Jump to content

iPhone 3G / 3GS


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γιατι δεν δουλευει παντα σε εμενα ενω στου φιλου μου δουλευει;

 

Αν το τηλέφωνο σου είναι jailbroken έχουν αναφερθεί κάποια προβλήματα με το push σε jailbroken τηλέφωνα ειδικά αν προέρχονται από χώρες που πουλιούνται "κλειδωμένα" στον τοπικό πάροχο.

 

Αν όχι, είναι περίεργο γιατί θα έπρεπε να δουλεύει ή να μην δουλεύει (αν π.χ. έχεις κλείσει τα push notifications) αλλά όχι πότε ναι και πότε όχι.

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν ειναι σπασμενο. Στην αρχη δουλεψε σε ενα notification και μετα τιποτα. Τσεκαρα 2-3 φορες τις ρυθμισεις και ειναι σωστες. Ολα ΟΝ.

 

Μου φενεται οτι ισως να "κολλαει" o server του fb..

 

Και κατι αλλο. Με τα push notifications Μπορω να φαινομαι online στο msn χωρις να εχω ανοικτο το προγραμμα και απλως να βλεπω τι μου στελνει ο καθενας στην οθονη;

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι σπασμενο. Στην αρχη δουλεψε σε ενα notification και μετα τιποτα. Τσεκαρα 2-3 φορες τις ρυθμισεις και ειναι σωστες. Ολα ΟΝ.

 

Μου φενεται οτι ισως να "κολλαει" o server του fb..

 

Και κατι αλλο. Με τα push notifications Μπορω να φαινομαι online στο msn χωρις να εχω ανοικτο το προγραμμα και απλως να βλεπω τι μου στελνει ο καθενας στην οθονη;

 

Πιθανόν να συμβαίνει και αυτό με το facebook.

 

Για το instant messaging αυτό που περιγράφεις γίνεται με εφαρμογές, οι καλύτερες από τις οποίες κατά την άποψή μου είναι το Instant Messenger Plus (ΙΜ+) και το Beejive IM.

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Αυτες ειναι επι πληρωμη ε;

 

Ευχαριστω πολυ για τις αμεσες απαντησεις. Ελπιζω αυριο να ξεκολλησει το fb :)

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Αυτες ειναι επι πληρωμη ε;

 

Ευχαριστω πολυ για τις αμεσες απαντησεις. Ελπιζω αυριο να ξεκολλησει το fb :)

 

Yπάρχουν και σε free έκδοση στο app store.. (το IM) , αλλά με πολύ λίγη ώρα push.. Η κανονική έκδοση έχει push 4-5 μέρες νομίζω

 

Ισως σε ένα σημείο να μπερδεύτηκα κι εγώ .. αλλά ουσιαστικά .. . εκεί που θέλω να καταλήξω είναι τα sms tones στο 3GS .. .

Υποτίθεται εδώ μιλάμε για το 3GS (το "μαμίσιο" - που λένε και κάποιοι) ... και λες στον starmanwarz ότι μπορεί η συσκευή του μέσω του audiko.net να πάρει sms tones, ενώ φαίνεται ολοκάθαρα στο site ότι δεν υποστηρίζονται sms tones σε iPhone..!

δείξε μας τα μαγικά σου ...

 

 

Έχω την εντύπωση ότι από εκεί πέρασα και sms tones... Μπορεί να κάνω και λάθος.. Θα το τσεκάρω αργότερα και θα σου πω, δεν έχω χρόνο τώρα :O

Link to comment
Share on other sites

Αυτες ειναι επι πληρωμη ε;

 

Ευχαριστω πολυ για τις αμεσες απαντησεις. Ελπιζω αυριο να ξεκολλησει το fb :)

 

Να είσαι καλά :)

 

Το instant messenger έχει και δωρεάν έκδοση (im+ lite) που η μόνη διαφορά από την πλήρη είναι ότι δεν "βλέπει" skype λογαριασμό.

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

1) Από το pc ... πας σε ένα ringtone και πατάς εκεί που λέει download for iPhone και μετά ανοίγει αυτόματα το iTunes (στο pc πάντα όλα αυτά)

2) Μα δεν εννοώ το iTunes του κινητού.. Πρέπει να κατεβάσεις το iTunes στο pc σου.. Με αυτό δουλεύεις το κινητό και περνάς αρχεία...

