Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch HD (Blackstone)


stark
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

για να καταλάβω, digitizer είναι η touch μεμβράνη που λέω εγώ? αλλάζουμε αυτή και λύνεται το πρόβλημα?

 

econ937 είναι εύκολο σχετικά. googlαρε και θα βρεις αναλυτικές πληροφορίες με φωτογραφίες και video για το πως θα το κάνεις. έτσι είχα κάνει για το Polaris εγώ, αν τελικά είναι αυτό το πρόβλημα να παραγγείλω και εγώ ένα και να διορθώσω το θέμα της συσκευής μου.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Καλησπερα και απο Χανια...Χωρις χτυπημα ενω λειτουργει το lcd το digitizer μαλλον τα επεξε γαιτι δε πατιεται τιποτα...παραγγειλα ενα απο ebay με 10 δολλαρια...ειναι ευκολο να το περασω....οδηγιες?...εχω htc touch hd t8282

 

Ρίξε μια ματιά στο service manual.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Φοραω μαγειρεμενη και θελω να περασω αλλη. Μπορω οπως ειναι ή πρεπει να το επαναφερω στην επισημη;
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Φοραω μαγειρεμενη και θελω να περασω αλλη. Μπορω οπως ειναι ή πρεπει να το επαναφερω στην επισημη;

 

Μπορείς όπως είναι.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Γεια σας παιδες..Παρελαβα σημερα το hd μου απο το service(μετα απο ενα μηνα περιπου)..Ολα καλα..Οταν πηγα να βαλω την καρτα μνημης δεν την διαβαζε..Το εκλεισα το ανοιξα (ξανα παλι) εκανα και ενα hard reset αλλα τπτ..μηπως εχετε τπτ υποψιν σας..?
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδες..Παρελαβα σημερα το hd μου απο το service(μετα απο ενα μηνα περιπου)..Ολα καλα..Οταν πηγα να βαλω την καρτα μνημης δεν την διαβαζε..Το εκλεισα το ανοιξα (ξανα παλι) εκανα και ενα hard reset αλλα τπτ..μηπως εχετε τπτ υποψιν σας..?

 

Επικοινώνησε με το service να δεις τι θα σου πουν. Αν σου τα μασάνε, πήγαινε από εκεί να τους το κοπανάς στο κεφάλι. Έτσι που είναι βαρύ θα πρέπει να το ξανασκεφτούν... :p

Σοβαρά τώρα, να τους το πας πίσω (ξανά) για επισκευή.

Αν κάποιος υποψιάζεται το λόγο που δεν βλέπει την κάρτα μνήμης ας το πει μήπως και καταφέρεις κάτι, διαφορετικά πας πάλι για service... :(

Link to comment
Share on other sites

Θα το κοιταξω αυριο..θα του κανω και εγκατασταση παλι την rom( αν και δεν θα γινει τπτ) και βλεπουμε..Κριμα γιατι το περιμενα πως και πως..!:(

 

(τωρα μολις διαπιστωσα οτι δεν δουλευει και το κουμπι του reset που εχει απο πισω...εξειδικευμενο το σερβις.!!τσαμπα τα 7κατοσταρικα που δωσαμε για το κινητο..Σιγουρα ξανα πελατης της htc..!)

Edited by kaykis
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω να περασω ρομ στο κινητο μου με uspl αλλα κολλαει στο 0% και μετα απο πενταλεπτο μου βγαζει error 262. To ιδιο μου συμβαινει και με vista και με w7. Αυτη τη στιγμη εχω μαγειρεμενη του γρηγορη, καλη ειναι αλλα κατα τακτα διαστηματα σβηνει απο μονο του. Μπορει κανεις να βοηθησει;
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Είναι πολλά που μπορεί να συμβαίνουν. Σιγουρέψου ότι ακολουθείς επακριβώς τα αναλυτικά βήματα που περιγράφονται εδώ.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Τελικα με την βοηθεια σου καταφερα να περασω την edge. Oλα καλα εκτος απο την καταναλωση μπαταριας, την τρωει πολυ γρηγορα. Γνωριζεις αν μπορω να κανω κατι;
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεν είμαι σε θέση να γνωρίζω τι μπορεί να φταίει, ωστόσο το πρώτο πράγμα που κάνουμε για την κατανάλωση είναι να κλείνουμε αυτόματες ενημερώσεις κτλ.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν μπορείς να κάνεις κάτι άλλο αν έχεις ήδη βάλει τη μεγαλύτερη δυνατή γραμματοσειρά.

Καλή χρονιά σε όλους.

Εχω HTC TOUCH HD ,WM6.5 και όταν στέλνω ,στα Ελληνικά γραμμένο , mail ο παραλείπτεις παίρνει ερωτηματικά ή κουτάκια.

Πως θα το αντιμετωπίσω ; Σας ενημερώνω πως έστειλα και στον εαυτό μου [ απο το κινητό μου ----> στο κινητό μου] και συνέβη το ίδιο...

ΒΟΗΘΕΙΑ

 

Με την ευκαιρία για το πιο πάνω κινητό ΥΠΑΡΧΕΙ ,ΚΑΙ ΝΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ , ANDROID ? Και για αυτό βοήθεια...

 

διονύσης

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδες..Παρελαβα σημερα το hd μου απο το service(μετα απο ενα μηνα περιπου)..Ολα καλα..Οταν πηγα να βαλω την καρτα μνημης δεν την διαβαζε..Το εκλεισα το ανοιξα (ξανα παλι) εκανα και ενα hard reset αλλα τπτ..μηπως εχετε τπτ υποψιν σας..?

