Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch HD (Blackstone)


stark
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγκατέστησα σήμερα το [ROM][WWE][Dec.25] Topix 3.3 [5.2.21887][1.56.405]

Το βρήκα πολύ σταθερό και γρήγορο. Κάνει καλή δουλειά ο kwbr:)

Επίσης, καλό θα ήταν να δώσεις μια ευκαιρία παραπάνω στο shell της HTC πριν πας κατευθείαν σε αυτό της Spb αν και αυτό σίγουρα είναι θέμα προσωπικού γούστου.

Πέρα από θέμα προσωπικού γούστου, νομίζεις ότι βαραίνει πολύ τη συσκευή;;

Εκτός από το Spb shell έχω βάλει και κάποια ακόμη της Spb ( Phone Suite, Time,

Weather, Keyboard, Backup ).

Αν τα απεγκαταστήσω θα έχει διαφορά η συσκευή;; Το χειρισμό της συσκευής και τις δουλειές που κάνουν αυτά τα προγραμματάκια θα μπορώ να τις κάνω με το HTC shell και το touchflo;;;;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

και με αλι καρτα παλι τα ιδια εκανε!!!

 

μου μυριζει hardware προβλημα

παρε τηλ. την ace αυριο και πεστους το προβλημα σου

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.Πριν απο λίγες μέρες ξεκίνησα να κάνω τα πρώτα μου μαγειρέματα στο hd.Έχω περάσει αρκετές ROM μέχρι να καταλήξω σε αυτή που μου ταιριάζει.Τώρα έχω την energy ROM WM6,5 build 21885.Kατέβασα λοιπόν σήμερα το MaxManilla 2.5-2.7 με σκοπό να το δοκιμάσω.Το έκανα install.Δε βλέπω καμία διαφορά στο hd και δε ξέρω πως να το κάνω να δουλέψει.
Link to comment
Share on other sites

μαλλον το κοβο για θεμα software γιατι το κλινο το κινιτο και μετα οταν του ερχετε και το ανοιγο δουλευει μια χαρα!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Δεν μπορώ να πω ότι έχεις γίνει κατανοητός, μάλλον μας μπερδεύεις περισσότερο.

 

Επίσης όσο μπορείς πρόσεξε την ορθογραφία σου, κάνει πιο δύσκολα τα πράγματα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλους!

Ήθελα να ρωτήσω, ξέρει κανείς πώς να γίνονται click τα links στον opera χωρίς το zoom? Δοκίμασα να βρω το κλειδί στη registry όπως αναφέρεται στο thread του hd2 αλλά δεν το είχα καν. Δοκίμασα να βρω κάτι στο opera:confog που κάτι θυμώμουν ότι είχε αναφερθεί παλαιότερα αλλά πάλι δεν βρήκα κάτι, και όσο και αν έψαξα...τζίφος..... υπάρχει κάτι? ξέρει κανείς?

HD2 T-Mobile WM6.5 OS Version: 5.2.21892(21892.5.0.89) - Manila version: 2.5.20121412.2 - ROM version: 2.13.531.1(90963) WWE / 28/04/2010 - Radio version: 2.10.50.26 - Protocol version: 15.39.50.07U
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
παιδια καλησπερα ξερει κανεις πως μπορω να διαγραψω τους μετρητες των κλησεων μου;

 

Δεν μπορείς.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα τη ROM BLACKSTONE - PDAVIET ROM WM6.5 (Core 28014) by T2M που αναφέρεται καπου παραπάνω και είναι εκπληκτική (αισθητική, πληρότητα, ταχύτητα). Ένα προβλημα που εντοπισα είναι πως, όταν με καλεί κάποιος και απαντήσω, σβήνει η οθόνη. Δεν ξέρω αν φταίει η συγκεκριμένη ROM ή αν χρειάζεται κάποια ρύθμιση. Ξέρει κάποιος να με βοηθήσει;
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ένα προβλημα που εντοπισα είναι πως, όταν με καλεί κάποιος και απαντήσω, σβήνει η οθόνη.

