Jump to content

Cyta : Η νέα εταιρία τηλεπικοινωνιών στοv τόπο μας


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια ερωτηση και εγω?

Υπαρχει καποιος φιλος απο γιαννενα να μου πει σχετικα με την cyta?

Φευγω απο οτε λογω τιμης και ειμαι αναμεσα απο forthnet και cyta. Στον οτε κλειδωνω πολυ καλα, στα 19,6! (800μετρα απο το κεντρο τους) και δεν θελω να πεσω πολυ. Γενικα απο τεχνικη εξυπηρετηση τι παιζει? γτ για forthnet εχω ακουσει πολυ καλα λογια

 

είναι ο ξαδερφός μου γιάννενα φοιτητής και είχε cyta και την άλλαξε γτ δεν είχε σταθερότητα στη γραμμή και σε κακοκαιρία είχε πολλά προβλήματα με cyta και αποσυνδέσεις . έχει βάλει forthnet(επειδή είναι φθηνή) τώρα και μέχρι στιγμής δείχνει πολύ καλύτερα από cyta

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπερα στην παρεα.Ενδιαφερομαι να αλλαξω τον οτε με την σιτα.πιστευετε ειναι αξιοπιστη οσοι την εχετε?η εχει τις αποσυνδεσεις που μερικοι λενε?ο λογος ειναι οτι τα εξοδα ειναι τα μισα και ακομα πιο λιγα.(85ευρω οτε - 40 μου πρετειναν σιτα).Λογω του οτι ειναι χωρος εργασιας και οχι για σπιτι δεν με πολυνοιαζει η ταχυτητα τοσο πολυ.μονο για browsing την χρειαζομαι.να προτιμησω την 8αρα η κατι πιο αργο?
Στου κωφού την πόρτα , πάρε την πόρτα και φύγε...
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στην παρεα.Ενδιαφερομαι να αλλαξω τον οτε με την σιτα.πιστευετε ειναι αξιοπιστη οσοι την εχετε?η εχει τις αποσυνδεσεις που μερικοι λενε?ο λογος ειναι οτι τα εξοδα ειναι τα μισα και ακομα πιο λιγα.(85ευρω οτε - 40 μου πρετειναν σιτα).Λογω του οτι ειναι χωρος εργασιας και οχι για σπιτι δεν με πολυνοιαζει η ταχυτητα τοσο πολυ.μονο για browsing την χρειαζομαι.να προτιμησω την 8αρα η κατι πιο αργο?

 

Εγώ με 8άρα είμαι μια χαρά. Είδα σε κάποιο φυλλάδιο προσφορά για εταιρικό πακέτο 24άρα στην τιμή της 4άρας και θα έχεις και άλλη εξυπηρέτηση σαν επαγγελματικό πακέτο.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με 4άρα σερφαρω αξιοπρεπεστατα αλλά μάλλον θα σε συμφέρει πιο πολύ το πακέτο.

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

να προτιμησω την 8αρα η κατι πιο αργο?

 

Εγώ με 8άρα είμαι μια χαρά. Είδα σε κάποιο φυλλάδιο προσφορά για εταιρικό πακέτο 24άρα στην τιμή της 4άρας και θα έχεις και άλλη εξυπηρέτηση σαν επαγγελματικό πακέτο.

 

Κι εγώ έχω cyta εδώ και 5 μήνες, είμαι ευχαριστημένος με τα 8 Mbps (και είναι πραγματικά!).:happy:

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στην παρεα.Ενδιαφερομαι να αλλαξω τον οτε με την σιτα.πιστευετε ειναι αξιοπιστη οσοι την εχετε?η εχει τις αποσυνδεσεις που μερικοι λενε?ο λογος ειναι οτι τα εξοδα ειναι τα μισα και ακομα πιο λιγα.(85ευρω οτε - 40 μου πρετειναν σιτα).Λογω του οτι ειναι χωρος εργασιας και οχι για σπιτι δεν με πολυνοιαζει η ταχυτητα τοσο πολυ.μονο για browsing την χρειαζομαι.να προτιμησω την 8αρα η κατι πιο αργο?

