Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch HD (Blackstone)


stark
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα βρεις το radio εδώ και θα το περάσεις με τη διαδικασία του USPL (υποθέτω ότι έχεις την αρχική rom που είχε η συσκευή σου), η διαδικασία είναι ίδια, όπως περνάς rom, τι πρόβλημα έχεις?

 

Thanks φίλε μου,το Radio και όλα τα άλλα τα έχω βρεί, αλλά μόλις τώρα είδα στο navimania ότι δεν γίνεται να τρέξει το USPL από Vista 64bit.

Οπότε θα δοκιμάσω με άλλο PC.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τωρα που εχω μια σταθερη ROM με WM 6.5 (21500) και Vanila 3.0 (link)

ΔΕΝ ξαναγυριζω πισω...

 

Αν δoυλεψεις λιγo τo titanium σκέτo, αφoυ πρώτα

τo διαμoρφώσεις λίγo, θα ξεχάσεις και την μανιλα.

Εγώ ειμαι 6 μέρες "καθαρoς" και δεν μoυ εχει

λειψει καθόλoυ:)

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρες,

 

ποιό προγραμματάκι είπαμε κάνει τον μετρητή κλήσεων; Ξέρετε σε στύλ Νοκια, τόσες εισερχόμενες, τόσες εξερχόμενες, τελευταία κλήση κ.λ.π.

Λευτέρης

iPhone 3GS 32gb back in black

iPhone 4 32gb black, iPhone 4S 16gb black, samsung galaxy note,  iPhone 4S 16gb white, iPhone 5 64gb space grey, Hawai 5-0 P10 lite, iPhone 6 16gb gold, iPhone 8 64gb black

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παλικαρια...εχω βαλει μια γυμνη ρομ αλλα αυτο που μου λειπει κ το θελω ειναι το Χ πανω δεξια που εμφανιζει ποια προγραματα τρεχουν κ ποση μνημη χρησιμοποιειτε...
οτι ποναει δεν σημαινει πως αξιζει κιολας.....
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παλικαρια...εχω βαλει μια γυμνη ρομ αλλα αυτο που μου λειπει κ το θελω ειναι το Χ πανω δεξια που εμφανιζει ποια προγραματα τρεχουν κ ποση μνημη χρησιμοποιειτε...

 

Κατέβασε το από δω http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=3317998&postcount=3

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παλικαρια...εχω βαλει μια γυμνη ρομ αλλα αυτο που μου λειπει κ το θελω ειναι το Χ πανω δεξια που εμφανιζει ποια προγραματα τρεχουν κ ποση μνημη χρησιμοποιειτε...

 

Χρειάζεσαι τον task manager και θα τον βρεις και εδώ

Σπύρος

Tab S8 - S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Έχω αγανακτήσει......:mad:

Κάθε φορά που ανοίγω Opera & IΕ με το εικονίδιο Η στην κορυφή και την ένδειξη 3G,μου βγάζει συνέχεια το σφάλμα : Το μόντεμ απάντησης έχει αποσυνδεθεί.Για να ελέγξετε τις ρυθμίσεις σύνδεσης και να τις αλλάξετε αν χρειάζεται,επιλέξτε ''Ρυθμίσεις''.

Την πρώτη φορά που έβαλα την νέα sim στο τηλ.όλα δουλευαν μια χαρά.Μέχρι και hard reset έκανα για να ξαναπάρει τις ρυθμίσεις αλλά δεν ......

 

Επίσης παίρνω και το μνμ Προειδοποιήση : Παρουσιάστηκε πρόβλκημα σύνδεσης με την υπηρεσία GPRS στο εγγεγραμμένο οικιακό δίκτυό σας.

 

Καμια γνώμη μήπως και βοηθήσει κανείς ?

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Τότε η λέξη είναι γνωστή: υπομονή
δεν υπαρχει αλλη λυση:Oαπλα μακαρι να βγει σε cab γιατι ειναι πικρα πανω που εχεις φαει τοσες ωρες για να στησεις το μηχανακι στα μετρα σου να ξεκινας με hard reset και αντε ξανα απο την αρχη
Link to comment
Share on other sites

δεν υπαρχει αλλη λυση:Oαπλα μακαρι να βγει σε cab γιατι ειναι πικρα πανω που εχεις φαει τοσες ωρες για να στησεις το μηχανακι στα μετρα σου να ξεκινας με hard reset και αντε ξανα απο την αρχη

 

Εάν θέλουνε να εξυπηρετήσουν όσους ταλαιπωρήθηκαν θα μπορούσαν να το κάνουν, προσωπικά πιστεύω ότι θα δώσουν καινούριο αρχείο διορθωμένο και όχι cab, μακάρι να κάνω λάθος!

