Jump to content

iPhone 3G / 3GS


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

6.1.3 και εχεις κάνει jailbreak?

Δύσκολα από όσο γνωρίζω δεν υπάρχει untethered jailbreak.

Ίσως εχεις κάνει tethered γι αυτό εχεις τέτοια προβλήματα.

Διαβασες στο παραπάνω post τις διαφορες;

Πιστευω θα πρέπει να ψάξουμε για παλιότερα shsh για να πας σε προηγούμενες εκδόσεις να κανείς κανονικά untethered και μετά unlock και να εχεις κανονικά σήμα ελληνικό.

 

Που μπορώ να βρω έναν οδηγό για να κάνω κάνω downgrade από 6.1.3?

...:::Joe:::...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αν είχες κάνει jailbreak στο παρελθόν, και ταυτόχρονα είχες σώσει τα SHSH blobs, εδώ υπάρχει οδηγός για το τι θα πρέπει να κάνεις.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Αν είχες κάνει jailbreak στο παρελθόν, και ταυτόχρονα είχες σώσει τα SHSH blobs, εδώ υπάρχει οδηγός για το τι θα πρέπει να κάνεις.

 

Για όσους δεν έχουμε τα SHSH blobs γίνεται κάτι;

plankton69 - Χρήστος 

iPhone XS 64GB / iPhone 4 8GB 

Link to comment
Share on other sites

Προς το παρων οχι!

 

Υπάρχει περίπτωση να υπάρχουν κάπου στη συσκευή;

plankton69 - Χρήστος 

iPhone XS 64GB / iPhone 4 8GB 

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει περίπτωση να υπάρχουν κάπου στη συσκευή;

 

Έχει γίνει παλιότερα jail break ποτέ στην συσκευή σου;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Έχει γίνει παλιότερα jail break ποτέ στην συσκευή σου;

 

Δεν γνωρίζω δυστυχώς, πρόσφατα πέρασε στα χέρια μου με την 6.1.3. Αν μπορώ να τα βρω κάπως, δεν θα έλεγα όχι σε jailbreaking... ;)

plankton69 - Χρήστος 

iPhone XS 64GB / iPhone 4 8GB 

Link to comment
Share on other sites

Δεν γνωρίζω δυστυχώς, πρόσφατα πέρασε στα χέρια μου με την 6.1.3. Αν μπορώ να τα βρω κάπως, δεν θα έλεγα όχι σε jailbreaking... ;)

 

Κατέβασε την τελευταία έκδοση του red snow. Με μια απλή αναζήτησή στο google θα την βρεις.

Τρέξε την εφαρμογή, συνδεσε την συσκευή και μέσα στο redsnow λέει κάπου query shsh αν θυμάμαι καλά. Θα σου εμφανίσει αν υπάρχουν κρατημένα στον cydia τα shsh.

Μετά εδώ είμαστε να συνεχίσουμε

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, θα ηθελα τη βοηθεια σας. Δεν ξερω αν ειναι το σωστο θεμα για να γραψω το προβλημα που εχω αλλα δεν ξερω που αλλου να το γραψω. Εχω ενα iphone 3gs 16gb και επειδη το πισω καλυμα(καλυμα μπαταριας) του ητανε χαλια απο τη χρηση, παραγγειλα ενα καινουργιο καλυμα και εργαλεια για να προσπαθησω να το αλλαξω μονος μου, γιατι οσους ρωτησα εξω μου λεγανε αστρονομικα ποσα. Διαβασα καποιους οδηγους και ειδα οτι ητανε αρκετα δυσκολο, επρεπε να λυσω ολο το κινητο. Ομως ειπα να προσπαθησω να το κανω μονος μου, οποτε ακολουθησα εναν οδηγο το ελυσα ,αλλαξα το πισω μερος και το ξαναδεσα και εμφανησιακα ειναι σαν καινουργιο. Ολα καλα μεχρι εδω, ομως ποτε τα πραγματα δεν ειναι τοσο ευκολα. Το κινητο ανοιγει κανονικα ομως οταν φτασω στο σημειο που πρεπει να βαλω τον κωδικο pin οταν τον βαζω κολλαει στο ξεκλειδωμα... περιμενετε. Δεν ξερω για ποιο λογο και τι μπορει να φταει, η τι πηγε στραβα, χωρις να ξεκλειδωσω τη sim το κινητο λειτουργει κανονικοτατα μια χαρα, ομως οταν παω να βαλω το pin κολλαει στο ξεκλειδωμα. Πριν το κινητο λειτουργουσε μια χαρα δεν το ειχε ξανακανει. Παιδια λιγο βοηθεια τι μπορει να χει παθει; Το εχει παθει κανεις απο εσας αυτο; Συγγνωμη αν σας κουρασα με τα πολλα λογια αλλα δεν ξερω τι να κανω.

 

Ευχαριστω εκ των προτερων.

Link to comment
Share on other sites

Θα κάνεις restore από το Itunes και θα φτιάξει .

 

Καλημερα σε ευχαριστω παρα πολυ! Με εσωσες, εκανα restore και τωρα ειναι μια χαρα, σαν καινουργιο. Να σαι καλα!

Link to comment
Share on other sites

Μου είχε συμβεί και εμένα μετά από επισκευή , και μόνο έτσι έφτιαξε.
Link to comment
Share on other sites

Μου είχε συμβεί και εμένα μετά από επισκευή , και μόνο έτσι έφτιαξε.

