Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch HD (Blackstone)


stark
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπα δεν βαριέμαι ευκολα.. απλά είμαι 3-4 μήνες με την ιδια ρομ.. ειπα να κανω μια αλλαγή.. αλλά άμα ειναι να σερνεται και να κολάει.. καλύτερα να μην δοκιμάσω..

αλλά αποτι βλέπω, τουλαχιστον αυτα που μας δείχνουν, μην εχει γίνει πιο finger friendly?

καλα επειδη δεν βλεπω κανεις να απανταει(απορω πως κ δεν εγραψε κανεις το κλασικο διαβασε τα προηγουμεα ποστ) θελει καποιος να μου δωσει καποιο λινκ για εφαρμογες?? Επισης πως ρυθμιζω μμς και gprs?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Guest lagoudakis
Hola amics!

Δοκίμασε κανεις καμία ρομ του ΛΕΟ? Εχετε να προτείνετε κάτι ή δεν αξίζει τον κόπο?

θα σου ελεγα να δοκιμασεις αυτη http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=460640 επισης δες και του ιδιου την 6.5 http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=578338 ,ο συγκεκριμενος μαγειρας βγαζει καλες ρομ χωρις πολλα φρου-φρου αλλα σταθερες;)
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Τις ROM του kwbr τις προτείνω πολύ καιρό τώρα. Είναι όντως απροβλημάτιστες αλλά... δεν έχουν τα καλούδια του Leo που ζητάει ο φίλος. Χωρίς αυτό να σημαίνει βέβαια ότι είναι απαραίτητα. :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

@lagoudakis

Φιλε εσυ ακομη με το HD εμεινες ? Δεν εχει αναβαθμιση ? HD2 ή μηλαρακι ? Τιποτα ? :lol:

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

καλα επειδη δεν βλεπω κανεις να απανταει(απορω πως κ δεν εγραψε κανεις το κλασικο διαβασε τα προηγουμεα ποστ) θελει καποιος να μου δωσει καποιο λινκ για εφαρμογες?? Επισης πως ρυθμιζω μμς και gprs?

 

Aν και αυτο που ζητας ειναι καθαρα υποκειμενικο,(και μονο ειδικος δεν ειμαι λολ) να γραψω καποιες εφαρμογες που εχω παντα εγκατεστημενες στην συσκευη μου. Ειναι κ αλλες βεβαια αλλα για μενα αυτες ειναι must.

 

CorePlayer (για αναπαραγωγη avi)

NoData (για να κλεινεις/ανοιγεις το gprs)

Kounadisk power meters (για ελεγχο των λεπτων κλησης)

Opera mini

Pim backup

Sprite backup

Destinator 7

Spb wireless monitor (για ελεγχο των δεδομενων που κατεβαζεις)

Slovoed (λεξικο απο τα καλυτερα κατα την γνωμη μου μαζι με το msdicts)

G alarm (ξυπνητηρι με αρκετες δυνατοτητες)

Resco explorer (file explorer με πολλες δυνατοτητες)

Fdcsoft task manager

Advanced configuration tool (για να προσαρμοζεις στο μεγιστο την συσκευη με tweaks)

metkosas poweroff (φοβερο utility μεσω του οποιο επιλεγεις αναμεσα σε shutdown και restart με παρατεταμενο πατημα του power button)

Softkey manager (για να αλλαζεις τα softkeys)

Spb weather (προγραμμα καιρου)

Υπαρχουν κ πολλα αλλα βεβαια που αλλοι φιλοι θεωρουν χρησιμα, αλλα αυτο εχει να κανει με τον χρηστη οπως ειπα παραπανω..

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

benchmarks http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=516190&page=69

εγω εχω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=504151 lost in asia 13.5 ext rom .. πολυ γρηγορη και απροβληματιστη εδω και τρεις μερες δεν ειπε οχι σχε τιποτα αμα θελετε να δειτε.. μικρη διαφορα σε ταχυτητα παο 6.1 και η πιο γρηγορη σε 6.5 και εχει ολα τα καλουδια :lol:

Παύλος
Link to comment
Share on other sites

* Prattein_Aloga ευχαριστω πολυ φιλε αυριο πρωι θα εχω τον χρονο να κατεβασω ολα αυτα π ειπες. Στη σελιδα ipmart θα τα βρω ολα?