 

Εγκατέστησε το NoSleep!!.cab.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Έχω ένα πρόβλημα με το destinator 7.Από τη στιγμή που εγκατεστησα αγγλικη ROM WM6.5 δεν μπορω να πληκτρολογησω πολεις,διευθυνσεις με αποτελεσμα να μη μπορω να το χρησιμοποιησω.Αν εχει καποιος να μου προτεινει καποια λυση...
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπέρα.Έχω ένα πρόβλημα με το destinator 7.Από τη στιγμή που εγκατεστησα αγγλικη ROM WM6.5 δεν μπορω να πληκτρολογησω πολεις,διευθυνσεις με αποτελεσμα να μη μπορω να το χρησιμοποιησω.Αν εχει καποιος να μου προτεινει καποια λυση...

 

Επειδή είναι γνωστό bug του Destinator κάνε το εξής απλό. Εγκατέστησε αυτό το απλό πληκτρολόγιο GreekKeyb.CAB και να επιλέγεις αυτό πριν μπεις στο destinator για να γράψεις στο εσωτερικό του πληκτρολόγιο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είναι γνωστό bug του Destinator κάνε το εξής απλό. Εγκατέστησε αυτό το απλό πληκτρολόγιο GreekKeyb.CAB και να επιλέγεις αυτό πριν μπεις στο destinator για να γράψεις στο εσωτερικό του πληκτρολόγιο.

 

Και πως το επιλεγω?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Όταν έχεις ανοιχτό το κλασσικό πληκτρολόγιο της HTC, πάτησε στο μικρό εικονίδιο στην κάτω μπάρα δίπλα από την ένδειξη ότι είναι ανοιχτό πληκτρολόγιο και στο pop-up menu που θα εμφανιστεί το επιλέγεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Όταν έχεις ανοιχτό το κλασσικό πληκτρολόγιο της HTC, πάτησε στο μικρό εικονίδιο στην κάτω μπάρα δίπλα από την ένδειξη ότι είναι ανοιχτό πληκτρολόγιο και στο pop-up menu που θα εμφανιστεί το επιλέγεις.

 

Τελικα υπαρχει και καλυτερη λυση.Απλα μπαινεις στο destinator και στις επιλογες "οψη και αισθηση'' κανεις untick στο qwerty.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Τελικα υπαρχει και καλυτερη λυση.Απλα μπαινεις στο destinator και στις επιλογες "οψη και αισθηση'' κανεις untick στο qwerty.

 

Είναι καλύτερη αν δεν θέλεις το qwerty, είσαι σίγουρος όμως ότι δουλεύει;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μπορειται να μου προτεινετε μια καλη 6,5 Ελληνικη...δοκiμασμενη ομως χωρις προβληματα ..κολληματα και bug....

Δεν θελω να μπω στον χωρο τον αλλαγων της ρομ....και απλα θελω μονο να βαλω μια αξιοπιστη 6,5 αλλα Ελληνικη

Ευχαριστω :)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Για ελληνική δεν θα βρεις και μεγάλη ποικιλία. Για την ακρίβεια μόνο μία θα βρεις και με παλαιό build. Πλέον προσωπικά δεν θα την έβαζα αλλά εάν την θέλεις.... εδώ.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Για ελληνική δεν θα βρεις και μεγάλη ποικιλία. Για την ακρίβεια μόνο μία θα βρεις και με παλαιό build. Πλέον προσωπικά δεν θα την έβαζα αλλά εάν την θέλεις.... εδώ.

 

φιλε athanaso77 μια και απο οτι βλεπω το κατέχεις καλά το θέμα πές και μία καλή 6.5 για μένα!!!! και κατι τελευταιο πια η διαφορά ανάμεσα στο HSPL και USPL???

Link to comment
Share on other sites

Για ελληνική δεν θα βρεις και μεγάλη ποικιλία. Για την ακρίβεια μόνο μία θα βρεις και με παλαιό build. Πλέον προσωπικά δεν θα την έβαζα αλλά εάν την θέλεις.... εδώ.

 

Ευχαριστω athanasso 77 .....το εχω διαβαση αυτο το link ειχα ελπιδα για κατι καλυτερο μηπως υπηρχε...

Μηπως ειναι ευκολο να δωσετε κανενα link με ΚΑΛΑ παιχνιδια για το κινητο?

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να πω ότι έχεις γίνει κατανοητός, μάλλον μας μπερδεύεις περισσότερο.

