Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch HD (Blackstone)


stark
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι βεβαια, ωστόσο αν είσαι ευχαριστημένος και καλύπτεσαι, ο μοναδικός λόγος για μενα που τις έχω δοκιμάσει και τις δυο, είναι αν σου αρέσει περισσότερο το complete Rhodium looking, dialer κ.λ.π.

H black pearl εχω την εντύπωση ότι έχει λίγο καλύτερη διαχείρηση ενέργειας και ίσως περισσοτερη διαθέσιμη ραμ χωρίς να είμαι σίγουρος γιατί την χρησιμοποίησα με απενεργοποιημένο τον HTC dialer, κάτι που σημαίνει 5% περίπου περισσότερη διαθέσιμη μνήμη.

 

Εμενα η μνημη φτανει περιπου στο 60%. Αν δεν κανω λαθος οταν θα θελησω να ξαναβαλω μετα του Πανου θα πρεπει να ξαναγυρισω σε SPL v 1.14.0000 απο 1.54.0000. Τι θα πρεπει να κανω σε αυτη την περιπτωση?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Όπως το λες... ξαναβάζεις την official 1.14 και μετά περνάς του Πάνου.

 

Ευχαριστω Γιαννη αλλα και εσενα Κωστα.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα η μνημη φτανει περιπου στο 60%. Αν δεν κανω λαθος οταν θα θελησω να ξαναβαλω μετα του Πανου θα πρεπει να ξαναγυρισω σε SPL v 1.14.0000 απο 1.54.0000. Τι θα πρεπει να κανω σε αυτη την περιπτωση?

 

Θα περάσεις την official 1.14.405.3 για να περάσει πάλι το spl 1.14.0000

Σπύρος

Tab S8 - S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση2: Ψαχνω το καλυτερο προγραμμα για διαχειρηση και αποθηκευση αριθμων τραπεζικων λιγαριασμων, πιστωτικων καρτων, αφμ, Αρ. Ταυτοτητας και αλλα απαραιτητα για να τα βγαλω περα και να μην κουβαλαω 250 χαρτακια με αριθμους πανω μου! εχετε καμια προταση?

 

SplashID 4.15 :D

To χρησιμοποιω απο την εκδοση 3. Ειναι τελειο και κανει και συγχρονισμο με το PC και τα εχεις σε 2 μεριες αποθηκευμενα. Το Spb Wallet το εγκατεστησα, δεν μου αρεσε γενικα και το απεγκατεστησα.

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Θα περάσεις την official 1.14.405.3 για να περάσει πάλι το spl 1.14.0000

 

Εκτός και εάν έχει ευρωπαϊκή/ελληνική συσκευή και θα πρέπει να περάσει την αντίστοιχη official ROM 1.14.401.3 (αν και δεν παίζει τόσο σημαντικό ρόλο).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Είδα το καινούργιο radio 1.14..... αλλα κατι αυτά που διάβασα κάτι η μεγάλη βελτιωση που ειδα

με την χρηση του 1.13 που υπηρχε μεσα στην official σε σχεση με το 1.13 που ειχα κατεβασει

απο το xda μ΄ εβαλαν σε σκεψεις.

Δεν ξερω κατα ποσο αυτα που κατεβαζουμε ειναι ακριβως τα ιδια.

Επειδη ειμαι ευχαριστημενος δεν θα μπω στον κοπο να το φλασαρω τουλαχιστον τωρα.

Οπως ειπα αυτο που εχω εχει περαστει με το φλασαρισμα της official.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Έφτιαξα μιά έκδοση του FingerKeyboard 2.1 (WVGA) που περιέχει 3 γλώσσες (πληκτρολόγια):

1. Αγγλικό (το original)

2. Ελληνικό (απο εμένα)

3. SMS (απο εμένα), το οποίο επιτρέπει σε όσους δεν έχουν ελληνικές συσκευές να στέλνουν SMS με 160 χαρακτήρες. Εάν έχετε συσκευή της ACE απενεργοποιήστε αυτό το πληκτρολόγιο.

 

http://rapidshare.com/files/224574578/FingerKeyb-2.1-WVGA-gr-taxtax.cab

 

 

Το original thread στο xda-developers εδώ.

HTC P3300, HTC HD, HTC HD2, HTC One S (s4)

Samsung Note II, S7 Edge, Note 9, S22 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και ειδικό thread για περαιτέρω αναλύσεις... ] ;)

 

Γιαννη τι θελει να πει ο ποιητής?

Αν κατάλαβα καλά ρίχνεις μεσα σ' αυτό ενα blacimg και φλασάρεις οποια ρομ θελεις χωρις HR και κατα συνεπεια τα προγραμματα επαφες mail sms παραμενουν ως εχουν?

