Jump to content

[Symbian^1 (ex S60 5th Ed.)] Απορίες / Ερωτήσεις / Προβλήματα για εφαρμογές


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

iPics – Interactive photo manager for Nokia 5800

http://dailymobile.se/2010/06/09/ipics-interactive-photo-manager-for-nokia-5800/

 

The iPics app is a interactive photo manager app for the Nokia 5800. Coming soon to the Ovi Store.

 

Key Features:

 

  • multi-touch alternative for single-touch mobile devices (zoom/rotate/pan controls)
  • chaos order (thumbs allover the screen, like a pile of real photos thrown on a table)
  • photo grouping (make groups, add/remove photos to groups), rename groups
  • slideShow (3 modes – script animations)
  • kinetic movements
  • autoscroll when drag photos to the edge of screen
  • autohide menus for better view
  • autosave custom arrangement (groups and photo arrangements exactly as they are, so when you get back to the app you’ll find the same arrangement)
  • autoarrange in groups of min 64 photos max 100 photos, but not breaking a day (the groups are made so photos from 1 day cannot be in diffrent groups) – made this autoarrange because takes lots of time is you have like more than 300 (got feed back from users from beta versions)
  • only for photos (from folder images/camera)
  • trace view – kind of console view, with messages (used for debugging)

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εχω ενα NOKIA 5800 και εχω περασει τα προγραματα που απαιτουνται για αυτην την γλωσσα. (Python 1.9 runtime, pips και κατι αλλα.) Και ενω εχουν υποτιθεται εγκατασταθει, ετσι για δοκιμη κατεβασα και ενα προγραμα για Python. Ολα καλα και εγκατεστημενα αλλα μολις πατησω το προγραμα που ηταν για Python δεν γινεται ΤΙΠΟΤΑ...... Αναβοσβηνει το προγραμα αλλα μεχρι εκαι. Πως λοιπον ανοιγουν τα προγραματα Python ? Θελει καμια αλλη διαδικασια ? Ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε και αλλες εφαρμογες που ειναι γραμμενες σε Python και πες μας το αποτελεσμα. Μπορεις να βρεις μερικες στο 2 post του παροντος.

 

edit:

Υπαρχουν εκει που λεει: Εφαρμογές γραμμένες σε γλώσσα προγραμματισμού Python για Symbian S60.

Edited by gianpithio
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

κανονικα παιζει και σε 5800 και στο vivaz

 

εγω δεν καταφερα το συγκεκριμένο προγραμμα να το κανω να δουλεψει ποτε...

ουτε στο ν97 ουτε και στο 5800.....

Link to comment
Share on other sites

εγω δεν καταφερα το συγκεκριμένο προγραμμα να το κανω να δουλεψει ποτε...

ουτε στο ν97 ουτε και στο 5800.....

Βρε τι Python κατεβασα και ξανακατεβασα, εγκατεστησα ξαναεγκατεστησα, ΤΙΠΟΤΑ...... Αυτα τα προγραματα εχουν μουλαρωσει...... Δεν ανοιγουν με τιποτις.....
Link to comment
Share on other sites

Επειδή υπάρχουν διαφορετικές εκδόσεις python θα πρέπει ότι θέλουμε να <<τρέξουμε>> πάνω σε αυτή την γλώσσα να είναι γραμμένο για κάποια συγκεκριμένη έκδοση.Ρίξε μια ματιά μήπως εστιάζεται εκεί το πρόβλημα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

 

Έκανα πρόσφατα format στο 5800 και σήμερα προσπάθησα να ξαναπεράσω το Windows live messenger, χωρίς επιτυχία όμως.

Μου έβγαζε μήνυμα "το πιστοποιητικό έχει λήξει". Δοκίμασα να κάνω sign αλλά τίποτα. Στην v40 το είχα εγκαταστήσει κανονικά. Στην 50 γιατί να αντιμετωπίζω πρόβλημα. Δοκίμασα και το link που βρήκα στο 2ο ποστ αλλά και άλλες εκδόσεις που βρήκα από το google. Εκτός αν κάνω εγώ καμιά πατάτα......

Link to comment
Share on other sites

jdros2000 διαβασε το παρακατω :

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2651198#post2651198

 

:)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

βρε παιδια αυτο το νοκια ιντερνετ ραδιο στο 5800 που ειναι.....???

