Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch HD (Blackstone)


stark
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

Αυτή η ROM δεν έχει πληκτρολόγιο ελληνικό, ούτε μενού. Μπαίνουν με κάποιο τρόπο, όπως στο android?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Αυτή η ROM δεν έχει πληκτρολόγιο ελληνικό, ούτε μενού. Μπαίνουν με κάποιο τρόπο, όπως στο android?

 

Έχεις ελληνική συσκευή;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Έκανα πριν λίγο backup χρησιμοποιώντας το pim backup και τώρα όταν πάω να κάνω restore μου λέει ότι είναι file invalid.. Δεν υπήρξε κάποια διακοπή κατά την διαδικασία.. :(

Θα σωθεί τίποτα;;;

Link to comment
Share on other sites

Το backup το πήρα επειδή θα άλλαζα rom, όπως και τελικά έκανα.. Οπότε τώρα απλά την πάτησα.. :( Έχω κρατημένο ένα πιο παλιό backup, αλλά είναι δυστυχώς αρκετά πιο παλιό, οπότε έχασα κάποια πράγματα..
Link to comment
Share on other sites

Ποιον τροπο συστηνετε για φορματ της καρτας μνημης?

 

Με όποιο τρόπο και αν το κάνεις (είτε από την συσκευή είτε με card reader συνδεδεμένη με pc) το ίδιο αποτέλεσμα θα έχει ;)

HD2 T-Mobile WM6.5 OS Version: 5.2.21892(21892.5.0.89) - Manila version: 2.5.20121412.2 - ROM version: 2.13.531.1(90963) WWE / 28/04/2010 - Radio version: 2.10.50.26 - Protocol version: 15.39.50.07U
Link to comment
Share on other sites

Guest Tankwart

Επειδη δεν διαθετω ανταπτορα,αν και διαθετω card reader,πως μπορω να το κανω απο τη συσκευη?Η επισης αν το βαλω με usb στο λαπτοπ μπορω απο τον windows explorer?

 

Εdit: την εκανα φορματ απο το λαπτοπ.Σας ευχαριστω.

Edited by Tankwart
Link to comment
Share on other sites

Επειδη δεν διαθετω ανταπτορα,αν και διαθετω card reader,πως μπορω να το κανω απο τη συσκευη?Η επισης αν το βαλω με usb στο λαπτοπ μπορω απο τον windows explorer?

 

Εdit: την εκανα φορματ απο το λαπτοπ.Σας ευχαριστω.

 

Ναι και βέβαια μπορείς! όταν συνδέσεις την συσκευή στον υπολογιστή επέλεξε να το δει ως disc (δεύτερη επιλογή) και μετά αφού θα το βλέπει σαν εξωτερικό σκληρό κάνεις κανονικά από τον windows explorer format του δίσκου αυτού. :)

HD2 T-Mobile WM6.5 OS Version: 5.2.21892(21892.5.0.89) - Manila version: 2.5.20121412.2 - ROM version: 2.13.531.1(90963) WWE / 28/04/2010 - Radio version: 2.10.50.26 - Protocol version: 15.39.50.07U
Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να κάνω format την ενσωματωμένη κάρτα (όχι την εξωτερική) και με ποιον τρόπο γιατί θέλω να περάσω άλλη ROM; Το λέω αυτό, γιατί αφού πέρασα καινούργια ROM, μπερδέφτηκαν και στοιχεία από την προηγούμενη με αποτέλεσμα να βγαίνουν διάφορα προβλήματα. Ίσως να φταίει και το ότι κάποια στιγμή μου λειτούργησε ένα XDA_UC που άρχισε να φορτώνει διάφορες ρυθμίσεις.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Δεν έχει εσωτερική κάρτα η συσκευή. Την κύρια μνήμη έχει όπου εκεί βρίσκεται και το λειτουργικό. Όπως καταλαβαίνεις δεν μπορείς να κάνεις format αυτή τη μνήμη αλλά μόνο επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.

 

Τι εννοείς μπερδεύτηκαν στοιχεία από άλλη rom;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φίλε athanaso για την απάντηση. Έβαλα την Energy.BLACKSTONE.29017.Sense2.5.MaxSense.Apr.09. Πριν είχα μια Energy Cookie. Έκανα flash με uspl 2.5. ΄Μετά μου έβγαινε για παράδειγμα ένα ελληνικό εορτολόγιο που είχα εγκαταστήσει στη παλιά που προσπαθούσε να δείξει κάποια στοιχεία ημιτελή. Άλλο ενοχλητικό: Εμφανίζονται για ένα δευτερόλεπτο κάποια κομμάτια του wallpaper της προηγούμενης ROM και αμέσως αντικαθίστανται με αυτό της καινούργιας. Μήπως να φλασάρω με το εναλλακτικό τρόπο αντί του uspl (δε θυμάμαι τώρα το όνομά του); Η γνώμη μου είναι ότι μένου κάποια "σκουπίδια" με αυτό το φλασάρισμα.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φίλε athanaso για την απάντηση. Έβαλα την Energy.BLACKSTONE.29017.Sense2.5.MaxSense.Apr.09. Πριν είχα μια Energy Cookie. Έκανα flash με uspl 2.5. ΄Μετά μου έβγαινε για παράδειγμα ένα ελληνικό εορτολόγιο που είχα εγκαταστήσει στη παλιά που προσπαθούσε να δείξει κάποια στοιχεία ημιτελή. Άλλο ενοχλητικό: Εμφανίζονται για ένα δευτερόλεπτο κάποια κομμάτια του wallpaper της προηγούμενης ROM και αμέσως αντικαθίστανται με αυτό της καινούργιας. Μήπως να φλασάρω με το εναλλακτικό τρόπο αντί του uspl (δε θυμάμαι τώρα το όνομά του); Η γνώμη μου είναι ότι μένου κάποια "σκουπίδια" με αυτό το φλασάρισμα.

