Jump to content

iPhone 3G / 3GS


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κι εγώ το παρήγγειλα το πρωί από eshop! :D Φίλε Καθαρά Δευτέρα μαζί με τον αητό θα μας φέρουν, νά'σαι σίγουρος γιαυτό. :lol: Από Τρίτη και βλέπουμε. :happy:

 

Dead Poet ε δε νομίζω ρε συ. Μη μας λες τέτοια. :worry:

Όσο για το άλλο που ρωτάς, πιστεύω να κρατάει και τις σιλικονάτες θήκες.

 

Παιδια επειδη ενδιαφερομαι να το αγορασω και εγω την συγκεκριμενη βαση παρακαλω πολυ μετα την παραλαβη της να μας λυσεται μερικες αποριες :

1)Αν τελικα στο πακετο του eshop περιλαμβανεται φορτιστης

2)Αν η βαση εκτος απο το να περιστρεφεται οριζοντια η καθετα περιστρεφεται και καποιες μοιρες αριστερα η δεξια.

Και αν δεν καταλαβατε εννοω πως αν π.χ. την βαλεις στο κεντρο του παμπριτζ την βαση θα μπορεις να την στριψεις αριστερα ωστε να εχει καλυτερη ορατοτητα της οθονης ο οδηγος ή δεξια ωστε να εχει καλυτερη ορατοτητα ο συνοδηγος !!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Alex0077 σευχαριστω πολύ ρε φιλε.

Aποτι διάβασα κανα 3ωρο τωρα για το iphone δεν γιναιτε free GPS χωριϛ ξεκληδωμα......αρα πάμε στο να αγορασουμε το Navigon σωστα?

 

Τωρα αν το αγορασω μπορω να το αποθηκευσω κάπου στον υπολογιστη ετσι ωστε αν παθει κάτι το κινητο(πιθανη αναβαθμησει η και βλαβη) να μη το χασω και να το ξαναπερασω?

 

Κατι αλλο εχω γραφτει κανονικα στο Itunes και app Stope εχω φτιαξει και ringtone στο pc αλλα οταν συνδεω το usb με το iphone βγαζει ενα φακελο ψηφιακη καμερα και μετα Internal Storage και τιποτα αλλο...

Πως εμφανιζεται το Βημα5 απο εδω? http://avclub.gr/forum/showpost.php?p=1032300&postcount=1

Link to comment
Share on other sites

Alex0077 σευχαριστω πολύ ρε φιλε.

Aποτι διάβασα κανα 3ωρο τωρα για το iphone δεν γιναιτε free GPS χωριϛ ξεκληδωμα......αρα πάμε στο να αγορασουμε το Navigon σωστα?

 

Τωρα αν το αγορασω μπορω να το αποθηκευσω κάπου στον υπολογιστη ετσι ωστε αν παθει κάτι το κινητο(πιθανη αναβαθμησει η και βλαβη) να μη το χασω και να το ξαναπερασω?

 

Κατι αλλο εχω γραφτει κανονικα στο Itunes και app Stope εχω φτιαξει και ringtone στο pc αλλα οταν συνδεω το usb με το iphone βγαζει ενα φακελο ψηφιακη καμερα και μετα Internal Storage και τιποτα αλλο...

Πως εμφανιζεται το Βημα5 απο εδω? http://avclub.gr/forum/showpost.php?p=1032300&postcount=1

 

Οι εφαρμογές που αγοράζεις αποθηκεύονται αυτόματα στο iTunes και δεν χάνονται με τίποτα... Εκτός κι αν τις σβήσεις.. Επίσης αν εννοείς να βγει αναβάθμιση νέου software για το iphone, και το κάνεις, πάλι δεν χάνεται απολύτως τίποτα.. Ακόμα και restore να κάνεις ξαναπερνιούνται οι εφαρμογές ... Όλες οι εφαρμογές αποθηκεύονται αυτόματα στην κατηγορία applications στο iTunes...

Επίσης, αν γίνει κάτι και πάθει κάτι το pc σου πχ και χάσεις τα δεδομένα, τις εφαρμογές που έχεις αγοράσει , μπορείς να τις ξανακατεβάσεις δωρεάν από το app store (αν δεν κάνω λάθος μέχρι 5 φορές μπορείς).. Update γίνεται σε όλες τις εφαρμογές δωρεάν ,αν έχει βγει.

