Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch HD (Blackstone)


stark
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΠΑΙΔΙΑ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΒΑΛΩ ΤΟ SPRITE ΚΑΙ ΤΟ GPRS MONITOR ΚΑΙ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΧΡΕΙΑΖΕΤΕ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΑΛΑ ΤΗΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΓΙΑΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΙΜΒΕΝΕΙ ΑΥΤΟ ΜΙΠΩΣ ΚΑΝΕΙΣ ΞΕΡΕΙ ?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πάντως... για θέμα ταχύτητας με την νέα μαμίσια ρομ παίρνω σταθερα 331... σε αντίθεση με το 326 - 324 της προηγούμενης

Είμαι σίγουρος ότι είναι έτσι. Οι νεες ρομ που βασίζονται σε topaz rhodium είναι βαριες και λογικα είναι πιο αργές. Ομως υπερταιρούν σε ταχύτητα και touching στο tf3d.

 

Φιλική συμβουλή προς όλους : Δοκιμάστε το titanium..Αν ποτέ ξαναγυρισετε στο μανίλα ή σε οτιδήποτε άλλο,να μου τρυπήσετε τη μύτη!!!Δεν έχετε ιδέα πόσο πρακτικό είναι..Τα έχεις όλα στην κύρια οθόνη και δε χρειάζεσαι τίποτε άλλο..

Πράγματι κι εγω αυτο λεω.

Εβαλα για δοκιμή το spb 3 και το μόνο που βλεπω είναι ότι για να κάνω τα ίδια πρεπει να στριφογυρίζω. Ωραίο σαν εφαρμογή αλλα δεν μου δίνει κάτι παραπάνω.

 

παντως εγω εχω σταματησει να δινω μεγαλη βαση στο benchmarks,πριν μια εβδομαδα ελεγα σε ενα φιλο με μαμα hd για τα καλα των cooked και του εβαλα το sktools να το δει,αποτελεσμα onko lite 324 μαμα 1.19 με τα κλασικα tweaks 331.η αισθηση μονο μετραει για μενα και τελικα δεν αποτυπωνεται στα bench.
Ετσι ακριβως
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και παλι παιδες!!!!2η μερα σημερα και μιλαμε το εχω λιωσει το κινητο....Θελω καποια βοηθεια ομως...Υπαρχει κανενα προγραμματακι να μπορω να ελεγχω τον σταθερο μου μεσω ιντερνετ αν εγω για παραδειγμα ειμαι εκτος σπιτιου????Καρτα μνημης δεχεται των 16 gb???Σκεφτομαι να παρω μια τετοια η οσο πιο μεγαλη βρω!Και τελος σημερα 2η μερα μου και κατι μεσα μου μου λεει αλλαξε ROM!!!Δεν ξερω γιατι!!!!!!Αλλα To Artemis ειχε αλλαξει οτι ROM υπηρχε στον πλανητη!Μεχρι και Ρωσσικα του ειχα βαλει και δεν καταλαβαινα τπτ ωσπου ειπα σε ενα παλικαρι που ηταν απο ρωσσια να με βοηθησει να την αλλαξω!!!Εσεις τι λετε να την κανω την αλλαγη?Αν ναι τι να πεταξω???Η διαδικασια ειναι η ιδια??????Ευχαριστω!!!!

Α και κατι ακομη μπορω να βαλω καποια πολη που δε την εχει στο TF???...Γιατι ειμαι απο Πτολεμαιδα...Και το πιο κοντινο μου ειναι η Θεσ/νικη!!!!Αυτο το TITANIUM μπορω να το βαλω και εγω????Σαν πολλα να ρωτησα ε?????

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καρτα μνημης δεχεται των 16 gb???

 

Δέχεται.

 

Και τελος σημερα 2η μερα μου και κατι μεσα μου μου λεει αλλαξε ROM!!!Δεν ξερω γιατι!!!!!!Αλλα To Artemis ειχε αλλαξει οτι ROM υπηρχε στον πλανητη!Μεχρι και Ρωσσικα του ειχα βαλει και δεν καταλαβαινα τπτ ωσπου ειπα σε ενα παλικαρι που ηταν απο ρωσσια να με βοηθησει να την αλλαξω!!!Εσεις τι λετε να την κανω την αλλαγη?Αν ναι τι να πεταξω???Η διαδικασια ειναι η ιδια??????

