Jump to content

[Symbian^1 (ex S60 5th Ed.)] Απορίες / Ερωτήσεις / Προβλήματα για εφαρμογές


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Χρησιμοποίησε κανείς αυτή την εφαρμογή?

Είναι το slideunlock και ξεκλειδώνμει τη οθόνη με touch.

Αν την χρησημοποιήσατε, καταφέρατε κατα την χρήση της να ξεκλειδώνετε το τηλέφωνο με το original lock button?

Επίσης ξέρετε αν τέτοιου είδους εφαρμογή τρώει μπαταρία, επιδή λογικά είναι συνέχεια ανοιχτή.:O

Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

1) Θα ήθελα κάποιος να μου δώσει ένα ενεργό λινκ για το accuweather

2) Υπάρχει εφαρμογή που να υπολογίζει ημίτονα, συνημίτονα κλπ?

3) Υπάρχει κάτι σε 3D να κάνει δηλαδή την οθόνη να γυρναει γύρω-γύρω ή να έχουμε πολλές οθόνες όπως το lg cookie..?

4) Υπάρχουν emoticon για τα sms?

Edited by Pera_vrexei
Link to comment
Share on other sites

Ποιο προγραμμα gps ειναι το καλυτερο παιδια για Symbian S60 v5?

Μπορείς να ρίξεις μια ματιά ή να ρωτήσεις στο θέμα Συγκρίσεις προγραμμάτων GPS. Δίνονται πληροφορίες σχετικά με τα διάφορα προγράμματα. Επίσης μπορείς να διαβάσεις και τα επιμέρους θέματα που υπάρχουν ξεχωριστά για το κάθε πρόγραμμα πλοήγησης.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

1) Θα ήθελα κάποιος να μου δώσει ένα ενεργό λινκ για το accuweather

2) Υπάρχει εφαρμογή που να υπολογίζει ημίτονα, συνημίτονα κλπ?

3) Υπάρχει κάτι σε 3D να κάνει δηλαδή την οθόνη να γυρναει γύρω-γύρω ή να έχουμε πολλές οθόνες όπως το lg cookie..?

4) Υπάρχουν emoticon για τα sms?

 

1) Accuweather στο Ovi Store

2) Nokia Handwriting Calculator (για να τα υπολογίζεις και με style..):p

3) Νομίζω πως όχι

4) Δεν γνωρίζω.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

1) Θα ήθελα κάποιος να μου δώσει ένα ενεργό λινκ για το accuweather

2) Υπάρχει εφαρμογή που να υπολογίζει ημίτονα, συνημίτονα κλπ?

3) Υπάρχει κάτι σε 3D να κάνει δηλαδή την οθόνη να γυρναει γύρω-γύρω ή να έχουμε πολλές οθόνες όπως το lg cookie..?

4) Υπάρχουν emoticon για τα sms?

 

θα σου απαντησω για το 4

4) ναι υπαρχει "Animation SMS"

TCe
Link to comment
Share on other sites

Ποιο προγραμμα gps ειναι το καλυτερο παιδια για Symbian S60 v5?

 

Sygic (για Αθήνα με βολεύει άριστα - προσπάθησε να ψάξεις στις συζητήσεις περί προγραμμάτων gps)

-----------------------------------

ΕΡΩΤΗΣΗ:

 

Υπάρχει κάποιο προγραμματάκι να δημιουργεί ψεύτικο backround ήχου αν θέλεις να αποφύγεις κάποιον - κάτι? Π.χ. να μιλάς και να κάνει θόρυβο πως είσαι στο τρένο, στο αεροδρόμιο, στο κλαμπ, σε εστιατόριο κλπ. Για Ν70 και Symbian v3 υπάρχει, για v.5 δεν βρήκα! Any ideas? Βασικά το πρόγραμμα του v3 παίζει να λειτουργήσει στο v.5 ή παρουσιάζονται δυσλειτουργίες?

