Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch HD (Blackstone)


stark
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ωραίο ρε Κώστα, αλλά το εμπιστεύεσαι? Είμαστε τώρα να μας πέφτει το HD την ώρα που οδηγούμε; Εμένα θα με πιάσει καρδιά επιτόπου. Εκτός αν κολλάει πάνω όταν η συσκευή φοράει rubber case. Επίσης, κάτι άλλο που σκέφτηκα είναι κατά πόσο το HD κολλάει πάνω αφού η πίσω πλευρά δεν είναι επίπεδη λόγω του σημείου που προεξέχει η κάμερα.

 

ειναι πολυ καλο και εξυπνο πραγματικα:blink:

 

αλλα με την σκονη που εχουμε στην ελλαδα τι θα γινει μετα απο λιγες μερες??

 

δεν θελω να σκεφτομαι καθολου την ιδεα οτι μπορει να μου πεσει το τηλ κατω :X:cry::cry:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα. Αν μπορώ να βοηθήσω τον φίλο που ρωτ’α παραπάνω, παρέλαβα χθες με ταχυδρομείο μερικα πραγματάκια από netimes και από brando . Επειδή δοκίμασα και τα δυο screen protector η προσωπική μου διαπίστωση είναι ότι δεν έχουν κάποια ιδιαίτερη διαφορά αν λάβεις υπόψη σου την διαφορά τιμής νομίζω ότι δεν υπάρχει λόγος. Εγω πάντως το protector της netimes εχω βάλει .

Για την θήκες , όπως γράφει και ο φίλος ktsak η πλαστική είναι πολύ καλύτερη .

Με την ευκαιρία , το metal case της brando http://shop.brando.com.hk/prod_detail.php?prod_id=03065&dept_id=039&cat_id=0980 θα ήταν όλα τα λεφτά αν .. λειτουργούσε η οθόνη όταν έβαλα το hd μέσα. Πιέζετε αρκετά με αποτέλεσμα να μην ανταποκρίνεται σωστά στο 90% των περιπτώσεων, εκτός αν κάνω κατι λάθος πράγμα που θα το τσεκάρω ξανά το απόγευμα

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
προτεινω της brando .ειναι τα καλυτερα και ποιοτικοτερα.

 

Mexri prin ligo kairo anamfisbitita.

 

Pleon omws (apo HD kai xperia epoxi) ta pragmata deixnoun na exoun allaksei ws pros tin poiotita.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Με την ευκαιρία , το metal case της brando http://shop.brando.com.hk/prod_detail.php?prod_id=03065&dept_id=039&cat_id=0980 θα ήταν όλα τα λεφτά αν δεν .. ‘έπαιζε’ η οθόνη όταν έβαλα το hd μέσα. Πιέζετε αρκετά με αποτέλεσμα να μην ανταποκρίνεται σωστά στο 90% των περιπτώσεων, εκτός αν κάνω κατι λάθος πράγμα που θα το τσεκάρω ξανά το απόγευμα

 

Sto parelthon exoun anaferthei periptwseis pou oi metal cases epireazan (arnitika) ti leitourgia tou GPS. Ean mporouses na to tsekareis kai afto... efprosdekto tha itan! :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Sto parelthon exoun anaferthei periptwseis pou oi metal cases epireazan (arnitika) ti leitourgia tou GPS. Ean mporouses na to tsekareis kai afto... efprosdekto tha itan! :rolleyes:

 

θα το τσεκάρω φίλε οταν περάσω το destinator :)

Δοκίμασα να το κάνω μόνος αλλα οι γνώσεις μου δεν το επιτρέπουν :O

Με λίγη βοήθεια , οταν βγάλβ και το νάρθηκα απο το χέρι :) ήδη η πληκτρολόγηση μόνο με το αριστερό είναι μαρτύριο

Link to comment
Share on other sites

παιδιά επειδή ψήνομαι να το αγοράσω,έχω κάποια ερωτήματα:

 

1)όσον αφορά την ανταπόκριση στο touch screen,κολλάει γενικά?

 

2)όσον αφορά το gps του?

 

3)όσον αφορά την κάμερα?

 

4)προβλήματα που αντιμετωπίσατε(περισσότερο δυσχρυστίας)?