Κατέβασέ το free απο το site της apple

 

http://www.apple.com/itunes/download/

 

Πριν κάνεις ό,τιδήποτε κατέβασε πρώτα το iTunes στο pc σου λοιπόν.. Και μετά κάνε το 1) ..

 

Mην ανησυχείς.. Κανείς δεν γεννήθηκε έχοντας τις γνώσεις... Είναι μέχρι να το συνηθίσεις και μετά θα είσαι οκ.. :D

 

Τα χιλια ευχαριστω ειναι πραγματικα λιγα!! μολις περασα το πρωτο ringtone :happy:

Link to comment
Share on other sites

για ringtones πήγαινε σε αυτό το site http://audiko.net/ .. κατέβασε ένα από αυτά που έχει για παράδειγμα... Έχει πάρα πολλά (γράψε και στο search αν θες πάνω δεξιά ένα συγκεκριμένο τραγούδι.. Και μετά πάτα εκεί που λέει ''Download ringtone for iPhone'' και αυτόματα ανοίγει το iTunes και στην περνάει στην κατηγορία ringtones μέσα στο iTunes.. Μετά συνδέεις το iPhone και κάνεις sync...

 

Σ' ευχαριστώ πολύ κι εγώ!!! Δεν το ήξερα αυτό το site.

 

Μια προσθήκη στα όσα γράφεις. Επειδή το "Download ringtone for iPhone" τα αποθηκεύει σε ένα temp folder στο σκληρό μας, καλό είναι να τα βγάζουμε από εκεί και να τα βάζουμε στο ανθυποφάκελο Ringtones που είναι στον φάκελο iTunes | iTunes Music.

 

(Το μόνο πρόβλημα είναι ότι τα ringtones δεν μπορούν να μεταφερθούν στο manually manage mode, αλλά πρέπει να γίνουν sync τικάροντας το κουτάκι στην καρτέλα Ringtones, με αποτέλεσμα να χάνονται από το τηλέφωνο ό,τι τραγούδια του πέρασες χειροκίνητα, και να πρέπει να τα ξαναπεράσεις.)

 

Ε η σιλικόνη είναι ελαστικό.. Γιατί να μην την κρατάει??

 

Γιατί ναι μεν είναι ελαστική, αλλά όχι τόσο λεπτή σαν ένα τσιγαρόχαρτο. Και, όπως το βλέπω το πλαίσιο, δε μου φαίνεται να έχει "δαγκάνες" που κρατάνε το κινητό από δύο πλευρές (όπως άλλες βάσεις), αλλά ότι το πλαίσιο "κουμπώνει" κατά κάποιο τρόπο στις τέσσερις γωνίες του κινητού. Πράγμα σχεδόν αδύνατο όταν υπάρχει (σιλικονάτη) θήκη.

Edited by nervous
συνεχόμενα μηνύματα ,να χρησιμοποιείς την ΠΟΛΛΑΠΛΗ ΠΑΡΑΘΕΣΗ !

Χρονοροή κινητών (*δευτερεύον): Ericsson GA318, Ericsson GH388, Ericsson GH768, Nokia 6150, Nokia 8210, Siemens C35*, Panasonic GD93*, Ericsson T29*, Nokia 8310, Nokia 5210*, Nokia 7250, NEC N400i, Sony Ericsson S700i, Sony Ericsson K800i, Samsung Omnia, Apple iPhone 3GS, Huawei Ideos X5*, LG Optimus Black*, Apple iPhone 4S*, Apple iPhone 5S, Apple iPhone 6 Plus, Apple iPhone SE*, Apple iPhone 6S Plus, Nokia 5*, Apple iPhone X*, Redmi Note 10*, Apple iPhone 13 Pro Max, Redmi Note 11*...

Link to comment
Share on other sites

Να είσαι καλά :)

 

Το instant messenger έχει και δωρεάν έκδοση (im+ lite) που η μόνη διαφορά από την πλήρη είναι ότι δεν "βλέπει" skype λογαριασμό.

 

Η σημαντικότερη διαφορά είναι και οι ώρες του push, μην ξεχνάς.. Η free έκδοση πρέπει να ναι μόνο 2-4 ώρες, ενώ η paid έκδοση πάνω από 4 μέρες.. Δεν θυμάμαι ακριβώς.. Χονδρικά τα λέω..