 

Οι επιλογές για ROM είναι πολλές τόσο σε WM6.1 κατευθείαν από το καινούργιο Diamond όσο και σε WM6.5. Ρίξε μια ματιά εδώ για το τι υπάρχει και να κρίνεις μόνος σου κατά πόσο αξίζει ή όχι.

Εκεί θα βρεις και οδηγούς για τη διαδικασία.

 

Α και κατι ακομη μπορω να βαλω καποια πολη που δε την εχει στο TF???

 

Ορίστε.

 

Αυτο το TITANIUM μπορω να το βαλω και εγω????

 

Είναι για WM6.5 ROMs και θα το βρεις εκεί προς το παρόν μόνο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μιας και το Μαη βγαινουν επισημα τα 6.5 να θεωρησoυμε δεδομενο πως θα γινει μεταβαση με επισημη ROM οσον αγορα το HD?
"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Δεν θα το έλεγα...

 

Η εταιρία έχει ανακοινώσει ότι μόνο τα Topaz (Diamond 2) και Rhodium (Pro 2) θα φορέσουν επίσημα τα 6.5

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Επισημα παντως δεν το χει αποκλεισει,ετσι δεν ειναι?

 

EDIT

 

Βρηκα αυτη την απαντητικη επιστολη σε σχετικο ερωτημα (δεν ξερω ποσο αξιοπιστη ειναι)

 

"Dear valued HTC customer, Thank you for contacting our Customer Support Center. We are dedicated to providing you with the best quality service and answering all of your questions and concerns. A new operating system will be available for mobile phones but there's is no guarantee that all devices will get this licence. We are waiting for Microsoft's decision regarding to reward your model but that wouldn't happen this quarter as this model is a brand new device in the market. If you have further questions you can also call our Call Center. You can go to: http://www.htc.com/select_country.htm, select your country and then click on the Support tab. Thank you once again for your continued patronage. Best regards, Europe customer support team HTC Corp. Global Service Division"

 

αρα θα δουμε

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα παίδες. Δεν μπορω να το βρω, τι επιλογή θελει για να μην κλείνει η οθόνη οταν δουλευει το iGO?

http://www5.picfront.org/picture/ppt2du2p1/img/banner-new-2008-09_WeCapture_YouWatch.jpg

http://www.eikonostoixeio.eu/

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα παίδες. Δεν μπορω να το βρω, τι επιλογή θελει για να μην κλείνει η οθόνη οταν δουλευει το iGO?

 

Μέσα από το iGO πας στις ρυθμίσεις>συσκευή>και στο πρώτο tab που λέει διαχείριση ενέργειας το πάτας μέχρι να σου δείξει "Οπισθ. φωτ. ενεργός"

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει κανενα προγραμματακι να μπορω να ελεγχω τον σταθερο μου μεσω ιντερνετ αν εγω για παραδειγμα ειμαι εκτος σπιτιου????

 

Thanks Athanaso ξανα εσυ μου δινεις λυσεις μετα απο καιρο...Σχετικα ομως με το παραπανω εχουμε τπτ????:blink:

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Επισημα παντως δεν το χει αποκλεισει,ετσι δεν ειναι?

 

Έχει ανακοινώσει σε ποιες θα μπει, δε νομίζω να χρειάζεται να ανακοινώσει και σε ποιες δεν θα μπει το καινούργιο λειτουργικό γιατί θα μεγαλώσει πολύ η λίστα.

 

Επίσης σύμφωνα με την εν λόγω ανακοίνωση τα 6.5 θα τα υποστηρίζουν συσκευές με dedicated hardware πλήκτρο με τη σήμα των Windows.

