Jump to content

[Symbian^1 (ex S60 5th Ed.)] Απορίες / Ερωτήσεις / Προβλήματα για εφαρμογές


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Done!!

Να ρωτήσω κάτι που μου κίνησε την περιέργια...

 

Είδα ότι είχε εκεί μια εικόνα που την έλεγε mobile barcode. Κατέβασα και το αντίστοιχο πρόγραμμα για το κινητό μου, αλλά θέλω να ρωτήσω πως βρίσκω σελίδες που να περιέχουν τέτοια barcodes;

Με αναζήτηση στο google μόνο για το πρόγραμμα λέγανε και πως να το κατεβάσω...

Mobile : iPhone 12 ProMax 256GB Pacific Blue / iOS 14.2 (A2411)
Provider : Vodafone GR Giga Unlimited Ultra
===
Tablet : iPad  Pro 5th Gen 12.9" Wi-Fi/LTE 2021 256GB: iOS 15.2.1

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Είδα ότι είχε εκεί μια εικόνα που την έλεγε mobile barcode. Κατέβασα και το αντίστοιχο πρόγραμμα για το κινητό μου, αλλά θέλω να ρωτήσω πως βρίσκω σελίδες που να περιέχουν τέτοια barcodes;

Με αναζήτηση στο google μόνο για το πρόγραμμα λέγανε και πως να το κατεβάσω...

Aν χρησιμοποιείς τον firefox απλά βάζεις αυτό το addon και για κάθε σάιτ όταν πας το ποντίκι εκεί πάνω σου βγάζει το barcode το οποίο και διαβάζει το κινητό σου.;)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ!!! Αυτό είναι αρκετά χρήσιμο. Αντί να κατεβάζω κάτι στο PC και να το κάνω transfer στο κινητό με αυτόν τον τρόπο πάω κατευθείαν!! :D

Mobile : iPhone 12 ProMax 256GB Pacific Blue / iOS 14.2 (A2411)
Provider : Vodafone GR Giga Unlimited Ultra
===
Tablet : iPad  Pro 5th Gen 12.9" Wi-Fi/LTE 2021 256GB: iOS 15.2.1

Link to comment
Share on other sites

Ούτε που το είχα προσέξει φίλε stendor.:O

 

Κάτι άλλο. Πρόγραμμα antivirus να βάλω ή όχι; Και στην περίπτωση που χρειάζεται, έχετε κάτι καλό να προτείνετε;:hunter:

 

edit: 'Ακυρο το δεύτερο ερώτημα.

Edited by akanthithos
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει εφαρμογή μετάφρασης από Αγγλικά σε Ελληνικά; Όχι λεξικό, θέλω κάτι να μεταφράζει προτάσεις. Αν υπάρχει.
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να το κάνεις μέσα από το http://translate.google.com/#
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει εφαρμογή μετάφρασης από Αγγλικά σε Ελληνικά; Όχι λεξικό, θέλω κάτι να μεταφράζει προτάσεις. Αν υπάρχει.

 

Δοκίμασε να το κάνεις μέσα από το http://translate.google.com/#

 

Eίχα πετύχει και αντίστοιχη εφαρμογή του google translator που αν δεν κάνω λάθος ήταν widget.:)

 

Yeap την βρήκα: http://forum.dailymobile.se/index.php?topic=14554.0

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έλεγα για καμιά εφαρμογούλα που δεν θα χρειαζόταν σύνδεση στο ίντερνετ. Να κάνει ως ένα σημείο, ότι κάνουν και οι μεταφραστές, για παράδειγμα.
Link to comment
Share on other sites

Με το Live messenger τι παιζει ρε παιδια .

 

το ειχα κατευασει παλια απο ovi και λειτουργουσε καλα .

 

μετα απο μια περιοδο δεν εμπενε και τωρα το εβγαλα για να το ξαναβαλω αλλα δεν μπορω να το βρω !

 

για καποιο λογο δε το βρίσκω στο Ovi !