 

Τα χιλια ευχαριστω ειναι πραγματικα λιγα!! μολις περασα το πρωτο ringtone :happy:

 

 

 

Τίποτα φίλε.. Ό,τι άλλο χρειαστείς εδώ είμαστε.. Μην ξεχνάς ότι μέσα από αυτό το iTunes που κατέβασες στον υπολογιστή σου κάνεις όλη τη δουλειά .. Μέσα από αυτό παιρνάς μουσικές, εφαρμογές κτλ κτλ. .Επίσης μέσα από εκει κάνεις restore, back up κ.ά... Και κανονικά μέσα από αυτό ενεργοποιείται το iPhone.. Εσενα λογικά θα στο ενεργοποίησαν οι υπάλληλοι από το μαγαζί που αγόρασες? Χωρίς αυτό , το κινητό είναι άχρηστο.. Να δώσεις ιδιαίτερη βάση, να το ψάξεις και να διαβάσεις και οδηγούς που έχει στην ενότητα στο myphone. Το κινητό αυτό έχει άπειρες δυναότητες.. Μην κολλάς μόνο στο ringtone :p

 

 

 

Γιατί ναι μεν είναι ελαστική, αλλά όχι τόσο λεπτή σαν ένα τσιγαρόχαρτο. Και, όπως το βλέπω το πλαίσιο, δε μου φαίνεται να έχει "δαγκάνες" που κρατάνε το κινητό από δύο πλευρές (όπως άλλες βάσεις), αλλά ότι το πλαίσιο "κουμπώνει" κατά κάποιο τρόπο στις τέσσερις γωνίες του κινητού. Πράγμα σχεδόν αδύνατο όταν υπάρχει (σιλικονάτη) θήκη.

 

 

 

Το πρωί θα μου έρθει και θα πω λεπτομέρειες.. Το πουλάνε και στο plaisio τώρα βλέπω, και στον Γερμανό.. Γενικα παίζει πολύ..

Edited by Alex0077
Link to comment
Share on other sites

Η σημαντικότερη διαφορά είναι και οι ώρες του push, μην ξεχνάς.. Η free έκδοση πρέπει να ναι μόνο 2-4 ώρες, ενώ η paid έκδοση πάνω από 4 μέρες.. Δεν θυμάμαι ακριβώς.. Χονδρικά τα λέω..

 

Αυτό που λες ισχύει για το ebuddy (lite / pro).

 

Το IM+ την τελευταία φορά που το χρησιμοποίησα γιατί εδώ και κάποιο καιρό πέρασα στην πλήρη έκδοση, είχε τις ίδιες δυνατότητες μεταξύ lite και pro σε αυτό το θέμα (μέχρι 3 ημέρες), δεν ξέρω αν στο μεταξύ αυτό έχει αλλάξει αν και στην περιγραφή της εφαρμογής στο AppStore αναφέρει 72 ώρες (3 μέρες).

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, μόλις μου ήρθε η παραγγελία από το e-shop για το Navigon iPhone Passive Holder...

έχει και φορτιστή αυτοκινήτου τελικά.. Οπότε αξίζει τα 40 ευρώ σίγουρα.. Έχει και καλώδιο για iPhone και αυτό για να συνδέσεις το καλώδιο usb με τον αναπτήρα του αυτοκινήτου.. Πλήρες δηλαδή..

Το καλώδιο για το iPhone είναι Belkin.

Περιστρέφεται αριστερά δεξιά, πάνω, κάτω διαγώνια.. προς όλες τις κατευθύνσεις δηλαδή, γιατί έχει κάτι σαν joystick να το πω , αλλά πολύ σταθερό..

Edited by Alex0077
Link to comment
Share on other sites

Αγορασα το palringo. Ολα οκ, αλλα μια ερωτηση. Οταν ειμαι οντως απο υπολογιστη και γραφω κατι και μου απαντανε, ερχονται στο κινητο.

 

Πως γινεται να κλεινω το fb/msn απο το κινητο; Και οταν φευγω απο τον υπολογιστη να το ξαναανοιγω;

 

Να απενεργοποιω τa push notifications; H Να ειμαι offline απο την εφαρμογη του iphone?

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Αγορασα το palringo. Ολα οκ, αλλα μια ερωτηση. Οταν ειμαι οντως απο υπολογιστη και γραφω κατι και μου απαντανε, ερχονται στο κινητο.

 

Πως γινεται να κλεινω το fb/msn απο το κινητο; Και οταν φευγω απο τον υπολογιστη να το ξαναανοιγω;

 

Να απενεργοποιω τa push notifications; H Να ειμαι offline απο την εφαρμογη του iphone?