 

Μακάρι να διαψευσθώ βέβαια.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ειτε δοθουν επισημα ειτε οχι,τουλαχιστο στο δικο μου HD θα τα βαλω σε μαγειρεμενη rom...!
Παναγιώτης
Link to comment
Share on other sites

Έχει ανακοινώσει σε ποιες θα μπει, δε νομίζω να χρειάζεται να ανακοινώσει και σε ποιες δεν θα μπει το καινούργιο λειτουργικό γιατί θα μεγαλώσει πολύ η λίστα.

 

Επίσης σύμφωνα με την εν λόγω ανακοίνωση τα 6.5 θα τα υποστηρίζουν συσκευές με dedicated hardware πλήκτρο με τη σήμα των Windows.

 

Μακάρι να διαψευσθώ βέβαια.

 

Η ελλειψη start menu key μου φαινεται ανθυπολεπτομερεια για να χρησιμοποιηθει σαν δικαιολογια ωστε να μη γινει η μεταβαση μιας σχετικα νεας και επιτυχημενης συσκευης στα 6.5.Αλλα εφοσον η MS μοιραζει τα χαρτια μαλλον δε μας πεφτει λογος.

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

Χριστός Ανέστη και Καλό Πάσχα σε όλο το forum :D

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

Μέσα από το iGO πας στις ρυθμίσεις>συσκευή>και στο πρώτο tab που λέει διαχείριση ενέργειας το πάτας μέχρι να σου δείξει "Οπισθ. φωτ. ενεργός"

 

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ παιδια. Κατα συμπτωση εκανα και εγω αυτη τη ρυθμιση και μολις ενεργοποιω τον οπισθ. φωτισμο αρχιζει ενας θορυβος σαν χρονομετρο να ακουγεται και δεν μπορω να βρω πως σταματαει!!! Μηπως γνωριζει κανεις κατι?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, βοηθεια! Υπαρχει δυνατοτητα ανακτησης σβησμενων SMS?

 

δεν έχω ακούσει να γίνετε κάτι τέτοιο.... άρα οχι.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, βοηθεια! Υπαρχει δυνατοτητα ανακτησης σβησμενων SMS?

 

Αν εχεις παρει προσφατο backup στη συσκευη σου επανεφερο το.

Κοιτα μη τα εχεις και στα διαγεγραμενα sms

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

μηπως υπαρχει καποιο registry setting οπως καναμε στο διαμαντι που ανεβαζαμε την ενταση του ακουστικου?
οτι ποναει δεν σημαινει πως αξιζει κιολας.....
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά οι ρυθμίσεις για gprs στο τηλ μου είναι περασμένες αλλά κάθε φορά που πάω να συνδεθώ στο internet μου βγάζει μνμ ότι το μόντεμ έχει αποσυνδεθεί και ένα άλλο που λέει ότι παροyσιάστηκε πρόβλημα σύνδεσης με την υπηρεσία GPRS στο εγγεγραμμένο οικιακό σας δίκτυο.Πιστεύετε ότι κάτι δεν πάει καλά με τις ρυθμίσεις ή μήπως δεν είναι ενεργοποιημένη η υπηρεσία?Και αν δεν είναι τι πρέπει να κάνω? Η σύνδεση αφορά συμβόλαιο με έναρξη τον προηγούμενο μηνα.
Link to comment
Share on other sites

δηλαδη περνωντας το καμπ του ΗD tweak αυτοματα ρυθμιζεται στο μεγιστο η πρεπει κατι να του πειραξω?ειναι απελπιστικα σιγανο το ηχειο κ οταν μιλω με καποιον ισα που ακουω με πολυ δυσκολια
οτι ποναει δεν σημαινει πως αξιζει κιολας.....
Link to comment
Share on other sites

@ cybervibe: τρεξε το connection setup απο τα settings, connections, να δεις τι θα γινει.

 

@ doctor-gio: οταν περασεις το HD tweak, το τρεχεις και κανεις τις ρυθμισεις που θελεις. Εχε το νου σου, εχει πολλα πραγματα εκει μεσα.

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδια, βοηθεια! Υπαρχει δυνατοτητα ανακτησης σβησμενων SMS?

 

Εάν τα έχεις σβήσει και από τα "Διαγραμμένα" και δεν έχεις κανένα backup... δύσκολο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...