Jump to content

[Symbian^1 (ex S60 5th Ed.)] Απορίες / Ερωτήσεις / Προβλήματα για εφαρμογές


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

O MiniOpera γιατί πιάνει μόνο τη μισή οθόνη? :confused: Έχει βγει μήπως καμιά καλύτερη έκδοση από αυτή που δοκίμασα... :O

 

Επίσης υπάρχει κάποιος άλλος browser?

Θα πας στην Διαχείρηση εφαρμογών, θα πας στο αρχείο του operamini, θα πατήσεις επιλογές > ρυθμίσεις εφαρμογής και θα απενεργοποιημένο στην επιλογή πληκ/γιο οθόνης.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγώ πάλι το παθαίνω συχνά με τον MiniOpera και δεν έχω καταλάβει γιατί μου κρεμάει...:blink:

Και σε εμένα συμβαίνει αυτό. Συγκεκριμένα σήμερα το απόγευμα που βγήκα για καφέ, περίμενε κανένα 20λεπτο ένα φίλο μου και σε αυτό το διάστημα ήμουν με την Opera στο myphone και έκλεισε 3-4 φορές. Αρχίζει και καταντάει σπαστικό, μιας και η συχνότητα είναι αρκετά μεγάλη.

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Update Free iSMS v1.02

http://www.symbianplanet.net/2009/04/update-free-isms-v102/

 

http://www.symbianplanet.net/wp-content/uploads/2009/04/freeisms1.jpg

 

Download

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Update Free iSMS v1.02

http://www.symbianplanet.net/2009/04/update-free-isms-v102/

 

http://www.symbianplanet.net/wp-content/uploads/2009/04/freeisms1.jpg

 

Download

 

τι υποτιθεται οτι κάνει αυτο;

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

τι υποτιθεται οτι κάνει αυτο;

σου δείχνει τα sms αναλυτικά σαν διάλογο ανά αποστολέα το ένα κάτω από το άλλο όπως φαίνεται και στην αριστερή φώτο. είναι ωραία φάση αλλά δε χρησιμεύει σε κάτι

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Βασικά σου εμφανίζει τα μηνύματα όπως εμφανίζονται και στο iPhone. Είναι μόνο για sms και δεν εμφανίζει ούτε τα mms, email και αρχεία που έρχονται μέσω bt. Απλά είναι μια εφαμοργή για την εμφάνιση.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θα ηθελα να κανω μια ερωτηση.

Εχω βαλει το προγραμμα καταγραφης συνομιλιας και ενω εχω απενεργοποιησει το Beep το κινητο εξακολουθει να κανει beep σε τακτα χρονικα διαστηματα κατα την διαρκεια της συνομιλιας.

Το μονο που το σταματησε ειναι η απενεργοποιηση ηχων προ'ι'δοποιησεις.

 

Και ερωτω το beep που εκανε κατα την συνομιλια ειναι του προγραμματος η του τηλεφωνου ανα λεπτο?

Ενοειτε οτι δεν λεω τον ηχο του μητροου.

 

Ευχαριστω

O έξυπνος ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ, ο πονηρός ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ, ο ηλίθιος ΕΠΙΜΕΝΕΙ..... Στο τελευταιο θα βαζουμε και nicknames και δεν θα φτάνει το πλαίσιο...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια θα ηθελα να κανω μια ερωτηση.

Εχω βαλει το προγραμμα καταγραφης συνομιλιας και ενω εχω απενεργοποιησει το Beep το κινητο εξακολουθει να κανει beep σε τακτα χρονικα διαστηματα κατα την διαρκεια της συνομιλιας.

Τον ήχο κατά την ηχογράφιση συνομιλίας δεν μπορείς να τον απενεργοποιήσεις. Υπάρχει για να ειδοποιεί τον εκάστοτε συνομιλητή οτι ηχογραφείται. Κάτι αντίστοιχο δηλαδή με το φωτάκι της κάμερας κατά την βιντεοσκόπηση.

