Jump to content

[Symbian^1 (ex S60 5th Ed.)] Απορίες / Ερωτήσεις / Προβλήματα για εφαρμογές


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δοκιμάστε αν θέλετε και το Power Movie μήπως και γίνει κάτι.

 

Υπάρχει για ν5; Γιατί αυτό που βρήκα εγώ είναι για ν3 symbian και έχει και αυτό πρόβλημα. Δεν αρχίζει καν την αναπαραγωγή...

Όταν ο Bell εφήυρε το τηλέφωνο βρήκε δυο αναπάντητες από τον Chuck Norris...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα,

 

είχα κάνει και παλαιότερα μια ερώτηση αλλά δεν έλαβα κάποια ουσιαστική απάντηση...

 

Γνωρίζει κανείς κάποιο πρόγραμμα για το 5800 που να τρέχει αρχεία .chm

 

Έχω του κόσμου τα ebooks σε αυτή τη μορφή. Ωστόσο το μόνο πρόγραμμα που βρίσκω είναι το MobiCHM το οποίο όμως είναι άχρηστο σε s60 v5th.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων..:D

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή σελίδα στο Youtube με applications για 5800/5230, χωρίς login & register

All Offscreen Applications Free to Download 5800 / N97 - S60v5

 

Pack 1

 

Pack 2

 

Θα ήθελα να ρωτήσω μήπως υπάρχει η εφαρμογή flip clock για το 5800, κάτι αντίστοιχο σαν αυτή που έχουν τα htc σε κατάσταση αναμονής.

http://img684.imageshack.us/img684/3337/htchd2ui10021957270.th.jpg http://img80.imageshack.us/img80/318/htctouchdiamondhandsonf.th.jpg

Edited by stendor
Update! Flip Clock Application / Σμίκρυνση εικόνων
Link to comment
Share on other sites

Θέλω για το i8910 να βάλω ένα πρόγραμμα για internet radio. Κάποτε που είχα το Ν82 υπήρχε το internetradio.sis και μάλλον της ΝΟΚΙΑ το οποίο δούλευε ωραία. Τώρα για το i8910 δεν βρίσκω κάτι, έβαλα το παλιό και κολλάει, πήγα να βάλω μία έκδοση του LCG jukebox αλλά πάλι τίποτα, έχει κάποιος κάτι δοκιμασμένο;
Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Μου εχουν πει οτι υπαρχει σε ορισμενα κινητα η δυνατοτητα να "γραψεις (σχεδιάσεις)" ενα γραμμα πανω στην οθονη αφης και αναλογα με το γραμμα να εκτελεστει μια εφαρμογη, να κανεις unlock, να καλεσεις εναν αριθμο κτλ. Δεν ξερω τι ακριβως, αλλα κατι τετοιο τελος παντων.

Μηπως υπαρχει καποιο application που το κανει αυτο για το Nokia 5800 ;

Link to comment
Share on other sites

Θέλω για το i8910 να βάλω ένα πρόγραμμα για internet radio. Κάποτε που είχα το Ν82 υπήρχε το internetradio.sis και μάλλον της ΝΟΚΙΑ το οποίο δούλευε ωραία. Τώρα για το i8910 δεν βρίσκω κάτι, έβαλα το παλιό και κολλάει, πήγα να βάλω μία έκδοση του LCG jukebox αλλά πάλι τίποτα, έχει κάποιος κάτι δοκιμασμένο;

Μια λύση είναι ο skyfire, αλλά δεν ξέρω αν θα σε ικανοποιήση η ποιότητα του ήχου...

Δοκίμασε το..

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, έχει κανείς δοκιμασει σε Νοκια 5230 καποιο GPS navigator και του δουλεύει καλά, ωστε να μου προτείνει? Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, έχει κανείς δοκιμασει σε Νοκια 5230 καποιο GPS navigator και του δουλεύει καλά, ωστε να μου προτείνει? Ευχαριστώ!

 

Αν εννοείς πρόγραμμα πλοήγησης πιστεύω ότι το nokia maps είναι το καλύτερο (είναι και free), αν εξαιρέσεις την κατανάλωση μπαταρίας..

Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς πρόγραμμα πλοήγησης πιστεύω ότι το nokia maps είναι το καλύτερο (είναι και free), αν εξαιρέσεις την κατανάλωση μπαταρίας..

 

αυτο δεν σε χρεωνει κατεβαζοντας data απο internet?

Link to comment
Share on other sites

αυτο δεν σε χρεωνει κατεβαζοντας data απο internet?

 

Με τις κατάλληλες ρυθμίσεις δεν χρεώνει ούτε kb..

