Jump to content

iPhone 3G / 3GS


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ας συνεχίσουμε on topic, παρακαλώ ...

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παίδες έχω το iphone,χωρίς συμβόλαιο,με απλή καρτα και αρκετές φορές όταν με παίρνουν δείχνει οτι είναι κλειστό σε εκείνους ενώ είναι κανονικά ανοιχτό.Έχετε διαπιστώσει αυτό το πρόβλημα;
Link to comment
Share on other sites

Παίδες έχω το iphone,χωρίς συμβόλαιο,με απλή καρτα και αρκετές φορές όταν με παίρνουν δείχνει οτι είναι κλειστό σε εκείνους ενώ είναι κανονικά ανοιχτό.Έχετε διαπιστώσει αυτό το πρόβλημα;

 

Στο πρώτο 3G που είχε η σύζυγος μου έκανε αυτά τα περίεργα , με πάροχο την Vodafone μιλήσαμε αρκετές φορές κάνοντας από την πλευρά τους έλεγχο για την γραμμή κάποιες άλλες ρυθμίσεις στο iPhone (που δεν θυμάμαι) , με αποτέλεσμα να μας γνωστοποιήσουν ότι ήταν πρόβλημα της συσκευής αφού όντως μετά και από δοκιμή δική μου λειτουργούσε κανονικά η γραμμή σε άλλη συσκευή και στα sms εισερχόμενα / εξερχόμενα αλλά και στις κλήσεις εισερχόμενες / εξερχόμενες σε αντίθεση με το iPhone που λειτουργούσε κανονικά στα sms εισερχόμενα / εξερχόμενα αλλά στις κλήσεις μόνο εξερχόμενες. :wacko:

 

Αν έχεις κάποια άλλη συσκευή κάνε δοκιμή να δεις αν λειτουργεί κανονικά και αν ναι , τότε μάλλον μπαίνεις στην διαδικασία του service (που δεν στο εύχομαι) :rolleyes:

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

μηπως κάνεις πλοήγηση στο ίντερνετ με gprs εκείνη τη στιγμή;

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

99,99% είναι πρόβλημα παράλληλης χρήσης του GPRS όπως λέει και η Βιργινία.

 

Το θέμα έχει συζητηθεί αρκετά σε αυτό και άλλα fora στο παρελθόν και δεν μπορεί να γίνει τίποτα για αυτό.

 

Αν έχω καταλάβει καλά το πρόβλημα είναι συνδυασμός του τρόπου και της έκτασης που χρειάζονται οι διάφορες εφαρμογές του iPhone για να έχουν συχνή πρόσβαση στο internet, της έλλειψης 3G σύνδεσης για δεδομένα στο συγκεκριμένο πρόγραμμα που έχει κάποιος και του τρόπου που κάποιοι πάροχοι (Vodafone κλπ) έχουν ρυθμίσει το 2G δίκτυο τους.

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση σε όσους αγόρασαν το 3GS, το κουτί μέσα τι περιεχόμενα ΑΚΡΙΒΩΣ είχε ;

Μαντιλάκι καθαρισμού είχε ;

Ρωτάω γιατί το αγόρασε σφραγισμένο ένας φίλος και μου έκανε

εντύπωση ότι δεν υπήρχε μέσα το γνωστό μαντιλάκι .

Link to comment
Share on other sites

Δεν κάνω καθόλου πλοήγηση με την κάρτα και έχω βγάλει την διευθυνση της vodafone για να το αποτρέπω απο το να μπαίνει μόνο του στο ιντερνετ.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση σε όσους αγόρασαν το 3GS, το κουτί μέσα τι περιεχόμενα ΑΚΡΙΒΩΣ είχε ;

Μαντιλάκι καθαρισμού είχε ;

Ρωτάω γιατί το αγόρασε σφραγισμένο ένας φίλος και μου έκανε

εντύπωση ότι δεν υπήρχε μέσα το γνωστό μαντιλάκι .

 

Ουστε σε εμένα ειχε και νόμιζα οτι δεν το δίνουν πλέον στην 3GS (to 2g το είχε).

Λέτε απλά δεν μπήκε στην γραμμή παραγωγής το μαντηλάκι σε εμάς και στα άλλα δλδ υπάρχει ?!? :worry:

Link to comment
Share on other sites

Ουστε σε εμένα ειχε και νόμιζα οτι δεν το δίνουν πλέον στην 3GS (to 2g το είχε).

