Jump to content

Cyta : Η νέα εταιρία τηλεπικοινωνιών στοv τόπο μας


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δεν ειναι αποκλειστικά θεμα καινουριας η παλιας συσκευης,αλλα ποσους χαρακτηρες μπορει να απεικονίσει η οθονη του ασυρματου τηλεφωνου.

πραγμα ,που οπως αποδειχτηκε στην περιπτωση μου ,η συσκευη πρεπει να υποστηριζει 14 χαρακτηρες και πανω για να μην εχεις προβλημα στην αναγνωριση.

η συγκεκριμενη συσκευη (Grundig Elya ) υποστηριζει 12 χαρακτηρες οποτε εχει ενα θεμα με τα κινητα γερμανιας...

και αντε να καταλαβεις αν σε παιρνουν απο διαφημιστικά η απο Γερμανια...

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

εχεις θορυβο στην γραμμη σου ειτε απο καποιο ασυρματο τηλεφωνο κακης ποιοτητας..

ειτε βρισκεσαι μακρια απο το ποιο κοντινο καφάο,η εχεις πολλες τηλεφωνικες συσκευες επανω στο μοντεμ,

πριν ριξεις καντηλια,ψαξτο οσο μπορεις μονος σου,αν δεν γνωριζεις η δεν μπορεις να σκεφτεις κατι αλλο που να προκαλει προβλημα στην γραμμη σου,τους παιρνεις τηλεφωνο και τους λες πως δεν εχω καλες ταχυτητες , μπορει να διορθωθει?

απο εκει και περα κρινεις εκ του αποτελεσματος και πραττεις αναλογως.

 

 

Δυστυχως μαλλον ειμαι μακρια κ δεν το ειχαν υπολογισει σωστα. Αν δεν με ικανοποιουν οι υπηρεσιες εχω δικαιωμα να ξαναγυρισω στον προηγουμενο παροχο? Κ με τι κοστος αν γνωριζει καποιος. Αλλιως αλλαγη προγραματος στον ιδιο?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δυστυχως μαλλον ειμαι μακρια κ δεν το ειχαν υπολογισει σωστα. Αν δεν με ικανοποιουν οι υπηρεσιες εχω δικαιωμα να ξαναγυρισω στον προηγουμενο παροχο? Κ με τι κοστος αν γνωριζει καποιος. Αλλιως αλλαγη προγραματος στον ιδιο?

 

αυτο που σε συμφερει ειναι αλλαγη προγραμματος στον ιδιο παροχο.μια κανονικη 24αρα πχ

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

σε γνωστό μου 2 χρόνια μετά η cyta ζήτησε πίσω τον εξοπλισμο-ρουτερ.

Τι γίνεται σε περίπτωση που δεν επιστραφεί;

 

Το πιο πιθανο ειναι να του στειλουν ενα ακομα λογαριασμο οπου θα του χρεωσουν το κοστος του ρουτερ, μιας και οταν υπεγραψε συμβαση συμφωνησε να παραλαβει το ρουτερ δωρεαν για οσο διαστημα ειναι συνδρομητης και μετα να το επιστρεψει στην εταιρια.

 

Θα του δωσουν λογαριασμο με εξτρα χρεωση. Γι' αυτο να τους πει να στειλουν ενα κουριερ να το παραλαβει, κατα πασα πιθανοτητα δε θα ερθει ποτε. :p

 

 

ενω ζήτησε να τον καλεσουν τη Δευτερα πάλι, δεν έγινε τίποτα...

Την γλίτωσε ή θα έρθει ραβασακι?:p

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

ενω ζήτησε να τον καλεσουν τη Δευτερα πάλι, δεν έγινε τίποτα...

Την γλίτωσε ή θα έρθει ραβασακι?:p

 

Ας πάρει στο 2155013877 και να του πουν που θα το παραδώσει για να έχει το κεφάλι του ήσυχο.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως μαλλον ειμαι μακρια κ δεν το ειχαν υπολογισει σωστα. Αν δεν με ικανοποιουν οι υπηρεσιες εχω δικαιωμα να ξαναγυρισω στον προηγουμενο παροχο? Κ με τι κοστος αν γνωριζει καποιος. Αλλιως αλλαγη προγραματος στον ιδιο?

