Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch HD (Blackstone)


stark
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καθε αλλο.Εχω τα παντα απο την συσκευη.Και το κουτι.Οι οδηγίες είναι στα αγγλικά. Όσο για την συσκευή: Windows mobile 6,1 Pro, CE OS 5.2.20757 (Build 20757.1.4.0)

Got to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, ACT NORMAL

OBEY THE LAW

and repeat after me

I AM FREE

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Γεια σας!! Εχει εδω και λιγο καιρό που αγόρασα μεταχειρισμένο το εν λόγο κινητό και θα ήθελα να αλλάξω την rom. Έχει Ελληνικά πάνω και Ελληνικό πληκτρολόγιο άρα υποθέτω πως ο προηγούμενος χρήστης το είχε "πειράξει".Θ α ήθελα να μου πείτε ποιά κατα την γνώμη σας rom πρέπει να περάσω (να είναι και εμφανισιακά ωραία), αν θα πρέπει να αναβαθμίσω σε win mobile 6.5 και που μπορώ να ξαναβρώ το προγράμματα για gps που έχω (igo & destinator mls).Είναι πολύ καλό κινητό και θα ήθελα να το φέρω στα μέτρα μου και στην χρονολογία 2011 (μιας και η οποια αναβάθμιση έγινε λιγο πριν το 2010).:ninja:

Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει με το τί να βάλω στην συσκευή μου;;:cry:Τα στανταρ τησ έκδοσης τα έχω γράψει πάνω.

Got to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, ACT NORMAL

OBEY THE LAW

and repeat after me

I AM FREE

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει με το τί να βάλω στην συσκευή μου;;:cry:

 

Πες μας τι χρειάζεσαι και θα σε κατευθύνουμε.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν με βόλεψε ψάχνω να το πουλήσω... Δυστυχώς και στην αρχή μου φάνηκε πάρα πολύ καλό τηλέφωνο...:(

A suspicious mind is a healthy mind...

Never stop dreaming

 

(Μπάμπης από Θεσσαλονίκη)

Link to comment
Share on other sites

Βασικά θα ήθελα να μάθω αν πρέπει να αλλάξω σε win mob 6,5 και τι rom μπορώ να βάλω έτσι ώστε να είναι πιο λειτουργικό και πιο εμφανίσιμο

Got to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, ACT NORMAL

OBEY THE LAW

and repeat after me

I AM FREE

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Επειδή δεν με βόλεψε ψάχνω να το πουλήσω... Δυστυχώς και στην αρχή μου φάνηκε πάρα πολύ καλό τηλέφωνο...:(

 

Κυκλοφορούν αρκετά site αγοραπωλησιών. Θα χρειαστεί να απευθυνθείς εκεί.

 

Βασικά θα ήθελα να μάθω αν πρέπει να αλλάξω σε win mob 6,5 και τι rom μπορώ να βάλω έτσι ώστε να είναι πιο λειτουργικό και πιο εμφανίσιμο

 

Εδώ υπάρχουν όλα... http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=453

 

Ρίξε μια ματιά.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

 

 

Εδώ υπάρχουν όλα... http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=453

 

Ρίξε μια ματιά.

Το θέμα είναι πως δεν λέει πουθενά πως να αναβαθμίσω σε 6.5

Got to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, ACT NORMAL

OBEY THE LAW

and repeat after me

I AM FREE

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Για να μην υπάρχει απάντηση μήπως είναι λάθος η ερώτηση;

 

Δεν αναβαθμίζεται το λειτουργικό μόνο του. Θα πρέπει να διαβάσεις στα threads ποια rom ποιο λειτουργικό χρησιμοποιεί και να διαλέξεις.

 

Για αρχή, ξεκίνησε από εδώ... http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=999925

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Για να μην υπάρχει απάντηση μήπως είναι λάθος η ερώτηση;

 

Δεν αναβαθμίζεται το λειτουργικό μόνο του. Θα πρέπει να διαβάσεις στα threads ποια rom ποιο λειτουργικό χρησιμοποιεί και να διαλέξεις.

