Jump to content

LG KP500


Spidergr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια υπαρχει δυνατοτητα μεσω καποιου προγραμματος να μπορεις να φτιαξεις λιστες επαφων ωστε καποιες απο αυτες να τις αποκλησεις? Ιδιαιτιερα εαν προκειται για κλησεις απο αποκρυψη..?
Panasonic X60 --> Sony Ericsson W700i --> Sony Ericsson G900 --> Samsung Omnia GT-i8000 --> Apple iPhone 4s :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

@Odiw700i

Θα πρέπει να τις οργανώσεις σε group και μετά να κάνεις reject αυτό το group. Δες Settings-> Call settings -> Common settings -> Call reject.

 

 

 

Θέλω να ρωτήσω εαν εσάς αργούν να έρθουν sms ? Έχω wind και πχ όταν κάποιος με πάρει τηλ. και το έχω κλειστό μου έρχεται το sms με την ειδοποίηση όταν το ανοίξω το τηλ. και αφού περάσουν 3-4 ώρες. Ακόμα, όταν ανοίγω το κινητό πχ το πρωί, δεν μου έρχεται κανένα sms που κάποιος μπορεί να βράδυ να μου είχε στείλει. Μόλις όμως εγώ στείλω ένα sms πλακώνουν και έρχονται όλα τα sms που μου είχαν στείλει αλλά εγώ είχα κλειστό το τηλέφωνο. Δοκίμασα να κάνω αναβάθμιση στο firmware στη 10f έκδοση αλλά τίποτα. Έχει παρατηρήσει κάποιος άλλος ανάλογο πρόβλημα ? Μήπως είναι θέμα wind ? γιατί και μία φίλη μου που έχει το viewty της κάνει ανάλογα κόλπα με τα sms. Παλιότερα είχα ένα nokia 6500 slide και δεν είχα κανένα πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ!ΕΜΕΝΑ ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΤΟ RDS ΓΙΑΤΙ?ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΝΑ ΕΧΕΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΑΙ ΑΝ ΝΑΙ ΤΙ ΕΚΑΝΕ?
Link to comment
Share on other sites

παιδια στην αρχικη συσκευασια ειχε τα κλασσικα στερεοφωνικα ακουστικα ενσυρματα?αν οχι που μπορω να αγορασω? Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

ΤΑ ΕΙΧΕ.ΑΛΛΑ ΑΝ ΘΕΣ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΨΕΙΡΕΣ ΕΜΕΝΑ ΜΕ ΒΟΛΕΨΑΝ ΠΟΛΥ ΑΠΟ ΕΔΩ ((((((((((((((( http://www.e-commerceservices.us/hamza/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=1523&category_id=86&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart&vmcchk=1&Itemid=1 ))))))))))))))))))).ΕΣΕΝΑ ΤΟ RDS ΣΤΟ ΡΑΔΙΟ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ?
Link to comment
Share on other sites

ΤΑ ΕΙΧΕ.ΑΛΛΑ ΑΝ ΘΕΣ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΨΕΙΡΕΣ ΕΜΕΝΑ ΜΕ ΒΟΛΕΨΑΝ ΠΟΛΥ ΑΠΟ ΕΔΩ ((((((((((((((( http://www.e-commerceservices.us/hamza/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=1523&category_id=86&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart&vmcchk=1&Itemid=1 ))))))))))))))))))).ΕΣΕΝΑ ΤΟ RDS ΣΤΟ ΡΑΔΙΟ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ?

οκ ευχαριστω!δεν το εχω εγω το κινητο αλλα η ανηψια μου και δεν ξερει απο αυτα!

Link to comment
Share on other sites

εμένα κανονικά δουλεύει το rds. Μήπως δεν σου παίζει σε συγκεκριμένο σταθμό ?

 

Για ακουστικά ρίξτε και απο ebay μια ματιά είχα φέρει για ένα φίλο, με ψείρες ακουστικό, μακρύ καλώδιο, και μάλιστα μπορούσες να αφαιρέσεις τα ακουστικά και να βάλεις τα δικά σου αλλά νομίζω είχε το μικρό jack. Γύρω στα 3 - 3,5 ευρώ με τα μεταφορικά είχαν πάει.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Παρακαλώ θα ήθελα να ρωτήσω αν ξέρετε να μου πείτε,πάτησε κάτι η μικρή μου στο κινητό και δεν μπορώ να πάρω γραμμή.Επάνω αριστερά δίπλα στο σήμα έγραφε τον αριμό 1 και τώρα γράφει 2.Μήπως αυτό φταίει που δεν μπορώ να πάρω τηλέφωνο και αν ναι πως διορθώνεται?
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Παρακαλώ θα ήθελα να ρωτήσω αν ξέρετε να μου πείτε,πάτησε κάτι η μικρή μου στο κινητό και δεν μπορώ να πάρω γραμμή.Επάνω αριστερά δίπλα στο σήμα έγραφε τον αριμό 1 και τώρα γράφει 2.Μήπως αυτό φταίει που δεν μπορώ να πάρω τηλέφωνο και αν ναι πως διορθώνεται?

 

πάτα παρατεταμένα το *

 

στα κινητά της LG αλλάζει την γραμμή , ειδικά αν έχεις COSMOTE.

Link to comment
Share on other sites

πάτα παρατεταμένα το *

 

στα κινητά της LG αλλάζει την γραμμή , ειδικά αν έχεις COSMOTE.

