Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch HD (Blackstone)


stark
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απο handtec εχει ψωνίσει κανεις??

 

Εγώ το πήρα από Handtec αλλά είναι πολύ χρονοβόρα η διαδικασία καθώς εκτός Αγγλίας δέχονται μόνο κατάθεση σε τραπεζικό λογαριασμό.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Άνετα. Όταν είσαι στο πρόγραμμα του gps, πατάς το κουμπάκι home ή το απόρριψη κλήσης (από τα τέσσερα κουμπιά που έχει στην πρόσοψη) και σε γυρνάει στην αρχική σελίδα, πάς στο πρόγραμμα που θές, φτιάχνεις καφέ και μετά γυρνάς πίσω :D.

fredo? :P

 

Εγώ το πήρα από Handtec αλλά είναι πολύ χρονοβόρα η διαδικασία καθώς εκτός Αγγλίας δέχονται μόνο κατάθεση σε τραπεζικό λογαριασμό.

Μαλιστα.. αλλά εχει την καλυτερη τιμη :) Χρονοβόρα λέγοντας? Μια εβδομαδα? Δυο?

Πάντως κάτι λεει και για μέσω google.. το εχει κάνει κανεις?

 

thanks :)

http://www5.picfront.org/picture/ppt2du2p1/img/banner-new-2008-09_WeCapture_YouWatch.jpg

http://www.eikonostoixeio.eu/

Link to comment
Share on other sites

να ποσταρουμε καμια todey screen να δουμε πως εχει φτιαξει o καθενας την mannila του?

 

να ποστάρετε ρε παίδες να δούμε και εμείς οι υποψήφιοι αγοραστές τι έχετε κάνει, αλλά να μας πείτε και πώς το κάνατε...το customize εννοώ:lol:

Λευτέρης

iPhone 3GS 32gb back in black

iPhone 4 32gb black, iPhone 4S 16gb black, samsung galaxy note,  iPhone 4S 16gb white, iPhone 5 64gb space grey, Hawai 5-0 P10 lite, iPhone 6 16gb gold, iPhone 8 64gb black

Link to comment
Share on other sites

Μαλιστα.. αλλά εχει την καλυτερη τιμη :) Χρονοβόρα λέγοντας? Μια εβδομαδα? Δυο?

Πάντως κάτι λεει και για μέσω google.. το εχει κάνει κανεις?

 

thanks :)

 

Θέλει 4 περίπου εργάσιμες για να δουν στην τράπεζα τους την κατάθεση σου. Χώρια που δεν είναι ξεκάθαρο το αν θα βάλεις x ευρώ για να λάβει ο άλλος y λίρες, ποιανής ημερομηνίας η ισοτιμία χρησιμοποιείται. Εγώ είχα βάλει κάτι παραπάνω στην κατάθεση σε σχέση με αυτό που μου έβγαζε η τότε ισοτιμία και σήμερα ρώτησα για το τι ακριβώς λάβανε και τι θα πιστωθεί πίσω στον λογαριασμό μου.

 

Αυτό ισχύει για συναλλαγή με Web Banking που έκανα την κατάθεση. Αν πάς στην τράπεζα να αλλάξεις επιτόπου το συνάλλαγμα και να κάνεςι την κατάθεση θα είναι ξεκάθαρο λογικά.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

εχεις την τελευταια εκδοση του igo?

την 8.3.χχχ?

νομιζω ο χαρτης αυτος δεν ειναι συμβατος με τις προηγουμενες εκδοσεις...

 

Εχω την 8.0.0.54000 Sep 1 2008 που παίζει στο ΟΜΝΙΑ και με χάρτη της Ελλάδας τον 2008.07:(

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Εχω την 8.0.0.54000 Sep 1 2008 που παίζει στο ΟΜΝΙΑ και με χάρτη της Ελλάδας τον 2008.07:(

 

λογικο να μην τον βλεπει...

ο χαρτης παντως που εχεις δεν ειναι αυτος που εδωσε ο odytsak

πηγαινε στο γνωστο μαγαζι βρες την 8.3.2.64873 του igo.

μετα δες πιο προσεκτικα το μηνυμα του ody,ιδιαιτερα τα χαμογελα που ειναι μεταδοτικα και κατεβασε τον χαρτη της navteq.

Link to comment
Share on other sites

Εχω την 8.0.0.54000 Sep 1 2008 που παίζει στο ΟΜΝΙΑ και με χάρτη της Ελλάδας τον 2008.07:(

 

Βάλε την έκδοση που σου δάνεισα προχθές.;)

Αυτή είναι παλιά.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν δοκίμασα το IGo με τον παλιό χάρτη και χωρίς το αναγλυφο των αρχείου NASA. Δουλεύει μια χαρά, απλά επειδή βρίσκομαι εκτός ελλάδας δεν μπορώ να κάνω πλοήγηση για να το δοκιμάσω. Το gps όμως λαμβάνει σήμα κανονικότατα.

