Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch HD (Blackstone)


stark
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά θέλω να κάνω 2 ερωτήσεις.Δεν έχω αγοράσει το συγκεκριμένο μοντέλο αλλά με ενδιαφέρουν μερικά πράγματα πριν προχωρήσω σε αγορά.1)Έχετε διαπιστώσει προβλήματα ασυμβατότητας με παλιές εφαρμογές,παιχνίδια κλπ λόγω WVGA ή ανάλυσης? 2)Πόσο εύκολη είναι η διαδικασία μετατροπής και εισαγωγής μιας ταινίας στο συγκεκριμένο μοντέλο?Δλδ αν κατεβάσω από τον κανονικό μου υπολογιστή μια ταινία σε avi μπορώ με κάποιο πρόγραμμα να την μετατρέψω και να τη βάζω μέσα στο htc?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

γεια σε ολουσ,αν το φερω απο αμερικη πωσ περναω ελληνικα??

 

Αν το φέρεις από Αμερική δεν σε καλύπτει η εδώ αντιπροσωπεία στο θέμα εγγυήσης. Θα πρέπει να το στείλεις στο κατάστημα που το πήρες.

Υπάρχει cooked ελληνική rom αλλά αν την περάσεις σε περίπτωση προβλήματος πρέπει να το στείλεις πίσω με την rom που το αγόρασες για να μην χάσεις την εγγύηση, που είναι απλό σχετικά.

 

Πόσο το βρίσκεις και θες να το πάρεις από κει; Δες στο clove με την σημερινή ισοτιμία βγαίνει 537 χωρίς τα μεταφορικά.

 

Μπορείς να δεις και στο buy&sell του forum για μεταχειρισμένο όπου θα βρεις και ελληνικό της ACE.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

συναδελφοι μια ερωτησούλα λίγο off-topic...πως εισάγουμε μια φωτό εδώ??????

Λευτέρης

iPhone 3GS 32gb back in black

iPhone 4 32gb black, iPhone 4S 16gb black, samsung galaxy note,  iPhone 4S 16gb white, iPhone 5 64gb space grey, Hawai 5-0 P10 lite, iPhone 6 16gb gold, iPhone 8 64gb black

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

 

μια γρήγορη ερώτηση από έναν άσχετο που θέλησε να μπλεχτεί σε ξένα προς αυτόν χωράφια... πήρα πριν 8 μέρες ένα HD και τις 2 πρώτες φορτίσεις τις έκανα μέσω πρίζας... δοκιμάζοντας να το φορτίσω μέσω του pc η μπαταρία δεν ανταποκρίνεται, ενώ δείχνει ότι φορτίζει (γράφει φόρτιση, ανάβει το λαμπάκι στο κουμπί on/off και η επιλογή "όταν η συσκευή είναι ενεργοποιημένη, να μη φορτίζεται όταν είναι συνδεδεμένη στο pc" είναι ανενεργή)...

 

Έχει κανείς ιδέα τι μπορεί να φταίει; Θύρα USB άλλαξα, με το ίδιο καλώδιο φόρτισα επιτυχώς ένα TyTnII και έτσι φαίνεται ότι κάτι συμβαίνει με τη συγκεκριμένη συσκευή...

 

Ευχαριστώ

 

Τι εννοείς η μπαταρία δεν ανταποκρίνεται; Η φόρτιση μέσω pc>usb είναι πολύ αργή να ξέρεις.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

το εχει δουλεψει κανεις?? :wacko:

το εβαλα χτες, αλλα σιμερα ολι μερα δεν εχει πιασει σιμα!!! :(

με λεει συνεχεια "αναμονι σιματος".... :cry:

πρπει να αλλαξω τιπιτα στα settings tou dest?? :wacko:

τωρα το εχω στο μπαλκονι μπας κ πιασει τιποτα... αρκει να μιν βρεξει!!! :lol:

na zisoun ta giwtompala!!!!!!!!!!!!!! :X
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση... αυτό το ξέρω δυστυχώς... μετά από 2-3 ώρες η μπαταρία όχι μόνο δεν είχε φορτίσει καθόλου, αλλά το HD έσβησε γιατί καταναλώθηκε τελείως ό,τι είχε απομείνει από την μπαταρία...
Link to comment
Share on other sites

@stsalkit:

Γνώμη μου είναι πως δεν υπάρχει λόγος να αλλάξεις μόνο το Radio. Δεν θα δεις αξιοσημείωτη διαφορά στο σήμα σου για το οποίο ευθύνεται κυρίως ο provider σου και η περιοχή που βρίσκεσαι.