 

Να κανω μερικες ακομα ερωτησεις? Στις ρυθμησεις GPS πως θα βρω τι θυρα που ειναι δυνδεδεμνο και τι ταχυτητα να βαλω στις ρυθμησεις 4800? Στου Navigator τι ταχυτητα κ τι πρωτ/λο? Γιατι μοθυ φαινεται πολυ αργο..

Επισης ηθελα να ρωτησω, Εχω το USB stickaki οn the go της cosmote, Μπορω να βαλω την sim στο κινητο κ να συνδεθω? Καπου διαβασα οτι γινεται. Επισης γινεται να κατεβασω το Zynga poker για το facebook Να παιζω(ποως στο iphone). Κανενα προγραμμα για τηλεοραση? Α και κατι αλλο στις επαφες πως θα γινει οταν παταω δημιουργια νεας επαφης να μην βγαζει για Outlock, Msn, η επαφες Sim εγω θελω να αποθηκευονται επαφες στη συσκευη.. Επισης οταν παω στις επαφες να μην μου δειχνει της επαφες του MSN μονο του τηλεφωνικου καταλαγου.

Αυτα σορρυ για τα μακροσκελη ποστ αλλα σαν παιδι κ εγω εχω αποριες..

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
destinator 7

 

COM4

4800

NMEA

TMC Off

 

Επίσης θα συνιστούσα εάν δεν το έχεις ήδη, να βάλεις αυτό το skin. Αργό πάντως το Destinator δεν θα το έλεγα με τίποτα στο HD.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Τις ROM του kwbr τις προτείνω πολύ καιρό τώρα. Είναι όντως απροβλημάτιστες αλλά... δεν έχουν τα καλούδια του Leo που ζητάει ο φίλος. Χωρίς αυτό να σημαίνει βέβαια ότι είναι απαραίτητα. :rolleyes:
Γιαννη για να αλλαξω τα εικονιδια στην πανω μπαρα σε αυτη την ρομ που φοραω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=578338 απο ποια μπορω να διαλεξω;εβαλα καποια και μου τα εκανε σκ... ολα και hard reset βραδυατικα...:mad:

 

@lagoudakis

Φιλε εσυ ακομη με το HD εμεινες ? Δεν εχει αναβαθμιση ? HD2 ή μηλαρακι ? Τιποτα ? :lol:

ακομα κανω αντισταση:lol: να δουμε ποσο βεβαιως βεβαιως κωστα:p
Link to comment
Share on other sites

* Prattein_Aloga ευχαριστω πολυ φιλε αυριο πρωι θα εχω τον χρονο να κατεβασω ολα αυτα π ειπες. Στη σελιδα ipmart θα τα βρω ολα?

 

Να κανω μερικες ακομα ερωτησεις? Στις ρυθμησεις GPS πως θα βρω τι θυρα που ειναι δυνδεδεμνο και τι ταχυτητα να βαλω στις ρυθμησεις 4800? Στου Navigator τι ταχυτητα κ τι πρωτ/λο? Γιατι μοθυ φαινεται πολυ αργο..

Επισης ηθελα να ρωτησω, Εχω το USB stickaki οn the go της cosmote, Μπορω να βαλω την sim στο κινητο κ να συνδεθω? Καπου διαβασα οτι γινεται. Επισης γινεται να κατεβασω το Zynga poker για το facebook Να παιζω(ποως στο iphone). Κανενα προγραμμα για τηλεοραση? Α και κατι αλλο στις επαφες πως θα γινει οταν παταω δημιουργια νεας επαφης να μην βγαζει για Outlock, Msn, η επαφες Sim εγω θελω να αποθηκευονται επαφες στη συσκευη.. Επισης οταν παω στις επαφες να μην μου δειχνει της επαφες του MSN μονο του τηλεφωνικου καταλαγου.

Αυτα σορρυ για τα μακροσκελη ποστ αλλα σαν παιδι κ εγω εχω αποριες..

