Jump to content

[App Store] Γενικές Πληροφορίες και Εύρεση εφαρμογών


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ!:)Πως το βρήκες;:shifty:

 

Το χρησιμοποιούσα για αρκετό καιρό(τη free έκδοση). Υπάρχουν κ άλλες όμως που ίσως να είναι κ καλύτερες!

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

Τι διαφορά έχει αυτό το πρόγραμμα από το αν βάλεις υπενθύμιση στο κινητό στο calendar που έχει από μόνο του και βάλεις να σε ειδοποιήσει με ήχο μια συγκεκριμένη στιγμή ??
Link to comment
Share on other sites

Κύριοι τα φώτα σας.

Έχω αλλάξει δίκτυο (από κοσμοτέ σε βόνταφον) και θέλω να ρωτήσω πως μπορώ να λάβω τις ρυθμίσεις για ίντερνετ κτλ. και επίσης πως να αλλάξω κάποια στοιχεία στο ακάουντ μου.

Link to comment
Share on other sites

1.νομιζω μπαινουνε αυτοματα...η παρε την vodafone

η αλλιως βαλε

webonly.vodafone.gr

user

pass

2.μεσο itunes μπορεις να τα αλλαξεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κύριοι τα φώτα σας.

Έχω αλλάξει δίκτυο (από κοσμοτέ σε βόνταφον) και θέλω να ρωτήσω πως μπορώ να λάβω τις ρυθμίσεις για ίντερνετ κτλ. και επίσης πως να αλλάξω κάποια στοιχεία στο ακάουντ μου.

 

Λογικά την πρώτη φορά που θα συνδέσεις το τηλέφωνο με το itunes (με την καινούργια SIM) θα πρέπει να σου βγάλει μήνυμα "update carrier settings" οπότε σου κατεβάζει τις σωστές ρυθμίσεις.

 

Αν αυτό δεν δουλέψει μπορείς να περάσεις και χειροκίνητα όλες τις ρυθμίσεις καταβάζοντας το αρχείο .ipcc για vodafone από αυτήν εδώ τη διεύθυνση (θα επιλέξεις την ενότητα "Carrier settings bundles for the iPhone" και από εκεί το αρχείο .ipcc για vodafone greece και για firmware 3.0 (υποθέτω ότι αυτή την έκδοση έχεις και όχι παλιότερη) αυτή τη στιγμή το τελευταίο αρχείο ipcc για vodafone gr είναι στην έκδοση 4.1.

 

Στη συνέχεια από το iTunes επιλέγεις "Check for Update" πατώντας ταυτόχρονα το πλήκτρο [Option] αν έχεις Mac ή [Alt] αν έχεις PC ώστε να σου επιτρέψει να διαλέξεις πιο ακριβώς αρχείο θέλεις να χρησιμοποιήσεις και εσύ να διαλέξεις το αρχείο ipcc που θα έχεις κατεβάσει στο προηγούμενο βήμα.

 

Καλή επιτυχία.

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να καταφέρω κάτι από τα 2 κάποια στιγμή κοίταξα στο κινητό και είδα ότι αποθηκεύτηκαν από μόνα τους. :blink:

Εκεί που λέει ''κινητό δίκτυο δεδομένων" μου έβγαλε APN: webonly.vodafone.gr και στο MMS: mms.vodafone.gr.

Στο όνομα χρήστη και το συνθηματικό πρέπει να βάλω κάτι ή να το αφήσω έτσι?

Και στο iTunes δεν μπόρεσα ακόμα να αλλάξω τον αριθμό του κινητού μου στο account.

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας. :)

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να καταφέρω κάτι από τα 2 κάποια στιγμή κοίταξα στο κινητό και είδα ότι αποθηκεύτηκαν από μόνα τους. :blink:

Εκεί που λέει ''κινητό δίκτυο δεδομένων" μου έβγαλε APN: webonly.vodafone.gr και στο MMS: mms.vodafone.gr.

Στο όνομα χρήστη και το συνθηματικό πρέπει να βάλω κάτι ή να το αφήσω έτσι?