Σπύρος

Tab S8 - S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρες,

 

ποιό προγραμματάκι είπαμε κάνει τον μετρητή κλήσεων; Ξέρετε σε στύλ Νοκια, τόσες εισερχόμενες, τόσες εξερχόμενες, τελευταία κλήση κ.λ.π.

Phone Dashboard

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Εάν θέλουνε να εξυπηρετήσουν όσους ταλαιπωρήθηκαν θα μπορούσαν να το κάνουν, προσωπικά πιστεύω ότι θα δώσουν καινούριο αρχείο διορθωμένο και όχι cab, μακάρι να κάνω λάθος!
μολις βγηκε!!!!!ενα μπραβο προσωπικα αμο μενα στην ace για την ταχυτατη λυση που εδωσαν!!!!ειπαμε οταν κατι ειναι λαθος να γκρινιαζουμε αλλα και το σωστο πρεπει να το λεμε http://www.htc.com.gr/forum/showthread.php?t=13391
Link to comment
Share on other sites

μολις βγηκε!!!!!ενα μπραβο προσωπικα αμο μενα στην ace για την ταχυτατη λυση που εδωσαν!!!!ειπαμε οταν κατι ειναι λαθος να γκρινιαζουμε αλλα και το σωστο πρεπει να το λεμε http://www.htc.com.gr/forum/showthread.php?t=13391

 

Χαίρομαι που διαψεύστηκα και δώσανε cab, άραγε το αρχείο της αναβάθμισης το διορθώσανε ή πρέπει να τρέχεις και το cab κάθε φορά που το κάνεις εγκατάσταση?

Σπύρος

Tab S8 - S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρες,

 

ποιό προγραμματάκι είπαμε κάνει τον μετρητή κλήσεων; Ξέρετε σε στύλ Νοκια, τόσες εισερχόμενες, τόσες εξερχόμενες, τελευταία κλήση κ.λ.π.

 

και το homescreen plusplus μπορεις να χρησιμοποιησεις

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Χαίρομαι που διαψεύστηκα και δώσανε cab, άραγε το αρχείο της αναβάθμισης το διορθώσανε ή πρέπει να τρέχεις και το cab κάθε φορά που το κάνεις εγκατάσταση?
απο οτι εχω καταλαβει δεν το διορθωσανε αλλα το τρεχεις συμπληρωματικα μετα,οκ μικρο το κακο,ειναι καλυτερα ετσι για αυτους που το ειχαν περασει αλλιως θα επρεπε να κανουν hard reset:(
Link to comment
Share on other sites

Χαίρομαι που διαψεύστηκα και δώσανε cab, άραγε το αρχείο της αναβάθμισης το διορθώσανε ή πρέπει να τρέχεις και το cab κάθε φορά που το κάνεις εγκατάσταση?

Το αρχείο των Ελληνικών το τρέχεις μόνο μία φορά, με εξαίρεση την περίπτωση του hard reset, επίσης το cab το εγκαθιστάς και αυτό μόνο μία φορά. Εγώ δεν βλέπω πουθενά πρόβλημα. Μπράβο στα παιδιά της ACE, άψογοι. :D

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Το αρχείο των Ελληνικών το τρέχεις μόνο μία φορά, με εξαίρεση την περίπτωση του hard reset, επίσης το cab το εγκαθιστάς και αυτό μόνο μία φορά. Εγώ δεν βλέπω πουθενά πρόβλημα. Μπράβο στα παιδιά της ACE, άψογοι. :D
δηλαδη αν το περασω τωρα και αυριο κανω hard reset θα περασει και το fix;λες;
Link to comment
Share on other sites

Thanks φίλε μου,το Radio και όλα τα άλλα τα έχω βρεί, αλλά μόλις τώρα είδα στο navimania ότι δεν γίνεται να τρέξει το USPL από Vista 64bit.

Οπότε θα δοκιμάσω με άλλο PC.

 

Θα πρέπει να ακολουθήσεις όσα αναφέρονται εδώ για να μπορέσουν τα vista να δουν τη συσκευή

Μόλις τα vista δουν τη συσκευή και φάνει η ένδειξη usb κάτω στον bootloader, βάζεις την κάρτα στη συσκευή (ήδη στην κάρτα έχεις περάσει το αρχείο που περιλαμβάνει το radio και έχει τη μορφή blacimg.nbh, έπειτα τρέχεις το uspl, επανεκκινεί η συσκευή, τσεκάρει εάν το αρχείο στην κάρτα είναι σωστό και εάν είναι όλα οk με το αρχείο ακολουθείς τις οδηγίες στην οθόνη!

