Jump to content

[Symbian^1 (ex S60 5th Ed.)] Απορίες / Ερωτήσεις / Προβλήματα για εφαρμογές


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μετα απο την ταλαιπωρια που εχω περασει με τον X-Plore και +2 να ειχε θα το εβαζα :lol:

 

Μια χαρα ειναι το +1 συμφωνω οτι ειναι λιγο μεγαλο αλλα με βολεψε :O

Όντως gianpithio δεν είναι τόσο κακό όσο νόμιζα στην αρχή. Σημασία έχει ό,τι το έφτιαξαν κ πλέον έγινε κ πάλι εύχρηστος στο "άγγιγμα"

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ΑΑπ όσο διάβασα γι αυτό τον λόγο βγήκε κυρίως η ν1.31, για να διορθώσουν το μέγεθος της γραμματοσειράς. Έχει 2 μεγέθη το 0 και το +1, αλλά το +1 είναι πολύ μεγάλο απ όσο είδα.

 

Σωστος !

 

1.31 - Small fixes, adaptation to S60 touch devices

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Δεν έφτιαξαν μόνο το μέγεθος της γραμματοσειράς. Αν επιλέξετε ένα αρχείο ή φάκελο κ το κρατήσετε πατημένο λίγο παραπάνω θα βγει το παρακάτω. Πολύ βολικό και εύχρηστο.

http://www.imageshack.gr/files/9jhn71x0jm6esysqlr4p_thumb.jpg

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Yπαρχει προγραμματακι για internet call μεσω wifi απο το κινητο?

Μηπως το talkonaut?

 

Ριξε μια ματια στο παρακατω θεμα:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=170996

 

Aρχισε να το διαβαζεις απο το τελος.

 

Εαν το ψαξεις περισσοτερο τα καταφερεις και εχεις χρονο ανοιξε ενα καινουριο θεμα με οδηγιες για το 5800 στα 5th Edition :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

AccuWeather Weather Widget

 

http://www.s60.com/image?id=22907

 

Description

 

Get the AccuWeather.com® Web Run Time Widget which provides users with weather information for global locations including current conditions, 4-day forecasts, radar or satellite images, 15-day calendar view for a quick check of upcoming weather, hourly forecasts in graph format for visual display of temperature and conditions, and severe weather alerts (US only). Each content area also is enabled to click through to the AccuWeather.com Mobile Web Site for detailed 15-day forecast, animated radar, health indices, and news stories for U.S. locations.

 

Το δοκίμασα στο 5800, είναι free και είναι πολύ καλό..

Λήψη / Download

 

 

Εγκατέστησα αυτή την εφαρμογή και όταν βάζω αναζήτηση μιας πόλη φαίνεται ότι κάνει συνέχεια loading....

μήπως είναι μόνο για πόλεις εξωτερικού;

Link to comment
Share on other sites

Όχι, μια χαρά τα πάει και με τις ελληνικές πόλεις.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Μολις δοκιμασα την εφαρμογη CallCheater v1.0 S60v5 SymbianOS9.4 απο τον illusion και ανοιγει κανονικα στο 5800 μου.

 

http://imageshack.gr/files/7conmw3sym5sdpsh9xbm_thumb.jpg

 

Eνεργοποιεις διαφορους ηχους οταν μηλας με αποτελεσμα ο συνομηλητης σου να νομιζει οτι εισαι αλλου απο τον χωρο που βρισκεσαι.

 

Γιαννη εισαι σιγουρος οτι παιζει?

Οτι ανοιγει η εφαρμογη ανοιγει αλλα δεν παιζει ο ηχος ποτε σε κλησεις.

O έξυπνος ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ, ο πονηρός ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ, ο ηλίθιος ΕΠΙΜΕΝΕΙ..... Στο τελευταιο θα βαζουμε και nicknames και δεν θα φτάνει το πλαίσιο...
Link to comment
Share on other sites

Απιστευτη η βελτιωση στην τελευταια εκδοση του xplore.Δουλεψε σε κανεναν η X-Plore v1.22 EL;

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

οχι δεν δουλευουν τα Ελληνικα
O έξυπνος ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ, ο πονηρός ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ, ο ηλίθιος ΕΠΙΜΕΝΕΙ..... Στο τελευταιο θα βαζουμε και nicknames και δεν θα φτάνει το πλαίσιο...
Link to comment
Share on other sites

Γιαννη εισαι σιγουρος οτι παιζει?

