Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch HD (Blackstone)


stark
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δώστε μια ευκαιρία στον καινούριο χάρτη για το iGO v.8.3 της Navteq (2008Q2)

 

poi και 3d building κραταμε αυτα του παλιοτερου χαρτη?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πόσο καινούργιος; Εχεις λινκ;

 

Για δες εδω, αυτο εδωσε ο odytsak :D

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το Eortologio δουλεύει με το hd? Το δοκίμασε κανείς?

Δουλευει σε συνδυασμο για να το βλεπεις με το Second Today.

Link to comment
Share on other sites

Δώστε μια ευκαιρία στον καινούριο χάρτη για το iGO v.8.3 της Navteq (2008Q2), είναι κατά πολύ καλύτερος της Epsilon.

 

Χαμογελάτε είναι μεταδοτικό. :):):):):)

προσωπικά εγω να του δώσω την ευκαιρια του αλλα στο hd που με εχει σπασει τα νευρα στην πλοηγηση ποσες ευκαιριες να δωσω?270 ευτυχισμενοι χρηστες hd μονο το δικο μου κανει........μ.:X ? μου φαινετε θα το βγαλω στην πωληση

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

προσωπικά εγω να του δώσω την ευκαιρια του αλλα στο hd που με εχει σπασει τα νευρα στην πλοηγηση ποσες ευκαιριες να δωσω?270 ευτυχισμενοι χρηστες hd μονο το δικο μου κανει........μ.:X ? μου φαινετε θα το βγαλω στην πωληση

 

 

 

Το Touch HD έχει ένα μικρό GPS lag όπως όλες οι τελευταίες συσκευές της HTC με υψηλή ανάλυση οθόνης και το chip της Qualcomm που φέρει το GPS.

Περισσότερα εδώ.

http://www.navimania.gr/showthread.php?t=13029

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

poi και 3d building κραταμε αυτα του παλιοτερου χαρτη?

 

Ναι, τα αρχεία που έχουμε ήδη είναι πιο λεπτομερή.;)

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

μηπως υπαρχει κανα μπερδεμα οσον αφορα το gps με το a gps καπου πηρε το ματι μου οτι αν απενεργοποιηθεί το δευτερο ισως υπαρχει καλυτέρευση. γιατι πολλες φορες εχω βρει αλλαγμενη την ταχυτητα απο 4800 σε 57600 και σε dest και σε igo
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

σημερα θα το ξαναματαβγαλω για τεστ και τωρα εχει σειρα το igo. οι μονοι που βγηκαν κερδισμενοι ειναι η οικογενεια τους εχω μουρλανει στις βολτες με το αμαξι:p
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κανενα νεο για πωληση απο Πλαισιο η απο καποια αλλη εταιρεια κινητης;

 

Το πλαίσιο θα το έχει διαθέσιμο από Δευτέρα. Έτσι μου είπε ένα τσακάλι που το κοίταξε από τα ενδότερα στον υπολογιστή της εταιρίας. Η τιμή του θα είναι 699 ευρώ. Το κινητό υπάρχει και στη Cosmote στο site της και λογικά θα το έχουν και αυτή διαθέσιμο και τέλος υπάρχει και από το e-shop όπου μπορείς να το αγοράσεις και με σύνδεση και αναβαθμιση ή τέλος πάντων όπως σε βολεύει στη τιμή πάντα σε όλες τισ περιπτώσεις των 699 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Δουλευει σε συνδυασμο για να το βλεπεις με το Second Today.

 

συγνώμη για την "χαζή" ερώτηση, αλλά τι είναι το second today???

 

ενας υποψήφιος αγοραστής HD:)

Λευτέρης

iPhone 3GS 32gb back in black

iPhone 4 32gb black, iPhone 4S 16gb black, samsung galaxy note,  iPhone 4S 16gb white, iPhone 5 64gb space grey, Hawai 5-0 P10 lite, iPhone 6 16gb gold, iPhone 8 64gb black

Link to comment
Share on other sites

συγνώμη για την "χαζή" ερώτηση, αλλά τι είναι το second today???

 

ενας υποψήφιος αγοραστής HD:)

 

Κανει minimize το menu του TF3D (ειναι το menu που υπαρχει σε οσες φωτογραφιες το εχεις δει) και σε μεταφερει στο κλασικο menu των wm.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

:pγινομαι λιγο βαρετος αλλα τελικα 8αρακαρτα εχει μεσα?

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Τελικά πολύ φασαρία με τα προγράμματα πλοήγησης και νομίζω πως ψάχνουμε ψίλους στ' άχυρα ίσα για να ασχολούμαστε.

Λεμε λεμε, αλλά εγώ βλέπω για παράδειγμα τους ταξιτζήδες που είναι από τους λίγους που τα χρησιμοποιουν επαγγελματικά, ειναι ευχαριστημενοι.

Οι δεν περισσότεροι χρησιμοποιούν το ΜΙΟ που εδώ δεν το έχουμε σε υπόληψη.

Σκοπός είναι πηγαινουμε στον προορισμό μας.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

:pγινομαι λιγο βαρετος αλλα τελικα 8αρακαρτα εχει μεσα?

 

Της Ace Hellas που εχω εγω εχει κανονικα:)

 

Οσο για το second today ενα παραδειγμα μπορεις να εχεις 2 today screen στο κινητο σου οπως ειπε και ο φιλος παραπανω.

Εγω π.χ. τη 1 την εχω μαμισια και στην αλλη εχω το spb shell,1 μεγαλο ρολοι και το κλειδωμα της συσκευης και δουλευει τελεια!!:D

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Κανει minimize το menu του TF3D (ειναι το menu που υπαρχει σε οσες φωτογραφιες το εχεις δει) και σε μεταφερει στο κλασικο menu των wm.