 

Για αρχή, ξεκίνησε από εδώ... http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=999925

 

Είναι πραγματικό σπάσιμο νεύρων.Τα διάβασα όλα και πάλι δεν βρήκα τίποτα.Δηλαδή τόσο δύσκολο είναι να αλλάξω απο 6.1 σε 6.5?Και πρέπει να αλλάξω αν θέλω να περάσω τις rom που είδα.Στα samsung σε ενα βιντεάκι που είδα γίνετε με 2 κλίκ.Και εδώ έχω διαβάσει μια εγκυκλοπαίδεια. Δεν μπορεί να είναι τόσο δύσκολο.:wacko:

Got to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, ACT NORMAL

OBEY THE LAW

and repeat after me

I AM FREE

Link to comment
Share on other sites

Είναι πραγματικό σπάσιμο νεύρων.Τα διάβασα όλα και πάλι δεν βρήκα τίποτα.Δηλαδή τόσο δύσκολο είναι να αλλάξω απο 6.1 σε 6.5?Και πρέπει να αλλάξω αν θέλω να περάσω τις rom που είδα.Στα samsung σε ενα βιντεάκι που είδα γίνετε με 2 κλίκ.Και εδώ έχω διαβάσει μια εγκυκλοπαίδεια. Δεν μπορεί να είναι τόσο δύσκολο.:wacko:

 

Μόνο η πρώτη φορά είναι δύσκολη... έχω κάνει τη διαδικασία αρκετές φορές και πλέον γίνεται μηχανικά, αν και πάει καιρός από την τελευταία φορά. Θα σου πρότεινα να ακολουθήσεις τα εξής βήματα:

 

1. Βρες μια ROM που να σου αρέσει, από το link που σου έχει παραθέσει ο athanaso77 νωρίτερα (XDA forum) και κατέβασε το αρχείο της.

2. Διάβασε καλά αυτό το μήνυμα και κατέβασε στο δίσκο σου όλα τα επισυναπτόμενα αρχεία.

3. Ακολούθησε προσεκτικά τις οδηγίες και φλάσερε το κινητό σου.

 

Εγώ πάντα φλάσαρα τις ROM με τη μέθοδο USPL και δεν είχα ποτέ πρόβλημα, σε περίπτωση που αυτό βοηθάει.

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να πω πως κατάφερα να κάνω μόνο αυτό.Άλλαξα σε 1.56 OLINEX SPL.Και δεν ξέρω καν τι είναι.Το μόνο που κατάφερα είναι στην αρχή όταν bootarei η συσκευή να χαλάνε κάπως τα χρώματα.Κατα τα άλλα update στην 6.5 δεν είδα και δεν ξέρω και ποιά rom να βάλω.Έχει καμία 500ρια εκεί μέσα.Απλά επειδή είμαι τελείως noob-ας αυτο που θα μπορούσε να με βοηθήσει αρκετά είναι να μου πεί καποιος τι radio να βάλω, ποία rom και κάποιο τέχνασμα ακόμα. Κάτι τέτοιο θέλω να έχω για παράδειγμα. http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=542104

(1000 συγνώμη για το τόσο πρήξιμο αλλα θέλω να δουλέψω την συσκευή στο έπακρο και πρέπει να μάθω το πως)

Got to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, ACT NORMAL

OBEY THE LAW

and repeat after me

I AM FREE

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ επιτελους με αυτο το θέμα.Βασικά δεν μπορούσε κανείς να απαντήσει στο προφανές.Οτι δεν χρειάζεται να κάνεις update στην 6.5 απλά να περάσεις την rom.Τέλος πάντων στα του τηλεφώνου τώρα.Έβαλα radio και rom κανονικά απλά θέλω να μάθω αν ξέρει κάποιος κάποιο τρόπο έτσι ώστε να μην τρώει τόση μπαταρία η rom.Εχω του kwbr την 5,7 hd sense.Μιλάμε απίστευτο ρούφηγμα στην μπαταρία.:ninja:

Got to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, ACT NORMAL

OBEY THE LAW

and repeat after me

I AM FREE

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Βασικά δεν μπορούσε κανείς να απαντήσει στο προφανές.Οτι δεν χρειάζεται να κάνεις update στην 6.5 απλά να περάσεις την rom.

 

Μάλλον δεν διαβάζεις αυτά που γράφουμε...

Δεν αναβαθμίζεται το λειτουργικό μόνο του. Θα πρέπει να διαβάσεις στα threads ποια rom ποιο λειτουργικό χρησιμοποιεί και να διαλέξεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν διαβάζεις αυτά που γράφουμε...