 

παρακαλώ θα ήθελα αντικειμενικές απόψεις,ότι σας προβλημάτισε πραγματικά στο κινητό επάνω,σας νευρίασε,όχι απόψεις όπως όλα δουλεύουν super,γιατί δεν θα το πιστέψω ότι ολα δουλεύουν super!ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

παιδιά επειδή ψήνομαι να το αγοράσω,έχω κάποια ερωτήματα:

 

1)όσον αφορά την ανταπόκριση στο touch screen,κολλάει γενικά?

 

2)όσον αφορά το gps του?

 

3)όσον αφορά την κάμερα?

 

4)προβλήματα που αντιμετωπίσατε(περισσότερο δυσχρυστίας)?

 

παρακαλώ θα ήθελα αντικειμενικές απόψεις,ότι σας προβλημάτισε πραγματικά στο κινητό επάνω,σας νευρίασε,όχι απόψεις όπως όλα δουλεύουν super,γιατί δεν θα το πιστέψω ότι ολα δουλεύουν super!ευχαριστώ εκ των προτέρων!

 

1) Κανένα πρόβλημα. Άψογο. Κάποιες συσκευές είχαν ένα μικρό πρόβλημα με κάποιο φριζάρισμα στην οθόνη μετά από touch αλλά διορθώθηκε με ένα hotfix.

 

2) Από τα καλύτερα σε ppc. Η πλοήγηση με το IGO σε landscape κάνει τα PNA περιττά.

 

3) Πολύ μέτρια. Δεν έχει φλας και γενικά θέλει καλές συνθήκες φωτός και σταθερό χέρι.

 

4) Κανένα.

 

Αν ψάχνεις γρήγορη συσκευή με άψογη οθόνη τότε με κλειστά τα μάτια. Αν σε ενδιαφέρει πολύ η κάμερα τότε κοίτα αλλού (ΟΜΝΙΑ).

Link to comment
Share on other sites

παιδιά επειδή ψήνομαι να το αγοράσω,έχω κάποια ερωτήματα:

 

1)όσον αφορά την ανταπόκριση στο touch screen,κολλάει γενικά?

 

2)όσον αφορά το gps του?

 

3)όσον αφορά την κάμερα?

 

4)προβλήματα που αντιμετωπίσατε(περισσότερο δυσχρυστίας)?

 

παρακαλώ θα ήθελα αντικειμενικές απόψεις,ότι σας προβλημάτισε πραγματικά στο κινητό επάνω,σας νευρίασε,όχι απόψεις όπως όλα δουλεύουν super,γιατί δεν θα το πιστέψω ότι ολα δουλεύουν super!ευχαριστώ εκ των προτέρων!

 

Ενθουσιασμένος με την συσκευή. Μπορείς με διάφορα patches να την βελτιώσεις κατα πολύ. Για την κάμερα απο την στιγμή που δεν έχει flash μην περιμένεις και πολλά σε συνθήκες χαμηλού φωτισμού. Κατα τα άλλα η μεγάλη οθόνη και η υψηλή ανάλυση κάνουν τη διαφορά. :up:

Link to comment
Share on other sites

@ilion10

κατ' αρχάς η οθόνη είναι όλα τα λεφτά...3.8" δεν υπάρχει κάτι καλύτερο, κατά την άποψη μου. Κατά τα λοιπά θα συμφωνήσω με τους προλαλήσαντες, εξαρτάται τι ψάχνεις.

 

Εάν θέλεις άψογη κάμερα, τότε έχασες, κοίτα αλλού.

 

Όσον αφορά το GPS του, κατά γενική ομολογία, είναι πάρα πολύ καλό lockάρει γρήγορα και δεν χάνει το σήμα εύκολα.

 

Το touch screen δουλεύει απροβλημάτιστα και προβλήματα δυσχρηστίας σε γενικές γραμμές δεν υπάρχουν. Από κεί και πέρα τα πάντα έχουν να κάνουν με το τι χρήση θέλει να κάνει ο καθένας μας στο pda.

 

Ελπίζω να σε διαφώτισα και γω με τη σειρά μου κάπως :)

Λευτέρης

iPhone 3GS 32gb back in black

iPhone 4 32gb black, iPhone 4S 16gb black, samsung galaxy note,  iPhone 4S 16gb white, iPhone 5 64gb space grey, Hawai 5-0 P10 lite, iPhone 6 16gb gold, iPhone 8 64gb black

Link to comment
Share on other sites

το βασικό που με ενδιαφέρει πάνω απο όλα είναι το internet,ψάχνω κινητό το οποίο να μπορώ να μπαίνω σε σελίδες σχεδόν σαν να έχω το laptop μου!