Αη - Phone
Link to comment
Share on other sites

παιδια κατεβασα μια νεα και πολυ καλη εφαρμογη για την μπαταρια του 5530 που βοηθαει παρα πολυ στην μεγαλυτερη διαρκεια ζωης της!!!η εφαρμογη αυτη ονομαζεται: advanced battery saver!περιλαμβανει 3 μενου εξοικονομισης ενεργειας του κινητου που περιλαμβανουν(καθολου εξοικονομιση οπως ειναι το κινητο ακριβως, το αλλο ειναι μια λιγη εξοικονομιση κ τελος πολυ εξοικονομιση οταν η μπαταρια ειναι σε χαμηλα επιπεδα)μπορει να φτιαξει κ ο κατοχος ενα μενου εξοικονομισης οπως το επιθυμει με τις δικες του αναγκες κ να το εχει ενεργοποιημενο!επισης μπορει να ρυθμισει ποιο απο τα μενου που θα εχει στην διαθεση του να μπαινει αυτοματα απο το κινητο(αναλογα με το ποσες μπαρες εχει ο δεικτης της μπαταριας.το βασικο που κανει το προγραμμα ειναι οτι δεν σε αφηνει να χειριστεις τις εφαρμογες του κινητου οταν βρισκεται σε καποιο μενου εξοικονομισης αλλα σε αφηνει να χειριστεις μονο τις σημαντικες οπως (κλησεις-μηνυματα-εκθεση-μουσικη) επισης αυτα που δεν ειναι απαραιτητα οπως για παραδειγμα(στο γενικο προφιλ απενεργοποιηση της δονησης οταν αγγιζει ο χρηστης την οθονη)!με εχει βοηθησει παρα πολυ αυτη η εφαρμογη κ πρεπει να αναφερω οτι εχω το κινητο τωρα 3η μερα χωρις να το εχω φορτησει κ η μπαταρια απο την στιγμη που εγκατεστησα την εφαρμογη βρισκοταν στις 3 μπαρες ειναι ακομα εκει και δεν εχει πεσει καθολου!!οποιος επειθυμει να την κατεβασει ας το κανει αν θελει περισσοτερη διαρκεια στην μπαταρια του!!δεν ειναι δυσκολη η εφαρμογη στην χρηση!συγγνωμη αν εγινα κουραστικος αλλα πιστευω πως αξιζε τον κοπο!!καντε μια αναζητηση στο google με την σχετικη ονομασια κ θα την βρειτε την εφαρμογη!!!
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποια εφαρμογη που να διαβαζει αρχεια pdf αλλα να λειτουργει με touch screen, εχω ενα adobe pdf ελα δεν λειτουργει με touch.
ΝΟΚΙΑ :respect:
Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολους. Διαβαζω συχνα στο φορουμ οτι το fring δεν λειτουργει καλα στα κινητα μας. Εχετε δοκιμασει την εκδοση 4! Υποστηριζει και βιντεοκληση με skype! Σε εμενα μια φορα το δοκιμασα και δουλεψε.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολους. Διαβαζω συχνα στο φορουμ οτι το fring δεν λειτουργει καλα στα κινητα μας. Εχετε δοκιμασει την εκδοση 4! Υποστηριζει και βιντεοκληση με skype! Σε εμενα μια φορα το δοκιμασα και δουλεψε.

 

Μολις τωρα την περασα.φαινεται να λειτουργει καλυτερα απο τις προηγουμενες εκδοσεις και η videoΚληση τα σπαει...:up:

Link to comment
Share on other sites

βρε παιδες εκανα ολικο φορματ και τωρα που πηγα στο Ovi να ξανακατεβασω καποια προγγραματα βγαλανε το windows live messenger διοτι και καλα ειχε προβληματα (εγω δεν ειχα κανεναν) τωρα απο που να το κατεβασω? κατι βρηκα αλλα φοβαμε να τα κατεβασω μηπως ειναι χακαρισμενα. Καταφερε κανεις να το σωσει στο pc και να μου το δωσει σε rapidshare η εστω να μου δωσει κανενα καλο λινκ? Φανταζομε να μην εχω προβλημα που ζηταω μιας και ητανε δωρεαν προγγραμα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε ολους...επειδη δεν εχω ασχοληθει με το κιν τελεθταια ας μου πει καποιος αν βγηκε καμια νεα εκδοση η κατι που να παιζει τα τελευταια flash player...ευχαριστω..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε ολους...επειδη δεν εχω ασχοληθει με το κιν τελεθταια ας μου πει καποιος αν βγηκε καμια νεα εκδοση η κατι που να παιζει τα τελευταια flash player...ευχαριστω..

Δεν ξέρω ποιά έχεις αλλά υπάρχει η έκδοση flash lite 3.1 αλλά μην περιμένεις και πολλά πράγματα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε ολους...επειδη δεν εχω ασχοληθει με το κιν τελεθταια ας μου πει καποιος αν βγηκε καμια νεα εκδοση η κατι που να παιζει τα τελευταια flash player...ευχαριστω..

 

Καλησπέρα.:)

Όταν λες τα τελευταία flash player τι ακριβώς εννοείς;

Edited by impreza_sti

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει πρόγραμμα για να παίζει flv βίντεο στο κινητό?

Nαι υπάρχουν κάποια. Μπορείς να δεις το smartmovie το coreplayer, το mobitubia.:)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω το nokia n97 και έχω εγκαταστήσει το quickoffice κρακαρισμενο και δούλευε μια χαρά . μια από αυτές τις μέρες πήγα να το ανοίξω για να δουλέψω ένα word και δεν μου ανοίγει καθόλου. Το εικονίδιο το έχω στο κινητό αλλά δεν ανοίγει καθόλου , πήγα να του Κάνο πάλη εγκατάσταση αλλά μου λέει σφάλμα ενημερώσεις και δεν είναι μόνο αυτό προσπάθησα να του Κάνο απεγκατάσταση το παλιό και δεν μπορώ να το βρω στα εγκατεστημένες εφαρμογές τι να Κάνο βοήθεια
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω το nokia n97 και έχω εγκαταστήσει το quickoffice κρακαρισμενο και δούλευε μια χαρά . μια από αυτές τις μέρες πήγα να το ανοίξω για να δουλέψω ένα word και δεν μου ανοίγει καθόλου. Το εικονίδιο το έχω στο κινητό αλλά δεν ανοίγει καθόλου , πήγα να του Κάνο πάλη εγκατάσταση αλλά μου λέει σφάλμα ενημερώσεις και δεν είναι μόνο αυτό προσπάθησα να του Κάνο απεγκατάσταση το παλιό και δεν μπορώ να το βρω στα εγκατεστημένες εφαρμογές τι να Κάνο βοήθεια

 

Εφόσον δεν το βλέπεις στις εγκαστεστημένες εφαρμογές,δοκίμασε να κάνεις απεγκατάσταση από το εικονίδιο που έχεις στο μενού.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

μηπως ξερετε εαν μπορω να περασω στο κινητο μου (νοκια 6210 navigator) καποιο προγραμματακι σαν το outlook για να βλεπω τα mail μου;και εαν ναι ποιο ;
Link to comment
Share on other sites

Εφόσον δεν το βλέπεις στις εγκαστεστημένες εφαρμογές,δοκίμασε να κάνεις απεγκατάσταση από το εικονίδιο που έχεις στο μενού.

Ή χρησιμοποίησε αυτό (σε περίπτωση που η εφαρμογή δεν έχει εικονίδιο): ThinkChange Batch Uninstall.

Edited by stendor
Αφαίρεση συνδέσμου προς σπασμένο υλικό.
Link to comment
Share on other sites

Nαι υπάρχουν κάποια. Μπορείς να δεις το smartmovie το coreplayer, το mobitubia.:)

 

coreplayer? Από που κι ως που...? Bγήκε επιτέλους?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...