Απλά δεν κατάλαβα τι ήθελες να πείς.Είναι λογικό να πιστεύω πως για να περάσω νέα rom θα έπρεπε πρώτα να αλλάξω σε πιο νέο λειτουργικό σύστημα. Προφανώς αν μου το έλεγε αυτό κάποιος πρώτα δεν καθόμουν να σπάω το κεφάλι μου.Οχι πως είχες άδικο.Εσύ σωστά μου απάντησες.Απλά έπρεπε γνωρίζω πως δεν γίνετε update. ;)

Got to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, ACT NORMAL

OBEY THE LAW

and repeat after me

I AM FREE

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Πέρα από αυτό πάντως και εντελώς ενημερωτικά... μην περιμένεις να δεις τρελές διαφορές εκτός από κάποιες αισθητικές αλλαγές. Λειτουργικά... θα είναι πιο βαριά τα 6.5.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Πέρα από αυτό πάντως και εντελώς ενημερωτικά... μην περιμένεις να δεις τρελές διαφορές εκτός από κάποιες αισθητικές αλλαγές. Λειτουργικά... θα είναι πιο βαριά τα 6.5.

Το παρατήρησα.Είναι λίγο πιο λειτουργικά μεν αλλα πιο βαριά δε.Είναι μέχρι να μαζέψω τα χρήματα για το 2χ lg.Εκεί ελπίζω να δω κάτι συμαντικό!! :cool:

Got to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, ACT NORMAL

OBEY THE LAW

and repeat after me

I AM FREE

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους ,

Ξέρει κανείς τον τρόπο ώστε να μπορεί να λειτουργεί το home screen plus plus στο touchflo

Και αν όχι ξέρετε κάποιο ανάλογο πρόγραμμα ;

 

Ευχαριστώ .

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους ,

Ξέρει κανείς τον τρόπο ώστε να μπορεί να λειτουργεί το home screen plus plus στο touchflo

Και αν όχι ξέρετε κάποιο ανάλογο πρόγραμμα ;

 

Ευχαριστώ .

 

Εννοείς να έχεις και touch flo και windows today screen? Υπάρχουν διάφοροι switchers για κάτι τέτοιο αν θες.... Αυτό όμως θες? Κάτι τέτοιο θα σπαταλούσε πολλή πολλή μνήμη...

HD2 T-Mobile WM6.5 OS Version: 5.2.21892(21892.5.0.89) - Manila version: 2.5.20121412.2 - ROM version: 2.13.531.1(90963) WWE / 28/04/2010 - Radio version: 2.10.50.26 - Protocol version: 15.39.50.07U
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Έστω και σαν ανεξάρτητο πρόγραμμα πχ spb wireless αλά αυτό καταγράφει μόνο gprs.

 

Μπορείς να δοκιμάσεις το Spb Mobile Shell.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Έστω και σαν ανεξάρτητο πρόγραμμα πχ spb wireless αλά αυτό καταγράφει μόνο gprs.

 

Τι κάνει το home screen plus plus....δεν το ξέρω μάλλον...είχα την εντύπωση ότι ήταν ένα με γενικούς μετρητές (μνήμη, χώρος συσκευής και sd) αλλά μάλλον άλλο είχα στο μυαλό μου.....

Αυτό τι είναι για να καταλάβω? Τι ενδείξεις θέλεις δηλαδή?

HD2 T-Mobile WM6.5 OS Version: 5.2.21892(21892.5.0.89) - Manila version: 2.5.20121412.2 - ROM version: 2.13.531.1(90963) WWE / 28/04/2010 - Radio version: 2.10.50.26 - Protocol version: 15.39.50.07U
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Τι κάνει το home screen plus plus....δεν το ξέρω μάλλον...

 

Μια εναλλακτική των γνωστών shell είναι... http://www.chi-tai.info/cs_batterystatus_xda_neo_wm5_im_cs.htm

 

(Έχει σταματήσει πολύ καιρό η εξέλιξή του).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μια εναλλακτική των γνωστών shell είναι... http://www.chi-tai.info/cs_batterystatus_xda_neo_wm5_im_cs.htm

 

(Έχει σταματήσει πολύ καιρό η εξέλιξή του).

 

οκ! Αυτό είχα στο μυαλό μου αλλά χωρίς το shell....όταν το είχα δει είχε μόνο τους μετρητές.....οκ....άρα....όπως πολύ σωστά είπες.... SPB Mobile Shell αλλά θα πρότεινα χωρίς το Touch FLO....

Αλήθεια το touch flo γιατί το θέλουμε? Αν το βγάλουμε θα κερδίσεις πολύ μνήμη (όχι εσύ Γιάννη ;) ).

Αν μας πεις τι ακριβώς θέλεις από το touch flo μήπως να βάλεις μόνο SPB Mobile Shell και όχι touch flo? (άποψή μου πάντα ;) )

HD2 T-Mobile WM6.5 OS Version: 5.2.21892(21892.5.0.89) - Manila version: 2.5.20121412.2 - ROM version: 2.13.531.1(90963) WWE / 28/04/2010 - Radio version: 2.10.50.26 - Protocol version: 15.39.50.07U
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...