Λέτε απλά δεν μπήκε στην γραμμή παραγωγής το μαντηλάκι σε εμάς και στα άλλα δλδ υπάρχει ?!? :worry:

 

Το μαντηλάκι δεν χρειάζεται πια γιατί η νέα οθόνη καθαρίζεται με οποιοδήποτε ύφασμα αντίθετα από του 2G και του 3G που ήθελαν ύφασμα από μικρο-ίνες (κοινώς μαντηλάκι) :)

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

περιεργο τότε...πολλές φορές όταν εμένα με καλούν ακούνε το μηνυματάκι οτι δεν ειναι διαθέσιμος κλπ,εγώ βλέπω οτι εχψ σήμα εστω 1-2 γραμμές ομως...

μπορει να παιζει κατι τετοιο

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

Δεν κάνω καθόλου πλοήγηση με την κάρτα και έχω βγάλει την διευθυνση της vodafone για να το αποτρέπω απο το να μπαίνει μόνο του στο ιντερνετ.

 

Επειδή όμως σαν συσκευή είναι φτιαγμένη για να μπαίνει στο Internet, το θέμα είναι αν λόγω των «περιορισμών» που έχεις θέσει, εξακολουθεί επιτακτικοτερα να «ψάχνει» τροπο να βγει στο Internet και αυτό να δημιουργεί και το προβλημα.

 

Ένας τρόπος να το δοκιμασεις πιστεύω είναι να δεις αν χάνεις κλήσεις όταν είσαι συνδεδεμένος σε wifi δίκτυο και το τηλέφωνο δεν είναι σε power saving κατάσταση (γιατί τότε το wifi απενεργοποιειται).

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Το μαντηλάκι δεν χρειάζεται πια γιατί η νέα οθόνη καθαρίζεται με οποιοδήποτε ύφασμα αντίθετα από του 2G και του 3G που ήθελαν ύφασμα από μικρο-ίνες (κοινώς μαντηλάκι) :)

 

Καλημέρα :)

 

Δηλαδή υπάρχει περίπτωση κάποιου προβλήματος στην οθόνη που της συζύγου μου το 3G το καθαρίζω χωρίς το μαντηλάκι; :confused:

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα :)

 

Δηλαδή υπάρχει περίπτωση κάποιου προβλήματος στην οθόνη που της συζύγου μου το 3G το καθαρίζω χωρίς το μαντηλάκι; :confused:

 

Πρόβλημα όχι, απλώς δεν πρέπει να καθαρίζει πολύ καλά χωρίς χρήση κάποιου υγρού (αυτή είναι η ιδέα με τα υφάσματα από μικρο-ίνες [micro-fiber] να "παγιδεύουν" ότι επικάθεται στο γυαλί χωρίς χρήση υγρού).

 

Πάντως και τα περισσότερα υφάσματα που δίνουν μαζί με τις θήκες γυαλιών κάνουν την ίδια δουλειά οπότε αν χρησιμοποιείς τέτοιο πρέπει να είναι ΟΚ.

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

πεδιά η μπαταρία του 3Gs σε πάει 1 μερα αν δεν το εχεις χρησιμοπιησι καθολου μεσα στην ημέρα?
Link to comment
Share on other sites

πεδιά η μπαταρία του 3Gs σε πάει 1 μερα αν δεν το εχεις χρησιμοπιησι καθολου μεσα στην ημέρα?

 

εμένα κρατάει 4 χωρίς καθόλου χρήση.. απλά μόνο άνοιγμα και απενεργοποίηση το βράδυ ..

 

και κανά 30λεπτο το πολύ wi-fi ...

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου με χρήση αρκετή σε WiFi και λίγο πολύ games (1ωρίτσα) κρατάει περίπου 2, 1/2 ημέρες και λίγο ομιλία. :rolleyes:

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο μένα. Είμαι και εγω ενας καινούργιος χρήστης του iphone. Θα ξεκινήσω με τα πιο βατά γιατί ακόμα δεν έχω μπει για τα καλά στο πνεύμα του.

Το πρόβλημα που υπάρχει είναι πως τα windows 7 64 που έχω δεν εγκαθιστούν τον driver usb mtp.

Απ ότι κατάλαβα ψάχνοντας στο google και άλλοι έχουν το ίδιο πρόβλημα. Αλλά δεν κατάλαβα πως θα το λύσω. Πρέπει να αλλάξω λειτουργικό? υπάρχει λύση?

 

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

εμενα η μπαταρια ειναι ιδαιτερα καλη.

 

ισως γιατι ΔΕΝ εχω βαλει το SBsettings και εχω ενεργοποιημενο μονο το winterboard/biteSMS.