 

Συνήθως προτείνεται το φλασάρισμα μιας stock ROM πριν το φλασάρισμα μιας καινούριας, για να αποφευχθούν τέτοια προβλήματα ή εναλλακτικά ένα Task29...

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους ,

Εδώ και μερικές μέρες χρησιμοποιώ το Τ8282 με την rom την γνήσια (δηλαδή δεν έχει γίνει κανένα flash ακόμα ) , έχω κάποιες ερωτήσεις , αν ξέρεται τι μπορεί να γίνει με κάποιες εφαρμογές που δυσκολεύουν τη λειτουργιά ενός άψογου κατά τ’αλλα τηλεφώνου.

1 όταν κάποια εφαρμογή όπως για παράδειγμα ένα mail μας παραπέμπει σε ένα link το τηλέφωνο ανοίγει το opera που είναι πολύ αργό σε σχέση με το opera mini πως μπορεί να αλλάξει αυτή η παραπομπή ;

2 μετά από μερικές ώρες χρήσης της συσκευής η δεσμευμένη μνήμη ενώ δεν υπάρχει καμία εφαρμογή ανοικτή φτάνει και στο 60% και χρειάζεται restart για να καθαρίσει , υπάρχει λύση σε αυτό η κάποια εφαρμογή που να (καθαρίζει);

3 υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που θα καταγράφει τις κλήσεις προκειμένου να μπορώ να ελέγχω το λογαριασμό μου ; .

Αυτά τα ολίγα προς το παρών

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις σας .

Link to comment
Share on other sites

1. Απο τις ρυθμισεις του Opera mini: Set as default browser. Για τον ιδιο λογο το αλλαξα κι εγώ.

 

2. Υπάρχει ενα προγραμματάκι για τη δουλειά που θες: Htc addicts - Clean RAM. Ειναι δωρεάν και άψογο. Google it!

http://www.htcaddicts.com/?id=110

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ,

Το htcaddicts το εχω χρησιμοποιησει αλλα παρουσιαζει ένα προβλημα δηλαδη κάθε φορα που κανει clean ram το πληκτρολογιο δεν αλλαζει γλώσσα και πρέπει να κάνω restart κατά τα’ άλλα είναι πολύ καλό .

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!! Εχει εδω και λιγο καιρό που αγόρασα μεταχειρισμένο το εν λόγο κινητό και θα ήθελα να αλλάξω την rom. Έχει Ελληνικά πάνω και Ελληνικό πληκτρολόγιο άρα υποθέτω πως ο προηγούμενος χρήστης το είχε "πειράξει".Θ α ήθελα να μου πείτε ποιά κατα την γνώμη σας rom πρέπει να περάσω (να είναι και εμφανισιακά ωραία), αν θα πρέπει να αναβαθμίσω σε win mobile 6.5 και που μπορώ να ξαναβρώ το προγράμματα για gps που έχω (igo & destinator mls).Είναι πολύ καλό κινητό και θα ήθελα να το φέρω στα μέτρα μου και στην χρονολογία 2011 (μιας και η οποια αναβάθμιση έγινε λιγο πριν το 2010).:ninja:

Got to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, ACT NORMAL

OBEY THE LAW

and repeat after me

I AM FREE

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ,

Το htcaddicts το εχω χρησιμοποιησει αλλα παρουσιαζει ένα προβλημα δηλαδη κάθε φορα που κανει clean ram το πληκτρολογιο δεν αλλαζει γλώσσα και πρέπει να κάνω restart κατά τα’ άλλα είναι πολύ καλό .

 

Ανάλογα με τη ROM και τα εγκατεστήμενα προγράμματα μπορεί να εμφανιστούν τέτοια προβλήματα. Στη δική μου περίπτωση κολλούσε λίγο πριν ολοκληρωθεί η διαδικασία και έπρεπε να κάνω reset για να δουλέψει το κινητό, αλλά έπαιξα λίγο με τις ρυθμίσεις και πλέον παίζει κανονικά και χωρίς προβλήματα.

 

Έχει π.χ. μια επιλογή για να ξαναφορτώνει τα προγράμματα του start up κάπου, και πρέπει να είναι τικαρισμένη. Δοκίμασέ το μήπως λύσει το πρόβλημά σου. Ποιό πληκτρολόγιο χρησιμοποιείς?

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Έχει Ελληνικά πάνω και Ελληνικό πληκτρολόγιο άρα υποθέτω πως ο προηγούμενος χρήστης το είχε "πειράξει".

 

Πως το συνδέεις το ένα με το άλλο; Δεν είναι ελληνική συσκευή;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω γιατι πισω στο καπακι εχει το σημα της orange.Αρα λογικα πρεπει να την αγορασε απο το εξωτερικο.

Got to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, ACT NORMAL

OBEY THE LAW

and repeat after me

I AM FREE

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεν νομιζω γιατι πισω στο καπακι εχει το σημα της orange.Αρα λογικα πρεπει να την αγορασε απο το εξωτερικο.

 

Ναι... τότε σίγουρα το αγόρασε από το εξωτερικό, εκτός και αν έχει φέρει μόνο το καπάκι από έξω. Να υποθέσω ότι δεν έχεις κουτί ε;

 

Πήγαινε στις ρυθμίσεις της συσκευής "About" και "Device information" να μας πεις τι γράφει σχετικά με την έκδοση της rom που φοράει.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...