 

τελικα εβαλα την σιμ απο το στικακι on the go και ανοιγει κανονικα μονο ιντερνετ και θα το κρατησω ετσι. Ειδα στο HTC foroum εχουν εφαρμογες για T.V και για facebook(με online συνομηλια) μπορει καποιος να βοηθησει για το zynga poker? Αν μπορει καποιος να βοηθησει για τις επαφες.. Και με το GPS ολα οκ thx(Και στις ρυθμησεις συσκευης βαζω στην καρτελα Υλικο Θυρα GPS Κανενα και κατω 4800 ταχυτητα και εκει?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Γιαννη για να αλλαξω τα εικονιδια στην πανω μπαρα σε αυτη την ρομ που φοραω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=578338 απο ποια μπορω να διαλεξω;εβαλα καποια και μου τα εκανε σκ... ολα και hard reset βραδυατικα...:mad:

 

Δοκίμασε αυτή που δίνω στο πρώτο post του HD2... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=257071

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

* Prattein_Aloga ευχαριστω πολυ φιλε αυριο πρωι θα εχω τον χρονο να κατεβασω ολα αυτα π ειπες. Στη σελιδα ipmart θα τα βρω ολα?

 

Να κανω μερικες ακομα ερωτησεις? Στις ρυθμησεις GPS πως θα βρω τι θυρα που ειναι δυνδεδεμνο και τι ταχυτητα να βαλω στις ρυθμησεις 4800? Στου Navigator τι ταχυτητα κ τι πρωτ/λο? Γιατι μοθυ φαινεται πολυ αργο..

Επισης ηθελα να ρωτησω, Εχω το USB stickaki οn the go της cosmote, Μπορω να βαλω την sim στο κινητο κ να συνδεθω? Καπου διαβασα οτι γινεται. Επισης γινεται να κατεβασω το Zynga poker για το facebook Να παιζω(ποως στο iphone). Κανενα προγραμμα για τηλεοραση? Α και κατι αλλο στις επαφες πως θα γινει οταν παταω δημιουργια νεας επαφης να μην βγαζει για Outlock, Msn, η επαφες Sim εγω θελω να αποθηκευονται επαφες στη συσκευη.. Επισης οταν παω στις επαφες να μην μου δειχνει της επαφες του MSN μονο του τηλεφωνικου καταλαγου.

Αυτα σορρυ για τα μακροσκελη ποστ αλλα σαν παιδι κ εγω εχω αποριες..

 

Καποιες απο αυτες τις εφαρμογες που σου εγραψα ειναι freeware και τις εχουν ποσταρει εδω καποιοι φιλοι ανα διαστηματα, οποτε ψαξε το πρωτα εδω :) Τις αλλες θα τις βρεις εκει. Αυτο που εγραψες παρακατω για προγραμματα chat του facebook για πες κανενα γιατι και εγω εψαχνα κατι τετοιο..

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Καποιες απο αυτες τις εφαρμογες που σου εγραψα ειναι freeware και τις εχουν ποσταρει εδω καποιοι φιλοι ανα διαστηματα, οποτε ψαξε το πρωτα εδω :) Τις αλλες θα τις βρεις εκει. Αυτο που εγραψες παρακατω για προγραμματα chat του facebook για πες κανενα γιατι και εγω εψαχνα κατι τετοιο..

για το zynga poker στο facebook εχουμε τιποτα???

Link to comment
Share on other sites

παιδια help!

Το bt μου δεν λειτουργει.Μου βγαζει οτι εχει σφαλμα.

Και ολα αυτα ενω το εκανα και hard reset αλλα παλι τιποτα....

Ααα δεν λειτουργει ουτε το ραδιοφωνο οταν βαζω τα HF!Μου βγαζει και γι αυτο το ιδιο..

Ξερει κανεις τι παιζει???:worry:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αξίζει πλέον η αγορά ενός HD? Το χω βρει μεταχειρισμένο στα 250 ευρώ.

 

Φίλε μου είναι πολύ σχετικό αυτό.. Από την στιγμή που υπάρχει ήδη ο αντικαταστάτης του.;)

 

 

Αλλά όλα είναι υποκειμενικά.

Για εμένα αξίζει πιο πολύ το HD από το HD2. Για άλλους όχι.