Οτι ανοιγει η εφαρμογη ανοιγει αλλα δεν παιζει ο ηχος ποτε σε κλησεις.

Την δοκιμασα και λειτουργει κανονικα! Για ψαξε λιγο μηπως δεν την ενεργοποιησες?

 

Απιστευτη η βελτιωση στην τελευταια εκδοση του xplore.Δουλεψε σε κανεναν η X-Plore v1.22 EL;

οχι δεν δουλευουν τα Ελληνικα

Τωρα το δοκιμασα και ειδα οτι δεν παιζει. Δεν ξερω τι μπορει να συμβαινει και φοβαμαι οτι δεν θα βγαλουμε ακρη ευκολα :( Θα το ψαξω μεσα στην εβδομαδα. Εαν εχω νεα θα ενημερωσω.. :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Όχι, μια χαρά τα πάει και με τις ελληνικές πόλεις.

 

H συγκεκριμενη εφαρμογη αντλει πληροφοριες μεσω internet, σωστα; Αρα υπαρχει καποια χρεωση! Γνωριζεις για τι ποσο μιλαμε;

Link to comment
Share on other sites

---------------------------------------------------------------------------------------------

# Posted: 1 May 2009 12:05 by Nimbuzz administrator

Hello all,

 

We are glad to let you know the the New version for Nokia 5800 will be launched next week.

 

Stay tuned, we will announce it in our blog as soon as it is available to be downloaded!

 

http://www.blog.nimbuzz.com

 

Regards

-----------------------------------------------------------------------------------------------

 

:D

Link to comment
Share on other sites

Έχω βάλει το x-plore 1.31 και ότι φωτογραφίες κ φακέλους έχω με Ελληνικούς χαρακτήρες τουε εμφανίζει με ερωτημτικά. Για παράδειγμα τον φάκελο που αποθηκεύονται οι φωτογραφίες στο 5800 αντι να τον δείχνει "Κάμερα" το εμφανίζει "??????". Αν πάω να το κάνω μετονομασία που εμφανίζει κανονικά την λέξη κάμερα αλλά με το που πατας οκ πάλι ερωτηματικά. Το παρατήρησε κανείς?

 

H συγκεκριμενη εφαρμογη αντλει πληροφοριες μεσω internet, σωστα; Αρα υπαρχει καποια χρεωση! Γνωριζεις για τι ποσο μιλαμε;

Εξαρτάται καθαρά από τον πάροχο που έχεις. Θα πρέπει να δεις τι χρεώσεις έχει. Αν μπεις με wifi τότε δεν έχεις καμία χρέωση.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθησα να μπω με wifi αλλα αυτο επεμενε να μπαινει με το δικτυο της Wind! Υπαρχει καποια ρυθμιση να επιλεξω με ποιο δικτυο να συνδεεται ;
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθησα να μπω με wifi αλλα αυτο επεμενε να μπαινει με το δικτυο της Wind! Υπαρχει καποια ρυθμιση να επιλεξω με ποιο δικτυο να συνδεεται ;

Αν υπάρχει διαθέσιμο ασύρματο δίκτυο θα πρέπει να σου το εμφανίσει κ απλά εσύ να το επιλέξεις. Εμένα μου ζήτησε από που θέλω συνδεθώ κ επέλεξα το wifi που έχω. Αν όμως δεν υπάρχει κάποιο διαθέσιμο wifi τότε είναι λογικό να συνδεθεί με Wind GPRS ή Wind Internet.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθησα να μπω με wifi αλλα αυτο επεμενε να μπαινει με το δικτυο της Wind! Υπαρχει καποια ρυθμιση να επιλεξω με ποιο δικτυο να συνδεεται ;

 

 

Με το που συνδεεσαι,σε ρωτάει μέσω ποιου δικτύου θέλεις να συνδεθείς...εσένα όχι??

Link to comment
Share on other sites

Έχω βάλει το x-plore 1.31 και ότι φωτογραφίες κ φακέλους έχω με Ελληνικούς χαρακτήρες τουε εμφανίζει με ερωτημτικά. Για παράδειγμα τον φάκελο που αποθηκεύονται οι φωτογραφίες στο 5800 αντι να τον δείχνει "Κάμερα" το εμφανίζει "??????". Αν πάω να το κάνω μετονομασία που εμφανίζει κανονικά την λέξη κάμερα αλλά με το που πατας οκ πάλι ερωτηματικά. Το παρατήρησε κανείς?