 

Εμένα με ΙΜ+ αυτό γίνεται αυτόματα. Δλδ όταν κάνω sign-in στο iPhone κάνει sign-out απο το pc και το αντίστροφο.

 

----------------

Now playing on iTunes: Rotting Christ - Aealo

via FoxyTunes

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδια οτι κατεβασα απο Itunes και app stores στο κινητο δεν το ανοιγει γιατι?

Π.χ Ενα ringtones που το ειχα αγορασμενο παω να το ξανακατεβασω και μου λεει πληρωσε παλι.... τι γιναιτε?

 

 

Επίσης μπαίνω στο itunes του pc να σβήσω ορισμένα από αυτά που κατέβασα πατάω X apply φεύγει για λίγο και τσούπ έρχεται πάλι γιατί? :mad:

 

θέλω να κατεβάσω το navigon αλλα φοβάμαι μήπως δε μου το ανοίξει.

 

ΥΓ. Γιναιτε να ειναι συνδεμενω το κινητο στον pc και να μη φορτιζει?

Link to comment
Share on other sites

Κάτι πρέπει να μην έχεις δηλώσει σωστά.

 

Η λογική είναι ότι δημιουργείς ένα account στο AppStore αυτό το ίδιο account το δηλώνεις και στο τηλέφωνο ώστε να είναι συγχρονισμένα, από εκεί και πέρα ότι κατεβάζεις είτε από το PC είτε στο τηλέφωνο συγχρονίζει και στα δύο, μάλιστα κάθε εφαρμογή ή τραγούδι που έχεις κατεβάσει (δωρεάν ή αγορασμένο) μπορείς να το ξανακατεβάσεις στο ίδιο account όσες φορές θέλεις.

 

Διάβασε πολύ καλά το σύνδεσμο που σου είχα δώσει νωρίτερα που έχει πολύ αναλυτικές και απλές οδηγίες για τα πάντα από το site υποστήριξης της Apple.

 

Σχετικά με την τελευταία ερώτηση, δεν γίνεται, αλλά γιατί σε πειράζει να φορτίζει το τηλέφωνο όταν είναι συνδεδεμένο παράλληλα με ότι άλλο κάνει; Έτσι και αλλιώς αυτές οι μπαταρίες δεν έχουν το πρόβλημα που είχαν παλιότερες τεχνολογίες (π.χ. Νικελίου Καδμίου) που έπρεπε να φορτίσουν μόνο όταν είχαν αποφορτιστεί πλήρως για να μην δημιουργείται "μνήμη" στην μπαταρία.

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα pc στη δουλεια, στο οποιο εχω εγκαταστησει και εκει iTunes απλα για να μπορω να εχω καποια τραγουδια απο το αλλο pc που κανω sync με το iPhone αλλα και να αγοραζω ποτε-ποτε κατι απο το Store.

 

Μπορει να χρειαστει καπια στιγμη, να συνδεσω το iPhone εκει με το καλωδιο απλα και μονο για να φορτισει. Οταν το συνδεσω ομως, θα ανοξει αυτοματα και το iTunes. Μιας και δεν θελω να κανει sync με αυτο το pc, τι θα συμβει οταν ανοιξει το iTunes ?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια οτι κατεβασα απο Itunes και app stores στο κινητο δεν το ανοιγει γιατι?

Π.χ Ενα ringtones που το ειχα αγορασμενο παω να το ξανακατεβασω και μου λεει πληρωσε παλι.... τι γιναιτε?

 

 

Επίσης μπαίνω στο itunes του pc να σβήσω ορισμένα από αυτά που κατέβασα πατάω X apply φεύγει για λίγο και τσούπ έρχεται πάλι γιατί? :mad:

 

θέλω να κατεβάσω το navigon αλλα φοβάμαι μήπως δε μου το ανοίξει.

 

ΥΓ. Γιναιτε να ειναι συνδεμενω το κινητο στον pc και να μη φορτιζει?

 

Πες μας ακριβώς τι κάνεις για να σου πούμε.. Σίγουρα κάνεις κάτι λάθος.. Έχει δημιουργήσει account ? Kάνεις μετά sync?? Σύνδεσε το iPhone στο pc σου. Θα νοίξει αυτόματα το iTunes (του pc σου) και πάτα στο εικονίδιο που θα σου εμφανιστεί με το iPhone.. Μετά πάνω έχει κάτι καρτέλες( photos, applications, ringtones ktl κτλ) Δες από εκεί είναι είναι κλικαρισμένα αυτά που θες να περάσεις..

