Jump to content

Σε πόσο καιρό βαριόσαστε το κινητό σας;


 Κοινοποίηση

Ποιός είναι ο μέσος χρόνος στον οποίο βαριόσαστε το νέο σας κινητό;  

98 members have voted

  1. 1. Ποιός είναι ο μέσος χρόνος στον οποίο βαριόσαστε το νέο σας κινητό;

    • Από τη δεύτερη κιόλας μέρα
      1
    • Από την πρώτη εβδομάδα
      7
    • Από τον πρώτο μήνα
      27
    • Μετά από ένα εξάμηνο.
      63


Recommended Posts

Όχι πολύ γρήγορα!

Μετά από 1-1,5 χρόνο και ειδικά όταν αρχίζει να βγάζει προβλήματα και να κολλάει...

http://dl5.glitter-graphics.net/pub/1310/1310135q5fto1gp1w.gif
Link to comment
Share on other sites

αναλογοs το κινητο αμα ειναι κανα παλιο πχ δεν εχει ραδιο παιχνιδια κ.α σχετικα τι να κανει ο ανθρωποs ομωs αμα εχει ποσα καλα και το βαρεθει απο τον πρωτο μηνα ειναι μ@.@.@s!
Link to comment
Share on other sites

Ενταξει..νομιζω πως μετα απο ενα εξαμηνο ειναι ενα ευλογο διαστημα!!;)

Συμφωνώ κι εγώ! Ειδικά όταν πλησιάζει η επιδότηση πιέζομαι να το "βαρεθω" :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ κι εγώ! Ειδικά όταν πλησιάζει η επιδότηση πιέζομαι να το "βαρεθω" :)

 

Μπορείς άν θες να μην πάρεις κινητό.Δεν είναι υποχρεωτικό να παίρνεις κινητό κάθε χρόνο.:)

Link to comment
Share on other sites

Κακη συνηθεια αλλα καθε 6αμηνο βρισκομαι με αλλη συσκευη.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εγω γενικα ενα κινητο αρχιζω και το βαριεμαι μετα απο 1,5 μηνα περιεπου..

 

Δηλαδη αρχικα με το που αγορασω καινουργιο κινητο ασχολουμαι συνεχεια με αυτο μεχρι ωσπου περασει ενας μηνας και τοτε αρχιζω να το βαριεμαι και να το εχω μονο ως κινητο και μονο (μηνυματα, κλησεις αντε και καμια φωτο να τραβηξω)...:p

iPhone 3G ➡ 5S ➡ 6S ➡ 7 Plus ➡ XR ➡ 11 ➡ 12 ➡ 14 Pro 

Samsung Galaxy A5, S7, S8, S22 Ultra

Other phones: LG Optimus L9, Motorola Moto X. Xiaomi Mi 8 Lite, Honor Play, Xiaomi Mi A1, Huawei P20, Google Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

Αλλάζω συσκευή όχι με γνώμονα τη βαρεμάρα αλλά με το αν καλύπτει ή όχι τις ανάγκες μου.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

παρτε συσκευη με wm για να μην βαριεστε ευκολα:p:p:p

 

Αυτο εκανα αγοραζοντας ενα HP pda με wm6...:D

Πραγματικα ομως ηλπιζα να ειχα παρει καλυτερα smartphone γιατι οντως με το wm6 μπορεις να κανεις τα παντα...ειδικα αν διαθετει η συσκευη και ενσωματομενο wifi..:p

iPhone 3G ➡ 5S ➡ 6S ➡ 7 Plus ➡ XR ➡ 11 ➡ 12 ➡ 14 Pro 

Samsung Galaxy A5, S7, S8, S22 Ultra

Other phones: LG Optimus L9, Motorola Moto X. Xiaomi Mi 8 Lite, Honor Play, Xiaomi Mi A1, Huawei P20, Google Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Βασικά επειδή επειδή το βλέπω σαν εργαλείο δεν θα έλεγε οτι το βαριάμαι, απλά μετά απο ενα χρονικό διάστημα αρχίζουν τα προβλήματα (δεν πατάνε καλά τα κουμπιά, δεν ακούγεται καλά το ηχείο κλπ) καθώς και σαν δεύετερο λόγο οτι έχουν βγεί νέες σοβαρές λειτουργίες (καλή φωτογραφική μηχανή, internet κλπ) σε καινούργια κινητά και έτσι το αλλάζω. Συνήθως μετά απο ενάμισι, έως δυόμισι χρόνια, η δημοσκόπιση θέλει συμπλήρωμα στις επιλογές :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...
τον πρωτο μηνα αρχιζω να το βαριεμαι και σταματαω να ασχολουμε περαν του να μιλαω αλλα το κραταω για αρκετο καιρο μετα!
Link to comment
Share on other sites