 

απο το πρωι με 3 ωρες χρηση:

2 ωρες iPod

30min Internet/wifi

20sms

20mails.

5 κλησεις

λιγο youtube

κανενα παιχνιδακι 20min

 

και φτανω το βραδυ στο 40%

 

Δεν εχω βαλει κατι αλλο.

 

ισως να παιζει ρολο ποσο πολυ αλλαγμενο ειναι...

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

η μπαταρια του δικου μου οταν ειμαι ιντερνετ πεφτει γρηγορα... :mad::(

 

και μενα το ιδιο...με 10 λεπτα πλοηγησης εχω χασει 7-10%

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

Στο oteshop Αγιας Παρασκευης η υπευθυνη για τα iphone,

ενημερωσε την φιλη μου οτι υπαρχουν διαθεσιμα 3GS 16αρια

και στα 2 χρωματα υστερα φυσικα απο πιεση.

 

:mad::):)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα,μην αγχώνεστε.Είναι λογικό να πέφτει η μπαταρία πιο γρήγορα όσο πιο φορτωμένο το έχεις.Εάν έχεις ανοιχτό 3g,wifi,εάν παίζεις παιχνίδια,εάν κάνεις πλοήγηση χωρίς φορτιστή κλπ.φανταστείτε τα απλά κινητά ότι κρατάνε 5-6 ημέρες με normal χρήση.Επείσης σκεφτείτε πως έχει οθόνη 3,5΄΄ η οποία είναι αρκετά ενεργοβόρα.Λοιπόν,έχω 13 ώρες και 42 λεπτά αναμονής, μίλησα μόλις δύο λεπτά(το φόρτισα χθές βράδυ) και χωρίς να το κλείσω έχω 99% μπαταρία.Με normal χρήση(δηλαδή 1ώρα ομιλία,20-30 λεπτά internet και κάνα μισάωρο μουσική...είπαμε normal) άνετα ξεπερνά τις 3 ημέρες.Το ρερκόρ μου μόνο με ομιλία(χωρίς internet κλπ) 4 ημέρες και 17 ώρες!!!Εκεί που τα σπάει είναι όταν παίζει μουσική.Αρνείται να κατέβει το ποσοστό της μπαταρίας.Αλλά....ας είμαστε και λογικοί,όσο περισσότερο ασχολείσαι μαζί του τόσο περισσότερο εξαντλείται.Φιλικά Γιώργος:thanks:
Ipgone 3GS 32 GB Black :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο μένα. Είμαι και εγω ενας καινούργιος χρήστης του iphone. Θα ξεκινήσω με τα πιο βατά γιατί ακόμα δεν έχω μπει για τα καλά στο πνεύμα του.

Το πρόβλημα που υπάρχει είναι πως τα windows 7 64 που έχω δεν εγκαθιστούν τον driver usb mtp.

Απ ότι κατάλαβα ψάχνοντας στο google και άλλοι έχουν το ίδιο πρόβλημα. Αλλά δεν κατάλαβα πως θα το λύσω. Πρέπει να αλλάξω λειτουργικό? υπάρχει λύση?

 

ευχαριστώ

 

Σωστά κατάλαβες αφού έχει αναφερθεί ότι υπάρχει ασυμβατότητα :rolleyes:

Ρίξε μια μελέτη στο Topic : iTunes 9 on Windows 7 x64 Has Problems with iPhone

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

μία ερώτηση, διότι δεν έχω πολύ χρόνο ώστε να το ψάξω ..

τις προάλλες, όταν το συνέδεσα με iTunes μου βγήκε αυτό το μηνυματάκι για τo carrier update, κι ενώ τόσο καιρό το έκανα cancel, τις προάλλες πάτησα την εγκατάσταση ...

Το θέμα είναι ότι δεν είχα μονάδες .. όταν όμως έβαλα .. μέσα σε ελάχιστα λεπτά ... έγιναν αέρας 5 λίρες (έχω τον αγγλικό αριθμό μέσα).

πάω στις ρυθμίσεις δικτύου και συνειδητοποιώ ότι δεν μπορώ να τις αλλάξω χειροκίνητα (ενώ μέχρι πρότινος μπορούσα, κι αυτό είχα κάνει ... για να μην με χρεώνει ... ) δεν υπάρχει η επιλογή που είχα πριν!!

Τι πρέπει να κάνω για να το επαναφέρω στην προηγούμενη κατάσταση; δεν θέλω να χάσω κανένα αρχείο από το μηλαράκι ...!!

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 3G / 3GS

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...