Jump to content

iPhone 3G / 3GS


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

επειδή το έχω το Navigon, μπορώ να σου πω σίγουρα κι εγγυημένα, ότι δουλεύει 100% χωρίς να χρησιμοποιεί 3g/GPRS ...

(εγώ δεν έχω κανένα πακέτο δεδομένων, και καθόλου ρυθμίσεις apn ώστε να μπορώ να μπαίνω / χρεώνομαι για πλοήγηση και πριν 1 μήνα που ήμουν Αθήνα, με το navigon "πήγα" τον ταξιτζή στον προορισμό που ήθελα! :lol::lol:)

 

Οντως mariel... Για google maps μιλούσα... Αν δεν εχει γινει JB... :happy:

Edited by L10nH34Rt
milousa -> μιλούσα

Often imitated, never duplicated...

ELA MWRI PANATHA! ELA MWRI ARWSTIA!! :luck:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλιμεραααααααααααααα

πως μεταφερω σμσ & επαφες απο κινιτο με παραθυρα σε αιφον???

ειναι ευκολο??

θενκ κιουυυυυυυυυυυ

na zisoun ta giwtompala!!!!!!!!!!!!!! :X
Link to comment
Share on other sites

To αγορασες ρε τρελε..? :D

 

Άλλος την έκανε τη ''δουλειά'' και εγώ απλά το πέρασα στο κινητό μου :) :D Τώρα σε λίγο καιρό έμαθα θα βγει και καινούριο update με σημαντικές αλλαγές..

Edited by Alex0077
Link to comment
Share on other sites

oteshop σιγουρα δινουν σκετη εγω απο εκει την πηρα απο το online καταστημα ... σε 2 μερες την ειχα στα χερια μου...με κουριερ

 

To ιδιο κι εγω, απο oteshop.gr, πριν απο 3 εβδομαδες. Απολυτως κανενα προβλημα!

Link to comment
Share on other sites

Sync με outlook :)

 

η διαδικασια ειναι η ιδια ειτε παω απο παραθυρα σε αιφον ειτε απο αιφον σε παραθυρα??

θενξ!!!

na zisoun ta giwtompala!!!!!!!!!!!!!! :X
Link to comment
Share on other sites

η διαδικασια ειναι η ιδια ειτε παω απο παραθυρα σε αιφον ειτε απο αιφον σε παραθυρα??

θενξ!!!

 

Ναι αν έχεις τις επαφές σου στο Outlook τότε αν το πρόγραμμα συγχρονισμού που έχει η συσκευή σου υποστηρίζει συγχρονισμό με Outlook είσαι οκ.

 

Για όσους ψάχνουν ακόμη 3GS πλέον το διαθέτει και η infoquest μέσω του you.gr

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.ετοιμαζομαι να πουλησω το μηλο μου.κανω restore μονο και ειμαι ενταξει με λογαριασμους καρτες και τα λοιπα?

ΒΑΣΙΛΗΣ

IPHONE 4 32GB

Link to comment
Share on other sites

Χθες ήμουν σε μια συναυλία και τράβηξα με κάμερα. Όταν έβαλα να δω το κλιπάκι ο ήχος ήταν απαράδεκτος. Το ηχείο ακουγόταν μπουκωμένο και το είχα μόλις στο 3 ένταση (δηλ και από την πρώτη σκάλα έντασης ακουγόταν χάλια-μπουκωμένο με πολλά παράσιτα. Καταλαβαίνω ότι αυτό έγινε γιατί υπήρχε πολύ φασαρία αλλά δεν έπρεπε να ακουγόταν καθαρότερα και όχι σαν να να είναι "βραχνιασμένο" ???
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Χθες ήμουν σε μια συναυλία και τράβηξα με κάμερα. Όταν έβαλα να δω το κλιπάκι ο ήχος ήταν απαράδεκτος. Το ηχείο ακουγόταν μπουκωμένο και το είχα μόλις στο 3 ένταση (δηλ και από την πρώτη σκάλα έντασης ακουγόταν χάλια-μπουκωμένο με πολλά παράσιτα. Καταλαβαίνω ότι αυτό έγινε γιατί υπήρχε πολύ φασαρία αλλά δεν έπρεπε να ακουγόταν καθαρότερα και όχι σαν να να είναι "βραχνιασμένο" ???

