Jump to content

[Symbian^1 (ex S60 5th Ed.)] Απορίες / Ερωτήσεις / Προβλήματα για εφαρμογές


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα εχει βρει κανενα σας το προγραμμα media safe free. Η καποιο αλλο προγραμμα που να μπορεις να προστατεψεις φωτογραφιες και video εχω βαλει το media sqafe epocnova αλλα μου κανει το εξης μολις παω να κανω import φωτογραφιες ή βιντεο μου για λογους ασφαλειας δεν μπορει να γινει ενω σημειωσεις το δεχεται.

please help me

 

Μια αλλη λυση ειναι η εφαρμογη Advanced Device Locks που σου επιτρεπει να κλειδωσεις οποιο εικονιδιο θελεις π.χ. εκθεση, μηνυματα κ.τ.λ. αλλα δεν ειναι δωρεαν :(

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καποια εφαρμογη για γεννεθλια; Bρισκω μια Best Birth στο νετ αλλα ειναι μονο για 15 μερες free
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.:)

Το best birthday είναι μια καλή εφαρμογή για αυτό που ψάχνεις.Για να πάρεις μια ιδέα για το τι εφαρμογές κυκλοφορούν υπάρχει αυτό http://my-symbian.com/main/index.php.

Υ.Γ.Να υπενθυμίσω ότι μέσα από τις σελίδες του φόρουμ απαγορεύεται η αναφορά σε σελίδες που παραπέμπουν σε παράνομο περιεχόμενο.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησα το gdesk 0.34 και δουλεύει super με το HTC sense design.

Έχει όμως κάποιες έξτρα σελίδες που βγάζει κάτι μπλε μπαλονάκια.Προφανώς είναι κάποιες εφαρμογές που δεν μπορούν να τρέξουν.Έχει ασχοληθεί κανείς περισσότερο με το θέμα??

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Βασικά μπορείς να σχεδιάσεις το μενού και το homescreen του κινητού όπως ακριβώς θες.Με ό,τι κουμπιά και ό,τι εφαρμογές θες να εμφανίζονται.

Να μοιάζει με HTC, Iphone ή ό,τι άλλο φαντάζεσαι.

 

Απλά με ενδιαφέρει για το συγκεκριμένο θέμα να μάθω περισσότερα.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα τυχαια ψαχνοντας στο google αφου μου ειχε πει ενας φιλος με λιγη υπομονη στο ψαξιμο βρηκα την απιστευτη εφαρμογη SPB Mobile Shell S60v5v3.5.85

αυτο εγραψα δηλαδη το βρηκα και το εβαλα στο 5800 και δουλευει αψογα!!!!Βεβαια ειναι σε μορφη unsigned και πρεπει να το κανετε sign αλλα αξιζει τον κοπο ειναι σουπερ!!!!:):):)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Με αυτο δουλευει αρκετα γρηγορα παντως!!!!Πως ελεγαν την εφαρμογη αυτη φιλε να την δοκιμασω???????????

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Πως ελεγαν την εφαρμογη αυτη φιλε να την δοκιμασω???????????

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2830601#post2830601 :rolleyes:

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Εκανα εγκατασταση μια εφαρμογη και την εκανα απεγκατασταση μετα απο λιγο. ΤΟ προβλημα μου ειναι το εξης οτι στο μενου υπαρχει ενας φακελος που ηταν μεσα η εφαρμογη αλλα πλεον ειναι κενος και δεν μπορω να τον διαγραψω. Καμια βοηθεια?

 

 

Στην Διαγραφή εγκαταστημένων εφαρμογών, θεμάτων και παιχνιδιών αναφερεστε σε ενα path E:\private\10207114\import . Εγω στο κινητο μου βρισκω μεχρι και το path E:\private\....??? απο εκει και περα δεν υπαρχουν στο κινητο μου τα υπολοιπα! Τι μπορω να κανω για να διαγραψω τον φακελο μιας εφαμοργης που εβαλα και ειναι μονιμα στο μενου;;;

Edited by nobody4
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε να κανεις ξανα εγκατασταση την εφαρμογη μετεφερε την σε ενα αλλο φακελο για χωρις να την διαγραψεις και προσπαθησε να διαγραψεις το φακελο!
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε να κανεις ξανα εγκατασταση την εφαρμογη μετεφερε την σε ενα αλλο φακελο για χωρις να την διαγραψεις και προσπαθησε να διαγραψεις το φακελο!

 

Δεν ξερω αν εκανα σωστα αλλα "ανακαλυψα" εναν αλλο τροπο. Στο μενου πατησα Επιλογες - Οργανωση και μου επελεξε ολα τα εικονιδια του μενου. Εκει εκανα ενα κλικ σαν να επιλεγω το συγκεκριμενο φακελο και πατησα ξανα επιλογες και ειχε επιλογη διαγραφη. Την πατησα και ο φακελος εξαφανιστηκε.

Δεν ξερω αν εκανα καλα ή αν βοηθαω με αυτον τον τροπολο παντως ο φακελος εξαφνιστηκε!