εφαγα ολο τον κοσμο και δεν μπορεσα να το βρω πουθενα....!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Πάντως από το επίσημο site, δεν υποστηρίζονται τα v5.

Ψαξε για ν3, παιζει κανονικα.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=191076

εδω πιο πολλες οδηγιες.

Link to comment
Share on other sites

βρε παιδια αυτο το νοκια ιντερνετ ραδιο στο 5800 που ειναι.....???

εφαγα ολο τον κοσμο και δεν μπορεσα να το βρω πουθενα....!!!!!

Δεν υπάρχει για το 5800. Αν θες να ακούσεις ράδιο μέσω ίντερνετ δοκίμασε με τον τρόπο που λέει ο Teo010 στο post του.

 

παιζει το XpressBeer στο satio?????????

Δεν έχει αναφέρεις κάποιος αν λειτουργεί σωστά αλλά μπορείς να δοκιμάσεις και εσύ ο ίδιος να δεις αν παίζει. Πέρασε την απαραίτητη έκδοση Python και μετά πέρασε το XpressBeer.

 

Καλημέρα σας

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

έχω μεγάλη απορία για αυτά τα 2

1.

αδύνατη εγκατάσταση

προστατευμένη εφαρμογη από

μη αξιόπιστο προμηφευτη

 

2.δεν δόθηκε η ζητηθείσα πρόσβαση στην εφαρμογη

 

έχω περάσει υπογραφή και αυτό σχεδόν σε 3/4 εφαρμογών δεν μπορώ να περάσω εξαιτίας αυτόν 2 ζητημάτων:mad:

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησα το orange tsunami και είναι πραγματικά πολύ πολύ λειτουργικό, ελαφρύ και γρήγορο! Μου έχει λύσει τα χέρια και νομίζω οτι μεταμόρφωσε την αρχική οθόνη σε κάτι εντελώς διαφορετικό και όμορφο! Ευχαριστώ παιδιά! :)
Link to comment
Share on other sites

έχω μεγάλη απορία για αυτά τα 2

1.

αδύνατη εγκατάσταση

προστατευμένη εφαρμογη από

μη αξιόπιστο προμηφευτη

 

2.δεν δόθηκε η ζητηθείσα πρόσβαση στην εφαρμογη

 

έχω περάσει υπογραφή και αυτό σχεδόν σε 3/4 εφαρμογών δεν μπορώ να περάσω εξαιτίας αυτόν 2 ζητημάτων:mad:

 

Mηπως πρεπει να επιλεξεις το εγκατασταση λογισμικου Ολα ?

 

Ειναι η πρωτη φορα που βγαζεις πιστοποιητικο για την συσκευη? Πριν εκανες εγκατασταση τις εφαρμογες κανονικα? Δωσε μας περισσοτερες λεπτομερειες μηπως μπορεσουμε να βοηθησουμε..

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Oσοι εχετε το SPB Shell (295) οταν πατατε το μενου , σας πηγαινει στο κλασικο του symbian ή στο μενού του Launcher? Yπαρχει τροπος νομιζω να το κανεις στις ρυθμισεις αλλα εμενα δεν μου λειτουργεί..Ισως φταει οτι το εχω τιγκαρει με το Handy Taskman και με πολλα παρομοια προγραμματα..;;

Samsung Note Series Fan! :happy:

Samsung [Note 4] N910F in White!

Samsung [Note 2] N7100 in Blue

..Inspiration doesn't wait..

Link to comment
Share on other sites

Nα ρωτήσω κάτι παιδιά?

Αντιμετωπίζει κανείς πρόβλημα με το πρόγραμμα "Own voice" της Nokia?

Όσες φορές και αν το έχω βάλει,εκεί που πάει να ανοίξει μου λέει "couldn't connect to server" και κλείνει....

Το έχω δοκιμάσει με ανοιχτό wifi και κάθε άλλο συνδυασμό και δεν μπορεί να μου προχωρήσει....