 

Εάν πάλι θέλεις να μπεις στη διαδικασία, είναι ακριβώς η ίδια με το να φλασάρεις οποιαδήποτε ROM. Πληροφορίες εδώ.

 

Σας ευχαριστώ όλους για την βοήθεια. Θα ήθελα όμως athanaso77 να σε ρωτήσω, εφόσον ισχύουν αυτά που λες (και όντως εάν είναι έτσι... δεν αξιζει τον κόπο), γιατί στα διάφορα fora μιλούν ΚΑΙ για αλλαγή του ραδιο... ή μήπως είναι μονο και μόνο για να δοκιμαστεί κάτι καινούργιο? Ευχαριστώ

Σωτήρης
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια. Επειδη δεν εχω εμπειρια με ppc (τοσα χρονια με symbian "επαιζα") θελω να κανω μια ερωτηση.

Διαβασα στο wiki.xda-developers.com το introduction στο HD αλλα μπερδευτηκα.

 

Η απορεια μου ειναι η εξης:

Στα symbian εκανα ενα update το firmware και ειχα την last version χωρις να ανησυχω για εγγυησεις κτλ.

 

Με το HD εχω χαθει στο συμπαν. :p Υπαρχει το USPL το HSPL μπλα μπλα...

Αυτο που θελω ειναι το HD να ειναι up-to-date για αρχη και μετα βλεπουμε.

Απ'οτι καταλαβα με το USPL φορτωνεις μια ROM η οποια ομως τρεχει στην RAM και δεν πειραζει την ROM καθολου. Ενω με το HSPL flashαρεις καινουρια ROM.

Το συμπερασμα μου ειναι:

Οτι με το USPL δεν χανεις την εγγυηση αλλα το blackstone ειναι πιο φορτωμενο μιας και η ROM τρεχει στην RAM.

Mε το HSPL αποχεραιτας την εγγυηση αλλα το blackstone πηγαινει σφαιρα.

 

Καταλαβα σωστα ή γραφω αρλουμπες ? :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Το συμπερασμα μου ειναι:

Οτι με το USPL δεν χανεις την εγγυηση αλλα το blackstone ειναι πιο φορτωμενο μιας και η ROM τρεχει στην RAM.

Mε το HSPL αποχεραιτας την εγγυηση αλλα το blackstone πηγαινει σφαιρα.

 

Δεν είναι έτσι ακριβώς. Με τον ένα ή τον άλλο τρόπο το αποτέλεσμα είναι το ίδιο όταν flashάρεις μια ROM.

 

Απλά με τη μέθοδο του hard-spl αλλάζεις το SPL της συσκευής με αποτέλεσμα να χρειαστεί να το επαναφέρεις εάν θέλεις να είσαι στην εγγύηση κάποια στιγμή, ενώ με το USPL απλά το προσπερνάς και φλασάρεις κανονικά μια unofficial ROM έχοντας το stock SPL.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι έτσι ακριβώς. Με τον ένα ή τον άλλο τρόπο το αποτέλεσμα είναι το ίδιο όταν flashάρεις μια ROM.

 

Απλά με τη μέθοδο του hard-spl αλλάζεις το SPL της συσκευής με αποτέλεσμα να χρειαστεί να το επαναφέρεις εάν θέλεις να είσαι στην εγγύηση κάποια στιγμή, ενώ με το USPL απλά το προσπερνάς και φλασάρεις κανονικά μια unofficial ROM έχοντας το stock SPL.

 

SPL ειναι αρχικα να φανταστω. Τι σημαινει ομως ?

 

EDIT:

Hard SPL - more reliable, void warranty, flashing a permanent SPL

USPL - less reliable, no void, temporary

 

Δηλαδη με hard reset στην περιπτωση USPL το κινητο θα γυρισει στην stock μορφη του ενω το HSPL ειναι μονιμο?

(Με soft reset και USPL υπαρχει προβλημα ?)

Με το HSPL μπορω στο μελλον να ξανααλλαξω SPL ή να βαλω το stock-spl ?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δηλαδη με hard reset στην περιπτωση USPL το κινητο θα γυρισει στην stock μορφη του ενω το HSPL ειναι μονιμο?