 

 

Καλημερα. Ηρθε κ τεχνικος κ μου ειπε δυστυχως ειμαστε οριακα μακρια για vdsl.

 

Γνωριζει καποιος αν πρεπει να πληρωσω κατι στην cyta για να γυρισω στον προηγουμενο παροχο? Εκτος απο το να γυρισω τον εξοπλισμο?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχει βάλει κανεις την τηλεόραση της cyta??? Τι λέει αξίζει.....???

 

Την έχω βάλει πριν τα Χριστούγεννα και θεωρώ οτι τα 3ευρώ είναι πολύ τίμια χρέωση για το βασικό πακέτο. Δεν θα το μετανοιώσεις.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Την έχω βάλει πριν τα Χριστούγεννα και θεωρώ οτι τα 3ευρώ είναι πολύ τίμια χρέωση για το βασικό πακέτο. Δεν θα το μετανοιώσεις.

 

το ζήτημα είναι τι θέλει ο καθένας στην τηλεόραση . Σαν χρεώση τίμια είναι . Σαν πρόγραμμα τηλεόρασης δεν έχει κάτι ενδιαφέρον η cyta που να σου τραβάει την προσοχή και να σε καθηλώνει στον καναπέ να το δεις

Link to comment
Share on other sites

Γειά χαρά! Σκέφτομαι να έρθω στη cyta μετά από 5μιση χρόνια στη wind. Άν το αποφασίσω θα επιλέξω το πακέτο με τα 22€ που δίνει το getaline με 8mbps, απεριόριστα σταθερά και 40΄κινητά.

Έμαθα όμως οτι η cyta είναι η μόνη που δίνει τηλέφωνο μέσω του ρούτερ και επειδή χρησιμοποιώ πολύ το σταθερό θα ήθελα να ρωτήσω πως είναι η ποιότητα της φωνής στις κλήσεις;

Υπάρχει κάποιο βούισμα ή διακοπές ή παράλλαξη της φωνής; Γενικά έχει κάποιες διαφορές από το κανονικό τηλέφωνο;

(Να προσθέσω ότι στο σπίτι λειτουργεί και δεύτερη γραμμή στον ΟΤΕ, μόνο τηλέφωνο.)

Επίσης όταν μιλάει κανείς στο τηλέφωνο και σερφάρει ταυτόχρονα υπάρχει κάποιο πρόβλημα όπως θόρυβος ή καθυστέρηση ή πτώση της ταχύτητας στο ίντερνετ;

Η περιοχή μου είναι Μοσχάτο, έχουμε καμιά ένδειξη απο'κεί;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

Γειά χαρά! Σκέφτομαι να έρθω στη cyta μετά από 5μιση χρόνια στη wind. Άν το αποφασίσω θα επιλέξω το πακέτο με τα 22€ που δίνει το getaline με 8mbps, απεριόριστα σταθερά και 40΄κινητά.

Έμαθα όμως οτι η cyta είναι η μόνη που δίνει τηλέφωνο μέσω του ρούτερ και επειδή χρησιμοποιώ πολύ το σταθερό θα ήθελα να ρωτήσω πως είναι η ποιότητα της φωνής στις κλήσεις;

Υπάρχει κάποιο βούισμα ή διακοπές ή παράλλαξη της φωνής; Γενικά έχει κάποιες διαφορές από το κανονικό τηλέφωνο;

(Να προσθέσω ότι στο σπίτι λειτουργεί και δεύτερη γραμμή στον ΟΤΕ, μόνο τηλέφωνο.)