μια ερώτηση :)

 

το ανάγλυφο NASA τι είναι ;

 

έφτιαξε η NASA ανάγλυφο για το iGO ; :D

 

φαντάζομαι θα είναι κάποιο αρχείο που θα μετατρέπει τον χάρτη με ανάγληφη μορφή ; μπορεί κάποιος να μου πει ;

 

ευχαριστώ :)

Νίκος,

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Βάλε την έκδοση που σου δάνεισα προχθές.;)

Αυτή είναι παλιά.

 

:O την κατεβασα από τον desktop του γραφείου. Εδώ είμαστε κλειστά για καμια βδομάδα λόγω μουσουλμανικής γιορτής :D και πρέπει να κατεβάζω πάλι αυτήν που μου δάνισες. Θα χρειαστώ καμια ώρα αλλά θα το κάνω. Η σύνδεση είναι πολύ αργή γιατί λόγω αργειας οι μισοί Αιγύπτιοι είναι στο Ιντερνετ:blink:

 

Οπότε μια και δεν την είχα θέλησα να δοκιμάσω στην παλιά έκδοση να δω τον καινούργιο χαρτη τον χαμογελαστο.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω εάν υπάρχει κάποια αλλαγή που μπορεί να γίνει στη registry του HD για να ενεργοποιείται η οθόνη οχι ομως πατωντας την οθονη της αλλα πατωντας καποιο πληκτρο οπως εκανα και στο TC.

Με βολευει αφανταστα (τουλαχιστον οσο ειμαι σπιτι) να μη παταω συνεχεια το πανω on off κουμπι!

Ενα απλο παραδειγμα.

Εχω τη συσκευη κλειδωμενη και με κλειστη οθονη και πατωντας 1 οποιοδηποτε πληκτρο αυτη (η οθονη) ανοιγη αλλα παραμενη κλειδωμενη.

Ειναι πρακτικο π.χ. αν θες στιγμιαια να δεις την ωρα η τυχον ενημερωσεις!!

Στο TC ειχε δυνατοτητα να μη γινετε κλειδωμα των πληκτρων(οχι της οθονης) ενω εδω οχι:(

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα την τελευταία έκδοση της έβαλα το nasa έκανα τον φάκελο iGO8 copy paste στην storage cart.

Κάνω κλικ στο exe iGO8 για να τρέξει αλλά παίρνω το εξής μήνυμα:

 

Program aplication database cannot be found. Please insert original application SD card.

Και καπάκι κολλάνε τα πάντα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Χαίρεται και από μένα. Εδώ και καιρό ήμουν προς αγορά για omnia διαβάζοντας βρήκα αρκετά προβλήματα και είπα να περιμένω για touch ΗD μιας και η οθόνη του ήταν σημαντικό ατού. Μερικές ερωτήσεις - δυστυχώς δεν κατάφερα να διαβάσω όλες τις σελίδες λόγω έλλειψης χρόνου.

1. Υπάρχουν προβλήματα με τον Core Player κάπου διάβασα ότι πρέπει να αλλάξεις fps(px 23.976->15) για να δεις movie. Avi κατευθείαν παίζει? Και αν υπάρχει πρόβλημα με τον core υπάρχει άλλος player χωρίς προβληματα?

2. Όσον αφορά το browsing flash έχει? Σε ένα review είδα ότι από τον opera δεν μπαίνει κατευθείαν youtube αλλά με μια εφαρμογή που έχει το HD. Σε άλλα sites με video μπορείς να παρακολουθήσεις κανονικά? Streaming για live tv κάνει?

3. Στα greek e-shops που βγάζει το skroutz (px eshop) είναι με ελληνικά η αγγλικά και γνωρίζει κανείς πλαίσιο ή wind πότε έρχεται?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων, συγνώμη αν κούρασα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση: Ξέρετε κανένα τρόπο στο HD για να παρακολουθούμε τη συνολική διάρκεια των εξερχομένων κλίσεων; Πηγαίνω Settings->System->Device Information->Call duration και εκεί δείχνει πόσο είναι η διάρκεια, αλλά δε βλέπω κανέναν τρόπο για να τη μηδενίσω. Ξέρετε αν υπάρχει κανένας εύκολος τρόπος γι'αυτό (όχι hard reset as poume:) ) και αν δεν υπάρχει έχετε να συστήσετε κανένα καλό προγραμματάκι για αυτή τη δουλειά;
Link to comment
Share on other sites

Εχω βάλει στο HTC HD το iGO 8.3.1.57021 και ενω ολα ειναι οκ και πολυ γρηγορο,δεν ανοιγει τα αρχεια poi που κατεβασα απο το gpspocketpc.gr[/B],δλδ εκανα ολη τη διαδικασια που περιγραφεται μεσα με τους φακελους common,icons,poi κτλ αλλα οταν παω να επιλεξω ενα poi οποιοδηποτε απο αυτα του GPS POCKET PC.GR μου βγαζει το εξης μηνυμα λαθους και κλεινει το προγραμμα : Failed to open file:poi_brand_rect.spr exiting application.