 

Αρχικά για τι πρόβλημα το πήγες?

Την μυρίστηκα την δουλειά μόλις διάβασα για την αλλαγή του service. Καταδικασμένη μια ζωή σε κακό after sales η Ελλάδα :mad:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
σορι αν βρισκομαι σε λαθος τοπο,αλλα δεν ηξερα που αλλου να ποσταρω.ξερει κανεις ακριβεις οδηγιες φλασαρισματος νεας ρομ σε htc touth hd t8282?μου το δωσε ενας φιλος και τρεχει wm6,1.δεν εχει ξαναφλασαριστει ρομ ποτε στο συγκεκριμενο τηλ.ειδα στο γνωστο λινκ xda dev......καποιες οδηγιες,αλλα επειδη τα αγγλικα μου ειναι φτωχα,εκανα την μεταφραση της google .φοβαμαι ομως μη κανω καποιο λαθος σε καμια λεξη και το καψω.(ειναι καιξενο).θελει καποιος και μπορει να μου πει οδηγιες στα ελληνικα?επισης τους drivers που θα τους βρω?ισχυουν και για αλλαγη ραδιο?και που θα βρω μια ρομ 6,5 με μανιλα?και καποιο καλυτερο ραδιο γιατι αυτο που εχει......!!!!Αυτα τα....πολυ λιγα ζηταω.σορι και παλι αλλα θα ημουν ευγνομων!!:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

γεια σε ολους.το χα ξανα ποσταρει,αλλα για μια λεξη το<δεν>,το ειχα σε πολυ λαθος ενοτητα.επεσε στσ χερια μου λοιπον το htc touch hd t8282.ρωτουσα πως να φλασαρω ρομ.και αυτην την στιγμη ουτε που θυμαμαι απο που την κατεβασα.παντως τελικα την φλασαρισα.ερωτηση τωρα.επειδη δεν την βλεπω πολυ σταθερη,και μαλλον λιαν συντομως θα την αλλαξω,εχετε να προτεινετε καποια με touchFlo 3d?η και χωρις αρκει να ειναι σταθερη,και να μη ρουφαει τρελα μπαταρια.επισης,απο ραδιο τι γινετε?εχετε να προτεινετε και απο αυτο κατι καλυτερο απο το 1.09.25.14.?και μια και σας βρηκα εχετε υποψιν σας γιατι δεν τρεχει το garmin xt?dεν ανοιγει καν ,και βγαζει καποιο σφαλμα σχετικο με την οθονη.αυτη την στιγμη το εχω απεγκαταστησει,και δεν θυμαμαι τι λεει ακριβως,παντως δεν τρεχει.α! να και η ρομ.2.5.20212114.0.και κατι για το τελος.φλασαρουμε με το activcynx η απο καρτα?και απο καρτα ειναι οκ?αυτα τα λιγα.σορι για τα πολλα που ρωταω,αλλα ρωτωντας πας.....:!:
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα σας :)

 

Μήπως ξέρει κάποιος που μπορώ να βρώ και να κατεβάσω το android εκτός απ' το xda-developers όπου τα links δεν υφίστανται λόγω του ότι ήταν στο megaupload??

ξέρουμε αν αυτό είναι το ίδιο πράγμα? :S

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1167324

Link to comment
Share on other sites

Από όσο γνωρίζω, μιας και ο αδερφός μου έχει προσπαθήσει αρκετές φορές και με πολλές και διάφορες custom ROMS να περάσει android στο HD, ποτέ δεν τα κατάφερε... ενώ ακολουθούσε τις οδηγίες κατά γράμμα.

Εγώ δεν έχω ασχοληθεί με το HD μου, αφού έχω και το Sony-ericsson Xperia mini που έχει android και δεν το έχω ψάξει καθόλου το όλο θέμα για το HD.

Με λίγα λόγια, δεν έχει βγει κάποια android ROM που να λειτουργεί πλήρως στο Blackstone.... :(

Link to comment
Share on other sites

Ναί, απ ότι ξέρω κι εγώ με android δε δουλεύουν bluetooth, gps και camera αλλά ήθελα να το δοκιμάσω και τώρα πιά δεν ύπαρχει καν :(
Link to comment
Share on other sites

περασα καποτε android αλλα δεν λεει και ξαναγυρισα σε wm 6,5. Ειναι πολυ ασταθη εκανε επανακινησεις και ετρωγε την μπαταρια.
Link to comment
Share on other sites

Τελευταία (εδώ και περίπου 10 μέρες) παρατήρησα ότι δεν μπορώ να λάβω τα τελευταία tweets χρησιμοποιώντας το Twitter app που υπάρχει στο HTC Sense (kwbr 5.7 WWE ROM - Manila version 2.5.20121225.0). Έχει κανένας άλλος αυτό το πρόβλημα ή έφαγε κόλλημα η συσκευή μου?

 

Θυμάμαι παλιότερα που είχε εμφανιστεί το ίδιο πρόβλημα, οφειλόταν στην αλλαγή του Authentication API του twitter, οπότε κυκλοφόρησε και ένα patch για να μπορούμε να κάνουμε log in από το Blackstone. Αυτή τη φορά δεν κατάφερα να βρω online κάτι σχετικό....

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και κάποιες μέρες, δεν ανανεώνει δεδομένα καιρού. Βγάζει σφάλμα σύνδεσης. Τι μπορεί να συμβαίνει; Έχει συμβεί σε άλλον;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...