 

μετά με ενδιαφέρει να μπορώ να το χρησιμοποιήσω κ ως τηλέφωνο,να μην είναι κανα τεράστιο..

 

μετα προβολή ταινιών απο το κινητό σε δύσκολες ώρες κ μετά όλα τ'άλλα...

 

τέλος να μην κολλάει

Link to comment
Share on other sites

το βασικό που με ενδιαφέρει πάνω απο όλα είναι το internet,ψάχνω κινητό το οποίο να μπορώ να μπαίνω σε σελίδες σχεδόν σαν να έχω το laptop μου!

 

μετά με ενδιαφέρει να μπορώ να το χρησιμοποιήσω κ ως τηλέφωνο,να μην είναι κανα τεράστιο..

 

μετα προβολή ταινιών απο το κινητό σε δύσκολες ώρες κ μετά όλα τ'άλλα...

 

τέλος να μην κολλάει

Τότε το HD είναι η καλύτερη επιλογή. Το browsing είναι άψογο σε αυτή την οθόνη. Το μέγεθός του δε διαφέρει πολύ από το iphone και η αναπαραγωγή ταινιών είναι μια χαρά όταν έχουν την κατάλληλη κωδικοποίηση.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
το βασικό που με ενδιαφέρει πάνω απο όλα είναι το internet,ψάχνω κινητό το οποίο να μπορώ να μπαίνω σε σελίδες σχεδόν σαν να έχω το laptop μου!

 

μετά με ενδιαφέρει να μπορώ να το χρησιμοποιήσω κ ως τηλέφωνο,να μην είναι κανα τεράστιο..

 

μετα προβολή ταινιών απο το κινητό σε δύσκολες ώρες κ μετά όλα τ'άλλα...

 

τέλος να μην κολλάει

 

Ean thes mono afta pantws... to iphone einai pio konta stis apaitiseis sou.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ean thes mono afta pantws... to iphone einai pio konta stis apaitiseis sou.

Σωστό κι αυτό...

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας :D.

 

εγώ έχω πάρει και τις δύο από netimes, αλλά προτιμώ την σιλικονούχα γιατί φοβάμαι μήπως το σκληρό πλαστικό κάνει ζημιά στο HD...μπορεί να κάνω και λάθος αλλά τόσα και τόσα έχουν γραφτεί για την κακή ποιότητα σε ορισμένα case του HD...

 

Επίσης έχω βάλει το screen protector πάλι από netimes και είμαι αρκετά ευχαριστημένος, θα δοκιμάσω και ένα brando και θα γράψω εντυπώσεις

 

Είμαι κάτοχος ενός τέτοιου hd με ξεφλουδισμένο καπάκι γιαυτό και θα αγοράσω τις παραπάνω θήκες όλες (rubber + silicone) + μια δερμάτινη!

Και τώρα μόνιμα στην θήκη είναι αλλά ΔΕΝ ξαναρισκάρω.

Το είχα πει και σε προηγούμενο post αλλά δεν έχω πάει ακόμα στην htc λόγω περιορισμένου ελεύθερου χρόνου. από βδομάδα.. Θα σας ενημερώσω για τις εξελίξεις αλλαγής του καπακιού. Ελπίζω να τελειώσουμε ομαλά. ;)

Link to comment
Share on other sites

Το είχα πει και σε προηγούμενο post αλλά δεν έχω πάει ακόμα στην htc λόγω περιορισμένου ελεύθερου χρόνου. από βδομάδα.. Θα σας ενημερώσω για τις εξελίξεις αλλαγής του καπακιού. Ελπίζω να τελειώσουμε ομαλά. ;)

Αν το ξεφλούδισμα δεν έχει γίνει από πέσιμο αλλά είναι το πρόβλημα που παρουσίασαν κάποιες συσκευές τότε δεν θα έχεις πρόβλημα στην αλλαγή από ACE. Έχουν αναφέρει ρητά ότι αλλάζουν τις κάσες στα πλαίσια της εγγύησης.