Το Navigon , μάλιστα , έχει και έκπτωση μέχρι τέλος του μήνα (70 ευρώ το Navigon Eastern Europe , και 75 ευρώ το Navigon Europe) .. kαι τα 2 έχουν μέσα την Ελλάδα.. Υπό κανονικές τιμές το Navigon Europe για παράδειγμα είναι στην τιμή των 100 ευρώ..

 

Όσο για τα ringtones, δεν κατάλαβα ακριβώς τι εννοείς... Προσπαθείς να περάσεις δικό σου ringtone? Ή ένα από αυτά που έχει μέσα το site ? Απλά το κατεβάζεις και ανοίγει αυτόματα η κατηγορία ringtones στο iTunes (κάτω από την κατηγορία applications)... Mετά συνδέεις το iPhone σου και ανοίγει το iTunes και κάνεις sync τα ringtones (αν δεν το έχεις επιλέξει αυόματα να κάνει sync).. Aπλά, όταν συνδέσεις το iPhone σου και ανοίξεις το iTunes, πάτα πάνω στο εικονίδιο του iPhone που εμφανίζεται αριστερά αριστερά.. Μετά θα δεις κάποιες καρτέλες (summary, applications, music κτλ) ... εκεί θα δεις και μια κατηγορία ringtones και κάνεις check τα ringtones.. Aν δεν κατάλαβα καλά, sorry..

Link to comment
Share on other sites

Και γω που νωμιζα οτι θα εχω gps δωρεαν...Δε πειραζει :(

 

Δε το διατυποσα εγω σωστα..Ολα τα κινητα εχουν στη συσκευασία cd για τιν εγκατασταση στο pc (πχ PC Suite κ.α) το iphone δεν ειχε.. και μολις το συνδεω στο pc μου βγαζει φακελο ψηφιακη καμερα και μετα Internal Storage και τιποτα αλλο...Οτι και να παω να περασω ειτε foto ειτε ringtone δεν περνιετε τιποτα...Γιατι? τι κανο λαθος?

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου ξεκινά να διαβάσεις τα θέματα για αρχάριους και τους οδηγούς στο φόρουμ για να έχεις λιγότερους πονοκεφάλους. Ότι κανείς στο κινητό και τον υπολογιστή είναι μέσω του iTunes

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Και γω που νωμιζα οτι θα εχω gps δωρεαν...Δε πειραζει :(

 

Δε το διατυποσα εγω σωστα..Ολα τα κινητα εχουν στη συσκευασία cd για τιν εγκατασταση στο pc (πχ PC Suite κ.α) το iphone δεν ειχε.. και μολις το συνδεω στο pc μου βγαζει φακελο ψηφιακη καμερα και μετα Internal Storage και τιποτα αλλο...Οτι και να παω να περασω ειτε foto ειτε ringtone δεν περνιετε τιποτα...Γιατι? τι κανο λαθος?

 

Μην ανησυχείς.. Απλά θέλει λίγο καιρό μέχρι να συνηθίσεις τη λειτουργία του...

Το κινητό αυτό το ελέγχεις μέσα από το iTunes.. Το κατεβάζεις free .. Μέσα από εκεί περνάς μουσική, εικόνες, βίντεο, εφαρμογές και ό,τι θες.. Εκεί υπάρχει και το app store για εφαρμογές (υπάρχουν και free kαι paid)... Όλα ξεκινούν από το iTunes :)

 

Σπάνια έχουν δωρεάν gps τα κινητά.. Πρέπει να αγοράσεις κάποιο πρόγραμμα πλοήγησης.. Η μόνη εφαρμογή είναι το google maps που έχουν τα περισσότερα κινητά με gps , αλλά είναι χρεώσιμη .. Και δεν είναι τόσο πολύ εφαρμογή για πλοήγηση, όσο για να δεις πού είσαι και να εξερευνήσεις το χώρο γύρω σου ή να δεις χάρτες.

Αγόρασε το Navigon kαι είσαι οκ.. Ό,τι άλλο θες, εδώ είμαστε.

Link to comment
Share on other sites

Μολις διαβασα και τις 16 σελιδες για αρχαριους αλλα τιποτα.:(

 

Τη λειτουργια του iTunes σε γενικα πλαισια τη καταλαβα..Το προβλημα ειναι.

Συνδεω το τηλ στο pc και βγαζει..

 

Φορητες συσκευες (1)

Apple iphone

ψηφιακη καμερα(clik)

 

Internal Storage

13,9GB ελευθερα (cklik)

 

DCIM

Φακελος αρχειον (clik)

 

100APPLE

Φακελος αρχειον

 

Τιποτα αλλο και δε μπωρο να περασω τιποτα.... Και οταν ειναι ανοιχτο το wi-fi και οταν ειναι κλειστω τα ιδια.