Και στο iTunes δεν μπόρεσα ακόμα να αλλάξω τον αριθμό του κινητού μου στο account.

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας. :)

 

Οι ρυθμίσεις λογικά θα περάστηκαν όταν σύνδεσες το iPhone με το pc. Όνομα χρήστη και συνθυματικό τα αφήνεις έτσι.

Τον αριθμό σου αν δεν κάνω λάθος τον αλλάζεις και από το iPhone.. Settings --> Phone --> My number, αν εννοείς αυτό..

Link to comment
Share on other sites

Οι ρυθμίσεις λογικά θα περάστηκαν όταν σύνδεσες το iPhone με το pc. Όνομα χρήστη και συνθυματικό τα αφήνεις έτσι.

Τον αριθμό σου αν δεν κάνω λάθος τον αλλάζεις και από το iPhone.. Settings --> Phone --> My number, αν εννοείς αυτό..

 

Ευχαριστώ φίλε. Για τον αριθμό τηλεφώνου εννοώ στο account του app store.

Δεν μπόρεσα ακόμα να βρω πως να βάλω τον νέο αριθμό μου.

Link to comment
Share on other sites

εννοεις να αλλαξεις το apple id??

το username στο appstore?

 

Άλλαξα τον αριθμό του τηλεφώνου που χρησιμοποιώ στο iphone.

Και θέλω να το καταχωρίσω στον λογαριασμό μου στο app store.

Δεν μπορώ να κάνω την αλλαγή...:O

Link to comment
Share on other sites

Γειας σας, θα ηθελα να ρωτησω αν υπαρχε προγραμμα για το iphone οπου θα μπορω να του "βαλω" συναρτηση και αναλογα με τα δεδομενα που βαζω να μου βγαζει αποτελεσμα.

Θα ηθελα να μπορω να αποθηκευσω τις συναρτησεις αυτες.

Ευχαριστω!

www.e-offer.gr Οι καλύτερες προσφορές, και προτάσεις-συμβουλές αγοράς!
Link to comment
Share on other sites

Γειας σας, θα ηθελα να ρωτησω αν υπαρχε προγραμμα για το iphone οπου θα μπορω να του "βαλω" συναρτηση και αναλογα με τα δεδομενα που βαζω να μου βγαζει αποτελεσμα.

Θα ηθελα να μπορω να αποθηκευσω τις συναρτησεις αυτες.

Ευχαριστω!

 

Wolfram Alpha (web site) αλλά και η εφαρμογή Mathomatic που τρέχει στο iPhone!

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Οταν μπαινω να κανω αναβαθμιση εφαρμογων μου βγαζει να συνδεθω με ενα λογαριασμο τον οποιο εγω δεν θελω αλλα δεν ξερω πως να το αλλαξω, δηλαδη να συνδεομαι με τον λογαριασμο που θελω πηγα ρυθμισεις store εκανα εκει συνδεση με αυτον που θελω αλλα δεν μου το αλλαζει στο app store. καμια ιδεα?
Κινητό Τηλέφωνο το Τερματικό του Μέλλοντος
Link to comment
Share on other sites

Οταν μπαινω να κανω αναβαθμιση εφαρμογων μου βγαζει να συνδεθω με ενα λογαριασμο τον οποιο εγω δεν θελω αλλα δεν ξερω πως να το αλλαξω, δηλαδη να συνδεομαι με τον λογαριασμο που θελω πηγα ρυθμισεις store εκανα εκει συνδεση με αυτον που θελω αλλα δεν μου το αλλαζει στο app store. καμια ιδεα?

 

Εχώ ακριβώς το ίδιο πρόβλημα και δεν έχω καταφέρει να βρω λύση ακόμα. :(

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

Wolfram Alpha (web site) αλλά και η εφαρμογή Mathomatic που τρέχει στο iPhone!

 

Το wolfram alpha ειναι για αναζητηση μονο, δεν ειναι calculator.