 

Όχι... το hard reset επηρεάζει μόνο τη ROM και όχι το SPL μιας και είναι εντελώς ξεχωριστό κομμάτι.

 

Με το HSPL μπορω στο μελλον να ξανααλλαξω SPL ή να βαλω το stock-spl ?

 

Ναι μπορείς.

 

Οσων αφορα τις ROM. Αν flashαρω αλλη με USPL δεν θα εχω προβλημα με την εγγυηση. Σωστα ?

 

Εάν βάλεις cooked ROM, δηλαδή unofficial και το πας με αυτή στο service, φυσικά και θα έχεις πρόβλημα. Πρέπει η συσκευή σου να φοράει την official ROM και το stock SPL για να θεωρείσαι καθόλα νόμιμος στο θέμα εγγύηση.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Όχι... το hard reset επηρεάζει μόνο τη ROM και όχι το SPL μιας και είναι εντελώς ξεχωριστό κομμάτι.

 

 

 

Ναι μπορείς.

 

 

 

Εάν βάλεις cooked ROM, δηλαδή unofficial και το πας με αυτή στο service, φυσικά και θα έχεις πρόβλημα. Πρέπει η συσκευή σου να φοράει την official ROM και το stock SPL για να θεωρείσαι καθόλα νόμιμος στο θέμα εγγύηση.

 

Οποτε ποιο ειναι το πλεονεκτημα του USPL εναντι του HSPL οσων αφορα την εγγυηση ?

 

EDIT: Λιγο ψαξιμο και το βρηκα.(νομιζω...)

Με το USPL αλαζουμε το spl της συσκευης για να περασουμε την καινουρια ROM και με το reset γυριζει μονο του σε stockSPL, ενω με το HSPL η SPL αλλαζει μονιμα.

 

Το ερωτημα ομως παραμενει. Αφου με το HSPL μπορουμε να γυρισουμε σε stockspl παλι, τοτε ποιο ειναι το πλεονεκτημα του USPL ?

 

Συγγνωμη για τις συνεχομενες ερωτησεις :O

Link to comment
Share on other sites

το εχει δουλεψει κανεις?? :wacko:

το εβαλα χτες, αλλα σιμερα ολι μερα δεν εχει πιασει σιμα!!! :(

με λεει συνεχεια "αναμονι σιματος".... :cry:

πρπει να αλλαξω τιπιτα στα settings tou dest?? :wacko:

τωρα το εχω στο μπαλκονι μπας κ πιασει τιποτα... αρκει να μιν βρεξει!!! :lol:

Φιλε, θα πας απο τις επιλογες-ρυθμισεις--σημα GPS-ρυθμιση και μετα αναζητηση GPS για να βρει τον δεκτη!:)
Παναγιώτης
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το ερωτημα ομως παραμενει. Αφου με το HSPL μπορουμε να γυρισουμε σε stockspl παλι, τοτε ποιο ειναι το πλεονεκτημα του USPL ?

 

Υπάρχει έστω και σε μικρές πιθανότητες η περίπτωση να μην είναι σε θέση η συσκευή σου να δεχθεί τη διαδικασία της επαναφοράς του stock-spl.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση... αυτό το ξέρω δυστυχώς... μετά από 2-3 ώρες η μπαταρία όχι μόνο δεν είχε φορτίσει καθόλου, αλλά το HD έσβησε γιατί καταναλώθηκε τελείως ό,τι είχε απομείνει από την μπαταρία...

 

Δοκίμασε να δεις αν έχει διαφορά μετά από soft reset. Επίσης δοκίμασε να το αφήσεις να φορτίσει κλειστό για κανά μισάωρο να δεις την στάθμη της μπαταρίας όταν θα ανοίξει.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
μετά από 2-3 ώρες η μπαταρία όχι μόνο δεν είχε φορτίσει καθόλου, αλλά το HD έσβησε γιατί καταναλώθηκε τελείως ό,τι είχε απομείνει από την μπαταρία...

