Jump to content

iPhone 3G / 3GS


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγω εκανα προκρατηση σε 2 μαγαζια Vodafone και στην Σελιδα της Vodafone και ουτε φωνη ουτε ακροαση. Εχθες περνουσα απο Γερμανο κ ειπα ας κρατησει ενα για καλο κ για κακο. Και τελικα το πηρα απο Γερμανο χωρις ουσιαστικη προκρατηση (ημερες πριν) ...

 

Ειπαμε... δε ξερω πως τα καταφερε αλλα η vodafone εφαγε τα μουτρα της...

 

1.H φόρμα στο site είναι εκδήλωση ενδιαφέροντος και όχι προκράτηση. Απλώς θα έπρεπε να λάβετε ένα e-mail χθες ότι από σήμερα είναι διαθέσιμο το iPhone. Δεν ξέρω αν αυτό δεν έγινε επειδή φέτος είχε ανακοινωθεί η ημερομηνία ή επειδή δεν υπάρχει επαρκές stock ούτε στo site αλλά όπως και να έχει η φόρμα αυτή δεν αποτελεί προπαραγγελία. Το ίδιο ισχύει και στη Cosmote.

 

2.Προκρατήσεις στα καταστήματα της Vodafone γίνονταν επίσημα, θα ενημερωθείτε όμως όταν θα υπάρχουν διαθέσιμες συσκευές. Υπάρχει σειρά προτεραιότητας. Αν δεν υπάρχουν άλλες διαθέσιμες συσκευές για ποιό πράγμα να σας ενημερώσουν? Εξάλλου δεν νομίζω ότι η διαθεσιμότητα των συσκευών είναι θέμα Vodafone (εκτός αν έχουν κάποιο λόγο να μην θέλουν να πουλήσουν iPhones).

 

3. Δεν έχω λόγο να αμφισβητήσω αυτά που λέτε αλλά δεν είναι απόλυτα, εξαρτάται από το κατάστημα και τη περιοχή. Π.χ στο κατάστημα της Vodafone στο Κολωνάκι το πρωι υπήρχαν κανονικά iPhone ενώ στο Γερμανό δεν είχαν. Στη Νέα Σμύρνη συνέβη το αντίθετο. Μην είστε λοιπόν απόλυτοι.

 

Εγώ πάντως θα πω να μην βιάζεστε γιατι είναι σχεδόν σίγουρο ότι μέχρι τη Δευτέρα θα βγει προσφορά και από τις δύο. Καλύτερα να το πάρετε σε καλύτερη τιμή μια εβδομάδα μετά παρά να το χρυσοπληρώσετε για να το έχετε σήμερα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Η μπαταρία σας πως πάει? Η φόρτιση τελείωσε στη 1 και τώρα που γράφω είμαι στο 60%...χωρίς να το πολυπειράζω

Superboy με εκδικήθηκες για την μπαταρία :-p

Ooooooooooooh Campione!The One and Only

We're Liverpooooooooooooool

They say our days are numbered, we're not famous anymore

But scousers rule the country like we've always done before

Link to comment
Share on other sites

Πανακι καθαρισμου δε ειχε μεσα το δικο μου :O.....οχι οχι αυτοκολλητα apple εχει:wink:

Το εχουν καταργησει???

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Πανακι καθαρισμου δε ειχε μεσα το δικο μου :O.....οχι οχι αυτοκολλητα apple εχει:wink:

Το εχουν καταργησει???

 

Eχω 4 θες ένα...:lol::lol:

 

Οχι δεν είχε μόνο στο ipodtouch το έχουν ακόμα..

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικο σε οσους το πηραν.

Μια ερωτηση,ο ηχος κλησης σε σχεση με το 3g πως ειναι σε ενταση?

Eυχαριστω.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικο σε οσους το πηραν.

Μια ερωτηση,ο ηχος κλησης σε σχεση με το 3g πως ειναι σε ενταση?

Eυχαριστω.

 

Να σαι καλά!! Εγώ δεν το ξέρω αυτό γιατί δεν το είχα ...

