Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch HD (Blackstone)


stark
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα παιδια ειμαι νεος κατοχος του HD και ειμαι στο σταδιο του στησιματος , το προβλημα που αντιμετωπιζω ειναι το εξης , οταν πηγαινω στα μηνυματα εκτελει ξανα το touch 3D και με γυριζει στη αρχικη οθονη , αν παω μεσω Εναρξη - Μηνυματα δουλευει κανονικα .

Το εχει αντιμετωπισει κανεις.

Rom 1.14.401.3 - Radio 1.09.25.14

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Δεν είναι λογική αυτή η συμπεριφορά, μήπως να του κάνεις πρώτα ένα hard reset πριν αρχίσεις το στήσιμο;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Οταν λεμε hard reset μιλαμε για διαγραφη μνημης στις ρυθμισεις-συστημα(εχω το ελληνικο) ή απο το κουμπι διπλα στην sim.

 

To perform a hard reset

1. With the device turned off, press and hold the VOLUME UP and VOLUME DOWN buttons, then briefly press the POWER button.

2. Continue pressing the VOLUME UP and VOLUME DOWN buttons until you see this message on the screen:

This operation will delete all your personal data, and reset all settings to the manufacturer default settings. Press VolUp to restore manufacturer defaults, or press other keys to cancel.

3. Release the VOLUME UP and VOLUME DOWN buttons.

4. Press the VOLUME UP button to perform the hard reset, or press any other button to cancel the reset.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τελικα το εκανα μεσω των ρυθμισεων - διαγραφη μνημης , και μου εβγαλε το αντιστοιχο μηνυμα για διαγραφη των προσωπικων δεδομενων , και αφου προχωρισε τελικα το προβλημα με τα μηνυματα λυθηκε .

Thanks athanaso77 .

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Οταν λεμε hard reset μιλαμε για διαγραφη μνημης στις ρυθμισεις-συστημα(εχω το ελληνικο)

 

Ναι... αυτό.

 

απο το κουμπι διπλα στην sim.

 

Αυτό κάνει soft reset που στον κόσμο των WM σημαίνει επανεκκίνηση. Εάν δεν το έχεις κάνει ποτέ... κάνε το και εάν σου συνεχίσει τα ίδια... hard reset.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Τελικα εκανα και δευτερο Hard reset γιατι εβαλα το second today , ολα εγιναν κανονικα αλλα τελικα το τηλ. φορτωνε πολυ αργα και δεν με ικανοποιησε πηγα να το κανω καταργηση και τελικα δεν βγηκε τελειως ( εμειναν τα soft keys ) , οποτε πρωτα backup με Sprite και μετα reset , τωρα φορτωνει ξανα και βλεπουμε μετα το restore .

Thanks anyway ..

 

Επισης θα ηθελα να ρωτησω αν εχει ασχοληθει κανενας με το tab των μετοχων , απ' οτι φαινεται παιρνει τιμες απο finance.yahoo αλλα δοκιμασα και εχει μονο ξενες μετοχες ;

Μεσω mobile.reuters εχω βρει μια ακρη αλλα ειναι μονο μεσω opera .

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Τελικα εκανα και δευτερο Hard reset γιατι εβαλα το second today , ολα εγιναν κανονικα αλλα τελικα το τηλ. φορτωνε πολυ αργα και δεν με ικανοποιησε πηγα να το κανω καταργηση και τελικα δεν βγηκε τελειως ( εμειναν τα soft keys ) , οποτε πρωτα backup με Sprite και μετα reset , τωρα φορτωνει ξανα και βλεπουμε μετα το restore .

Thanks anyway ..

 

Εάν επαναφέρεις backup που είχες πάρει από συσκευή με προβληματική συμπεριφορά, θα επαναφέρεις και την προβληματική συμπεριφορά εκτός και αν επαναφέρεις μόνο την ΡΙΜ πληροφορία (sms, επαφές, calendar, κτλ)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Έχω κατεβάσει κάποια θέματα από http://forum.xda-developers.com/show...30&postcount=2.Που βάζω τους φακέλους ώστε να αλλάξω θέμα?