 

Δεν ξέρω πως εξηγείται αλλά έχει τύχει σε μένα. Αν γίνει επισκευή κάτι γίνεται και μπορεί να χρειαστεί restore χωρίς λόγο.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Όχι, δεν θα λάβει την 6.1.5. Είναι μόνο για το iPod 4th gen.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Το 3GS δεν θα πάρει την 6.1.5.?Γιατι δεν μου τη βγάζει στην αναβάθμιση.

 

Νομίζω μόνο για iPod touch.

Σταμάτησε η υποστήριξη του 3gs.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω μόνο για iPod touch.

Σταμάτησε η υποστήριξη του 3gs.

 

Χθες το βράδυ έλεγξα για update, σταθερά στην 6.1.3...

plankton69 - Χρήστος 

iPhone XS 64GB / iPhone 4 8GB 

Link to comment
Share on other sites

Χθες το βράδυ έλεγξα για update, σταθερά στην 6.1.3...

 

Δεν θα βγει άλλη σταμάτησε η υποστήριξη.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ενας φιλαρακος πηρε μεταχειρισμενο το iphone 3.εβαλε κωδικο κλειδωματος μια φορα λαθος.τη δευτερη ανοιξε κανονικα.τωρα ομως ουτε κλησεις κανει,δε βρισκει σημα.hard reset πως γινεται?

 

Διορθωνω.εκανε hard reset και κολλησε εκει.εχει ενα κυκλο και φορτωνει.μιση ωρα ετσι ειναι

Edited by diver86
Link to comment
Share on other sites

Ενας φιλαρακος πηρε μεταχειρισμενο το iphone 3.εβαλε κωδικο κλειδωματος μια φορα λαθος.τη δευτερη ανοιξε κανονικα.τωρα ομως ουτε κλησεις κανει,δε βρισκει σημα.hard reset πως γινεται?

 

Διορθωνω.εκανε hard reset και κολλησε εκει.εχει ενα κυκλο και φορτωνει.μιση ωρα ετσι ειναι

 

Σύνδεση σε υπολογιστή, restore απο το iTunes και set up as new.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλησπερα.

Η κόρη μου έχει ένα iphone 3gs με λογιδμικό 6.1.3. Το προβλημα είναι ότι μόλις μπαίνει στο INTERNET ή στη φωτογραφική μηχανή το κινητό δείχνει χαμηλή μπαταρία και στη συνέχεια σβήνει. Αυτό γίνεται πάντα. Η μπαταρία αλλάχτηκε πρόσφατα με καινούρια.

 

Σε ερώτηση στον τεχνικό του public μας είπε ότι φταίει η έκδοση του λογισμικού που είναι η 6.1.3 και ότι πρέπει να γίνει downgrade σε 6.1.2, χωρίς όμως να ξέρει αν αυτό μπορεί να γίνει αν δεν το δοκιμάσει. Και το ωραίο είναι ότι αν το αφήσουμε στα public για dοwngrade σε 6.1.2 αν το καταφέραι κοστίζει 45 ευρώ και αν όχι 15 ευρώ.

 

Μπορούμε να το κάνουμε με κάποιο τρόπο downgrade σε 6.1.2;

 

Σημειωτέον ότι στο κινητό δεν έχει γίνει ποτέ jailbrake.

 

Ευχαριστώ για κάθε βοήθεια εκ' των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

εαν δεν εχει κανει ποτε JB και ναι ειχε κρατησει τα shsh με το tiny umbrella, απο οσο ξερω δεν μπορει να γινει,

 

Αλλα γιατι να το κανει 6.1.2? εαν δεν επρεπε να γινει δεν θα μπορουσε να το κανει,

 

Καλο ειναι να κανει ενα restore ΠΑΝΤΑ ΜΕ BACK UP ! παντα με επιφυλαξη η απαντηση ...

Link to comment
Share on other sites

Έχω το 3GS 16GB από όταν πρωτοβγήκε και δεν το έχω κάνει ακόμα jailbreak.

Τώρα τελευταία αρχίζει και μου κάνει restart εάν μιλάω πάνω από 5-6 λεπτά. Έχω περίπου 1 GB ελεύθερο χώρο (μπορεί και λίγο λιγότερο). Τι πρόβλημα μπορεί να έχει;

Xiaomi Mi9 Lite

Samsung A5 2016

Link to comment
Share on other sites

Έχω το 3GS 16GB από όταν πρωτοβγήκε και δεν το έχω κάνει ακόμα jailbreak.

Τώρα τελευταία αρχίζει και μου κάνει restart εάν μιλάω πάνω από 5-6 λεπτά. Έχω περίπου 1 GB ελεύθερο χώρο (μπορεί και λίγο λιγότερο). Τι πρόβλημα μπορεί να έχει;

 

μήπως ξεφορτίζει γρήγορα ;

Link to comment
Share on other sites

Έχω το 3GS 16GB από όταν πρωτοβγήκε και δεν το έχω κάνει ακόμα jailbreak.

Τώρα τελευταία αρχίζει και μου κάνει restart εάν μιλάω πάνω από 5-6 λεπτά. Έχω περίπου 1 GB ελεύθερο χώρο (μπορεί και λίγο λιγότερο). Τι πρόβλημα μπορεί να έχει;

 

Restore δοκίμασες;; Ποιο iOS έχεις εγκατεστημένο;;

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 3G / 3GS

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...