 

Ειναι γνωστο οτι το μεγαφωνο της συσκευης ειναι σε πολυ χαμηλα επιπεδα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Sharp το Navigon τώρα έχει μεγάλη έκπτωση αν ενδιαφέρεσαι για αγορά.. Πιστεύω μια τέτοια εφαρμογή αξίζει τα 70 ευρώ (για την Easter Europe έκδοση που έχει και την Ελλάδα μέσα).... Αν την πάρεις σπασμένη , μην ξεχνάς ότι δεν σε αφήνει να κάνεις update.... Πρέπει να περιμένεις να βγει και το update σπασμένο και να την αφαιρέσεις την παλιά και να ξαναβάλεις τα καινούρια που με αυτόν τον τρόπο χάνονται και τα savings.. Πολύ καλό το Navigon πάντως και με σταθερό σήμα.
Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε αν αυτό http://navigon.com/portal/int/shop/zubehoer/produkt.html?produktFamilieId=14970&produktId=6964612&print=true περιλαμβάνει και φορτιστή αυτοκινήτου? Γιατί δεν κατάλαβα καλά από την περιγραφή..

 

Το βρήκα και στο e-shop με αντικαταβολή 39 ευρώ εδώ

 

http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.006429&u=NAVIGON-IPHONE-PASSIVE-HOLDER

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι η βάση αυτή που φαντάζομαι και έχει ένας φίλος (προϋποθέτει να μην εμποδίζεται η κάμερα από τη βάση για να βλέπει το παρμπρίζ), τότε τραβάει και απίστευτα βίντεο με διαδρομές με αυτοκίνητο... Λόγω της σταθερότητας της κάμερας.

 

EDIT: Ναι κάνει και για βιντεολήψεις. Είναι κορυφαίο. Μόλις μου έβαλες ιδέα για να το αγοράσω! Δείτε το βίντεο:

 

ΕDIT 2: Κανονικά λέγεται Navigon Iphone Car kit, περιλαμβάνει και τον φορτιστή μέσα. Αλλά στο eshop δεν αναφέρει κάτι τέτοιο. Στο amazon με την ίδια ονομασία έχει και φορτιστή μαζί.

http://www.amazon.co.uk/NAVIGON-A02000064-iPhone-Passive-Package/dp/B002PWDEJK

 

Λογικά θα έχει και του eshop αλλά δε το πήραν χαμπάρι κι αυτοί φαίνεται. :wacko:

Edited by minovg
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Θελω να ρωτησω εαν υπαρχει προβλημα σε περιπτωση που αγορασω iphone απο ενα φιλο,αντι για αποδειξη να μου δωσει φωτοτυπια του τιμολογιου απο Cosmote..

 

Αυτο που μου κανει μεγαλυτερη εντυπωση ειναι οτι δεν αναγραφεται πανω στο τιμολογιο το serial number της συσκευης..

 

Υπαρχει καποιο προβλημα?

 

Τhanx

http://i43.tinypic.com/21lj1jd.jpgαθάνατο 'Στρογγυλό'
Link to comment
Share on other sites

EDIT: Ναι κάνει και για βιντεολήψεις. Είναι κορυφαίο. Μόλις μου έβαλες ιδέα για να το αγοράσω! Δείτε το βίντεο:

 

ΕDIT 2: Κανονικά λέγεται Navigon Iphone Car kit, περιλαμβάνει και τον φορτιστή μέσα. Αλλά στο eshop δεν αναφέρει κάτι τέτοιο. Στο amazon με την ίδια ονομασία έχει και φορτιστή μαζί.

http://www.amazon.co.uk/NAVIGON-A02000064-iPhone-Passive-Package/dp/B002PWDEJK

 

Λογικά θα έχει και του eshop αλλά δε το πήραν χαμπάρι κι αυτοί φαίνεται.