 

Καμιά ιδέα κάποιος...?:help:

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
To link σου είναι λάθος και δεν μπορούμε να σε βοηθήσουμε. Εάν είναι αυτό που σου είχα στείλει εγώ... εκεί υπάρχουν οδηγίες που για εκάστοτε theme μπορεί να διαφέρουν.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

μόλις εβαλα ιντερνετ στο κινητο μου (εστω και αν η vodafone με παιδεψε λιγο). Πειτε μου σας παρακαλω το προγραμμα που μετρα τον όγκο δεδομενων που εχεις κατεβασει ωστε να μπορω να το ελέγχω..Εβαλα 250mb τα οποία θα είναι 500 για τον επόμενο χρονο..είναι ικανοποιητικό αυτο το μέγεθος?δε θα το χρησιμοποιώ κ ολη μερα,αλλα θα ήθελα μια αποψη για να ξέρω τι με περιμένει..
Φιλικά, Θάκης
Link to comment
Share on other sites

To link σου είναι λάθος και δεν μπορούμε να σε βοηθήσουμε. Εάν είναι αυτό που σου είχα στείλει εγώ... εκεί υπάρχουν οδηγίες που για εκάστοτε theme μπορεί να διαφέρουν.

 

καλημερα!εχω καποια θεματα ηδη σε αρχεια cab.τα κλικαρω για να τρεξουν αλλα δεν βλεπω καμια αλλαγη.(δεν τα βλεπω στο desktop).θα μπορουσες παρακαλω να μου πεις ενα ενα βημα για να τα καταφερω?

"Don't be sad because of people, they will all die"
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
καλημερα!εχω καποια θεματα ηδη σε αρχεια cab.τα κλικαρω για να τρεξουν αλλα δεν βλεπω καμια αλλαγη.(δεν τα βλεπω στο desktop).θα μπορουσες παρακαλω να μου πεις ενα ενα βημα για να τα καταφερω?

 

Να είμαι ειλικρινής δεν έχω καταλάβει τι πρόβλημα αντιμετωπίζεις ακριβώς μιας και η εγκατάσταση των cab είναι πολύ απλή υπόθεση. Το πετάς μέσα στη συσκευή και το τρέχεις από εκεί με ένα απλό κλικ στον explorer της συσκευής σου.

 

Πειτε μου σας παρακαλω το προγραμμα που μετρα τον όγκο δεδομενων που εχεις κατεβασει ωστε να μπορω να το ελέγχω.

 

Spb Wireless Monitor

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

To link σου είναι λάθος και δεν μπορούμε να σε βοηθήσουμε. Εάν είναι αυτό που σου είχα στείλει εγώ... εκεί υπάρχουν οδηγίες που για εκάστοτε theme μπορεί να διαφέρουν.

 

Στείλε μου ρε athanaso77 ένα link με κανά θέμα να κατεβάσω

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν να ευχαριστήσω όλα τα παιδιά του forum για την πολύ καλή δουλειά, είσαστε η καλύτερη πηγή πληροφοριών για όποιον θέλει να πάρει νέο κινητό.

Εγώ ενδιαφερόμαι πολύ για το Htc Touch Hd. Έχω ήδη διαβάσει σχεδόν τα πάντα γι'αυτό και γνωρίζω τα συν και πλην που λένε για το GPS, την φωτογραφική, την ταχύτητα του επεξεργαστή, την ποιότητα της κατασκευής κλπ. Αυτό όμως που ακόμα δεν έχω καταφέρει να καταλάβω, είναι πως συμπεριφέρεται το συγκεκριμένο κινητό όσο αφορά την ποιότητα του τηλεφωνικού σήματος και την ποιότητα του ήχου κατά την διάρκεια της κλήσης.