 

ΥΓ. Στο itunes στα ringtone δε βρηκα τιποτα free..Που ειναι τριπομενα?

Αντηθετα στο App store κατεβασα και κατι χαζομαρουλες:p

 

Μηπως πρεπει να κατεβασω καπια εφαρμογη απο το itunes για να συνδεθη στο pc?:confused::confused:

Link to comment
Share on other sites

τί ακριβώς θέλεις να περάσεις στο τηλέφωνο σου και έχεις σκαλώσει ; mp3, ταινίες, podcasts, φωτογραφίες τα συγχρονίζεις με το itunes και έχεις ξεμπλέξει. και επειδή σε βλέπω και αρχάριο, ασχολήσου με το iphone σαν iphone όπως στο δίνει η apple και σιγά σιγά διαβάζοντας όλο και περισσότερα στα διάφορα fora, του ρίχνεις και ένα jailbreak άμα θες να το πειράξεις και λίγο παραπάνω (με τίμημα την μπαταρία και την ταχύτητα), του περνάς και ένα iFile, openSSH και διεισδύεις στα ενδότερα.
το ταξίδι ως τώρα : nokia 3510 -> sony ericsson t310 -> siemens sx1 -> nokia n95 -> iPhone 3GS -> iPhone 4S (16g black) :love:
Link to comment
Share on other sites

Μολις διαβασα και τις 16 σελιδες για αρχαριους αλλα τιποτα.:(

 

Τη λειτουργια του iTunes σε γενικα πλαισια τη καταλαβα..Το προβλημα ειναι.

Συνδεω το τηλ στο pc και βγαζει..

 

Φορητες συσκευες (1)

Apple iphone

ψηφιακη καμερα(clik)

 

Internal Storage

13,9GB ελευθερα (cklik)

 

DCIM

Φακελος αρχειον (clik)

 

100APPLE

Φακελος αρχειον

 

Τιποτα αλλο και δε μπωρο να περασω τιποτα.... Και οταν ειναι ανοιχτο το wi-fi και οταν ειναι κλειστω τα ιδια.

 

ΥΓ. Στο itunes στα ringtone δε βρηκα τιποτα free..Που ειναι τριπομενα?

Αντηθετα στο App store κατεβασα και κατι χαζομαρουλες:p

 

Μηπως πρεπει να κατεβασω καπια εφαρμογη απο το itunes για να συνδεθη στο pc?:confused::confused:

 

Φίλε μου, έχεις μπερδευτεί αρκετά μπορώ να πω :lol: .. Δεν είναι τίποτα δύσκολο μην ανησυχείς:)

 

Αρχεία , περνάς ΜΟΝΟ μέσω του iTunes... Ξέχνα αυτά με το my computer και να τοποθετείς αρχεία σαν φορητή συσκευή όπως τη διαβάσει το pc σου...

Λοιπόν για ringtones πήγαινε σε αυτό το site http://audiko.net/ .. κατέβασε ένα από αυτά που έχει για παράδειγμα... Έχει πάρα πολλά (γράψε και στο search αν θες πάνω δεξιά ένα συγκεκριμένο τραγούδι.. Και μετά πάτα εκεί που λέει ''Download ringtone for iPhone'' και αυτόματα ανοίγει το iTunes και στην περνάει στην κατηγορία ringtones μέσα στο iTunes.. Μετά συνδέεις το iPhone και κάνεις sync...

Για να περάσεις τραγούδια... απλά δημιούργησε μια ή περισσότερες playlists με ό,τι όνομα θες και βάλε εκεί μέσα τα τραγούδια που θες να περάσεις (εννοώ να τα βάλεις μέσα στο iTunes αρχικά) ... μετά συνδέεις το iPhone, πάτα κλικ αριστερά στην εικόνα του iPhone σου στο iTunes και πήγαινε πάνω στην καρτέλα music και κάνε sync... Απλά θα σου πάρει λίγο καιρό μεχρι να το συνηθίσεις...

Μην ξεχνάς.. Δεν περνάς αρχεία και εφαρμογές απευθείας από το my computer που βλέπει τη συσκευή σου (γίνεται κ έτσι αλλά άστο μην μπλέξεις) ... Μέσα από το πρόγραμμα iTunes κάνεις όλη τη δουλειά...