Link to comment
Share on other sites

σε περίπτωση που το παρουσιάσει αυτό κ σε μένα που το πήρα απο το Expansys τι κάνουμε? το δίνω στην ACE ή δεν αναγνωρίζει τίποτα?
Link to comment
Share on other sites

Αν το ξεφλούδισμα δεν έχει γίνει από πέσιμο αλλά είναι το πρόβλημα που παρουσίασαν κάποιες συσκευές τότε δεν θα έχεις πρόβλημα στην αλλαγή από ACE. Έχουν αναφέρει ρητά ότι αλλάζουν τις κάσες στα πλαίσια της εγγύησης.

 

σε κάμια περίπτωση δεν έχει πέσει αφού το προσέχω σαν τα μάτια μου. Όλη μέρα στην θήκη-προσεκτικές κινήσεις κτλ. :(

Το ξέρω ότι το έχουν παραδεχτεί στην htc αφού το είχα αναφέρει ενάμιση με δύο μήνες πριν στο σχετικό link του forum της htc και είχα πάρει απάντηση αλλαγής..

Απλά είμαι λίγο επιφυλακτικός ποτέ δεν ξέρεις.. ;).

Όπως είχε πεί και ένα παλικάρι στη συγκεκριμένη σελίδα : "αντε να αποδείξεις οτι δεν είναι ελέφαντας..." :lol::wacko::ninja::cry:

Link to comment
Share on other sites

σε περίπτωση που το παρουσιάσει αυτό κ σε μένα που το πήρα απο το Expansys τι κάνουμε? το δίνω στην ACE ή δεν αναγνωρίζει τίποτα?

Οφείλει να στο επισκευάσει όπως κάνει για κάθε θέμα hardware ευρπαϊκής συσκευής. Μόνο με το software δεν εμπλέκεται αν δεν είναι δικιά της συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Ένα από τα υλικά που έχει η εταιρία που δουλεύω, είναι επίθεμα κατάκλισης, είναι από μαλακή σιλικόνη και έχει αυτές ακριβώς τις ιδιότητες ...

 

Στο επόμενο meeting θα φέρω. Άντε. Κανονίστε !

Καλα αυτο εσυ ο ιδιος επρεπε να το εχεις κανει κιολας πατεντα,προτεινετο στην εταιρια σου σαν ιδεα,προωθηση σε βενζιναδικα κλπ που ξερεις μπορει να χτυπησεις και καμια αυξηση :p αν το πουλατε με το μετρο κοψε καμια 40 ποντους και φερτο στην επομενη συναντηση.:p
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

@zografos

Ολο λογια εισαι. Βρε, εσυ δεν εισαι που ελεγες οτι εσκασες στο φαι και οτι με την παρεα μας θα γινεις τετραπαχος ? Sorry για το :offtopic:

 

Κώστα, μπερδεύτηκες ... ίσα-ίσα, αν ανατρέξεις στο thread του meeting θα δεις ότι εγώ λέω ότι δε φάγαμε τίποτα ... Αλλά έτσι είναι ... όταν βιάζεσαι να φεύγεις ... μπερδεύεσαι !

Πάντως κανόνισε εσύ το επόμενο meeting και θα φέρω εγώ τα επιθέματα ..

 

Ωραίο ρε Κώστα, αλλά το εμπιστεύεσαι? Είμαστε τώρα να μας πέφτει το HD την ώρα που οδηγούμε; Εμένα θα με πιάσει καρδιά επιτόπου. Εκτός αν κολλάει πάνω όταν η συσκευή φοράει rubber case. Επίσης, κάτι άλλο που σκέφτηκα είναι κατά πόσο το HD κολλάει πάνω αφού η πίσω πλευρά δεν είναι επίπεδη λόγω του σημείου που προεξέχει η κάμερα.

 

Δεν πέφτει με τίποτα το τηλέφωνο ... Κι εγώ το ίδιο test έκανα, πάνω στο τιμόνι και παίζοντας δεν έπεσε. Αν το βάλεις στο ταμπλό, είσαι ακόμα ποιο σίγουρος.

 

ειναι πολυ καλο και εξυπνο πραγματικα:blink:

 

αλλα με την σκονη που εχουμε στην ελλαδα τι θα γινει μετα απο λιγες μερες??