 

Με αφορμη αυτο που εγραψες το διαπιστωσα τωρα και εγω.Δοκιμασα ακομα να κανω φακελο με Ελληνικα γραμματα,να δοκιμασω ολα τα codings,αλλα τιποτα.Τα ερωτηματικα παραμενουν.:mad:

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ κουλό αυτό με τα Ελληνικά γιατί ο xplore 1.30 λειτουργούσε κανονικά. Μάλλον άλλαξαν κάτι στην κωδικοποιήση.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Με το που συνδεεσαι,σε ρωτάει μέσω ποιου δικτύου θέλεις να συνδεθείς...εσένα όχι??

 

Οχι!! Δεν με ρωταει. Συνδεεται απ'ευθειας με Wind!

Link to comment
Share on other sites

Έχεις ενεργοποιημένο το ρούτερ σου??

 

Μπορείτε να μου υπενθυμίσετε,ποιο είναι το προγραμματάκι που αλλάζει τα βιντεάκια σε οτι μορφή θέλουμε?

κάπου το είχα δει αλλά δεν το βρίσκω τώρα...

Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να μου υπενθυμίσετε,ποιο είναι το προγραμματάκι που αλλάζει τα βιντεάκια σε οτι μορφή θέλουμε?

κάπου το είχα δει αλλά δεν το βρίσκω τώρα...

 

Δεν ξέρω αν ψάχνεις κάποιο συγκεκριμένα αλλά αυτό εδώ είναι free και κάνει τη δουλειά με ένα κλικ: http://www.dvdvideosoft.com/products/dvd/Free-Video-to-iPod-Converter.htm

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

Έχεις ενεργοποιημένο το ρούτερ σου??

 

Με ενεργοποιημενο ρουτερ, συνδεδεμενος ηδη με το ρουτερ ...και αυτο επιλεγει να συνδεθει μεσω WInd...!!!

Link to comment
Share on other sites

Με ενεργοποιημενο ρουτερ, συνδεδεμενος ηδη με το ρουτερ ...και αυτο επιλεγει να συνδεθει μεσω WInd...!!!

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατι το κάνει. Κάνε απεγκατάσταση την εφαρμογή κ περασέ την ξανά, δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο. Εμένα μου βγάζει όλες τις διαθέσιμες επιλογές σύνδεσης.

@niki_zor Όταν θες να προσθέσεις ή να διορθώσεις κάτι στο ποστ σου να πατάς την http://www.myphone.gr/forum/images/buttons3/edit.gif, ώστε να μην ποστάρεις συνεχόμενα ποστ.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν είμαι σίγουρος, στον x-plore με την 1.31 αν πατήσεις αριστερά σε αρχεία ή φακέλους, κάνει πολλαπλή επιλογή. Με την 1.30 γινόταν αυτό ή είναι καινούριο feature;

Όσο για τα ελληνικά, εμένα μου τα εμφανίζει κανονικά. Αλλά εγώ από 1.30 σε 1.31 το έκανα update μέσω wifi. Μήπως έχει σχέση αυτό και δεν σας εμφανίζονται τα ελληνικά;

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν είμαι σίγουρος, στον x-plore με την 1.31 αν πατήσεις αριστερά σε αρχεία ή φακέλους, κάνει πολλαπλή επιλογή. Με την 1.30 γινόταν αυτό ή είναι καινούριο feature;

Όσο για τα ελληνικά, εμένα μου τα εμφανίζει κανονικά. Αλλά εγώ από 1.30 σε 1.31 το έκανα update μέσω wifi. Μήπως έχει σχέση αυτό και δεν σας εμφανίζονται τα ελληνικά;

Και στην έκδοση 1.30 το είχε αυτό, δεν είναι καινούργιο. Καινούργιο είναι αυτό που δείχνω μερικά ποστ πριν, αν κοιτάξεις. Δεν ξέρω αν φταίει αυτό αλλά θα το δοκιμάσω αφού σ εσενα ειναι οκ. Δηλ το φάκελο κάμερα που αποθηκεύονται οι photo στο 5800 στο εμφανίζει κανονικά?

EDIT: Μπα τίποτα, πέρασα την 1.30, μου ζήτησε update, το πέρασα αλλά κ πάλι ο φάκελος "Κάμερα" εμνφανίζεται με ερωτηματικά κ γενικά όλα τα ονόματα με Ελληνικούς χαρακτήρες έτσι εμφανίζονται.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...