 

Καλησπέρα. Με Cyta εδώ και 2 χρόνια, κανένα μα κανένα παράπονο. Ούτε μια αποσύνδεση, ούτε κάποιο θέμα με το τηλέφωνο. Και η αλλαγή απ' τον ΟΤΕ και η παράδοση του router πήρε κάτω από μήνα. Από 'μένα, "τέρμα" αξιόπιστη. :)

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ έχω cyta εδώ και 5 μήνες, είμαι ευχαριστημένος με τα 8 Mbps (και είναι πραγματικά!).:happy:

 

Συμφωνώ και εγώ σχεδόν δυο χρόνια που έχω την 8 αρα χρονίζει πραγματικά στα 8.και ουτε μια αποσύνδεση μέχρι τώρα

Link to comment
Share on other sites

Και εγω με 8αρα μιας και η γραμμη μου δεν πιανει παραπανω. Εχω κατεβασει τορρεντ μεχρι και με 1mb. Οποτε και για μενα πραγματικη 8αρα. Κανενα disconnect.

Εγω εχω και το 3play και ειμαι πολυ ικανοποιημενος.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

και εγω ευχαριστημενος μετα απο 3,5 χρονια. πληρωνω 8αρα αλλα μου δινουν 24αρα μετα απο ενα παραπονο... :)

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

σε γνωστό μου 2 χρόνια μετά η cyta ζήτησε πίσω τον εξοπλισμο-ρουτερ.

Τι γίνεται σε περίπτωση που δεν επιστραφεί;

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

σε γνωστό μου 2 χρόνια μετά η cyta ζήτησε πίσω τον εξοπλισμο-ρουτερ.

Τι γίνεται σε περίπτωση που δεν επιστραφεί;

 

 

Το πιο πιθανο ειναι να του στειλουν ενα ακομα λογαριασμο οπου θα του χρεωσουν το κοστος του ρουτερ, μιας και οταν υπεγραψε συμβαση συμφωνησε να παραλαβει το ρουτερ δωρεαν για οσο διαστημα ειναι συνδρομητης και μετα να το επιστρεψει στην εταιρια.

Link to comment
Share on other sites

σε γνωστό μου 2 χρόνια μετά η cyta ζήτησε πίσω τον εξοπλισμο-ρουτερ.

Τι γίνεται σε περίπτωση που δεν επιστραφεί;

 

Θα του δωσουν λογαριασμο με εξτρα χρεωση. Γι' αυτο να τους πει να στειλουν ενα κουριερ να το παραλαβει, κατα πασα πιθανοτητα δε θα ερθει ποτε. :p

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

θελω να αγορασω ενα ασυρματο και ηθελα να ρωτησω,πρεπει να αγορασουμε συγκεκριμενη συσκευη η ολες οι ασυρματες συσκευες λειτουργουν κανονικα?

συγκεκριμενα θελω να χρησιμοποιησω-αγορασω το GRUNDIG ELYA .

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

Όλες οι συσκευές λειτουργούν κανονικά στη Cyta. Είναι μεν Voice-Over-IP (VoIP) αλλά πίσω από το Router κανονικά PSTN βγάζει !

-----------------

Σ.Ζωγράφος

Link to comment
Share on other sites

θελω να αγορασω ενα ασυρματο και ηθελα να ρωτησω,πρεπει να αγορασουμε συγκεκριμενη συσκευη η ολες οι ασυρματες συσκευες λειτουργουν κανονικα?

συγκεκριμενα θελω να χρησιμοποιησω-αγορασω το GRUNDIG ELYA .

 

Αγόρασε το άφοβα!