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Κώστα το συγκεκριμένο link ήταν τυπογραφικό λάθος (έβαλα το σωστό) και πήγαινε για αλλού. Εξάλλου είναι για το Diamond και δεν χρησιμοποιείται εδώ. Αφαίρεσε το και εσύ αν θες για να μη χρησιμοποιηθεί από κάποιον κατά λάθος.

 

Αλλά μιας και ρώτησες, αυτό δεν είναι κάτι το ιδιαίτερο παρά ένα customRUU που τα παιδιά στο XDA έχουν φτιάξει για κάθε συσκευή της HTC. Με το οfficial RUU ακόμα και radio να φλασάρεις ή μια splash screen, αυτό κάνει hard reset. Αυτό είναι customized και δεν κάνει hard reset τη συσκευή, δηλαδή δεν πειράζει τη ROM της. Σίγουρα το αντίστοιχο χρησιμοποιείς και εσύ για το HD. Όταν βέβαια πάμε να φλασάρουμε κάποια ROM δεν τίθεται θέμα για hard reset αφού ούτως ή άλλως όλα στήνονται από την αρχή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά!

Χριστός Ανέστη, Χρόνια Πολλά σε όλους. Βαρέθηκα πλέον την μανήσια ROM κ σκέφτομαι να την αλλάξω. Κατά καιρούς παρακολουθώ να αναφέρεστε σε διάφορες coocking rom με διάφορα + και -. Έχετε να προτίνεται κάποια rom να δοκιμάσω?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Χρόνια πολλά και σε σένα!

 

Αυτή τη στιγμή κυκλοφορούν πολλές ROM και για τα περισσότερα γούστα τόσο σε WM6.1 όσο και WM6.5.

 

Όσον αφορά τα 6.5 δεν θα σου τα συνιστούσα μιας και ακόμα τα διάφορα build που κυκλοφορούν είναι beta με αποτέλεσμα να παρατηρούνται διάφορα προβλήματα στη συσκευή.

 

Καλή ανανέωση για τη συσκευή σου είναι να βάλεις ROM imported από builds των Diamond2 και Pro2 με το καινούργιο TF3D. Γνώμη μου (και όχι μόνο) είναι ότι οι καλύτερες αυτή τη στιγμή από άποψη σταθερότητας και ταχύτητας είναι του dutty και του Πάνου.

 

Ρίξε μια ματιά και πιο πίσω αν θες να δεις και άλλες απόψεις.

Τα πάντα υπάρχουν εδώ.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Θενξ για το link, γίνεται λίγο.. χαμός εκεί μέσα.

Του Πάνου είναι αυτή η ROM http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=431217 ?

Να ρωτήσω κάτι, είναι αγγλική η ROM? Ρωτάω γιατί θέλω να είναι, δε μου αρέσουν οι ελληνικές, βασικά οι μεταφράσεις δε μου αρέσουν, κάποιες δε μπορώ να τις καταλάβω.

 

Απ ότι μπορώ να καταλάβω (χεχε στο μπορώ) έχει όλα τα βήματα για να σπάσω το κλείδωμα της συσκευής κ να περάσω την ROM. Ακολουθώ τα βήματα κ είμαι οκ?

 

Σόρρυ αλλά δε κατάλαβα καλά τα Diamond2 και Pro2 κ το καινούργιο TF3D. Έχει βγει ποιο καινούργιο απ αυτό που έχει το μανήσιο HD?

Link to comment
Share on other sites

Του Πάνου είναι αυτή η ROM http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=431217 ?

 

Το link που έδωσες είναι για το HSPL, δες εδώ λεπτομέρειες http://www.navimania.gr/showthread.php?t=15253

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

@karhariasgr:

Του πάνου είναι εδώ και του dutty είναι εδώ.

 

Και οι δύο έχουν αναλυτικές οδηγίες για το πως θα κάνεις επακριβώς την εγκατάσταση.

 

Τα Pro2 και Diamond2 έχουν καινούργια έκδοση του TF3D σε σχέση με το HD (δες τα screenshot).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά!

Χριστός Ανέστη, Χρόνια Πολλά σε όλους. Βαρέθηκα πλέον την μανήσια ROM κ σκέφτομαι να την αλλάξω. Κατά καιρούς παρακολουθώ να αναφέρεστε σε διάφορες coocking rom με διάφορα + και -. Έχετε να προτίνεται κάποια rom να δοκιμάσω?