 

Πολύ ενδιαφέρον. "Ψήνομαι" κι εγώ να το πάρω μετά από αυτά. Τίθενται όμως δύο ζητήματα:

1) Μήπως το πλαίσιο στήριξης με την τρυπίτσα για την κάμερα υπάρχει μόνο στο "κομπλέ" car kit ενώ στη "σκέτη" βάση το πλαίσιο στήριξης δεν έχει τρυπίτσα; (Εντάξει, δεν μου φαίνεται και πολύ πιθανό, αλλά λέω μήπως.)

2) Το πλαίσιο στήριξης μπορεί να συγκρατήσει (μαγκώσει) ένα iPhone αν είναι μέσα σε σιλικονάτη θήκη, ή πρέπει να είναι εντελώς σκέτο;

Χρονοροή κινητών (*δευτερεύον): Ericsson GA318, Ericsson GH388, Ericsson GH768, Nokia 6150, Nokia 8210, Siemens C35*, Panasonic GD93*, Ericsson T29*, Nokia 8310, Nokia 5210*, Nokia 7250, NEC N400i, Sony Ericsson S700i, Sony Ericsson K800i, Samsung Omnia, Apple iPhone 3GS, Huawei Ideos X5*, LG Optimus Black*, Apple iPhone 4S*, Apple iPhone 5S, Apple iPhone 6 Plus, Apple iPhone SE*, Apple iPhone 6S Plus, Nokia 5*, Apple iPhone X*, Redmi Note 10*, Apple iPhone 13 Pro Max, Redmi Note 11*...

Link to comment
Share on other sites

Έκανα παραγγελία από το e-shop χθες.. Περιμένω να μου ρθει, ή σήμερα ή τη Δευτέρα το πρωί το αργότερο.. Οπότε θα σας πω... Φαντάζομαι κι εγώ ότι θα έχει φορτιστή.. Δεν μπορεί να κάνει 40 ευρώ μόνο μία απλή βάση..
Link to comment
Share on other sites

Έκανα παραγγελία από το e-shop χθες.. Περιμένω να μου ρθει, ή σήμερα ή τη Δευτέρα το πρωί το αργότερο.. Οπότε θα σας πω... Φαντάζομαι κι εγώ ότι θα έχει φορτιστή.. Δεν μπορεί να κάνει 40 ευρώ μόνο μία απλή βάση..

Κι εγώ το παρήγγειλα το πρωί από eshop! :D Φίλε Καθαρά Δευτέρα μαζί με τον αητό θα μας φέρουν, νά'σαι σίγουρος γιαυτό. :lol: Από Τρίτη και βλέπουμε. :happy:

 

Dead Poet ε δε νομίζω ρε συ. Μη μας λες τέτοια. :worry:

Όσο για το άλλο που ρωτάς, πιστεύω να κρατάει και τις σιλικονάτες θήκες.

Link to comment
Share on other sites

Ερωτησουλα .. υπαρχει δυνατοτητα να βλεπω την διαρκεια της καθε κλησης??? τα περισσοτερα κινητα το εχουν αλλα στο iphone δεν το εχω βρει καπου στις ρυθμισεις...
Link to comment
Share on other sites

Ερωτησουλα .. υπαρχει δυνατοτητα να βλεπω την διαρκεια της καθε κλησης??? τα περισσοτερα κινητα το εχουν αλλα στο iphone δεν το εχω βρει καπου στις ρυθμισεις...

 

Phone / Recents / tap στο μπλε βελακι δεξιά από κάθε όνομα επαφής

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Καλοϛ με βρηκατε και μενα!

Μετά από μια ευγενική χορηγια τιϛ vodafone :lol: ναμε και εγω!

 

Εκτοϛ ότι δε διαβαζονται τόσεϛ σελίδεϛ και να τιϛ διαβασω πολύ λίγα θα καταλαβω.:O

 

1)εναν απλό τρόπο να περασω mp3 σαν ηχο κλησεις.

2) να κανω να δουλέψει το gps σαν κανονικό gps οπωϛ πχ στα nokia με το Sygic Mobile

3) τι να προσεξω ρε παιδιά να μη μπενω πουθενά και χρεονομαι;κατι διάβασα ότι γιναιτε με το gps αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Όσο για το άλλο που ρωτάς, πιστεύω να κρατάει και τις σιλικονάτες θήκες.