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια. Εβαλα κ εγω cyta vdsl 35 απο hol adsl 24. Εχθες ενεργοποιηθηκε αλλα βλεπω down 14mbs κ upload 0.7mbs. Το θεωρω πολυ λιγο για vdsl και θεωρω παρα πολλα να πληρωνω 32 οταν η hol μου εδινε λιγο χαμηλοτερες ταχυτη με 13 ευρω. Αρχιζω τα παραπονα? Για να γυρισω πισω ξερετε κοστος?
Link to comment
Share on other sites

τελικα δεν μου λειτουργει πληρως το ασυρματο Grundig...

δεν μου βγαζει αναγνωριση σε αριθμους απο το εξωτερικο και συγκεκριμενα απο γερμανια.

οποιος με καλει μου βγαζει στην οθονη μη διαθεσιμο.

γνωριζει κανεις κατι γιαυτο?

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

τελικα δεν μου λειτουργει πληρως το ασυρματο Grundig...

δεν μου βγαζει αναγνωριση σε αριθμους απο το εξωτερικο και συγκεκριμενα απο γερμανια.

οποιος με καλει μου βγαζει στην οθονη μη διαθεσιμο.

γνωριζει κανεις κατι γιαυτο?

 

Και εγώ έχω αυτό το πρόβλημα και δοκίμασα με 2 διαφορετικές συσκευες. Μάλλον είναι θέμα της εταιρίας. Αν πας όμως μετά την κληση στις εισερχόμενες της συσκευής σου δείχνει κανονικά τον αριθμό που σε κάλεσε από Γερμανία.Δεν το θεωρω πρόβλημα σοβαρό πάντως.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έχω αυτό το πρόβλημα και δοκίμασα με 2 διαφορετικές συσκευες. Μάλλον είναι θέμα της εταιρίας. Αν πας όμως μετά την κληση στις εισερχόμενες της συσκευής σου δείχνει κανονικά τον αριθμό που σε κάλεσε από Γερμανία.Δεν το θεωρω πρόβλημα σοβαρό πάντως.

το θεμα ειναι ομως πως με ασυρματο 10ετιας δεν ειχα προβλημα ουτε με ενσυρματο επισης πολυ παλιο..

εμενα μου βγαζει μη διαθεσιμο οταν με καλουν απο εξωτερικο...την τυχη μου μεσα..

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

το θεμα ειναι ομως πως με ασυρματο 10ετιας δεν ειχα προβλημα ουτε με ενσυρματο επισης πολυ παλιο..

εμενα μου βγαζει μη διαθεσιμο οταν με καλουν απο εξωτερικο...την τυχη μου μεσα..

 

Έχω και ασύρματο και ενσύρματο και όταν με καλούν από Γερμανία μου βγάζει μή διαθέσιμο. Έχω δοκιμάσει με alcatel,sagem και grundig για αυτό θεωρώ οτι δεν είναι θέμα συσκευής αλλά της cyta.Μίλα με το 13811 να τον δουν οι τεχνικοί αν σε πειράζει τόσο πολύ. Πες οτι και άλλοι έχουν αυτό το πρόβλημα αν σου πουν οτι φταίει η συσκευή. Εμένα με καλούν από σταθερό vodafone γερμανίας αν δεν κάνω λάθος.

Edited by snapp

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Έχω και ασύρματο και ενσύρματο και όταν με καλούν από Γερμανία μου βγάζει μή διαθέσιμο. Έχω δοκιμάσει με alcatel,sagem και grundig για αυτό θεωρώ οτι δεν είναι θέμα συσκευής αλλά της cyta.Μίλα με το 13811 να τον δουν οι τεχνικοί αν σε πειράζει τόσο πολύ. Πες οτι και άλλοι έχουν αυτό το πρόβλημα αν σου πουν οτι φταίει η συσκευή. Εμένα με καλούν από σταθερό vodafone γερμανίας αν δεν κάνω λάθος.

 

αυτο ειναι το θεμα ομως οπως σου ειπα,πως με το παλιο μου ασυρματο και μια παλια συσκευη ενσυρματη εμφανιζονται κανονικα τα νουμερα απο εξωτερικο κινητα και σταθερα.