Το Μathomatic το εχω δει αλλα θελω να μαθω αν υπαρχει κατι καλυτερο πριν το αγορασω!

Ευχαριστω!

www.e-offer.gr Οι καλύτερες προσφορές, και προτάσεις-συμβουλές αγοράς!
Link to comment
Share on other sites

Εχώ ακριβώς το ίδιο πρόβλημα και δεν έχω καταφέρει να βρω λύση ακόμα. :(

 

ο τρόπος αυτός είναι πάντως. Απλά μπορεί να μην πιάνει με την πρώτη. Δοκιμάστε και κανά restart, κανά resign in και τέτοια. Εγώ έτσι το κάνω και μου δουλεύει σχεδόν πάντα αμέσως

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι κάποιες φορές πιάνει αλλά τις περισσότερες αρνείται πεισματικά να αλλάξει στο appstore itunes account. Ενώ στην επιλογή store στα settings δείχνει κανονικά ότι έχω κάνει login, όταν πάω να κατεβάσω κάποιο update έχει την επιλογή για να εισάγω το pass του αμερικάνικου itunes account ως προεπιλογή. Δεν ξέρω, ίσως να έχει να κάνει και τον server της apple και το φόρτο εργασίας που έχει εκείνη την χρονική στιγμή.

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

Το wolfram alpha ειναι για αναζητηση μονο, δεν ειναι calculator.

Το Μathomatic το εχω δει αλλα θελω να μαθω αν υπαρχει κατι καλυτερο πριν το αγορασω!

Ευχαριστω!

Το spacetime που σου πα το είδες;

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι κάποιες φορές πιάνει αλλά τις περισσότερες αρνείται πεισματικά να αλλάξει στο appstore itunes account. Ενώ στην επιλογή store στα settings δείχνει κανονικά ότι έχω κάνει login, όταν πάω να κατεβάσω κάποιο update έχει την επιλογή για να εισάγω το pass του αμερικάνικου itunes account ως προεπιλογή. Δεν ξέρω, ίσως να έχει να κάνει και τον server της apple και το φόρτο εργασίας που έχει εκείνη την χρονική στιγμή.

 

Εμένα το κάνει αυτό μόνο όταν πάω να κάνω update μια εφαρμογή που την έχω κατεβάσει από το αμερικανικό store. Αλλά δεν πετυχαίνει ποτέ το κάνω μέσω του iTunes στον υπολογιστή.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Το spacetime που σου πα το είδες;

 

Δεν βρηκα καποιο calculator στο search "spacetime"

www.e-offer.gr Οι καλύτερες προσφορές, και προτάσεις-συμβουλές αγοράς!
Link to comment
Share on other sites

Το wolfram alpha ειναι για αναζητηση μονο, δεν ειναι calculator.

Το Μathomatic το εχω δει αλλα θελω να μαθω αν υπαρχει κατι καλυτερο πριν το αγορασω!

Ευχαριστω!

 

Δεν έχεις δίκιο για το wolfram alpha ψάξε το λίγο ακόμη και δες για παράδειγμα εδώ.

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Δεν βρηκα καποιο calculator στο search "spacetime"

Για ψάξε καλύτερα. Μια χαρά υπάρχει.

Η mathematica σε κινητό είναι.

Edited by Flyboy
Link to comment
Share on other sites

Το wolfram alpha ειναι για αναζητηση μονο, δεν ειναι calculator.

Το Μathomatic το εχω δει αλλα θελω να μαθω αν υπαρχει κατι καλυτερο πριν το αγορασω!

Ευχαριστω!

 

Δες στο appstore για το graphing calculator και scientific calculator. To πρώτο το έχω και είναι λίγο περίεργο να καταλάβεις στην αρχή πως βάζεις μια συνάρτηση.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Έχετε να προτείνετε κάποιο καλό πρόγραμμα για mix σε τραγούδια κτλ? Σαν το virtual dj δηλαδή ψάχνω.. Έχει δοκιμάσει κανείς τίποτα τέτοιο?

 

ΥΓ. Eννοώ για paid app από το app store..

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...