Κατέβασε το από τη nokia και για απορίες / προβλήματα ρώτα στο Nokia Maps - OVI Maps (Smart2go) ;)

Edited by zafevolution
Link to comment
Share on other sites

Παιδια, ευχαριστω πολυ για τη βοηθεια!!!:D

 

Να κανω μια τελευταια ερωτηση? Επειδη ψαχνω για avi player, ξερετε εαν υπαρχει κατι απο τους γνωστους που να τρεχει σε S60 5th? Εννοω VLC, ή Divx...ή κάτι τελος πάντων που να κάνει αυτη τη δουλειά...

 

Ευχαριστώ πολυ και πάλι !!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, ευχαριστω πολυ για τη βοηθεια!!!:D

 

Να κανω μια τελευταια ερωτηση? Επειδη ψαχνω για avi player, ξερετε εαν υπαρχει κατι απο τους γνωστους που να τρεχει σε S60 5th? Εννοω VLC, ή Divx...ή κάτι τελος πάντων που να κάνει αυτη τη δουλειά...

 

Ευχαριστώ πολυ και πάλι !!

 

Υπαρχει ο SmartMovie διαβασε και αυτο το θεμα..

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Βγηκε το tapatalk στα γνωστα μαγαζακια και τωρα η πλοηγηση σε πολλα φορουμ γινεται πανευκολα...,μεταξυ και του my'hone...Δοκιμαστε το ειναι πολυ ωραιο..Εγω απο τη εφαρμογη γραφω τωρα. Edited by stendor

Samsung Note Series Fan! :happy:

Samsung [Note 4] N910F in White!

Samsung [Note 2] N7100 in Blue

..Inspiration doesn't wait..

Link to comment
Share on other sites

Βγηκε το tapatalk στα γνωστα μαγαζακια και τωρα η πλοηγηση σε πολλα φορουμ γινεται πανευκολα...,μεταξυ και του my'hone...Δοκιμαστε το ειναι πολυ ωραιο..Εγω απο τη εφαρμογη γραφω τωρα

 

α τοσο καλη εφαρμογη ειναι και εγω την κατέβασα απο γνωστό χτες

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει εφαρμογή που να είναι κάτι όπως την αναδιοργάνωση μνήμης ή κάτι παρόμοιο;

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει εφαρμογή που να είναι κάτι όπως την αναδιοργάνωση μνήμης ή κάτι παρόμοιο;

Υπάρχουν πολλές..

Δες κάτι σε Ramblower.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν πολλές..

Δες κάτι σε Ramblower.

 

Θα τσεκάρω.Να 'σαι καλά φίλε

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, ευχαριστω πολυ για τη βοηθεια!!!:D

 

Να κανω μια τελευταια ερωτηση? Επειδη ψαχνω για avi player, ξερετε εαν υπαρχει κατι απο τους γνωστους που να τρεχει σε S60 5th? Εννοω VLC, ή Divx...ή κάτι τελος πάντων που να κάνει αυτη τη δουλειά...

 

Ευχαριστώ πολυ και πάλι !!

 

Υπαρχει ο SmartMovie διαβασε και αυτο το θεμα..

 

Καλησπέρα. Μονο με μετατροπή μπορούμε να βλέπουμε .avi αρχεία; Δεν υπάρχει player που να τα παίζει κατ' ευθείαν;

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Θα τσεκάρω.Να 'σαι καλά φίλε

 

Τελικά το σωστό είναι:

CellPhoneSoft RAMblow

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. ειμαι νεος χρηστης s60v5 και εχω μερικες αποριες... Για αρχη υπαρχει καποιο προγραμμα το οποιο ειναι καλο για msn? εχω δοκιμασει αρκετα αλλα δε βολευουνε.. θελω να μπαινω μεσω wi-fi και να το αφηνω ανοιχτο ολη την ωρα.. επισης καμια καλυτερη εφαρμογη για fb που να εχει και chat? αν δε κανει κοπος ας μου πει καποιος μερικες χρησιμες apps να περασω.. δε ξερω απο που λογικα απο google θα τα βρω με τα καταλληλα keywords... ευχαριστω εκ των προτερων!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. ειμαι νεος χρηστης s60v5 και εχω μερικες αποριες... Για αρχη υπαρχει καποιο προγραμμα το οποιο ειναι καλο για msn? εχω δοκιμασει αρκετα αλλα δε βολευουνε.. θελω να μπαινω μεσω wi-fi και να το αφηνω ανοιχτο ολη την ωρα.. επισης καμια καλυτερη εφαρμογη για fb που να εχει και chat? αν δε κανει κοπος ας μου πει καποιος μερικες χρησιμες apps να περασω.. δε ξερω απο που λογικα απο google θα τα βρω με τα καταλληλα keywords... ευχαριστω εκ των προτερων!

Δοκίμασες κάποιο από το fring ή το Nimuzz?:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Και το ebuddy κάνει μια χαρά δουλειά για τα παραπάνω.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...