Θα ήθελα λοιπόν, όσοι έχουν ήδη το συγκεκριμένο κινητό, να μου πουν ποια είναι η γνώμη τους.

Επίσης, αν είναι δυνατό θα ήθελα να μου προτείνετε κάποιο καλό bluetooth handsfree για το συγκεκριμένο κινητό. Τι γνώμη έχετε για το HBH-PV720 της Sony Ericsson;

Eυχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!εχω καποια θεματα ηδη σε αρχεια cab.τα κλικαρω για να τρεξουν αλλα δεν βλεπω καμια αλλαγη.(δεν τα βλεπω στο desktop).θα μπορουσες παρακαλω να μου πεις ενα ενα βημα για να τα καταφερω?

Αν και δεν είμαι σίγουρος, απενεργοποίησε το TouchFLO 3D από τις ρυθμίσεις, κάνει εγκατάσταση το .cab (στην κύρια μνήμη, ίσως να μην σε ρωτήσει καν) και μετά reset. Μόλις ανοίξει το κινητό ενεργοποίησε και πάλι το TouchFLO. Αν έχει πρόβλημα σε βλέπω για hard reset (!). Έχεις ακόμα το πρόβλημα που έλεγες πιο πίσω??

~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν είμαι σίγουρος, απενεργοποίησε το TouchFLO 3D από τις ρυθμίσεις, κάνει εγκατάσταση το .cab (στην κύρια μνήμη, ίσως να μην σε ρωτήσει καν) και μετά reset. Μόλις ανοίξει το κινητό ενεργοποίησε και πάλι το TouchFLO. Αν έχει πρόβλημα σε βλέπω για hard reset (!). Έχεις ακόμα το πρόβλημα που έλεγες πιο πίσω??

 

xaxaxaxa, Αντρεα :lol:, ολο καλες ειδησεις :p του δινεις του ανθρωπου.

Ετσι ειναι ομως, εχεις δικιο. :this:

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

Οταν εγκαθιστώ διάφορα προγράμματα,ποιά ειναι καλό να αποθηκεύω στην κάρτα μνήμης και ποία στη συσκευή? ο φίλος μου andreas_ku990 μου είχε πει οτι προγράμματα όπως τα registry editors καλό είναι να τα ρίχνω στη μνήμη του τηλεφώνου..Πάνω σ'αυτή τη λογική,εχω αποθηκεύσει τα πάντα στο τηλέφωνο (πληκτρολόγια,ξυπνητηρια κλπ).
Φιλικά, Θάκης
Link to comment
Share on other sites

Αυτά με έμαθαν και εμένα δεν φταίω εγώ!!! :p :p :lol: Ο athanaso77 φταίει!! :p
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Προς θεού!!δε σε κατηγόρησα για κατι!!Απλα επειδη εχω περιορισμένες γνώσεις στο θέμα,ρωτάω για να μάθω!!!Αλοίμονο αν εχω παράπονο απο σενα!!!

 

 

Ερωτηση sos!!!! το sprite backup το αποθηκευω στην καρτα μνήμης??

Φιλικά, Θάκης
Link to comment
Share on other sites

Προς θεού!!δε σε κατηγόρησα για κατι!!Απλα επειδη εχω περιορισμένες γνώσεις στο θέμα,ρωτάω για να μάθω!!!Αλοίμονο αν εχω παράπονο απο σενα!!!

 

Εγω πλεον τα βαζω ολα στη μνημη της συσκευης. Τιποτα στην καρτα μνημης, εκτος απο Dest 7 και iGO8 :D

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

Προς θεού!!δε σε κατηγόρησα για κατι!!Απλα επειδη εχω περιορισμένες γνώσεις στο θέμα,ρωτάω για να μάθω!!!Αλοίμονο αν εχω παράπονο απο σενα!!!