Link to comment
Share on other sites

τί ακριβώς θέλεις να περάσεις στο τηλέφωνο σου και έχεις σκαλώσει ; mp3, ταινίες, podcasts, φωτογραφίες τα συγχρονίζεις με το itunes και έχεις ξεμπλέξει. και επειδή σε βλέπω και αρχάριο, ασχολήσου με το iphone σαν iphone όπως στο δίνει η apple και σιγά σιγά διαβάζοντας όλο και περισσότερα στα διάφορα fora, του ρίχνεις και ένα jailbreak άμα θες να το πειράξεις και λίγο παραπάνω (με τίμημα την μπαταρία και την ταχύτητα), του περνάς και ένα iFile, openSSH και διεισδύεις στα ενδότερα.

 

φιλε τι εννοεις με αυτο?? Το JB εχει επιπτωση στη μπαταρια και τη ταχυτητα? πως?

Link to comment
Share on other sites

φιλε τι εννοεις με αυτο?? Το JB εχει επιπτωση στη μπαταρια και τη ταχυτητα? πως?

 

Φαντάζομαι ότι ένα χαρακτηριστικό παράδειγμα είναι το SB Settings που τρέχει διαρκώς.

 

Πάντως, νομίζω ένας καταλυτικός παράγοντας στην κατανάλωση ενέργειας (εκτός από push notifications, push email κ.λ.π.), είναι ... το APN. Πιο συγκεκριμένα, αν σβηστούν όλες οι ρυθμίσεις data (APN, user, pass, MMS) τότε το iPhone μπορεί να βγάλει αρκετές μέρες με μια φόρτιση.

 

Ιδιαίτερα χρήσιμο αν είμαστε μακρυά από πρίζα.

iPhone XS max 256GB

iPad Pro 10.5" WiFi 256GB

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορω να βαλω αλλους ηχους για τα SMS?Αυτοι που εχει μεσα δεν μου αρεσουν,μπορω να βαλω αλλους?

 

http://audiko.net

Often imitated, never duplicated...

ELA MWRI PANATHA! ELA MWRI ARWSTIA!! :luck:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν για ringtones πήγαινε σε αυτό το site http://audiko.net/ .. κατέβασε ένα από αυτά που έχει για παράδειγμα... Έχει πάρα πολλά (γράψε και στο search αν θες πάνω δεξιά ένα συγκεκριμένο τραγούδι.. Και μετά πάτα εκεί που λέει ''Download ringtone for iPhone'' και αυτόματα ανοίγει το iTunes και στην περνάει στην κατηγορία ringtones μέσα στο iTunes.. Μέσα από το πρόγραμμα iTunes κάνεις όλη τη δουλειά...

 

1)Απο το κινητο παω εκει η απο το Pc?

2)Ακρα του ταφου σιωπη.....:( δεν ανοιγει το itunes του κινητου....

 

Σε κουρασα το ρε Alex αλλα τι να κανω και γω ο ασχετος...Εστω 1 να περναγα και τη στο κοσμο!!!

Link to comment
Share on other sites

1)Απο το κινητο παω εκει η απο το Pc?

2)Ακρα του ταφου σιωπη.....:( δεν ανοιγει το itunes του κινητου....

 

Σε κουρασα το ρε Alex αλλα τι να κανω και γω ο ασχετος...Εστω 1 να περναγα και τη στο κοσμο!!!

 

1) Από το pc ... πας σε ένα ringtone και πατάς εκεί που λέει download for iPhone και μετά ανοίγει αυτόματα το iTunes (στο pc πάντα όλα αυτά)

2) Μα δεν εννοώ το iTunes του κινητού.. Πρέπει να κατεβάσεις το iTunes στο pc σου.. Με αυτό δουλεύεις το κινητό και περνάς αρχεία...

Κατέβασέ το free απο το site της apple

 

http://www.apple.com/itunes/download/

 

Πριν κάνεις ό,τιδήποτε κατέβασε πρώτα το iTunes στο pc σου λοιπόν.. Και μετά κάνε το 1) ..

 

Mην ανησυχείς.. Κανείς δεν γεννήθηκε έχοντας τις γνώσεις... Είναι μέχρι να το συνηθίσεις και μετά θα είσαι οκ.. :D

Link to comment
Share on other sites

@k_m_l

Την ενεργοποίηση του τηλεφώνου για χρήση, που απαιτεί iTunes σε υπολογιστή πως την έκανες;

Από αυτά που γράφεις καταλαβαίνω ότι μάλλον στην έκαναν στο κατάστημα και ως "εξειδικευμένοι" υπάλληλοι που λέει και η διαφήμιση δεν σου είπαν ότι απαιτείται το iTunes για πάρα πολλά πράγματα (μεταξύ των οποίων και αυτά που σε προβληματίζουν τώρα) αλλά το πιο βασικό από τα οποία είναι το backup του τηλεφώνου για να μπορείς να το επαναφέρεις οποιαδήποτε στιγμή.