 

Αν θέλεις μια rom στην οποία θα περάσεις εσύ τα προγράμματα που θέλεις και σου χρειάζονται, χωρίς καθόλου bugs, σταθερή και με χρήση ram γύρω στο 30-35% θα σου πρότεινα να δοκιμάσεις αυτή (Lite).

Σπύρος

Tab S8 - S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

προσωρινα εχω βολευτει με τα 6.5 s.lite που οπως ειχε πει ο te_salat με βολευουν πραγματικα και ειναι γενικα μια χαρα εκτος τη μπαταρια,δεν εχω βαλει dialer και η συσκευη δουλευει 28-30%ram,με χρηση του opera ανεβαινει στα 44% μ.ο αυτο που μου εκανε εντυπωση ηταν οτι χθες μου πεταξε μνημη πληρης ο opera με 1(!)tab ανοιχτο και 45%χρηση ram,μηπως οι cooked εχουν αλλου κοφτη ενω η official δουλευει μεχρι 75%?η μηπως ειναι η beta των 6.5 που δεν δουλευει σωστα?

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Αν θέλεις μια rom στην οποία θα περάσεις εσύ τα προγράμματα που θέλεις και σου χρειάζονται, χωρίς καθόλου bugs, σταθερή και με χρήση ram γύρω στο 30-35% θα σου πρότεινα να δοκιμάσεις αυτή (Lite).

 

+1000 απο εμενα!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αμα αλλάξω radio έχω κάποια πρόβλημα στην ρομ που ήδη έχω περάσει? Τι κάνει το radio? είναι κάτι σαν το firmware που λέμε για άλλες συσκευες?

http://www5.picfront.org/picture/ppt2du2p1/img/banner-new-2008-09_WeCapture_YouWatch.jpg

http://www.eikonostoixeio.eu/

Link to comment
Share on other sites

Αμα αλλάξω radio έχω κάποια πρόβλημα στην ρομ που ήδη έχω περάσει? Τι κάνει το radio? είναι κάτι σαν το firmware που λέμε για άλλες συσκευες?

Το radio είναι ανεξάρτητο από τη rom, μπορείς να περάσεις ξεχωριστό radio χωρίς να επηρεαστεί η rom, αυτό που πρέπει να προσέξεις είναι το spl που φοράει η συσκευή σου γιατί εάν έχεις περάσει την τελευταία official έχει αλλάξει και πρέπει να χρησιμοποιήσεις και το ανάλογο uspl.

Σπύρος

Tab S8 - S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Bρε παιδες τωρα με την official rom της Ace που είμαι δεν ξερω πως μπορω να αλλάξω το background από όλα τα tabs!

 

Any cab available?

Link to comment
Share on other sites

Στη ROM του Dutty, γνωρίζει κανείς τι διαφορά υπάρχει μεταξύ των εκδόσεων MSVC, CVSD, και της απλής Shiped έκδοσης?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Bρε παιδες τωρα με την official rom της Ace που είμαι δεν ξερω πως μπορω να αλλάξω το background από όλα τα tabs!

 

Any cab available?

 

Background For All Pages.cab

 

Στη ROM του Dutty, γνωρίζει κανείς τι διαφορά υπάρχει μεταξύ των εκδόσεων MSVC, CVSD, και της απλής Shiped έκδοσης?

 

Είναι και οι 3 εκδόσεις ίδιες με μοναδική διαφορά:

- MSVC: Έχει το Microsoft Voice Command εγκατεστημένο

- CVCD: Έχει το Cyberon Voice Speed Dial εγκατεστημενο

- Shipped: Δεν έχει κανένα από τα δύο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

αξιζει να δωσω το xperia gia to hd?ειχα πριν ντιαμοντ και εχω συνηθισει το touchflow3d και δεν μπορω να δεχτω τπτ αλλο.δοκιμασα και περασα το touchflow κ στο xperia αλλα δεν ειναι το ιδιο.καποιες λειτουργιες δεν παιζουν...βεβαια ειναι λιγο μεγαλο αλλο δεν με πολυπειραζει αυτο αφου πριν απο λιγο καιρο ειχα και το iphone 3g.για μενα παντως τα htc ειναι μονοδρομος.ειναι μακραν τα καλυτερα.επαιρνα παντα htc.τι με επιασε και πηρα se?και ειχα ορκιστει μετα το φιασκο του p990i να μην αγορασω ποτε ξανα...με επιασε η μαμακισμενη καταναλωτικη μου μανια.δεν το θελω σας λεω με τιποτα.ουτε να το βλεπω.το χω σ ενα συρταρι και περιμενω να το πουλησω.τετοιο ξενερωμα αδελφια δεν εχω φαει...πρωτα το iphone και τωρα το xperia...
Με λένε Νίκο, και είμαι καλά...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...