Εντάξει βρε δεν με πείραξε και τόσο (καθόλου θα έλεγα). Απλά το έγραψα όλο αυτό για να κατηγορήσω τον athanaso77 (που τον έκαναν και co-mod!:mad::rtfm::rocket:) :p :p :lol:

 

Εγω πλεον τα βαζω ολα στη μνημη της συσκευης. Τιποτα στην καρτα μνημης, εκτος απο Dest 7 και iGO8

"Άφθονη" έχει άρα δεν πειράζει κανένα!

~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

"Άφθονη" έχει άρα δεν πειράζει κανένα!

 

Ετσι, ετσι :D

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν να ευχαριστήσω όλα τα παιδιά του forum για την πολύ καλή δουλειά, είσαστε η καλύτερη πηγή πληροφοριών για όποιον θέλει να πάρει νέο κινητό.

Εγώ ενδιαφερόμαι πολύ για το Htc Touch Hd. Έχω ήδη διαβάσει σχεδόν τα πάντα γι'αυτό και γνωρίζω τα συν και πλην που λένε για το GPS, την φωτογραφική, την ταχύτητα του επεξεργαστή, την ποιότητα της κατασκευής κλπ. Αυτό όμως που ακόμα δεν έχω καταφέρει να καταλάβω, είναι πως συμπεριφέρεται το συγκεκριμένο κινητό όσο αφορά την ποιότητα του τηλεφωνικού σήματος και την ποιότητα του ήχου κατά την διάρκεια της κλήσης.

Θα ήθελα λοιπόν, όσοι έχουν ήδη το συγκεκριμένο κινητό, να μου πουν ποια είναι η γνώμη τους.

Επίσης, αν είναι δυνατό θα ήθελα να μου προτείνετε κάποιο καλό bluetooth handsfree για το συγκεκριμένο κινητό. Τι γνώμη έχετε για το HBH-PV720 της Sony Ericsson;

Eυχαριστώ πολύ!

Ο ήχος του κινητού κατά τις κλήσεις είναι πολύ καλός εως άψογος!όσο για το σήμα τα πάει μια χαρά.Τουλάχιστον εγω προσωπικά δεν είχα κανένα πρόβλημα...δεν ξέρω κατά πόσο καλό σήμα έχουν και οι άλλοι.Χρησιμοποιώ το Jabra JBT3030 και η σύνδεση και ο ήχος λειτουργούν χωρίς κανένα απολύτως πρόβλημα.Τωρα για το μοντέλο που ρωτάς δεν μπορώ να βοηθήσω...

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν να ευχαριστήσω όλα τα παιδιά του forum για την πολύ καλή δουλειά, είσαστε η καλύτερη πηγή πληροφοριών για όποιον θέλει να πάρει νέο κινητό.

Εγώ ενδιαφερόμαι πολύ για το Htc Touch Hd. Έχω ήδη διαβάσει σχεδόν τα πάντα γι'αυτό και γνωρίζω τα συν και πλην που λένε για το GPS, την φωτογραφική, την ταχύτητα του επεξεργαστή, την ποιότητα της κατασκευής κλπ. Αυτό όμως που ακόμα δεν έχω καταφέρει να καταλάβω, είναι πως συμπεριφέρεται το συγκεκριμένο κινητό όσο αφορά την ποιότητα του τηλεφωνικού σήματος και την ποιότητα του ήχου κατά την διάρκεια της κλήσης.

Θα ήθελα λοιπόν, όσοι έχουν ήδη το συγκεκριμένο κινητό, να μου πουν ποια είναι η γνώμη τους.

Επίσης, αν είναι δυνατό θα ήθελα να μου προτείνετε κάποιο καλό bluetooth handsfree για το συγκεκριμένο κινητό. Τι γνώμη έχετε για το HBH-PV720 της Sony Ericsson;

Eυχαριστώ πολύ!

το gps ειναι συν η πλην?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...