 

 

υπηρχε θεμα ? καπου διαβασα κατι με αποσυνδεσεις κτλ

 

 

ασε που στο σιτε της νοκια δεν το εχει σαν συμβατο

 

Currently, the supported S60 devices are as follows:

 

Nokia E75, Nokia E72, Nokia E71x, Nokia E55, Nokia E52, Nokia N97 mini, Nokia N96, Nokia N86 8MP, Nokia N85, Nokia N79, Nokia N78, Nokia 6790 slide, Nokia 6760 slide, Nokia 6730 classic, Nokia 6720 classic, Nokia 6710 Navigator, Nokia 6710 classic, Nokia 6220 classic, Nokia 6210 Navigator, Nokia 5730 XpressMusic, Nokia 5630 XpressMusic, Nokia 5320 XpressMusic.

Edited by KarlBarks
Link to comment
Share on other sites

Με το Live messenger τι παιζει ρε παιδια .

 

το ειχα κατευασει παλια απο ovi και λειτουργουσε καλα .

 

μετα απο μια περιοδο δεν εμπενε και τωρα το εβγαλα για να το ξαναβαλω αλλα δεν μπορω να το βρω !

 

για καποιο λογο δε το βρίσκω στο Ovi !

 

 

υπηρχε θεμα ? καπου διαβασα κατι με αποσυνδεσεις κτλ

 

 

ασε που στο σιτε της νοκια δεν το εχει σαν συμβατο

 

Currently, the supported S60 devices are as follows:

 

Nokia E75, Nokia E72, Nokia E71x, Nokia E55, Nokia E52, Nokia N97 mini, Nokia N96, Nokia N86 8MP, Nokia N85, Nokia N79, Nokia N78, Nokia 6790 slide, Nokia 6760 slide, Nokia 6730 classic, Nokia 6720 classic, Nokia 6710 Navigator, Nokia 6710 classic, Nokia 6220 classic, Nokia 6210 Navigator, Nokia 5730 XpressMusic, Nokia 5630 XpressMusic, Nokia 5320 XpressMusic.

Τι να το κάνεις το messenger όταν υπάρχουν ebuddy και fring?

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα γιατι ?

 

κατι παιζει !!!!!!

 

υ/γ το εγραψα στο μερος για το 5800 επειδη ειναι θεμα προβληματος που αφορα μονο το 5800 και οχι θεμα εφαρμογης για symbian .

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, έχω περάσει τον Opera mini 5 στο δικό μου κινητό και σε κινητά φίλων (5800, vivaz). Στο δικό μου κινητό όταν επιλέγω σελίδα να μπω στο internet με ρωτάει πως θέλω να μπω (αναζήτηση WLAN, Διαδίκτυο, Υπηρεσίες WAP), σε κάποιων φίλων το κινητό (5800, vivaz) δεν ρωτάει και μπαίνει σε όποιο δίκτυο είναι καταγεγραμμένο στο κινητό (προορισμοί). Έχετε καμιά ιδέα πως θα το κάνω να ρωτάει σε ποιο δίκτυο θα μπαίνω;

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, έχω περάσει τον Opera mini 5 στο δικό μου κινητό και σε κινητά φίλων (5800, vivaz). Στο δικό μου κινητό όταν επιλέγω σελίδα να μπω στο internet με ρωτάει πως θέλω να μπω (αναζήτηση WLAN, Διαδίκτυο, Υπηρεσίες WAP), σε κάποιων φίλων το κινητό (5800, vivaz) δεν ρωτάει και μπαίνει σε όποιο δίκτυο είναι καταγεγραμμένο στο κινητό (προορισμοί). Έχετε καμιά ιδέα πως θα το κάνω να ρωτάει σε ποιο δίκτυο θα μπαίνω;

Ευχαριστώ.

Θέμα ρυθμίσεων του ΟΠΕΡΑ είναι.Του λες εσύ πού να ψάχνει ή να σε ρωτάει.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Θέμα ρυθμίσεων του ΟΠΕΡΑ είναι.Του λες εσύ πού να ψάχνει ή να σε ρωτάει.

Ποια ρύθμιση είναι; δεν έχω καταφέρει να βρω κάτι σχετικό..

Link to comment
Share on other sites

Ποια ρύθμιση είναι; δεν έχω καταφέρει να βρω κάτι σχετικό..