Σπύρος

Tab S8 - S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Χρειάζεσαι τον task manager και θα τον βρεις και εδώ

 

sorry αλλα δεν το διατυπωσα σωστα...εννοωεκεινο το εικονιδιο που κανονικα εμφανιζεται διπλα απο τον μετρητη της μπαταριας στην πανω δεξια γωνια κ οταν τπ παταμε εμφανιζει ποια προγραματα εχουμε κανει μινιμαιζ κ ποση μνημη διαθεσιμη εχουμε σε ποσοστο...

οτι ποναει δεν σημαινει πως αξιζει κιολας.....
Link to comment
Share on other sites

Αν δoυλεψεις λιγo τo titanium σκέτo, αφoυ πρώτα

τo διαμoρφώσεις λίγo, θα ξεχάσεις και την μανιλα.

Εγώ ειμαι 6 μέρες "καθαρoς" και δεν μoυ εχει

λειψει καθόλoυ:)

 

Κωστα του Onkolog τη Rom εχεις???

Link to comment
Share on other sites

Phone Dashboard

 

ευχαριστώ:)

Λευτέρης

iPhone 3GS 32gb back in black

iPhone 4 32gb black, iPhone 4S 16gb black, samsung galaxy note,  iPhone 4S 16gb white, iPhone 5 64gb space grey, Hawai 5-0 P10 lite, iPhone 6 16gb gold, iPhone 8 64gb black

Link to comment
Share on other sites

sorry αλλα δεν το διατυπωσα σωστα...εννοωεκεινο το εικονιδιο που κανονικα εμφανιζεται διπλα απο τον μετρητη της μπαταριας στην πανω δεξια γωνια κ οταν τπ παταμε εμφανιζει ποια προγραματα εχουμε κανει μινιμαιζ κ ποση μνημη διαθεσιμη εχουμε σε ποσοστο...

Αυτός είναι ακριβώς ο task manager, τον κατεβάζεις από το link που σου έδωσα και τον εγκαθιστάς!

Σπύρος

Tab S8 - S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Το αρχείο των Ελληνικών το τρέχεις μόνο μία φορά, με εξαίρεση την περίπτωση του hard reset, επίσης το cab το εγκαθιστάς και αυτό μόνο μία φορά. Εγώ δεν βλέπω πουθενά πρόβλημα. Μπράβο στα παιδιά της ACE, άψογοι. :D

 

Το πρόβλημα όντως το λύσανε, αλλά το θεωρείς λογικό για να περάσεις την αναβάθμιση να πρέπει να τρέξεις και το cab και όλα αυτά προέρχονται από την επίσημη αντιπροσωπεία?

Σπύρος

Tab S8 - S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη αν το περασω τωρα και αυριο κανω hard reset θα περασει και το fix;λες;

Σ'αυτή την περίπτωση θα χρειαστεί να ξαναπεράσεις μόνο το fix.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα όντως το λύσανε, αλλά το θεωρείς λογικό για να περάσεις την αναβάθμιση να πρέπει να τρέξεις και το cab και όλα αυτά προέρχονται από την επίσημη αντιπροσωπεία?

Εντάξει, είναι λίγο άβολο αλλά το πρόβλημα το έλυσαν γρήγορα και όπως λέει ο λαός τέλος καλό όλα καλά. Προβλήματα πάντα υπάρχουν, το θέμα είναι να δίνεται λύση και μάλιστα γρήγορα και αυτό έκαναν στην ACE. :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει, είναι λίγο άβολο αλλά το πρόβλημα το έλυσαν γρήγορα και όπως λέει ο λαός τέλος καλό όλα καλά. Προβλήματα πάντα υπάρχουν, το θέμα είναι να δίνεται λύση και μάλιστα γρήγορα και αυτό έκαναν στην ACE. :)

 

Συμφωνώ απόλυτα για την ταχύτατη αντίδραση, αλλά όλα αυτά με λίγο περισσότερη προσοχή θα είχαν αποφευχθεί, τέλος καλό λοιπόν όλα καλά, να χαρείτε την αναβάθμιση και ειδικά το radio που είναι όλα τα λεφτά!

Σπύρος

Tab S8 - S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...