Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch HD (Blackstone)


stark
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχω περασει το IGO8 στο HD και εχω κατεωασει ακετα POIs με καταληξη .klm.Μπορει καποιος να μου πει πως τα περναω στο προγραμμα?

 

 

Μέσα στο content/userdata/poi

Οτι θέλεις για το IGO μπορείς να δεις και εδώ: http://www.gpspocketpc.gr/phpbb/viewtopic.php?f=51&t=3948

Αποστόλης [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Εχω περασει το IGO8 στο HD και εχω κατεωασει ακετα POIs με καταληξη .klm.Μπορει καποιος να μου πει πως τα περναω στο προγραμμα?

 

Για ότι άλλο σχετικό με το iGO, υπάρχει και το σχετικό thread... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=166681

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν εγκατεστησα τιποτα.Κατι πατησα καταλαθος στην οθονη την αρχικη και το κλασικο θεμα αντικατασταθηκε απο ενα ρολοι χειρος που γραφει στο κεντρο htc!!!!Μαλλον ειναι καποια επιλογη που εχεις τη δυνατοτητα να αλλαζεις τα ρολογια στο maxmanilla

 

φιλε γι αυτο απλα με το στυλο στο κεντρο του ρολογιου κανεισ καθτεη κινηση απο πανω προς τα κατω και αλλαζουν διαφορα ρολογια μεχρι να βρεις αυρο ποθ σου αρεσει .. παιξε λιγο μαζι του κ θα βρεις ακρη .. ειναι επιλογες του maxmanilla αυτες :p

Παύλος
Link to comment
Share on other sites

Το weather animation λειτουργεί μόνο σε manila ή υπάρχει σαν cab και να μπορεί να μπεί σε μια super light?

 

Καλή Χρονιά σε όλους!!!!! :)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το weather animation λειτουργεί μόνο σε manila ή υπάρχει σαν cab και να μπορεί να μπεί σε μια super light?

 

Μόνο στην τελευταία έκδοση του manila, γνωστό πια για αυτό το λόγω και ως HTC Sense.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω ότι αν του έβαζαν σίγουρα θα ήταν και πιο ακριβό. Έτσι του έβαλαν Micro SD slot ώστε να μπαίνουν και 16 κε 32gb , όσα βγουν βασικά. Δεν νομίζω 32GB να είναι λίγα ε ?

32gb sdhc micro sd. το έχει δοκιμάση κανείς? την αναγνωρίζει? :)

εδω λέει ναι...: http://www.elite-electronix.com/htc-touch-hd-unlocked

T28s - S700 - P910i - HTC HD - P1i - xperia Neo V
Link to comment
Share on other sites

32gb sdhc micro sd. το έχει δοκιμάση κανείς? την αναγνωρίζει? :)

εδω λέει ναι...: http://www.elite-electronix.com/htc-touch-hd-unlocked

 

Λέει 'up to' δηλαδή εώς και.....δεν σημαίνει ότι υπάρχει ακόμη η κάρτα.....η οποία όντως δεν υπάρχει ακόμη......

Κάποια στιγμή που θα βγει λογικά ναι θα την διαβάζει......:)

HD2 T-Mobile WM6.5 OS Version: 5.2.21892(21892.5.0.89) - Manila version: 2.5.20121412.2 - ROM version: 2.13.531.1(90963) WWE / 28/04/2010 - Radio version: 2.10.50.26 - Protocol version: 15.39.50.07U
Link to comment
Share on other sites

 

Δεν βλέπω αυτό που δείχνεις....μου βγάζει λάθος......πάντως όσα είδα...βλέπω SD κάρτες αλλά όχι micro SD που συζητάμε........:confused:

HD2 T-Mobile WM6.5 OS Version: 5.2.21892(21892.5.0.89) - Manila version: 2.5.20121412.2 - ROM version: 2.13.531.1(90963) WWE / 28/04/2010 - Radio version: 2.10.50.26 - Protocol version: 15.39.50.07U
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

 

Άλλο SDHC και άλλο microSDHC. Η συσκευή σου παίρνει την δεύτερη που τέτοια δεν υπάρχει ακόμα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