εγω στην θεση σου θα εβγαζα τον mini opera 5 που ειναι μια (java) εφαρμογη και θα εβαζα τον mini opera mobile 10 που ειναι καθαρα για symbian συσκευες.και δεν εχει αυτο το "σπαστικο" ερωτημα.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδες την πατησαμε χτες που μπηκα μεσω skyfire μου ελεγε απο 1 ιουλιου σταματαει απο ελλαδα. Τωρα τη θα κανουμε να μπορουμε να μπαινουμε σε σελιδες με flash η streaming που ειχαμε βρει λυση? αμα μπω απο opera σε σελιδες με flash μου λεει memory low. Καταλαβε κανεις γιατι το κανει αυτο το skyfire και αποκλειει την ελλαδα?
Link to comment
Share on other sites

Ποια ρύθμιση είναι; δεν έχω καταφέρει να βρω κάτι σχετικό..

Η ρύθμιση υπάρχει μέσα στην διαχείριση εφαρμογών. Θα πας στο εικονίδιο του mini opera θα πατήσεις επιλογές > ρυθμίσεις και εκεί θα βρεις επιλογή που θα σου επιτρέπει να επιλέξεις με ποιο σημείο θες να συνδέεται η εφαρμογή.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρει κανείς πώς θα το κάνω να μη βγάζει τα virtual keys στις Java εφαρμογές; Άρχισε να τα βγάζει από ένα σημείο και μετά, και δεν βρήκα ανάλογη επιλογή πουθενά.
Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρει κανείς πώς θα το κάνω να μη βγάζει τα virtual keys στις Java εφαρμογές; Άρχισε να τα βγάζει από ένα σημείο και μετά, και δεν βρήκα ανάλογη επιλογή πουθενά.

Πήγαινε στην διαχείριση εφαρμογών, βρες τη εφαρμογή που java και πάτησε επιλογές > ρυθμίσεις και εκεί έχει μια επιλογή που σου λέει για εμφάνιση του εικονικού πληκτρολογίου. Εσύ απλά την απενεργοποιείς.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί πιο πριν αλλά παρόμοια ανάρτηση δεν βρήκα. Υπάρχει μία δωρεάν εφαρμογή που λέγεται Widgetizer και μας δίνει τη δυνατότητα να προσθέσουμε οπουδήποτε στην αρχική οθόνη διάφορες συντομεύσεις (όποιες θέλουμε) αλλά και widgets! Η εφαρμογή απευθύνεται σε κινητά αφής που επισήμως δεν υποστηρίζουν widgets στην αρχική οθόνη (πχ 5800, Χ6 κλπ).

 

Το δοκίμασα στο δικό μου Χ6 και έμεινα έκπληκτος! Πλέον έχω κάπου 12 συντομεύσεις και 3 widgets στην αρχική μου οθόνη και η κατανάλωση μνήμης είναι 1ΜΒ!!

 

Η εφαρμογή χρειάζεται μόνον υπογραφή αλλά δεν ξέρω αν μπορεί να αναρτηθεί εδώ. Κάντε μία αναζήτηση (είναι πλέον στην έκδοση 1.04)

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί πιο πριν αλλά παρόμοια ανάρτηση δεν βρήκα. Υπάρχει μία δωρεάν εφαρμογή που λέγεται Widgetizer και μας δίνει τη δυνατότητα να προσθέσουμε οπουδήποτε στην αρχική οθόνη διάφορες συντομεύσεις (όποιες θέλουμε) αλλά και widgets! Η εφαρμογή απευθύνεται σε κινητά αφής που επισήμως δεν υποστηρίζουν widgets στην αρχική οθόνη (πχ 5800, Χ6 κλπ).

 

Το δοκίμασα στο δικό μου Χ6 και έμεινα έκπληκτος! Πλέον έχω κάπου 12 συντομεύσεις και 3 widgets στην αρχική μου οθόνη και η κατανάλωση μνήμης είναι 1ΜΒ!!

 

Η εφαρμογή χρειάζεται μόνον υπογραφή αλλά δεν ξέρω αν μπορεί να αναρτηθεί εδώ. Κάντε μία αναζήτηση (είναι πλέον στην έκδοση 1.04)

 

1000 like φιλε μου!!!η εφαρμογη ειναι τελεια...μολις την περασα στο Χ6 μου!!! ;)

καλυτερα να νιω8εις παρα να μπορεις....!(dima poWer) xD

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

To Skyfire απο πρωτη του μηνα δεν λειτουργει για την χωρα μας λεει, υπαρχει καποιος αλλος τροπος να λειτουργησει??
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...