Tα εβαλα πολλες φορες τα ξανακατεβασα και αλλη φορα αλλα τιποτα.

Με τα αλλα poi τα δικα του που υπηρχαν δεν υπαρχει κανενα προβλημα.

Πως μπορω να το λυσω αυτο?????????????

Θα το εκτιμουσα αν καποιος μπορουσε να μου δωσει μια λυση.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Πηγαίνω Settings->System->Device Information->Call duration και εκεί δείχνει πόσο είναι η διάρκεια, αλλά δε βλέπω κανέναν τρόπο για να τη μηδενίσω. Ξέρετε αν υπάρχει κανένας εύκολος τρόπος γι'αυτό (όχι hard reset as poume:) )

 

Ενημερωτικά... αυτό δεν μηδενίζει ούτε με hard reset.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ενημερωτικά... αυτό δεν μηδενίζει ούτε με hard reset.

Στα wm κινητά δεν μηδενίζει.

Για να βλέπεις τα χρονόμετρα των διαφόρων κλήσεων, εισερχόμενες κλπ, υπάρχει το phone dashboard αλλά λειτουργεί με την 2nd today και όχι με το tf3d.

http://www.hudsonmobile.com/products/phodash/index.html

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν φτιάχνουμε ένα ξεχωριστό thread για GPS εφαρμογές, όπως και στο S60 section, ούτος ώστε έδω να γράφουμε αποκλειστικά για το Touch HD;
http://i39.tinypic.com/ojjlzk.gif
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Γιατί δεν φτιάχνουμε ένα ξεχωριστό thread για GPS εφαρμογές, όπως και στο S60 section, ούτος ώστε έδω να γράφουμε αποκλειστικά για το Touch HD;

 

Υπάρχει... Windows Mobile Navigation.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν φτιάχνουμε ένα ξεχωριστό thread για GPS εφαρμογές, όπως και στο S60 section, ούτος ώστε έδω να γράφουμε αποκλειστικά για το Touch HD;

Μα το προβλημα εδω αφορα την εγκατασταση και η χρηση του iGO8 στο HD. Αρα αφορουν το HD !! :)

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποιο προγραμματακι που περιοριζει την ασκοπη χρηση του gprs?

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποιο προγραμματακι που περιοριζει την ασκοπη χρηση του gprs?

 

Modaco NoData :lol:

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα την τελευταία έκδοση της έβαλα το nasa έκανα τον φάκελο iGO8 copy paste στην storage cart.

Κάνω κλικ στο exe iGO8 για να τρέξει αλλά παίρνω το εξής μήνυμα:

 

Program aplication database cannot be found. Please insert original application SD card.

Και καπάκι κολλάνε τα πάντα.

 

Οδυσσέα μάλλον κάτι δεν συνδιάζεται στο sys με την δική μου κάρτα, άλλαξα το όνομα από Sdcard σε storage card αλλά τίποτα. 'Εβαλα δοκιμαστικά κάποιο άλλο sys από το xda πήγε να ξεκινήσει, μου έβγαλε την αρχική οθόνη αλλα "έσβυσε".

Θα του δώσω άλλη μια ευκαιρεία βάζοντας άλλο data.

Το iGO 8.3 είναι το μοναδικό πράγμα που με παίδεψε από την μέρα που ασχολήθηκα με ppc. Και απ' ότι είδα στο xda ακόμα ψάχνονται.

Μωρέ ας μην ήταν ο καινούργιος χάρτης και σιγά μην παράταγα το 8.0 για να παιδεύομαι με τις ώρες:lol:

 

Λοιπόν έκανα και το τελευταίο βήμα με καινούργιο data αλλά τίποτα. Απλά προχώρησε ένα βήμα παραπάνω. πρόλαβαν και βγήκαν μερικά επιπλέον γράμματα στο μενου πριν εξαφανισθεί.

Κρίμα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

http://img385.imageshack.us/img385/8358/screenvu9.th.png το wallpaper αντικατοπτρίζει τα νευρα μου μετα απο πλοηγηση
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...