Επίσης όταν μιλάει κανείς στο τηλέφωνο και σερφάρει ταυτόχρονα υπάρχει κάποιο πρόβλημα όπως θόρυβος ή καθυστέρηση ή πτώση της ταχύτητας στο ίντερνετ;

Η περιοχή μου είναι Μοσχάτο, έχουμε καμιά ένδειξη απο'κεί;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

 

Κανένα πρόβλημα με τη σύνδεση. Και μπορείς να μιλάς στο τηλέφωνο και να σερφάρεις ταυτόχρονα, πάλι χωρίς κάποιο πρόβλημα. :) Καμία διαφορά με το κανονικό τηλέφωνο. Τώρα, συγκεκριμένα για το Μοσχάτο δε γνωρίζω..

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Γειά χαρά! Σκέφτομαι να έρθω στη cyta μετά από 5μιση χρόνια στη wind. Άν το αποφασίσω θα επιλέξω το πακέτο με τα 22€ που δίνει το getaline με 8mbps, απεριόριστα σταθερά και 40΄κινητά.

Έμαθα όμως οτι η cyta είναι η μόνη που δίνει τηλέφωνο μέσω του ρούτερ και επειδή χρησιμοποιώ πολύ το σταθερό θα ήθελα να ρωτήσω πως είναι η ποιότητα της φωνής στις κλήσεις;

Υπάρχει κάποιο βούισμα ή διακοπές ή παράλλαξη της φωνής; Γενικά έχει κάποιες διαφορές από το κανονικό τηλέφωνο;

(Να προσθέσω ότι στο σπίτι λειτουργεί και δεύτερη γραμμή στον ΟΤΕ, μόνο τηλέφωνο.)

Επίσης όταν μιλάει κανείς στο τηλέφωνο και σερφάρει ταυτόχρονα υπάρχει κάποιο πρόβλημα όπως θόρυβος ή καθυστέρηση ή πτώση της ταχύτητας στο ίντερνετ;

Η περιοχή μου είναι Μοσχάτο, έχουμε καμιά ένδειξη απο'κεί;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

 

Μένω στην Αθήνα και έχω cyta (στο πακέτο που σκέφτεσαι να επιλέξεις) εδώ και 6 περίπου μήνες. Δεν χρησιμοποιώ πάρα πολύ το σταθερό αλλά δεν έχω παρατηρήσει κανένα από τα προβλήματα που αναφέρεις ούτε είχα ποτέ διακοπή στο ίντερνετ!:happy:

Link to comment
Share on other sites

Οk, σας ευχαριστώ πολύ!

 

Πέρασα από κατάστημα CYTA να πληρώσω και είδα νέα προσφορά 3PLAY με 28€: 24mbps+απεριόριστα σταθερά+160' κινητά+βασικό πακέτο τηλεόρασης+πακέτο ψυχαγωγίας+δωρεάν τέλη ενεργοποίησης. Μια χαρά μου φάνηκε.Δες αν σε εξυπηρετεί αυτό το πακέτο.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

στο site τους αναφέρει

Με το Πρόγραμμα Αφοσίωσης Πελατών επιβραβεύουμε τους Πελάτες που μας εμπιστεύονται για διάστημα μεγαλύτερο του ενός έτους, προσφέροντάς τους ποικίλα προνόμια.

Υπάρχουν 3 κατηγορίες Πελατών Αφοσίωσης: Πλατινένιος, Χρυσός, Ασημένιος.

 

τι εννοούν; όσο κι αν έψαξα δεν λέει πιο συγκεκριμένα.

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

στο site τους αναφέρει

Με το Πρόγραμμα Αφοσίωσης Πελατών επιβραβεύουμε τους Πελάτες που μας εμπιστεύονται για διάστημα μεγαλύτερο του ενός έτους, προσφέροντάς τους ποικίλα προνόμια.

Υπάρχουν 3 κατηγορίες Πελατών Αφοσίωσης: Πλατινένιος, Χρυσός, Ασημένιος.

 

τι εννοούν; όσο κι αν έψαξα δεν λέει πιο συγκεκριμένα.