σε ευχαριστώ φίλε:), όταν με το καλό το πάρω θα μου επιτρέψετε μερικές ερωτήσεις ακόμα. ευχαριστώ και τον manan69t:)

Λευτέρης

iPhone 3GS 32gb back in black

iPhone 4 32gb black, iPhone 4S 16gb black, samsung galaxy note,  iPhone 4S 16gb white, iPhone 5 64gb space grey, Hawai 5-0 P10 lite, iPhone 6 16gb gold, iPhone 8 64gb black

Link to comment
Share on other sites

Το πλαίσιο θα το έχει διαθέσιμο από Δευτέρα.
Πάει το πλαίσιο (στουρνάρη) το κάψανε :wacko:..

Το Hicalc 2.5.1 σας παίζει καλά? Μου το ξεκινάει πολύ μικρο στην οθονή :(.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά πολύ φασαρία με τα προγράμματα πλοήγησης και νομίζω πως ψάχνουμε ψίλους στ' άχυρα ίσα για να ασχολούμαστε.

Λεμε λεμε, αλλά εγώ βλέπω για παράδειγμα τους ταξιτζήδες που είναι από τους λίγους που τα χρησιμοποιουν επαγγελματικά, ειναι ευχαριστημενοι.

Οι δεν περισσότεροι χρησιμοποιούν το ΜΙΟ που εδώ δεν το έχουμε σε υπόληψη.

Σκοπός είναι πηγαινουμε στον προορισμό μας.

 

 

Ίσα ίσα που βολεύει τους ταξιτζήδες, δεδομένου ότι πληρώνονται για τους κύκλους που θα τους βάζει το gps να κάνουν, άσε δε που δεν θα σπαταλούν και φαιά ουσία για να αποφασίσουν ποιος δρόμος είναι ο μακρύτερος. :p

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα ήθελα μια βοήθεια σχετικά με το IGo, Ο Οδυσσέας η όποιος άλλος γνωρίζει και θέλει να ξοδέψει λίγο χρόνο χωρίς όμως τηλεγραφική απάντηση.

 

Λοιπόν δοκίμασα το IGo με τον παλιό χάρτη και χωρίς το αναγλυφο των αρχείου NASA. Δουλεύει μια χαρά, απλά επειδή βρίσκομαι εκτός ελλάδας δεν μπορώ να κάνω πλοήγηση για να το δοκιμάσω. Το gps όμως λαμβάνει σήμα κανονικότατα.

 

Σήμερα κάνω copy paste τον καινούργιο χάρτη που κατέβασα από link που δώθηκε σε προηγούμενο μήνυμα. Τον έκανα extract και copy paste με αντικατάσταση στον φάκελο map του προγράμματος

Οταν όμως τρέχω το IGO δεν βρίσκει τον χάρτη. Δηλάδή όταν πας να βάλεις διεύθυνση ενω πριν σου έλεγε ελλάδα, πόλη κλπ, τώρα δεν σ' αφήνει να πληκτρολογήσεις αφού είναι σαν να μην υπάρχει χάρτης.

Το ίδιο πρόβλημα έχει κι αλλο μέλος.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αν θελεις μπορεις να μας πεις εμας του υποψηφιους αγοραστες της συσκευης τι σε ξενερωσε και το πουλας μεσα σε μια εβδομαδα; ενας τοσο εμπειρος και γνώστης των windows mobile κινητων να αναιρεσει την επιλογη του μεσα σε τοσο λιγο χρονικο διαστημα!!!

 

H syskevi einai mia xara gia oti prosferei, den parexei kati ligotero apo oti perimena. Oi logoi pou to dinw einai diaforetikoi. :)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Οταν όμως τρέχω το IGO δεν βρίσκει τον χάρτη. Δηλάδή όταν πας να βάλεις διεύθυνση ενω πριν σου έλεγε ελλάδα, πόλη κλπ, τώρα δεν σ' αφήνει να πληκτρολογήσεις αφού είναι σαν να μην υπάρχει χάρτης.

 

εχεις την τελευταια εκδοση του igo?

την 8.3.χχχ?

νομιζω ο χαρτης αυτος δεν ειναι συμβατος με τις προηγουμενες εκδοσεις...

Link to comment
Share on other sites

Μάγκες ταυτόχρονα μπορείς να δουλευεις gps και να παιζεις μουσική πχ? να αλλάζεις και να διαλέγεις τραγουδια ή πρεπει να βγαινεις απο το προγραμμα που χρησιμοοπεις?

 

Απο handtec εχει ψωνίσει κανεις??

http://www5.picfront.org/picture/ppt2du2p1/img/banner-new-2008-09_WeCapture_YouWatch.jpg

http://www.eikonostoixeio.eu/

Link to comment
Share on other sites

Μάγκες ταυτόχρονα μπορείς να δουλευεις gps και να παιζεις μουσική πχ? να αλλάζεις και να διαλέγεις τραγουδια ή πρεπει να βγαινεις απο το προγραμμα που χρησιμοοπεις?

Άνετα. Όταν είσαι στο πρόγραμμα του gps, πατάς το κουμπάκι home ή το απόρριψη κλήσης (από τα τέσσερα κουμπιά που έχει στην πρόσοψη) και σε γυρνάει στην αρχική σελίδα, πάς στο πρόγραμμα που θές, φτιάχνεις καφέ και μετά γυρνάς πίσω :D.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...