρισαν ενα 3g. Το κινητο ειναι στην εκδοση 4.2.1 Υπαρχει καποιος τροπος ν το αναβαθμισουμε?? Οχι φυσικα σε 6, αλλα κατι πιο καινουργιο γιατι οι περισσοτερες εφαρμογες του apple store δεν δουλευουν. Ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Η έκδοση iOS 4.2.1 αποτελεί και την τελευταία διαθέσιμη έκδοση.

Ως εκ τούτου, η εγκατάσταση νεότερης έκδοσης δεν είναι δυνατή. Πως θα μπορούσε άλλωστε, εφόσον ήδη με την 4.2.1 η συσκευή αρκετά επιβαρυμένη και αργή στην απόκριση.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Δεν γνωρίζω να σου πω ακριβώς τι μπορείς να κάνεις σε αυτή την περίπτωση.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα...όποιος μπορεί ας με βοηθήσει.Ιphone 3gs τελευταια αναβάθμιση σε ios6, και μετά απο αρκετά reboot τώρα όταν το ανοίγω μου βγάζει το apple logo και μετά με πάει στο σύνδεση με itunes. Δεν είναι jailbraked. Έχω κάνει πολλές προσπάθειες αλλά δεν έχω καταφέρει να το επαναφέρω.
Link to comment
Share on other sites

παιδια αν μπορει καποιος ας μου δωσει τα φωτα του γιατι ειμαι ασχετος.

θελω να αγορασω ενα iphone 4s 16g εχει ios 6.0.1 και ειναι κλειδωμενο σε Verizone America.

γινεται να το ξεκλειδωσω?

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

εχω παρει και γω το αιφον 5 αλλα ειναι κλειδωμενο στην orange uk μπορει να ξεκλειδωθει;καπιος που να τα καταφερε να το κανει το ευτυχες βημα;
Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

η at&t επισημος ξεκλειδωνει τα iphone k ετσι κ εγω πηρα τηλ. στην at&t ζητασα να μου ξεκλειδωσουν το iphone στην αρχη μου ζητησε το τηλ μου κ τησ ειπα δεν ειμαι πελατης..μετα μου ζητησε πληροφοριεσ αγορασ απο που το αγορασα για να δουν οτι δεν ειναι κλεμενο...κ τησ ειπα οτι δεν ξερω απο που αγοραστικε κ μου ειπε οκ θα προχωρισουμε το αιτημα αλλα θα παρει πιο πολυ χρονο ετσι..μου ζητησε το ονομα μου..το τηλ μου..το ιμει..κ ενα εμαιλ...μετα μου εδωσε ενα αριθμο τησ υποθεσεις κ εαν χρειαστει να καλεσω θα πω αυτο τον αριθμο κ θα μου πουνε πωσ παει η υποθεσει μου...κ μου ειπε οτι 5 με 7 ημερεσ θα λαβω ενα εμαιλ με οδηγιες για το πωσ θα ξεκλειδωσω το τηλ μου θα το συνδεσω στο itunes κ ετσι θα γινει κ θα χρειαστει restore ειπε...μπορει να αργησει πιο πολυ..λογο του οτι γινετε χαμος ολοι ζητανε ξεκλειδωμα..μου ειπε,,κ μου εδωσε ενα τηλ να καλω σε αυτο..οπιοσ θελει μπορει να παρει 0019168434685 ολο αυτο εγινε 11/4 κ σημερα μου εστειλαν το mail το εκανα restore k το τηλ ειναι κ επισημος official unlocked....

 

σε ποια ατ&τ ηταν κλειδωμενο;

Link to comment
Share on other sites

@vsto αν κρίνω από το τηλέφωνο που παραθέτει, στην at&t αμερικής!