καλημερα και χρονια πολλα.μου εσπασε η εξωτερικη οθονη και πηρα μια απο ebay στο 1/5 των χρηματων που μου ζητουσαν εδω.επειδη κατεχω απο αυτα την αλλαξα αλλα τωρα που θελω να την κολλησω η λευκη διπλης επικολλησης που ειχε ειναι πολυ λεπτη συγκριτικα με μια μαυρη αφρωδες που εχω.ξερει κανεις που μπορω να βρω ταινια συγκεκριμενα για αυτη τη περιπτωση;ευχαριστω εκ των προτερων
Link to comment
Share on other sites

καλημερα και χρονια πολλα.μου εσπασε η εξωτερικη οθονη και πηρα μια απο ebay στο 1/5 των χρηματων που μου ζητουσαν εδω.επειδη κατεχω απο αυτα την αλλαξα αλλα τωρα που θελω να την κολλησω η λευκη διπλης επικολλησης που ειχε ειναι πολυ λεπτη συγκριτικα με μια μαυρη αφρωδες που εχω.ξερει κανεις που μπορω να βρω ταινια συγκεκριμενα για αυτη τη περιπτωση;ευχαριστω εκ των προτερων

 

 

Κοίτα κάπου που να έχει προϊόντα τις 3m (χρωματοπωλεία - practiker) και θα την βρεις.

Αποστόλης [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ok βρήκα 16gb αλλά τη class...? 4 ή 6?

class 6 : http://cgi.ebay.com/T6t6-TOPRAM-16GB-MICRO-SD-HC-MEMORY-CARD-TF-16G-CLASS-6_W0QQitemZ330379073631QQcmdZViewItemQQptZPCC_Drives_Storage_Internal?hash=item4cec20985f

 

class 4: http://cgi.ebay.com/T6tn-TOPRAM-16GB-MICRO-SD-HC-MEMORY-CARD-TF-16G-CLASS-4_W0QQitemZ320396733473QQcmdZViewItemQQptZPCC_Drives_Storage_Internal?hash=item4a99222c21

 

χρειάζεται την ταχύτητα της class 6 ή και η class 4 κάνει τη δουλειά της?

θα δω διαφορά στις photo και στη μεταφορά δεδομένων?

η διαφορά τους είναι 12$ ..... οπότε αξίζει :cool:

T28s - S700 - P910i - HTC HD - P1i - xperia Neo V
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.Καλη χρονια σας ευχομαι.Δυο ερωτησεις να σας κανω αν ξερει καποιος.

Πρωτο ειναι στο HD οσον αφορα την ενδειξη της μπαταριας που δεν συμβαδιζει αυτο που δειχνει στην μπαρα πανω δεξια με την ενδειξη που δειχνει οταν μπουμε στην επιλογη που ειναι τα τεσσερα εικονιδια.Εξω δειχνει φουλ και μεσα δειχνει δυο μπαρακια.Θελει κατι να συνελθει να σεταριστει να δειχνει το ιδιο?(σοφτ ρεσετ εγινε)

Δευτερον μηπως υπαρχει ετοιμη μια εφαρμογη να μου στειλετε(να μην φτιαχνω κωδικο στα γνωστα site) που να βλεπω τον καιρο σε περισσοτερες πολεις απο αυτες που εχει η εφαρμογη του τηλεφωνου!?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Πρωτο ειναι στο HD οσον αφορα την ενδειξη της μπαταριας που δεν συμβαδιζει αυτο που δειχνει στην μπαρα πανω δεξια με την ενδειξη που δειχνει οταν μπουμε στην επιλογη που ειναι τα τεσσερα εικονιδια.Εξω δειχνει φουλ και μεσα δειχνει δυο μπαρακια.Θελει κατι να συνελθει να σεταριστει να δειχνει το ιδιο?(σοφτ ρεσετ εγινε)

 

Βάλε αυτό αν θέλεις.

 

Δευτερον μηπως υπαρχει ετοιμη μια εφαρμογη να μου στειλετε(να μην φτιαχνω κωδικο στα γνωστα site) που να βλεπω τον καιρο σε περισσοτερες πολεις απο αυτες που εχει η εφαρμογη του τηλεφωνου!?