 

Αυτα πρεπει να ισχυουν...

http://imagizer.imageshack.us/v2/800x600q90/31/xjz0.jpg

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Θελω να βαλω την προσφορα της cyta για 3play. 28 ευρω το μηνα με απεριοριστα προς σταθερα, 160' προς κινητα, και επιπλεον τα καναλια ψυχαγωγιας. Τωρα μονο για ιντερνετ και σταθερο πληρωνω 24 ευρω το μηνα και συνηθως το ξεπερναω, πχ αυτο το μηνα μου ηρθε 32 ευρω, επειδη ειχα κανει κλησεις προς σταθερα και κινητα!!

 

Σιγουρα με συμφερει, απλα δε ξερω εαν μετα τους 12 μηνες αυξηθει η τιμη. Επισης ποια ακριβως καναλια θα εχω;

Link to comment
Share on other sites

Θελω να βαλω την προσφορα της cyta για 3play. 28 ευρω το μηνα με απεριοριστα προς σταθερα, 160' προς κινητα, και επιπλεον τα καναλια ψυχαγωγιας. Τωρα μονο για ιντερνετ και σταθερο πληρωνω 24 ευρω το μηνα και συνηθως το ξεπερναω, πχ αυτο το μηνα μου ηρθε 32 ευρω, επειδη ειχα κανει κλησεις προς σταθερα και κινητα!!

 

Σιγουρα με συμφερει, απλα δε ξερω εαν μετα τους 12 μηνες αυξηθει η τιμη. Επισης ποια ακριβως καναλια θα εχω;

 

Η προσφορά είναι για ένα χρόνο. Αν δεν σου κάνουν άλλη προσφορά μετά το ένα έτος πας αλλού. Συνήθως όμως για να σε κρατήσουν κρατάνε την τιμή χαμηλά με άλλη προσφορά. Για τα κανάλια θα δεις εδώ στον κύκλο με τα πακέτα τηλεόρασης. Θα τα έχεις όλα εκτός των ενηλίκων.

 

http://www.cyta.gr/el/ForHome/3Play

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Το εκανα, κομπλε. Αλλα μου εδωσαν ενα ADB router. Τι στο καλο ειναι αυτο; Θα εχω καποιο θεμα; Βεβαια απο συγχρονισμο ειμαι καλα απ'οτι βλεπω.

 

 

 

Πρεπει να επιστρεψω το παλιο router πισω. Τα εχω ολα, εκτος απο το κουτι του. Θα υπαρξει καποιο προβλημα; Γνωριζει καποιος να απαντησει με σιγουρια;

Link to comment
Share on other sites

Vdsl δίνει η cyta στον πειραιά;

 

Δινει τσεκαρε και στο site της για διαθεσιμοτητα στην γειτονια σου.

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

εβαλα και εγω προτου 10 ημερων συνδεση cyta και το ιντερνετ μου φενεται πιο γρηγορο αποτι στον οτε με την ιδια ταχυτητα(8).και στο τηλ ειναι μια χαρα η ποιοτητα,ειχα αρχικα καποιους ενδιασμους για την εν λοφω εταιρια αλλα ολα καλα τελικα.εχω 3 τηλεφωνα πανω στο ρουτερ και ενα κουφο μονο μου εχει κανει.εχει αλλαξει το τροπο που χτυπανε τα τηλεφωνα,δηλαδη ο ηχος ειναι πολυ μακρυς οταν χτυπαει ενω πριν δεν ηταν.και απο τις επιλοες του τηλ δεν πιανουνε οι ρυθμισεις.μηπως γνωριζει κανενασ ς τπτ?:)
Στου κωφού την πόρτα , πάρε την πόρτα και φύγε...
Link to comment
Share on other sites

Δινει τσεκαρε και στο site της για διαθεσιμοτητα στην γειτονια σου.

Εβαλα διευθυνση και μου εβγαλε αυτο το μηνυμα που δεν διευκρινιζει εαν δινουν VDSL στην περιοχη μου!

 

"Μετά απο έλεγχο των στοιχείων σου, σε ενημερώνουμε ότι το δίκτυό μας βρίσκεται ήδη στην περιοχή σου.

Η απόσταση απο το πλησιέστερο αστικό κέντρο είναι 1622,6 μέτρα."

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...