 

Αν κάποιος απ' τους δυο σας έχει το iPhone του σε σιλικονάτη θήκη -εγώ χρησιμοποιώ την iSkin solo-, ας δοκιμάσει αν το πλαίσιο της βάσης που θα παραλάβετε μπορεί να μαγκώσει το κινητό με τη θήκη αυτή ή όχι, για να μας πει.

Χρονοροή κινητών (*δευτερεύον): Ericsson GA318, Ericsson GH388, Ericsson GH768, Nokia 6150, Nokia 8210, Siemens C35*, Panasonic GD93*, Ericsson T29*, Nokia 8310, Nokia 5210*, Nokia 7250, NEC N400i, Sony Ericsson S700i, Sony Ericsson K800i, Samsung Omnia, Apple iPhone 3GS, Huawei Ideos X5*, LG Optimus Black*, Apple iPhone 4S*, Apple iPhone 5S, Apple iPhone 6 Plus, Apple iPhone SE*, Apple iPhone 6S Plus, Nokia 5*, Apple iPhone X*, Redmi Note 10*, Apple iPhone 13 Pro Max, Redmi Note 11*...

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ το παρήγγειλα το πρωί από eshop! :D Φίλε Καθαρά Δευτέρα μαζί με τον αητό θα μας φέρουν, νά'σαι σίγουρος γιαυτό. :lol: Από Τρίτη και βλέπουμε. :happy:

 

Dead Poet ε δε νομίζω ρε συ. Μη μας λες τέτοια. :worry:

Όσο για το άλλο που ρωτάς, πιστεύω να κρατάει και τις σιλικονάτες θήκες.

 

Εμένα μου παν θα μου το φέρουν μαζί με έναν χαλβά και ταραμοσαλάτα δώρο :)

Ε η σιλικόνη είναι ελαστικό.. Γιατί να μην την κρατάει?? :lol:

 

 

Καλοϛ με βρηκατε και μενα!

Μετά από μια ευγενική χορηγια τιϛ vodafone :lol: ναμε και εγω!

 

Εκτοϛ ότι δε διαβαζονται τόσεϛ σελίδεϛ και να τιϛ διαβασω πολύ λίγα θα καταλαβω.:O

 

1)εναν απλό τρόπο να περασω mp3 σαν ηχο κλησεις.

2) να κανω να δουλέψει το gps σαν κανονικό gps οπωϛ πχ στα nokia με το Sygic Mobile

3) τι να προσεξω ρε παιδιά να μη μπενω πουθενά και χρεονομαι;κατι διάβασα ότι γιναιτε με το gps αυτό?

 

 

1) mp3 δεν γίνεται.. Αλλά μπορείς να περάσεις ό,τι τραγούδι θες για ringtone (και να φτιάξεις και το δικό σου) μέσα από τo site http://audiko.net/ .. (τα περισσότερα ξένα τα έχει και τα κατεβάζεις δωρεάν κι όλας και συνδέονται κατευθείαν με το iTunes

2) Μπορείς μόνο αν κατεβάσεις κάποια εφαρμογή από το app store (η καλύτερη είναι το Navigon).. Λειτουργεί σαν gps χωρίς να χρεώνεσαι καθόλου... Είναι offline εφαρμογή (ενώ με το Maps που έχει το κινητό από μόνο του χρεώνεσαι υπερβολικά.. δεν αξίζει καν να το χρησιμοποιήσεις.. Στην ουσία δεν είναι καν εφαρμογή πλοήγησης.. Απλά για να τσεκάρεις πού είσαι και τι υπάρχει τριγύρω σου)

3) Τι εννοείς?? Πιστεύω να σε κάλυψα... Απλά το iphone με το παραμικρό συνδέεται στο internet.. Αν έχεις πρόγραμμα συμβολαίου , καλό είναι να πάρεις κάποιο πακέτο data.. Έτσι για ασφάλεια ή μήπως το χρειαστείς καμιά φορά.. Έστω το πιο μικρό (όπως εχω κι εγώ το mobile internet small 40mb--->4 ευρώ )

Edited by Alex0077
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 3G / 3GS

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...