Αν δεν έχεις εγκαταστήσει το iTunes κάνε το αμέσως όπως σου γράφει και ο Alex παραπάνω και δες και τους οδηγούς εδώ που είναι εξαιρετικά κατατοπιστικοί και για τη σύνδεση με υπολογιστή αλλά και για όλα τα άλλα θέματα που σε απασχολούν ή θα σε απασχολήσουν.

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορω να βαλω αλλους ηχους για τα SMS?Αυτοι που εχει μεσα δεν μου αρεσουν,μπορω να βαλω αλλους?

 

 

Φιλε μου εδω λεει Apple iPhone does not support custom SMS ringtones now!

 

Εμένα λειτουργεί κανονικά πάντως..

 

1) Από το pc ... πας σε ένα ringtone και πατάς εκεί που λέει download for iPhone και μετά ανοίγει αυτόματα το iTunes (στο pc πάντα όλα αυτά)

2) Μα δεν εννοώ το iTunes του κινητού.. Πρέπει να κατεβάσεις το iTunes στο pc σου.. Με αυτό δουλεύεις το κινητό και περνάς αρχεία...

Κατέβασέ το free απο το site της apple

 

http://www.apple.com/itunes/download/

 

Πριν κάνεις ό,τιδήποτε κατέβασε πρώτα το iTunes στο pc σου λοιπόν.. Και μετά κάνε το 1) ..

 

Mην ανησυχείς.. Κανείς δεν γεννήθηκε έχοντας τις γνώσεις... Είναι μέχρι να το συνηθίσεις και μετά θα είσαι οκ.. :D

 

Συγγνώμη κιόλας που επεμβαίνω στην συζήτησή σας .. αλλά ο άνθρωπος ζήτησε αλλαγή ήχου sms .. κι όχι ringtone !!!

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη κιόλας που επεμβαίνω στην συζήτησή σας .. αλλά ο άνθρωπος ζήτησε αλλαγή ήχου sms .. κι όχι ringtone !!!

 

Έχεις μπερδευτεί λίγο φαίνεται, γιατί δεν διάβασες όλα τα posts.. Το 2ερο post μου το μεγάλο που έχεις κάνει παράθεση στο μύνημά σου αναφερεται στον k_m_l .. Στον άνθρωπο που ζήτησε sms tone του έδωσε ο Sharp το link για να κατεβάσει, είπε ότι δεν δουλέυει και εγώ του λέω ότι δουλεύει μετά (στο πρώτο μου post που έχεις κάνει παράθεση).. Άρα δεν έχουμε κάνει κάτι λάθος..

Το site που του δώσαμε έχει και sms tone :)

Link to comment
Share on other sites

Ισως σε ένα σημείο να μπερδεύτηκα κι εγώ .. αλλά ουσιαστικά .. . εκεί που θέλω να καταλήξω είναι τα sms tones στο 3GS .. .

Υποτίθεται εδώ μιλάμε για το 3GS (το "μαμίσιο" - που λένε και κάποιοι) ... και λες στον starmanwarz ότι μπορεί η συσκευή του μέσω του audiko.net να πάρει sms tones, ενώ φαίνεται ολοκάθαρα στο site ότι δεν υποστηρίζονται sms tones σε iPhone..!

δείξε μας τα μαγικά σου ...

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Tα push notifications στο facebook τρωνε πολυ μπαταρια; Και πως ακριβως δουλευει αυτη η τεχνολογια; Καθε 3 και λιγο ελεγχει εαν εχω κατι νεο ;
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Tα push notifications στο facebook τρωνε πολυ μπαταρια; Και πως ακριβως δουλευει αυτη η τεχνολογια; Καθε 3 και λιγο ελεγχει εαν εχω κατι νεο ;

 

όχι ειδοποιείσαι μόνο όταν υπάρχει κάτι νέο στον push server (γι αυτό λέγεται και push γιατί το τηλέφωνο δεν κάνει κάτι παρά μόνο όταν ο push server του "προωθήσει" μια ειδοποίηση).

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 3G / 3GS

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...