 

Αλλά με το 2G καμία διαφορά...:wacko: Σιγά μην είχε, η Apple δεν έδινε ποτέ και πολύ σημασία σε τέτοια θέματα...

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

 

Εγώ πάντως θα πω να μην βιάζεστε γιατι είναι σχεδόν σίγουρο ότι μέχρι τη Δευτέρα θα βγει προσφορά και από τις δύο. Καλύτερα να το πάρετε σε καλύτερη τιμή μια εβδομάδα μετά παρά να το χρυσοπληρώσετε για να το έχετε σήμερα.

 

Εγω που το θελω σημερα που εχω 540 επιδοτηση, δεν θελω να αλλαξω προγραμμα, εχω κανει 100 προκρατησεις εδω και ενα μηνα και φευγω αυριο διακοπες για 3,5 εβδομαδες και εχω μεινει χωρις τηλεφωνο γιατι να βλεπω αυτο το 31/7 στα μαγαζια τους.....Γ@#$!#%%%&%

 

σορρυ bored01 δεν τα βαζω μαζι σου απλα εκφραζω την αγανακτηση μου

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα και στο site της Vodafone μόνο για το λευκό των 32 GB έχει διαθεσιμότητα!

Ούτε το εμβόλιο για την γρίπη δεν έχει τόσο μεγάλη ζήτηση...

Link to comment
Share on other sites

Ούτε το εμβόλιο για την γρίπη δεν έχει τόσο μεγάλη ζήτηση...

 

Χαχαχαχα.......πολύ σωστός.Να πω τα γνωστά και εγώ απαράδεκτη η Vodafone ούτε email ενημερώσης σχετικα με την διαθεσιμότητα έστειλαν-όπως πέρυσι με το 3G και φύσικα ούτε κινήτο υπήρχε παρόλη την προκράτηση σε 2 καταστήματα.Μόνο στο Χαλάνδρι βρήκα ένα 16άρι άσπρο,αλλά δεν το πήρα γιατί θέλω το μάυρο.Σε όσα καταστήματα ρώτησα μπάχαλο....από Δευτερά,από Τρίτη,από βδομάδα,από εδώ παν και άλλοι.........

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία σας πως πάει? Η φόρτιση τελείωσε στη 1 και τώρα που γράφω είμαι στο 60%...χωρίς να το πολυπειράζω

Superboy με εκδικήθηκες για την μπαταρία :-p

 

όχι ρε συ προς θεού! :)

 

άντε να αποκτήσω και εγώ το ασπρουλιάρικο 32gb iphone μου :D

Link to comment
Share on other sites

εγώ πάντως χωρίς καμια προκράτηση πήρα την vodafone τις αγίας παρασκευής και είχε το λευκό 32gb και μου το κράτησαν.(όχι ότι δεν είναι μπάχαλο...απλά δεν ξέρω αν έτυχε σε εμενα πάντως έβγαλα άκρη.)

να αποφασίσω και τι πρόγραμμα θα βάλω και θα πάω να το πάρω.

Link to comment
Share on other sites

32 ari mauro apo germano stin pasalidi xtes :)

 

 

Από την 1η Σεπτεμβρίου 2009, δεν θα επιτρέπεται η χρήση των «greeklish». Τα μηνύματα που έχουν γραφτεί με αυτήν την πρακτική θα διαγράφονται, χωρίς προειδοποίηση. Θα θέλαμε να σας παρακαλέσουμε να χρησιμοποιείτε ελληνικούς χαρακτήρες. Για περισσότερες πληροφορίες διαβάστε τη σχετική ανακοίνωση.

Σαν θα πεθάνω βάλτε μου,το κινητό στ'αυτάκι,για να μιλάω στα βαθιά με κανα πιπινάκι!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3 KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες στην ενεργοποίηση μέσω του itunes γιατί μου λέει language code supplied is not valid;Την ώρα που βάζω το email και τον κωδικό μου.
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πήρα και εγώ ένα iPhone 3gs από Γερμανό. Μέχρι τώρα οι εντυπώσεις μου είναι πραγματικά πολύ καλές!!