Link to comment
Share on other sites

Τον ήχο κατά την ηχογράφιση συνομιλίας δεν μπορείς να τον απενεργοποιήσεις. Υπάρχει για να ειδοποιεί τον εκάστοτε συνομιλητή οτι ηχογραφείται. Κάτι αντίστοιχο δηλαδή με το φωτάκι της κάμερας κατά την βιντεοσκόπηση.

 

Φιλε mirror εχει στα settings του προγραμματος απενεργοποιηση κανονικα.

O έξυπνος ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ, ο πονηρός ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ, ο ηλίθιος ΕΠΙΜΕΝΕΙ..... Στο τελευταιο θα βαζουμε και nicknames και δεν θα φτάνει το πλαίσιο...
Link to comment
Share on other sites

Απενεργοποίηση του μπιπ στο μενού εγγραφή; Αυτό εννοείς; Και δεν ακούγεται τίποτα κατά την ηχογράφιση συνομιλίας;
Link to comment
Share on other sites

Απενεργοποίηση του μπιπ στο μενού εγγραφή; Αυτό εννοείς; Και δεν ακούγεται τίποτα κατά την ηχογράφιση συνομιλίας;

 

Δεν χρησιμοποιω την εγγραφη που εχει το κινητο αλλα αλλη εφαρμογη που μπορεις και την απενεργοποιεις. ultimate vr

Συνεχιζει και το κανει τωρα απενεργοποισα και τον ηχο πληκτρον απο το προφιλ και βλεπουμε

O έξυπνος ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ, ο πονηρός ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ, ο ηλίθιος ΕΠΙΜΕΝΕΙ..... Στο τελευταιο θα βαζουμε και nicknames και δεν θα φτάνει το πλαίσιο...
Link to comment
Share on other sites

Αν βρεις άκρη, ειδοποίησε γιατί, απ' όσο ξέρω, δεν μπορείς να το καταφέρεις αυτό ούτε με κάποια εφαρμογή.
Link to comment
Share on other sites

Δεν χρησιμοποιω την εγγραφη που εχει το κινητο αλλα αλλη εφαρμογη που μπορεις και την απενεργοποιεις. ultimate vr

Συνεχιζει και το κανει τωρα απενεργοποισα και τον ηχο πληκτρον απο το προφιλ και βλεπουμε

Nomizw oti an xamilwseis teleiws tin entasi tou akoustikou,den tha akous to mpip.

 

Alla den tha akous oute to sinomiliti sou!

 

P.S. Sorry gia ta greeklish,alla den exw ellinika edw!

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Αν βρεις άκρη, ειδοποίησε γιατί, απ' όσο ξέρω, δεν μπορείς να το καταφέρεις αυτό ούτε με κάποια εφαρμογή.

 

Μαλλον το beep που ακουω δεν ειναι της εφαρμογης αλλα του κινητου για να σου υπενθυμίζει ποσο μιλας,

Επειδη δεν εχω βρει πως απενεργοποιειτε το συγκεκριμενο εκλεισα τον ηχο ειδοποιήσεων μονο και μεχρι στιγμης μια χαρα.

O έξυπνος ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ, ο πονηρός ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ, ο ηλίθιος ΕΠΙΜΕΝΕΙ..... Στο τελευταιο θα βαζουμε και nicknames και δεν θα φτάνει το πλαίσιο...
Link to comment
Share on other sites

Αν βρεις άκρη, ειδοποίησε γιατί, απ' όσο ξέρω, δεν μπορείς να το καταφέρεις αυτό ούτε με κάποια εφαρμογή.

 

Αδελφε αν καταλαβα καλα την φραση σου,αν οχι συγνωμη,μιλαμε για μια δυνατοτητα που υπαρχει εδω και χρονια σε καποια προγραμματα.Μεχρι και το n82 χρησιμοποιουσα το total recall.Επειδη ομως στο 5800 εκανε μπιπ οποτε ηθελε πηρε την θεση του το ultimate vr το οποιο μεχρι τωρα δουλευει αψογα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς το nAlertme;

Κατεβάζω αυτό για το 5800, το κάνω sign αλλά μου λέει ότι δεν είναι συμβατό με το τηλέφωνο και όταν πάω να το ανοίξω μου λέει ότι δεν είναι δυνατή για λόγους ασφαλείας..