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να χρειαστει καπια στιγμη, να συνδεσω το iPhone εκει με το καλωδιο απλα και μονο για να φορτισει. Οταν το συνδεσω ομως, θα ανοξει αυτοματα και το iTunes. Μιας και δεν θελω να κανει sync με αυτο το pc, τι θα συμβει οταν ανοιξει το iTunes ?

 

Λογικά απλά θα πρέπει να ανοίξει το itunes χωρίς να κάνεις συγχρονισμό. Εγώ έτσι κάνω με το laptop ενός φίλου που συνδέω το iPhone για να πάρει internet με tethering.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Λογικά απλά θα πρέπει να ανοίξει το itunes χωρίς να κάνεις συγχρονισμό. Εγώ έτσι κάνω με το laptop ενός φίλου που συνδέω το iPhone για να πάρει internet με tethering.

 

Στο laptop του φιλου σου, εχεις κανει authorize με τα ιδιο account που εχεις στο δικο σου pc ?

Link to comment
Share on other sites

καλισπερα κ τα νευρα μου μεσα!!! :mad:

μολισ πιρα σιμ καρτα κ αιφον απο γουιντ!!! δεν βλεπει την σιμ καρτα!!!! :(

τι κανωωωωωωωωωωωω????????????? :cry:

na zisoun ta giwtompala!!!!!!!!!!!!!! :X
Link to comment
Share on other sites

καλισπερα κ τα νευρα μου μεσα!!! :mad:

μολισ πιρα σιμ καρτα κ αιφον απο γουιντ!!! δεν βλεπει την σιμ καρτα!!!! :(

τι κανωωωωωωωωωωωω????????????? :cry:

 

Πήγαινε settings, genera, about και δες σε κάποιον αριθμό που έχει (δεν θυμάμαι ποιον ακριβώς) θα πρέπει να έχει την κατάληξη GR στο τέλος.. Για να σιγουρευτείς ότι είναι ελληνικό.

 

Αυτό που το δίνει και η wind είναι παράνομο πάντως.. Δεν το πουλάει κανονικά στα μαγαζιά.. Μόνο με επιδοτήσεις και σε καλούς πελάτες από ότι έχω καταλάβει.. Και υπάρχουν πολλά λάθη.. Έχω ακούσει ότι δεν το φέρνουν σφραγισμένο, ή ότι το φέρνουν jailbroken kαι κάτι τέτοια κουλά :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε settings, genera, about και δες σε κάποιον αριθμό που έχει (δεν θυμάμαι ποιον ακριβώς) θα πρέπει να έχει την κατάληξη GR στο τέλος.. Για να σιγουρευτείς ότι είναι ελληνικό.

 

Αυτό που το δίνει και η wind είναι παράνομο πάντως.. Δεν το πουλάει κανονικά στα μαγαζιά.. Μόνο με επιδοτήσεις και σε καλούς πελάτες από ότι έχω καταλάβει.. Και υπάρχουν πολλά λάθη.. Έχω ακούσει ότι δεν το φέρνουν σφραγισμένο, ή ότι το φέρνουν jailbroken kαι κάτι τέτοια κουλά :ninja:

 

καταρχην, θενξ για την αμεσι απαντισι!!!!

λοιπον, settings, genera, about να παω βαζοντας αλλη καρτα μεσα στο αιφον ή να το κανω στην καρτα βαζοντας την σε αλλο κιν??

σορι που ρωτας, αλλα δεν θελω να κανω καμια λαμακια κ να τρεχω μετα!!!

na zisoun ta giwtompala!!!!!!!!!!!!!! :X
Link to comment
Share on other sites

καταρχην, θενξ για την αμεσι απαντισι!!!!

λοιπον, settings, genera, about να παω βαζοντας αλλη καρτα μεσα στο αιφον ή να το κανω στην καρτα βαζοντας την σε αλλο κιν??

σορι που ρωτας, αλλα δεν θελω να κανω καμια λαμακια κ να τρεχω μετα!!!

 

Δεν μπορείς χωρίς κάρτα sim να το κάνεις??

Καταρχήν το έχεις ενεργοποιήσει το κινητό από το iTunes???

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 3G / 3GS

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...