Γύρω στους 8 μήνες αρχίζω και το βαριέμαι...βασικά κολλάω σε μια μάρκα και μετά είναι εύλογο να βαρεθώ.Eπειδή έχω 2 συσκευές(συμβόλαιο-καρτοκινητό) επιλέγω μια μάρκα για να έχω ιδιους φορτιστές κτλ...οποτε όταν βαρeθω τα αποσύρω όλα..
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Συνήθως από την πρώτη εβδομάδα τα συνηθήζω, από τη δεύτερη τα βαριέμαι και μετά από κάνα οχτάμηνο ψάχνω για καινούριο...

Το καλοκαίρι τώρα!

Link to comment
Share on other sites

Ένα κινητό το βαριέμαι μέσα σε ένα τρίμηνο περίπου. Αλλά αυτό δεν είναι λόγος να πάω να αγοράσω άλλο. Το θεωρώ εντελώς παράλογο και ανώριμο να αλλάζω κινητό επειδή το βαριέμαι :wacko:

 

Προτιμώ να επενδύσω τα χρήματά μου σε κάτι που πραγματικά θα έχω ανάγκη και όχι για να το παίξω ότι έχω το καλύτερο κινητό στην παρέα.

Destiny found.
Link to comment
Share on other sites

Συνήθως μετά από κανένα χρόνο το βαριέμαι από την άποψη οτί δεν κάθομαι να κατεβάζω παιχνίδια, themes, wallpapers κλπ. Αλλά αν εξυπηρετεί τη δουλειά για την οποία το έχω (τηλέφωνα, μηνύματα, άντε και καμιά φωτογραφία), δεν το αλλάζω. Γύρω στα 2,5 με 3 χρόνια μετά την αγορά αλλάζω κινητό.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Εγω το βαριεμαι οταν βαλω στο ματι καποιο αλλο που θελω να αγορασω.Π.χ. Τωρα θελω το C905
Link to comment
Share on other sites

+1....siemens....

 

...τα εχω καπου 5 χρονια και ακομα να τα βαρεθω :lol::lol::lol::lol:

 

Α,ρε Siemensara τι μας εκανες!!

Μεχρι τοτε αλλαζα τηλεφωνο καθε χρονο,επερνα το νεο της μοντελο και ειμουν οκ!

Μεχρι που εκλεισε....

Λοιπον με εχει πιασει 1 μανια να βρω 1 κινητο να μου καθετε στο χερι και σε λειτουργιες οπως το S65!!

Tπτ..

Οπως εχω ξαναγραψει εχω χαλασει παρα πολλα λεφτα αλλα και χρονο και φαια ουσια να δοκιμασω τα κορυφαια symbian και windows mobiles κυριως(αλλα και αλλα) με αποτελασμα να φτασω να αλλαζω κινητο ακομα και..αυθημερον(π.χ. προσφατο παραδειγμα Νοκια 5800) και τελικα να εχω σα βασικο και αναντικαταστατο(μεχρι να τα φτυση η να το χασω) το...σχεδον 5αετιας S65!!

Οποτε..εβδομαδα με μηνα maximum οι αλλαγες!!:lol::p

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

+1 και απο μένα στα siemens!

Πρέπει να περάσει πολύς καιρός για να πώ ότι βαρέθηκα ένα κινητό ! Γενικά αν ψάξεις εκεί έξω κ έχεις χρόνο υπάρχουν πολλά καλούδια για να ασχοληθείς με το ήδη υπάρχον σου κινητό. ;)

Link to comment
Share on other sites

+1 και απο μένα στα siemens!

Πρέπει να περάσει πολύς καιρός για να πώ ότι βαρέθηκα ένα κινητό ! Γενικά αν ψάξεις εκεί έξω κ έχεις χρόνο υπάρχουν πολλά καλούδια για να ασχοληθείς με το ήδη υπάρχον σου κινητό. ;)

 

Εγω παιδια αλλαζω συχνα, πολυ συχνα συσκευες γιατι τα βαριεμαι.Εχω χαλασει ενα καρο λεφτά...(μεγαλη βλακεια μου....)

Τωρα θα προσπαθησω να στραφω σε σχετικα απλά κινητα χωρις φοβερες καμερες κτλ μηπως και ηρεμησω για καποιο διαστημα...

If we don't need Walls and Fences, why do we need Windows and Gates?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...