 

δεν θελω να σκεφτομαι καθολου την ιδεα οτι μπορει να μου πεσει το τηλ κατω :X:cry:

 

Στο δικό μου υλικό, λόγω σιλικόνης, κολλάει πάνω σκόνη. Το καλό είναι ότι το βγάζεις, το πλένεις, στεγνώνει και το ξαναβάζεις ... πάντως έχει τόσο μεγάλη επιφάνεια για να κολλήσει, ώστε ακόμα και με αρκετή σκόνη δεν πρέπει να πέφτει ...

 

Καλα αυτο εσυ ο ιδιος επρεπε να το εχεις κανει κιολας πατεντα,προτεινετο στην εταιρια σου σαν ιδεα,προωθηση σε βενζιναδικα κλπ που ξερεις μπορει να χτυπησεις και καμια αυξηση :p αν το πουλατε με το μετρο κοψε καμια 40 ποντους και φερτο στην επομενη συναντηση.:p

 

Το προτείνω σε κάθε meeting και πέφτει το γέλιο της αρκούδας. Δε με πίστευαν μέχρι που το δοκίμασαν μόνοι τους και τώρα όλοι έχουν ένα στο ταμπλό τους ... Θα φέρω στο επόμενο meeting να το δείτε. Έχει πλάκα ...

 

και για του λόγου το αληθές, αυτό είναι το προϊόν:

 

http://www.molnlycke.com/item.asp?id=573&si=3

 

Δες τε και το .pdf:

 

http://www.molnlycke.com/Files/Product%20Datasheets/Mepitel.pdf

-----------------

Σ.Ζωγράφος

Link to comment
Share on other sites

Όσο αναφορά τις θήκες από netimes έχω να πω πως μια rubber που πήρα δεν μου άρεσε καθόλου γιατί πρώτον δεν κουμπώνει πολύ καλά (λίγο πιο σφιχτά να κρατήσεις το τηλ και ανοίγει) και δεύτερον μου έδινε την εντύπωση ότι το τηλ τριβότανε στη μέσα επιφάνεια της η οποία δεν ήταν και τόσο λεία. Αντιθέτως η δερμάτινη που πήρα (δηλ. για να ακριβολογώ μάλλον δερματίνη είναι ή κάτι ανάλογο) είναι πολύ εύχρηστη, έχει επένδυση από μέσα βελούδινη και προστατεύει καλά το κινητό και γενικά έχει πολύ καλή αίσθηση. Αυτήν χρησιμοποιώ καθημερινά. Βέβαια αυξάνει τον όγκο του κινητού γι' αυτό και θέλω να βρω μια θήκη λίγο πιο συμαζεμένη.

Τα screen protectors που πήρα από netimes είναι τέλεια θα έλεγα. Δεν είναι brando αλλά εφάρμοσαν πάρα πολύ καλά στο τηλ. Το μόνο αρνητικό, εμένα δε με ενοχλεί, δεν έχουν οπή για τη μπροστινή κάμερα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν πέφτει με τίποτα το τηλέφωνο ... Κι εγώ το ίδιο test έκανα, πάνω στο τιμόνι και παίζοντας δεν έπεσε. Αν το βάλεις στο ταμπλό, είσαι ακόμα ποιο σίγουρος.

 

Στο δικό μου υλικό, λόγω σιλικόνης, κολλάει πάνω σκόνη. Το καλό είναι ότι το βγάζεις, το πλένεις, στεγνώνει και το ξαναβάζεις ... πάντως έχει τόσο μεγάλη επιφάνεια για να κολλήσει, ώστε ακόμα και με αρκετή σκόνη δεν πρέπει να πέφτει ...

 

 

 

Το προτείνω σε κάθε meeting και πέφτει το γέλιο της αρκούδας. Δε με πίστευαν μέχρι που το δοκίμασαν μόνοι τους και τώρα όλοι έχουν ένα στο ταμπλό τους ... Θα φέρω στο επόμενο meeting να το δείτε. Έχει πλάκα ...

 

και για του λόγου το αληθές, αυτό είναι το προϊόν:

 

http://www.molnlycke.com/item.asp?id=573&si=3

 

Δες τε και το .pdf:

 

http://www.molnlycke.com/Files/Product%20Datasheets/Mepitel.pdf

Ευχαριστώ πολύ για τις διευκρινήσεις. Κρίμα που δε θα μαι στο επόμενο meeting :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...