εχω επικοινωνησει με την τεχνικη υποστηριξη και μου ειπαν πως ειναι θεμα συσκευης και οτι δεν μπορει να εμφανισει πανω απο 13-14 χαρακτηρες στην οθονη γιαυτο και δεν βγαζει αναγνωριση...

οποτε μενει να δοκιμασουμε ενα siemens.. :cry:

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

αυτο ειναι το θεμα ομως οπως σου ειπα,πως με το παλιο μου ασυρματο και μια παλια συσκευη ενσυρματη εμφανιζονται κανονικα τα νουμερα απο εξωτερικο κινητα και σταθερα.

εχω επικοινωνησει με την τεχνικη υποστηριξη και μου ειπαν πως ειναι θεμα συσκευης και οτι δεν μπορει να εμφανισει πανω απο 13-14 χαρακτηρες στην οθονη γιαυτο και δεν βγαζει αναγνωριση...

οποτε μενει να δοκιμασουμε ενα siemens.. :cry:

 

Δηλαδή οι καινούριες συσκευές εμφανίζουν λιγότερους αριθμούς από τις παλιές για αυτό έχουμε αυτό το πρόβλημα;

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια. Εβαλα κ εγω cyta vdsl 35 απο hol adsl 24. Εχθες ενεργοποιηθηκε αλλα βλεπω down 14mbs κ upload 0.7mbs. Το θεωρω πολυ λιγο για vdsl και θεωρω παρα πολλα να πληρωνω 32 οταν η hol μου εδινε λιγο χαμηλοτερες ταχυτη με 13 ευρω. Αρχιζω τα παραπονα? Για να γυρισω πισω ξερετε κοστος?

 

 

 

Παιδια καποια βοηθεια??

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καποια βοηθεια??

 

Για αρχη μιλα με cyta να τσεκαρει γιατι εχεις τοσο χαμηλη ταχυτητα.

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή οι καινούριες συσκευές εμφανίζουν λιγότερους αριθμούς από τις παλιές για αυτό έχουμε αυτό το πρόβλημα;

 

δεν ειναι αποκλειστικά θεμα καινουριας η παλιας συσκευης,αλλα ποσους χαρακτηρες μπορει να απεικονίσει η οθονη του ασυρματου τηλεφωνου.

πραγμα ,που οπως αποδειχτηκε στην περιπτωση μου ,η συσκευη πρεπει να υποστηριζει 14 χαρακτηρες και πανω για να μην εχεις προβλημα στην αναγνωριση.

η συγκεκριμενη συσκευη (Grundig Elya ) υποστηριζει 12 χαρακτηρες οποτε εχει ενα θεμα με τα κινητα γερμανιας...

και αντε να καταλαβεις αν σε παιρνουν απο διαφημιστικά η απο Γερμανια...

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημερα παιδια. Εβαλα κ εγω cyta vdsl 35 απο hol adsl 24. Εχθες ενεργοποιηθηκε αλλα βλεπω down 14mbs κ upload 0.7mbs. Το θεωρω πολυ λιγο για vdsl και θεωρω παρα πολλα να πληρωνω 32 οταν η hol μου εδινε λιγο χαμηλοτερες ταχυτη με 13 ευρω. Αρχιζω τα παραπονα? Για να γυρισω πισω ξερετε κοστος?

εχεις θορυβο στην γραμμη σου ειτε απο καποιο ασυρματο τηλεφωνο κακης ποιοτητας..

ειτε βρισκεσαι μακρια απο το ποιο κοντινο καφάο,η εχεις πολλες τηλεφωνικες συσκευες επανω στο μοντεμ,

πριν ριξεις καντηλια,ψαξτο οσο μπορεις μονος σου,αν δεν γνωριζεις η δεν μπορεις να σκεφτεις κατι αλλο που να προκαλει προβλημα στην γραμμη σου,τους παιρνεις τηλεφωνο και τους λες πως δεν εχω καλες ταχυτητες , μπορει να διορθωθει?

απο εκει και περα κρινεις εκ του αποτελεσματος και πραττεις αναλογως.

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...