 

που είναι αυτό το αστεράκι που λες?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά έχω το κουκι και εγώ και αντιμετωπίζω το εξής: αρχικά άρχισε η οθόνη να μην υπακούει , με τα χίλια ζόρια κατάφερα ένα calibration και ένα restore factory settings στην αρχή όλα καλά.... μετά από λίγο καιρό πάλι τα ιδία.. κλείνω το κινητό και αυτό ήταν όποτε πάω να το ανοίξω μένει στην αρχική οθόνη και αναβοσβήνει και ο μόνος τρόπος για να κλείσει είναι να βγάλω την μπαταρία. αυτό που δεν μπορώ να καταλάβω είναι αν αναβοσβήνει μόνο η οθόνη η ανοιγοκλείνει το κινητό απο ρεύμα . Ξέρει κανεις τίποτα ; δυστιχώς δεν είχα ευκαιρία να δοκιμάσω άλλη μπαταρία αλλα εσάς σαν τι σας φένετε ; μπαταρία η φούντο η συσκευη; :p

Συγνώμη για το μεγάλο ποστ αλλά ήθελα να είμαι όσο το δυνατόν ποιο κατατοπιστικός στο πρόβλημα μου.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Αν ξέρει κάποιος πως μπορώ να ξεμπλοκάρω το κινητό μου απο αυτό το 2 που γράφει δίπλα στο σήμα αντί για το 1.Δεν βρίσκω και τον αστερίσκο που μου λέτε.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

... Δεν βρίσκω και τον αστερίσκο που μου λέτε.

Ευχαριστώ.

 

Στο πληκτρολόγιο (πάτα το πράσινο ακουστικό στην οθόνη και θα εμφανιστεί) κάτω αριστερά είναι ο "*".

Link to comment
Share on other sites

Στο πληκτρολόγιο (πάτα το πράσινο ακουστικό στην οθόνη και θα εμφανιστεί) κάτω αριστερά είναι ο "*".

 

το έφτιαξα,σ'ευχαριστώ πολύ.Ηταν τόσο απλό τελικά!

Link to comment
Share on other sites

Πρόσφατα έκανα μια αναβάθμιση του firmware από V10d σε V10f και η διαφορά σε ταχύτητα ανταπόκρισης της οθόνης είναι αισθητή. Τόσο που προτείνω σε όποιον δεν την έχει κάνει να το σκεφτεί σοβαρά...
Link to comment
Share on other sites

φιλε αυτο το εχω παθει και γω δοκιμασε να του κανεις αναβαθμιση με καποιο λογισμικο το v10d σου σιστινω...

xristos89k

: Thanks:
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν έγινα κατανοητός. Προτείνω την αναβάθμιση σε V10f, καθώς η διαφορά είναι αισθητή θετικά.

 

Παιδιά θέλω βοήθεια, πριν λίγο καιρό είχα προσπαθήσει να κάνω update firmware και δεν τα ειχα καταφέρει, επείδη το κινητό μου κάνει κάτι κουλά και διάβασα οτι γίνεται αισθητή η βελτίωση προσπάθησα ξανά αλλά δεν γίνεται τίποτα..

 

Ξεκινάω το πρόγραμμα, αφου εχω εγκαταστήσει και το usb flash, συνδέω το κινητο χωρις μπαταρία αλλά το πρόγραμμα δεν βλέπει την συσκευή..

 

Και το update του usb flash toolτο πέρασα χειροκίνητα με δεξί κλικ run as administrator γιατι πιο πριν μου έβγαζε αυτο το μήνυμα :

http://img138.imageshack.us/img138/3361/lgcanot.jpg

 

Δεν μπορώ να καταλάβω τι κάνω λάθος !!!

 

Ολα αυτα σε windows 7 64bit

Edited by venumis
Link to comment
Share on other sites

Μία ερώτηση παρακαλώ όποιος γνωρίζει ας μου πει. Όταν βάζω τα ακουστικά μειώνεται ο ήχος στο μεγάφωνο σε κλήσεις και μηνύματα. Πώς γίνεται να ακούγεται όσο και όταν δεν είναι συνδεδεμένα;
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα με τα sms πρέπει να είναι πρόβλημα δικτύου κι όχι συσκευής.

 

Είχα και εγώ το ίδιο πρόβλημα και μετά από επανηλειμμένα τηλ. δεν βρήκα καμμία άκρη. Τελικά έκανα τσέκ μόνος μου και διαπίστωσα ότι είναι θέμα συσκευής κι όχι wind ή cosmote. Δηλαδή δοκίμασα σε δύο γραμμές για μία εβδομάδα την καθεμία πρώτα με την wind και μετά την cosmote αλλάζοντας τις κάρτες μεταξύ LG KP500, Sony Ericsson & Nokia και διαπίστωσα ότι με τις 2 άλλες συσκευές και στα δύο δίκτυα δούλευαν όλα εντάξει ενώ στο LG KP500 έπαιρνα πρωϊνές ειδοποιήσεις το απόγευμα και βραδυνές μετά τις 12 το μεσημέρι και το άφησα έτσι δεν το ψάχνω πλέον γιατί κανένας δεν μου δίνει λύση.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ο updater δεν ξέρω αλλά δεν λειτουργεί σωστά..Πετάει πολλά σφάλματα.Πρέπει να προσέξω τίποτα;

Με windows7 πάω να κάνω δουλεία,αλλά μου βγάζει σφάλματα ότι πότε λείπουν gif από τον φάκελο του lg και διάφορα τέτοια.Τί να κάνω;

 

http://img140.imageshack.us/img140/15/lgpu.jpg

Edited by xtrmsnpr

- - - -

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...