 

250Ε για ελληνικό είναι καλά. 250Ε για HD από Expansys είναι κάπως ακριβά πλέον.:confused:

Link to comment
Share on other sites

δεν είναι απο expansys είναι απο ελληνικό κατάστημα αλλά όχι ace hellas. Δεν μπορώ να του περάσω ελληνικά menu? Είναι σε πολύ καλή κατάσταση κει έχει και ένα χρόνο και εγγύηση. Aπό απόκριση πως είναι? Η οθόνη του είναι capacitive? αυτο που κυρίως με ενδιαφέρει είναι να έχει γρήγορη απόκριση να μην τρώει κολλήματα και να έχει καλο gps και πολλες εφαρμογες.
Link to comment
Share on other sites

δεν είναι απο expansys είναι απο ελληνικό κατάστημα αλλά όχι ace hellas. Δεν μπορώ να του περάσω ελληνικά menu? Είναι σε πολύ καλή κατάσταση κει έχει και ένα χρόνο και εγγύηση. Aπό απόκριση πως είναι? Η οθόνη του είναι capacitive? αυτο που κυρίως με ενδιαφέρει είναι να έχει γρήγορη απόκριση να μην τρώει κολλήματα και να έχει καλο gps και πολλες εφαρμογες.

Όχι δεν έχει capacitive. Αλλά το HD2 που έχει δεν είναι ακόμα έτοιμο το λειτουργικό των Windows να δεχθεί τέτοιου τύπου οθόνες ακόμα.;)

 

Ελληνικά δεν μπορείς να του περάσεις. Τουλάχιστον με επίσημους τρόπους.

 

Από απόκριση είναι μια χαρά. iPhone δεν είναι. Ούτε Hero. Αλλά είναι καλά..;)

 

Κολλήματα τρώνε όλα τα Windows προϊόντα. Απλά, αναλόγως την ρομ που θα επιλέξεις μπορείς να τα ελαχιστοποιήσεις.

 

Τo GPS του είναι μια χαρά.

 

Και αυτό με τις εφαρμογές, αναλόγως το τι ζητάς από τις εφαρμογές. Γενικά υπάρχουν... Αλλά επίσης μην περιμένεις τις 100.000+ του AppStore.;)

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΕΚΑΝΑ ΜΙΑ ΜΑ....ΙΑ ΧΟΝΤΡΗ.ΑΓΟΡΑΣΑ ΜΙΑ ΠΡΟΣΟΨΗ ΕΠΕΙΔΗ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΠΟΥ ΠΗΡΑ ΗΤΑΝ ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΜΕΝΟ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΜΟΥ ΤΟ ΠΟΥΛΗΣΕ ΤΟ ΕΙΧΕ ΚΑΤΑΣΗΜΑΔΕΨΕΙ.ΕΙΧΕ ΜΕΣΑ ΣΤΗ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΠΡΟΣΟΨΗ ΚΑΙ ΤΑ ΕΡΓΑΛΕΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΛΛΑΓΗ ΚΑΙ ΔΟΚΙΜΑΣΑ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ.ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑ ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ ΖΗΜΙΑ ΑΠΟ ΠΑΝΩ.ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΣΥΝΔΕΕΤΑΙ Η ΟΘΟΝΗ ΜΕ ΤΟ ΥΠΟΛΟΙΠΟ ΗΛΕΚΤΟΝΙΚΟ ΤΜΗΜΑ ΤΟΥ ΚΙΝΗΤΟΥ ΜΟΥ ΣΧΙΣΤΗΚΕ ΚΑΠΟΙΟ ΚΟΜΜΑΤΙ ΤΟΥ ΚΥΚΛΩΜΑΤΟΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΔΟΥΛΕΥΕ ΟΥΤΕ Ο ΦΩΤΙΣΜΟΣ ΟΥΤΕ ΤΟ ΤOUCH ΚΑΙ ΤΑ ΧΡΩΜΑΤΑ ΕΓΙΝΑΝ ΟΛΑ ΜΩΒ!!!!ΤΟ ΠΗΡΑ ΚΟΜΜΑΤΙΑ ΟΠΩΣ ΗΤΑΝ ΚΑΙ ΤΟ ΠΗΓΑ ΣΤΟ ΠΙΟ ΚΟΝΤΙΝΟ ΣΕΡΒΙΣ ΤΗΣ ΠΕΡΙΟΧΗΣ ΜΟΥ ΣΤΟ 9VOLTO.ΠΑΙΔΕΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΠΟ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΠΟΣΟ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΚΟΣΤΙΣΕΙ ΟΛΗ ΑΥΤΗ Η ΙΣΤΟΡΙΑ; ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΥΠΟΜΟΝΗ ΣΑΣ
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...