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς το nAlertme;

Κατεβάζω αυτό για το 5800, το κάνω sign αλλά μου λέει ότι δεν είναι συμβατό με το τηλέφωνο και όταν πάω να το ανοίξω μου λέει ότι δεν είναι δυνατή για λόγους ασφαλείας..

 

ναι το εχω κανονικα και δουλευει παρα πολυ καλα.....δεν ξερω γιατι δεν σου δουλευει εσένα....

Δοκιμασες να βαλεις κανένα αλλο?Μήπως θελει καμια επανεκκινηση?

Link to comment
Share on other sites

Αδελφε αν καταλαβα καλα την φραση σου,αν οχι συγνωμη,μιλαμε για μια δυνατοτητα που υπαρχει εδω και χρονια σε καποια προγραμματα.Μεχρι και το n82 χρησιμοποιουσα το total recall.Επειδη ομως στο 5800 εκανε μπιπ οποτε ηθελε πηρε την θεση του το ultimate vr το οποιο μεχρι τωρα δουλευει αψογα.

 

Φιλε Impreza εμενα απο την αρχη που το εβαλα εκανε beep αvα 50 περιπου δευτερα, και ενω το ειχα βαλει beep off,

Οπως ειπα και παραπανω δεν ξερω αν ηταν της εφαρμογης ή του τηλεφωνου αλλα προς το παρρον εχει σταματησει με το που απενεργοποιησα τους ηχους προειδοποίησης.

Εχω και εγω την τελευταια έκδοση αλλα δεν ξερω τι βλακειες κανει.

O έξυπνος ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ, ο πονηρός ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ, ο ηλίθιος ΕΠΙΜΕΝΕΙ..... Στο τελευταιο θα βαζουμε και nicknames και δεν θα φτάνει το πλαίσιο...
Link to comment
Share on other sites

ναι το εχω κανονικα και δουλευει παρα πολυ καλα.....δεν ξερω γιατι δεν σου δουλευει εσένα....

Δοκιμασες να βαλεις κανένα αλλο?Μήπως θελει καμια επανεκκινηση?

 

Εκανα και επανεκίνηση...Μια ερώτηση αν κ κάπως χαζή...Μήπως φταίει που δε κάνω rename την εφαρμογή; την αφήνω xyz...

Link to comment
Share on other sites

μηπως εχει δοκιμασει καποιος το 3rd edition VNC στο 5800 να μας πει αν δουλευει?γιατι απο οσο εψαξα δεν βρηκα να υπαρχει κατι για εκδοση 5th edition
Link to comment
Share on other sites

Εκανα και επανεκίνηση...Μια ερώτηση αν κ κάπως χαζή...Μήπως φταίει που δε κάνω rename την εφαρμογή; την αφήνω xyz...

 

Οχι φιλε μου δεν φταει αυτο να προσεχεις μονο αν ειναι sisx πρεπει να τρεξεις το δευτερο bat.

O έξυπνος ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ, ο πονηρός ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ, ο ηλίθιος ΕΠΙΜΕΝΕΙ..... Στο τελευταιο θα βαζουμε και nicknames και δεν θα φτάνει το πλαίσιο...
Link to comment
Share on other sites

Μα νομίζω ότι αν είναι .sisx το αρχείο, αμα τρέξω το 1ο bat δε θα βγει τίποτα..

Εσας σας είπε στο install ότι δεν είναι συμβατό με το τηλέφωνο;

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά πόσο πιο απλά!

 

  • Αν το αρχείο προς υπογραφή είναι sis, να εκτελέσουμε το "auto_signsis.bat".
  • Αν το αρχείο προς υπογραφή είναι sisX, να εκτελέσουμε το "auto_signsisX.bat".

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

πφφφ...καμία σχέση! δεν έχω πρόβλημα με το sign!

Απλά εκανα μια επισήμανση! Την κανω sign την εφαρμογή, πάω να την εγκαταστήσω αλλά μου λέει ότι δεν είναι συμβατή με το τηλέφωνο. Το κάνω install και μου λέει ότι για λόγος ασφαλείας θα κλείσει...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...