 

WeatherCitiesGR.cab

Edited by athanaso77

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Βάλε αυτό αν θέλεις.

 

 

 

WeatherCitiesGR.cab

δεν τα εχεις ετοιμα αυτα τα αρχειακια να μην φτιαχνω κωδικο ε?

 

δεν τα εχεις ετοιμα αυτα τα αρχειακια να μην φτιαχνω κωδικο ε?

οκ το εφτιαξα νασαι καλα

Edited by athanaso77
Δεν γράφουμε συνεχόμενα μηνύματα. Κάνε χρήση της "Τροποποίησης" ή της "Πολλαπλής Παράθεσης".
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
παιδια που μπορώ να δω πως αλλάζω radio απο την κάρτα μνημης? :worry:

 

Η διαδικασία του να flashάρεις radio είναι η ίδια με το να flashάρεις ROM. Διάβασε εδώ.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.:)

Παρατήρησα ότι στα εισερχόμενα μηνύματα που δεν είναι σημερινά αλλά παλαιότερων ημερών δεν μπορείς να δείς την ώρα που τα έλαβες, μόνο την ημερομηνία. Έτσι είναι? Υπάρχει κάποια λύση σε αυτό?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, μηπως εχετε να μου προτεινετε καποιον task manager ο οποιος να ενσωματωνεται στην taskbar, αλλα (το σημαντικο), να δειχνει ποσοστο χρησης της μνημης?

Βασικα ψαχνω κατι οπως ακριβως ο default που δυστυχως μετα την εγκατασταση του τελευταιου spb mobile shell χαθηκε (γνωστο issue) και ξαναπερνωντας τον δεν αλλαξε τιποτα.. Ευχαριστω.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλημερα, μηπως εχετε να μου προτεινετε καποιον task manager ο οποιος να ενσωματωνεται στην taskbar, αλλα (το σημαντικο), να δειχνει ποσοστο χρησης της μνημης?

Βασικα ψαχνω κατι οπως ακριβως ο default που δυστυχως μετα την εγκατασταση του τελευταιου spb mobile shell χαθηκε (γνωστο issue) και ξαναπερνωντας τον δεν αλλαξε τιποτα.. Ευχαριστω.

 

Showcase (Βάλε την έκδοση Showcase-1.0.1b.cab).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα, νέος στο forum οπότε καλώς σας βρίσκω :D.

Πήρα πρόσφατα το Touch HD και έχω κάποιες απορίες-προβληματάκια και θα ήθελα την βοήθειά σας. Πιο συγκεκριμένα:

1)Γίνεται να μην μου εμφανίζει τα μηνύματα ως "συζητήσεις" αλλά ως κανονικά αυτόνομα εισερχόμενα εξερχόμενα κλπ; Πως μπορώ να το κάνω;

2)Έχω περάσει τις επαφές μου στην μνήμη του HD, αλλά μου εμφανίζει και αυτές που υπάρχουν μέσα στην SIM. Τι πρέπει να κάνω ώστε να μην εμφανίζονται και οι επαφές της SIM;

3) Τα εικονίδια που εμφανίζει πάνω Η και G φαντάζομαι αντιστοιχούν σε HSPA και 3G; Το 3G δεν το πολυχρησιμοποιώ, πως μπορώ να το κλείσω για να μην καίει τσάμπα η μπαταρία;

4) Όταν γράφω ένα SMS στα ελληνικά, μετά από 70 χαρακτήρες μου λέει 2messages. Τι σημαίνει αυτό; Χρεώνομαι 2 μηνύματα;

Όπως θα καταλάβατε είμαι εντελώς άσχετος :O, έρχομαι από ένα ταπεινό κ810i και έχω χαθεί :dizzy:.

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Ψαχνω ψαχνω αλλα δεν το βρισκω και εδω και στα αλλα site.Καποιο προγραμμα εγαρμογη που να μηδενιζω τον χρονο που μιλησα καθε μηνα,να βλεπω εξερχομενες εισερχομενες κλησεις και να μπορω να μηδενιζω τον χρονο.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...