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα εκανες. Δεν εξηγησες το προβλημα σου και τι εχεις κανει με αποτελεσμα να νομιζουμε οτι ο φακελος δεν μπορουσε να διαγραφει ακολουθοντας την παραπανω διαδικασια. Εαν εγραφες το προβλημα σου καλυτερα θα υπηρχε απαντηση σε μερικα λεπτα :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Ποιό είναι το καλύτερο πρόγραμμα για να βλέπεις video από το youtube; μήπως το emtube; και αν ναι ποια έκδοση είναι για Symbian S60 v5;
Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Ποιό είναι το καλύτερο πρόγραμμα για να βλέπεις video από το youtube; μήπως το emtube; και αν ναι ποια έκδοση είναι για Symbian S60 v5;

 

To καλύτερο πρόγραμμα για να βλέπεις βίντεο στο youtube...είναι το youtube! :lol: :p

 

Youtube for s60v5 v2.4.4

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.. εβαλα το smartmovie sto 5800 μου αλλα τις ταινιες τις κολλαει... αλλου φωνη αλλου εικονα... την στιγμη που στο Ε66 παιζει μια χαρα...

Με ποιο προγραμμα βλεπουμε ταινιες? (.avi)

Ευχαριστω :)

Απο 1/9/2009 απαγορεύονται τα greeklish.
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχουν και πολλές επιλογές.Υπάρχει επίσης και το coreplayer,αλλά και αυτό δεν τα πάει καλά.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ρε παιδιά έβαλα το smartmovie στο Satio και λειτουργεί....ΓΙΑ 3 ΔΕΥΤΕΡΟΛΕΠΤΑ!!!

Μετά η εφαρμογή κλείνει απευθείας και όποτε ξανανοίγω έχω ξανά τα ίδια... Τελικά έχει τρέξει κανείς σωστά είτε το core player είτε το smartmovie χωρίς (τόσο σημαντικά) προβλήματα;

Όταν ο Bell εφήυρε το τηλέφωνο βρήκε δυο αναπάντητες από τον Chuck Norris...
Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησα το gdesk 0.34 και δουλεύει super με το HTC sense design.

Έχει όμως κάποιες έξτρα σελίδες που βγάζει κάτι μπλε μπαλονάκια.Προφανώς είναι κάποιες εφαρμογές που δεν μπορούν να τρέξουν.Έχει ασχοληθεί κανείς περισσότερο με το θέμα??

 

Φιλε junglist εχω και εγω αυτην την εφαρμογη πεσμου που θα την περασω στην mmc?Η Στην μνημη του κινητου?Εννοω βεβαια ολλες της εφαρμογες που εχει ο βασικος φακελος που κατεβασα, 1 η κυρια εφαρμογη gdesk 0.34 και οι υπολοιπες 6 gdesk task manager κλπ...Γιατι τα περασα ολα στην καρτα και δεν εδειξε τιποτα μια γαλαζια οθονη και ενα μικρο κουτι με κατι ρυθμισεις απο της οποιες δεν εβγαλα νοημα... Εχω το update v.50 στο κινητο παιζει καποιο ρολο η ειναι αχετο με την εφαρμογη?? Ας βοηθηση καποιος αν ξερει?Ευχαριστω :):)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ρε παιδιά έβαλα το smartmovie στο Satio και λειτουργεί....ΓΙΑ 3 ΔΕΥΤΕΡΟΛΕΠΤΑ!!!

Μετά η εφαρμογή κλείνει απευθείας και όποτε ξανανοίγω έχω ξανά τα ίδια... Τελικά έχει τρέξει κανείς σωστά είτε το core player είτε το smartmovie χωρίς (τόσο σημαντικά) προβλήματα;

 

και σε εμενα κολαει το smartmovie . και το εβγαλα.

Link to comment
Share on other sites

σε εμενα το smartmovie δουλευει χωρις προβληματα,αλλα αν τα avi εχουν πανω απο 800 bitrate αρχιζει και καθυστερει η κινηση του βιντεο,αλλα συνηθως τα πιο πολλα avi εχουν γυρω στα 700-900 bitrate οποτε ειναι ακομα ανεκτη η καθυστερηση στην κινηση.εχω την 4.15 εκδοση αν παιζει καποιο ρολο αυτο

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 7 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον τέτοιο πρόβλημα θα έχει μόνον στο Satio και είναι κρίμα γιατί ήλπιζα για ένα avi player... Τελικά μάλλον θα πρέπει να μείνουμε με τις μετατροπές.
Όταν ο Bell εφήυρε το τηλέφωνο βρήκε δυο αναπάντητες από τον Chuck Norris...
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάστε αν θέλετε και το Power Movie μήπως και γίνει κάτι.

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Το PowerMovie δεν είναι δωρεάν εφαρμογή για να την δίνουμε δημόσια. To link αφαιρέθηκε.

Edited by stendor

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιος που μπορει να με βοηθηση να βακω σωστα το gdesk 0.34 στο 5800???:rolleyes:

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...