 

Επίσης όσο μπορείς πρόσεξε την ορθογραφία σου, κάνει πιο δύσκολα τα πράγματα.

 

τελικα έβαλα άλλη ρομ και δουλέυει μία χαρα!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
φιλε athanaso77 μια και απο οτι βλεπω το κατέχεις καλά το θέμα πές και μία καλή 6.5 για μένα!!!!

 

Είναι υποκειμενικό ανάλογα με το τι ζητάς. Δες εδώ και αποφάσισε ποια ταιριάζει στα μέτρα σου.

 

και κατι τελευταιο πια η διαφορά ανάμεσα στο HSPL και USPL???

 

Το HSPL (Hard-SPL) ξεκλειδώνει τη συσκευή για να περάσεις unofficial ROM και είσαι εκτός εγγύησης μέχρι να το ξανακλειδώσεις.

 

Το USPL δεν αλλάζει το official SPL και μπορείς να περάσεις στη συσκευή σου unofficial ROM με το μαμά SPL. Είναι προτιμότερο γιατί περνάς κατευθείαν την official ROM και επανέρχεσαι εντός εγγύησης. Δεν χρειάζεται να ξανακλειδώσεις τη συσκευή όπως κάνεις με το HSPL.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Μετά από λίγο ψάξιμο σχετικά με την αλλαγή του digitizer βρήκα κάποιες οδηγίες και το έκανα εχθές το βράδυ...με ένα ατύχημα βέβαια :P

Όταν φτάσει κανείς να έχει λύσει όλο το τηλέφωνο και είναι στο σημείο που το housing ο digitizer και η lcd είναι ενωμένες πρέπει να κάνουμε το εξής:

από το σημείο της μπροστινής κάμερας πιέζουμε ελαφρά προς τα έξω και παρατηρούμε οτι το κρυσταλλάκι σηκώνεται, στη σχισμή που δημιουργείται βάζουμε ένα λεπτό μαχαιράκι ή το εργαλείο που έρχεται μαζί με το digitizer και ξεκολλάμε σιγά σιγά digitizer και lcd από το housing (η καλωδιοταινία του digitizer είναι κολλημένη στο housing οπότε θέλει ξεκόλλημα αργά αργά). Με ΠΟΛΥ ελαφρές κινήσεις σπρώχνουμε την καλωδιοταινία που συνδέει την lcd με το motherboard. Αυτή έχει 2 άλλες μικρές καλωδιοταινίες! τη μια εγώ την έσπασα..οπότε και παρήγγειλα καινούρια lcd :( . Όταν έχουμε στο χέρι digitizer και lcd πρέπει να ξεσυνδεθεί ο digitizer από το βυσματάκι του. Σηκώνουμε τη μικρή μαύρη ασφάλεια και η ταινία αφαιρείται εύκολα. Το επόμενο βήμα είναι πάλι με μαχαιράκι ή με το πλαστικό εργαλείο χωρίζουμε τα δυο αυτά. Προσοχή η επιφάνεια της lcd είναι ιδιαίτερα ευαίσθητη και χαράζεται. Υπάρχει και ένα λεπτό φιλμάκι σκούρο το οποίο εμένα μου ξεκόλλησε, αν και δεν νομίζω να έχει πρόβλημα στη λειτουργία της οθόνης καλό είναι να μην ξεκολλήσει. Μέχρι εκεί έφτασα...Τα μέρη του τηλεφώνου είναι ενωμένα με ταινίες διπλής όψεως και κάποιου είδους κόλλα, οπότε για την σύνθεση ίσως χρειαστεί λίγο και από τα δυο. Η διαδικασία δεν είναι εύκολη και απαιτεί υπομονή γιατί αυτές οι καλωδιο ταινίες σπάνε εύκολα! ξέρει κανείς μηπως φτιάχνονται εάν κοπούν???

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Στο spb shell υπάρχει μια συντόμευση που βλέπεις τα γενέθλια των επαφών σου μετρώντας αντίστροφα στον πιο κοντινό και μετά αλλάζει στον επόμενο...

Μπορούμε αυτό να το βρούμε σαν cabακι ή έστω κάτι παρόμοιο?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...