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δεν έχω αντιμετωπίσει τέτοιο πρόβλημα.Μια χαρά συνδέεται.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω κάτι, όσοι είχατε το 5800 γνωρίζετε την εφαρμογή με τις σημειώσεις τις οποίες μπορείς να γράφεις χειρόγραφα. Αυτή η εφαρμογή υπάρχει και στο X6 ;
θες να σου φτιάξουν μια ιστοσελίδα; ένα πρόγραμμα ; Ψάχνεις μεταφραστή ; βοήθεια στη πτυχιακή ; Γραφικά banners,logos,v cards ; Μήπως είσαι εσύ προγραμματιστής,γραφίστας,σχεδιαστής και ψάχνεις για δουλειά; www.findapro.gr
Link to comment
Share on other sites

παιδια εδω και καιρο ειχα εγκατεστημενο το προγραμμα gdesk v0.33 και λειτουργουσε κανονικα!ειχα μαλιστα μπολικα θεματα!ομως τωρα τελευταια μια μερα που το ανοιξα (ειχα πολυ καιρο να το λειτουργησω αλλα δν νομιζω να φταιει οτι μου κρατησε κακια :p) παω να φορτωσω ενα σχεδιο που ειχα κατεβασει προσφατα και δν το εβαζε εμενε η μπλε οθονη.το δοκιμασα και για τα προηγουμενα θεματα μου παλι τιποτα μαλιστα τα αρχεια .gdd που ειναι τα θεματα μου τα εμφανιζει με ερωτηματικο δλδ δν τα αναγνωριζει!!προσπαθησα να περασω και τη v0.34 και μου ελεγε σφαλμα ενημερωσης!το τελευταιο μου το εμφανιζε και οταν προσπαθησα να περασω ενα κανονικο θεμα το vodafonehomescreen στη συγκεκριμενη περιπτωση το εψαξα και βρηκα οτι η τελευταια αναβαθμιση της νοκια για τα 5800 που εφερε το κινετικ scrolling σε ολο το κινητο δν δεχεται τετοια θεματα αν και με καποια διαδικασια μπορεις να τα περασεις!ξερει κανεις καποια λυση??ευχαριστω Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

Nα ρωτήσω κάτι παιδιά?

Αντιμετωπίζει κανείς πρόβλημα με το πρόγραμμα "Own voice" της Nokia?

Όσες φορές και αν το έχω βάλει,εκεί που πάει να ανοίξει μου λέει "couldn't connect to server" και κλείνει....

Το έχω δοκιμάσει με ανοιχτό wifi και κάθε άλλο συνδυασμό και δεν μπορεί να μου προχωρήσει....

Το ίδιο πρόβλημα είχα αντιμετωπίσει στο παρελθόν με το Ovi Store. Δοκίμασε να κάνεις απεγκατάσταση και να εγκαταστήσεις εκ νέου την εφαρμογή.

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο πρόβλημα είχα αντιμετωπίσει στο παρελθόν με το Ovi Store. Δοκίμασε να κάνεις απεγκατάσταση και να εγκαταστήσεις εκ νέου την εφαρμογή.

 

Το έχω κάνει τουλάχιστον 2-3 φορές....

Θα το δοκιμάσω άλλη μία και βλέπουμε...

 

ΥΓ: Το προβλημα αυτό με το ovi store το είχα κι εγώ και με αυτόν τον τρόπο το είχα λύσει...

Link to comment
Share on other sites

Γιατί μου βγάζει εγκατάσταση αδύνατη, περιορισμοί πιστοποιητικού? Έβγαλα σήμερα πιστοποιητικό από cer.opda.cn και έκανα sign με το signtool.exe...

 

Πριν μου την πείτε, έχω τσεκάρει ότι:

Εγκατάσταση λογισμικού (Όλα)

Έλεγχος πιστοποιητικών (Απενεργοποιημένη)

 

Ποσπαθώ να εγκαταστήσω το orange_tsunami

Edited by Moralas
Link to comment
Share on other sites

Mηπως πρεπει να επιλεξεις το εγκατασταση λογισμικου Ολα ?

 

Ειναι η πρωτη φορα που βγαζεις πιστοποιητικο για την συσκευη? Πριν εκανες εγκατασταση τις εφαρμογες κανονικα? Δωσε μας περισσοτερες λεπτομερειες μηπως μπορεσουμε να βοηθησουμε..

 

στις ρυθμίσεις εφαρμογών έχω

1)όλα

2)οff

3)κανένα

 

το πιστοποιητικό ναι αλλά πριν είχα εγκαταστήσει ένα σορό εφαρμογές και τώρα πολλές αυτό πετάνε και εφαρμογές δοκιμασμένες σε ίδιο κινητό απο γνωστό μαρκετ και cer key το περνάω απο Freesinger.sis απο κινητό :cry:

 

ενα απο αυτα ειναι και orange_tsunami

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...