 

Είσαι σίγουρος ότι φόρτιζε όλη αυτή την ώρα; Το πορτοκαλί λαμπάκι στο πάνω πλήκτρο ήταν αναμμένο κατά τη διάρκεια της φόρτισης;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

athanaso 77 οπλίσου με υπομονή για άλλες δυο ερωτήσεις..:O

 

- βρήκα τον έξτρα χάρτη για τον οποίο είχα ρωτήσει.. Διάβασα ότι πρέπει να φτιάξω στην sd έναν φάκελο με με ονομασία DestinatorApps και να ρίξω εκεί τα πάντα συν το GreeceU.. Αν ως εδώ τα έχω καταλάβει σωστά, μου λες και που βρίσκω το GreeceU;;

 

-επειδή προφανώς κάτι κάνω λάθος με το spb pocket plus και δεν μπορώ να το εμφανίσω σαν αρχική οθόνη, μήπως θα μπορούσες να μου δώσεις πιο αναλυτικές οδηγίες;;μάλλον κάποια βλακεία κάνω με το TF3D..:(

 

σ' ευχαριστώ και πάλι! ή όποιον άλλον απαντήσει:happy:

Link to comment
Share on other sites

ελα ρε τεραστιε!!!

λοιπον, για το dest 7, αυτες ειναι οι οδηγιες, το εβαλα σιμερα κ παει σφαιρα!!!

 

1.copy "main" file to pda and install it from your pda

2.copy "destcore.dll" file to your pda in DestinatorApps\Destinator folder & replace the original

3.copy the "forlinks" file to your pda and install it from there

4.copy the "skin" folder to DestinatorApps\Destinator\skin folder

5.copy the "greek" file to DestinatorApps\Destinator\language folder

6.copy the "voice" folder to DestinatorApps\Destinator\Voice folder

7.copy the "GreeceU" folder to DestinatorApps\Destinator

 

τα εχεισ ολα τα αρχειακια??

na zisoun ta giwtompala!!!!!!!!!!!!!! :X
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
- βρήκα τον έξτρα χάρτη για τον οποίο είχα ρωτήσει.. Διάβασα ότι πρέπει να φτιάξω στην sd έναν φάκελο με με ονομασία DestinatorApps και να ρίξω εκεί τα πάντα συν το GreeceU.. Αν ως εδώ τα έχω καταλάβει σωστά, μου λες και που βρίσκω το GreeceU;;

 

Αναλυτικές οδηγίες θα βρεις και εδώ.

 

-επειδή προφανώς κάτι κάνω λάθος με το spb pocket plus και δεν μπορώ να το εμφανίσω σαν αρχική οθόνη, μήπως θα μπορούσες να μου δώσεις πιο αναλυτικές οδηγίες;;μάλλον κάποια βλακεία κάνω με το TF3D..:(

 

Έχεις απενεργοποιήσει το TF3D; Πήγαινε Έναρξη -> Ρυθμίσεις -> Σήμερα -> Στοιχεία (καρτέλα) και ξετίκαρε το TouchFlo3D και επέλεξε το Spb Pocket Plus.

 

Υπάρχει η δυνατότητα να τα έχεις και τα δύο είτε με το Second Today είτε με το TouchFlo detacher.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

τελικα θα μπορουμε να αναβαθμισουμε την συσκευη σε wm6.5 οταν θα βγει ??? οπως στις νεες συσκευες της htc ??? :blink:
LG G4
Link to comment
Share on other sites

Έχεις απενεργοποιήσει το TF3D; Πήγαινε Έναρξη -> Ρυθμίσεις -> Σήμερα -> Στοιχεία (καρτέλα) και ξετίκαρε το TouchFlo3D και επέλεξε το Spb Pocket Plus.

 

Υπάρχει η δυνατότητα να τα έχεις και τα δύο είτε με το Second Today είτε με το TouchFlo detacher.

 

οκ, η βλακεία ήταν όλη δική μου..:cry:

thanks

Link to comment
Share on other sites

νεο ραδιο κυκλοφορησε για οποιους ενδιαφερονται :)

 

HTC Blacstone radio_1.13.25.24

 

http://rapidshare.com/files/21273397...1.13.25.24.rar

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
τελικα θα μπορουμε να αναβαθμισουμε την συσκευη σε wm6.5 οταν θα βγει ??? οπως στις νεες συσκευες της htc ??? :blink:

 

Έχει απαντηθεί πολλές φορές πιο πάνω...

 

Επίσημα φαίνεται δύσκολο να δοθεί τέτοια αναβάθμιση από τη μεριά της εταιρίας.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...