 

Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι σε αυτούς που έχουν ήδη την συσκευή στα χέρια τους!!

 

Άνοιξα το σακουλάκι με τα ακουστικά να τα δοκιμάσω και μου έκανε εντύπωση κάτι που δεν μπορώ να το εξηγήσω. Η απόδοση τους είναι πολύ καλή γενικά αλλά μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει το εξής:

 

Αν παρατηρήσετε τα ακουστικά σας ανάμεσα στα ακουστικά και το βύσμα (κάπου περίπου στη μέση του καλωδίου) υπάρχει ένα μικρό πλαστικό που διαχωρίζει το ένα καλώδιο σε δύο ανεξάρτητα για το κάθε ακουστικό. Μέχρι εδώ καλά, πάνω από αυτό το πλαστικό υπάρχει (όπως υπήρχε και στα παλιότερα μοντέλα) ένα ακόμα πιο μικρό πλαστικό που ανεβοκατεβαίνει. Αυτό συνήθως είχε μόνο δύο τρύπες στη μέση για να περνάνε τα δύο καλώδια ενώ ήταν κλειστό και από τις δύο πλευρές. Στα συγκεκριμένα ακουστικά η μια πλευρά του δεν είναι κλειστή. Έχει μια μικρή σχισμή!

Αυτό έχει κάποια ιδιαίτερη χρησιμότητα που δεν γνωρίζω?

 

Σε όλους τα ακουστικά έχουν αυτή την μορφή? Λεπτομέρειες θα μου πείτε αλλά οι λεπτομέρειες κάνουν του πρωταθλητές!:)

 

Για να δω απαντήσεις!

Link to comment
Share on other sites

Aγαπητέ / ή

 

Σας ευχαριστούμε για το ενδιαφέρον που εκδηλώσατε για το νέο iPhone 3GS, το οποίο είναι από σήμερα, 31 Ιουλίου, εμπορικά διαθέσιμο στην Ελλάδα, από τη Vodafone! Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι λόγω της μεγάλης ζήτησης, οι διαθέσιμες ποσότητες εξαντλήθηκαν από τις πρώτες ώρες διάθεσης του. Περισσότερα iPhone 3GS αναμένονται τις επόμενες εβδομάδες.

 

Λαμβάνοντας υπόψη το αίτημα σας για ενημέρωση διαθεσιμότητας και για την καλύτερη δική σας εξυπηρέτηση, όταν το προϊόν είναι και πάλι διαθέσιμο θα σας ενημερώσουμε με νέο email.

 

 

 

Με εκτίμηση

 

Vodafone

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Μαρέσει που η ενημέρωση για την έλλειψη συσκευών ήταν πιο άμεση σε σχέση με την ενημέρωση των προ-κρατήσεων :p
Burn the rubber, not your soul...
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πήρα και εγώ ένα iPhone 3gs από Γερμανό. Μέχρι τώρα οι εντυπώσεις μου είναι πραγματικά πολύ καλές!!

 

Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι σε αυτούς που έχουν ήδη την συσκευή στα χέρια τους!!

 

Άνοιξα το σακουλάκι με τα ακουστικά να τα δοκιμάσω και μου έκανε εντύπωση κάτι που δεν μπορώ να το εξηγήσω. Η απόδοση τους είναι πολύ καλή γενικά αλλά μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει το εξής:

 

Αν παρατηρήσετε τα ακουστικά σας ανάμεσα στα ακουστικά και το βύσμα (κάπου περίπου στη μέση του καλωδίου) υπάρχει ένα μικρό πλαστικό που διαχωρίζει το ένα καλώδιο σε δύο ανεξάρτητα για το κάθε ακουστικό. Μέχρι εδώ καλά, πάνω από αυτό το πλαστικό υπάρχει (όπως υπήρχε και στα παλιότερα μοντέλα) ένα ακόμα πιο μικρό πλαστικό που ανεβοκατεβαίνει. Αυτό συνήθως είχε μόνο δύο τρύπες στη μέση για να περνάνε τα δύο καλώδια ενώ ήταν κλειστό και από τις δύο πλευρές. Στα συγκεκριμένα ακουστικά η μια πλευρά του δεν είναι κλειστή. Έχει μια μικρή σχισμή!