 

@xlidas να τι βρήκα από ebay και με καλά review για τον πωλητή!

http://www.ebay.com/itm/O2-UK-Iphone-3GS-4-4S-Factory-Unlocking-Permanent-Unlock-No-jailbreaks-/221177591109?pt=UK_Phones_Software_RL&hash=item337f363545

Edited by big
Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

@vsto αν κρίνω από το τηλέφωνο που παραθέτει, στην at&t αμερικής!

 

@xlidas να τι βρήκα από ebay και με καλά review για τον πωλητή!

http://www.ebay.com/itm/O2-UK-Iphone-3GS-4-4S-Factory-Unlocking-Permanent-Unlock-No-jailbreaks-/221177591109?pt=UK_Phones_Software_RL&hash=item337f363545

 

θα το κοιτάξω στο checkmend.

ευχαριστώ πάντος

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

αμα αγορασεις το iphone απο την αpple κλειδωμενο ειναι 150 $

δηλαδη μπορει να εχεις το iphone μονο με 170 $ αμα αγορασεις και τον κωδικο ξεκλειδωματος?

τοσο φθηνα? η κατι παιζει?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
καλημέρα...όποιος μπορεί ας με βοηθήσει.Ιphone 3gs τελευταια αναβάθμιση σε ios6, και μετά απο αρκετά reboot τώρα όταν το ανοίγω μου βγάζει το apple logo και μετά με πάει στο σύνδεση με itunes. Δεν είναι jailbraked. Έχω κάνει πολλές προσπάθειες αλλά δεν έχω καταφέρει να το επαναφέρω το ίδιο πρόβλημα αλλά με jailbraked.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.εχω ενα iphone 3g και ξαφνικα μια μερα εκλεισε.δεν ανοιγε με τιποτα.το εβαλα να φορτισει, εβγαλε το μηλο αλλα μεχρι εκει.μετα απο κανα δυο λεπτα εσβησε κι αυτο.το εβαλα σε dfu mode το συνδεσα στο itunes ξεκινησε την επαναφορα αλλα κολλησε στο "προετοιμασια για επαναφορα".μετα απο 3-4 λεπτα εβγαλε error code 6021 και αλλοτε error 6024.το ανοιξα και εβγαλα την μπαταρια και την φορτησα εκτος κινητου.τωρα εχει ταση 4ν και κατι.γεφυρωσα την πρασινη ασφαλεια με συρματακι 300mA αλλα μολις εβαλα την πλακετα πανω στην μπαταρια το εκαψε κι αυτο.τωρα δεν ξερω τι αλλαο να κανω.αν μπορει κανενας να βοηθησει...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδία. Μια ερώτηση.

 

Έχω το iphone 3g. Προσπαθώ να συχρονίζω τις επαφές μου με αυτές του gmail. Έκανα add account και επέλεξα Exchange. Όλα καλά μέχρι εδώ. Παρατήρησα όμως ότι αν έχω κάποια επαφή περασμένη στο gmail και έχει 2 αριθμούς με το label mobile μου συχρονίζει μόνο τον ένα αριθμό. Υπάρχει τρόπος να τις συχρονίζω και να μου φέρνει για κάθε επαφή όλους τους αριθμούς;

 

Ευχαριστώ.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω ενα προβλημα με το 3gs, περασα την 3.2.1 και τωρα κολαει η εφαρμογη της καμερας , τι μπορει να φταει? πως μπορω να το επαναφερω στις αρχικες του ρυθμίσεις?
Link to comment
Share on other sites

Έχω εδώ και κάποια χρόνια το 3GS (δεν είναι jailbreak) και δεν μου είχε δημιουργήσει ποτέ πρόβλημα. Τις τελευταίες μέρες όμως όταν ο δείκτης της μπαταρίας φτάνει στο 30% αυτό σβήνει τελείως σαν να ήταν 0% η μπαταρία.

 

Ξέρει κάποιος τί μπορεί να φταίει;

Xiaomi Mi9 Lite

Samsung A5 2016

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 3G / 3GS

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...