Αυτό έχει κάποια ιδιαίτερη χρησιμότητα που δεν γνωρίζω?

 

Σε όλους τα ακουστικά έχουν αυτή την μορφή? Λεπτομέρειες θα μου πείτε αλλά οι λεπτομέρειες κάνουν του πρωταθλητές!:)

 

Για να δω απαντήσεις!

 

Η μικρη σχισμη που περιγραφεις ειναι το μικροφωνο και αυτο το πλαστικο εχει και διακοπτη δηλαδη πατιεται και απαντα στις κλήσεις ;)

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Από πού είναι καλύτερα να αγοράσω το Iphone? Από το vodafone.gr ή κάποιο κατάστημα της vodafone? Βλέπω ότι υπάρχει μια έκπτωση των 50 ευρό. Εκτός από αυτό υπάρχει κανένα άλλο πλεονέκτημα ή μάλλον θα το μετανιώσω αν το πάρω από το vodafone.gr ?
Link to comment
Share on other sites

Θα σου πρότεινα να το πάρεις από το Vodafone.gr (νομίζω το δίνει μόνο με συμβόλαιο) γιατί τουλάχιστον έτσι είναι σίγουρο ότι θα το έχεις σε 3-5 εργάσιμες :lol:
Link to comment
Share on other sites

Το μόνο μειονέκτημα της εξ αποστάσεως αγοράς είναι ότι δεν μπορείς να εξετάσεις τη συσκευή για τυχόν προβλήματα (διακόπτες, διαρροές φωτός κλπ), άρα καλύτερα από κατάστημα και όποτε είναι διαθέσιμο.

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Eχω 4 θες ένα...:lol::lol:

 

Οχι δεν είχε μόνο στο ipodtouch το έχουν ακόμα..

:lol::lol: :wink:

 

 

 

 

Αυτο που εχω να πω προς το παρον ειναι οτι ''πεταει'' κ υ ρ ι ο λ ε κ τ ι κ α, καμμια σχεση 2G η 3G

π.χ.

αν ειχα (freeMemory app.)στο 3G 20MB free ram τωρα εχω 90ΜΒ, οποτε ...........

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Θα σου πρότεινα να το πάρεις από το Vodafone.gr (νομίζω το δίνει μόνο με συμβόλαιο) γιατί τουλάχιστον έτσι είναι σίγουρο ότι θα το έχεις σε 3-5 εργάσιμες :lol:

 

Στο vodafone.gr αυτή τη στιγμή διαθέσιμο φαίνεται μόνο το 32άρι. Στο cosmote.gr έχουν εξαντληθεί τα πάντα. Επίσης έλαβα πριν λίγο το παρακάτω e-mail από τη Vodafone:

 

Aγαπητέ / ή

 

Σας ευχαριστούμε για το ενδιαφέρον που εκδηλώσατε για το νέο iPhone 3GS, το οποίο είναι από σήμερα, 31 Ιουλίου, εμπορικά διαθέσιμο στην Ελλάδα, από τη Vodafone! Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι λόγω της μεγάλης ζήτησης, οι διαθέσιμες ποσότητες εξαντλήθηκαν από τις πρώτες ώρες διάθεσης του. Περισσότερα iPhone 3GS αναμένονται τις επόμενες εβδομάδες.

 

Λαμβάνοντας υπόψη το αίτημα σας για ενημέρωση διαθεσιμότητας και για την καλύτερη δική σας εξυπηρέτηση, όταν το προϊόν είναι και πάλι διαθέσιμο θα σας ενημερώσουμε με νέο email.

 

 

 

Με εκτίμηση

 

Vodafone

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 3G / 3GS

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...