Jump to content

[Επίσημο] Nokia N79


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ πάντως δημιουργώ δικές μου λίστες αναπαραγωγής και that's it. Η αλήθεια είναι ότι με τα ΣΕ μπορούσες να είσαι πιο "συγυρισμένος". Δεν ξέρω όμως αν κρατάει επιπρόσθετη μνήμη όταν τα βάζουμε σε λίστες αναπαραγωγής !?!

 

αυτό κάνω κ εγώ μέχρι τώρα... δημιουργώ λίστες...

αλλά για να δημιουργήσω την κάθε λίστα τρώω πολύ χρόνο γιατί στην "μουσική" τα βγάζει όλα μαζί κ μέχρι να τα βρω ένα ένα.........................................

στην κάρτα τα αποθηκεύω από τον υπολογιστή κανονικά σε φακέλους....

αλλά δυστυχώς η μουσική δεν μπορεί να τα "δει" έτσι... τα "βλέπει" όλα μαζί κ κάθε φορά πρέπει να ψάχνω μέσα σε όοοοοοοοοοολα πιο πάει που για να το βάλω στην κατάλληλη λίστα...

το καλύτερο απ'ολα θα ήταν να μπορεί να "δει" τους φακέλους για να φτιάχνω κατ'ευθείαν λίστες αναπαραγωγής από κάθε φάκελο...

τεσπα...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

αυτό κάνω κ εγώ μέχρι τώρα... δημιουργώ λίστες...

αλλά για να δημιουργήσω την κάθε λίστα τρώω πολύ χρόνο γιατί στην "μουσική" τα βγάζει όλα μαζί κ μέχρι να τα βρω ένα ένα.........................................

στην κάρτα τα αποθηκεύω από τον υπολογιστή κανονικά σε φακέλους....

αλλά δυστυχώς η μουσική δεν μπορεί να τα "δει" έτσι... τα "βλέπει" όλα μαζί κ κάθε φορά πρέπει να ψάχνω μέσα σε όοοοοοοοοοολα πιο πάει που για να το βάλω στην κατάλληλη λίστα...

το καλύτερο απ'ολα θα ήταν να μπορεί να "δει" τους φακέλους για να φτιάχνω κατ'ευθείαν λίστες αναπαραγωγής από κάθε φάκελο...

τεσπα...

 

Συμφωνώ μαζί σου αλλά όταν βρείς το τέλειο κινητό σφύρα μου :lol:

ΘΑ ΕΠΙΣΤΡΕΨΟΥΜΕ ΚΑΙ Η ΓΗ ΘΑ ΤΡΕΜΕΙ!!! [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

το καλύτερο απ'ολα θα ήταν να μπορεί να "δει" τους φακέλους για να φτιάχνω κατ'ευθείαν λίστες αναπαραγωγής από κάθε φάκελο.

 

Βαλε το coreplayer που είναι παρά πολύ εύχρηστο και κάνει αναπαραγωγή σύμφωνα με φακέλους που είναι δημιουργημένοι από τον χρήστη.

Link to comment
Share on other sites

Με τη φωτογράφιση είστε ικανοποιημένοι; Η δικιά μου εμπειρία λέει πως όταν πετύχουν οι παράμετροι η φωτογραφία είναι πραγματικά εντυπωσιακή. Έχω παρατηρήσει όμως πως δύσκολα και αργά εστιάζει και πως καμιά φορά ανάβει το πράσινο πλαίσιο της ορθής εστίασης χωρίς η φωτό να είναι σωστά νεταρισμένη και αντίστροφα δηλ. ανάβει το κόκκινο πλαίσιο και η φωτό φαίνεται άριστα νεταρισμένη....Η μέχρι στιγμής καλύτερη εμπειρία μου από σωστή και γρήγορη εστίαση είναι μόνο με το Ν73...Περιμένω τις απόψεις σας....
http://banners.wunderground.com/banner/gizmotemp/global/stations/16716.gif
Link to comment
Share on other sites

Επειδή το έψαξα αρκετά με τον music player δείτε τι έκανα. Σε κάθε κομμάτι συμπλήρωσα τις πληροφορίες (δημιουργός, άλμουμ, χρονολογία, όνομα τραγουδιού, είδος κτλ). Μετα πήγα στον φάκελο Music στην κάρτα μνήμης. Δημιούργησα ένα φάκελο με το όνομα του καλλιτέχνη, μέσα έκανα ένα φάκελο για κάθε άλμπουμ, και μέσα στον φάκελο του άλμπουμ έβαλα τα τραγούδια του. Έτσι ο music player τα βλέπει όλα κανονικα. Για να κάνεις λίστες πχ 70ies, 80ies Θα κάνεις αυτο π.χ.: e:/Music/Scorpions/80ies/Dust_in_the_wind.mp3, e:/Music/Guns'n'Roses/80ies/Knocking_on_heavens_door.mp3. Αν κάνεις αυτό για όλα τα τραγούδια που θές, όταν πηγαίνεις στον musicplayer θα ανοιγείς το άλμπουμ 80ies και θα έχει όόόλα τα κομμάτια από το άλμπουμ 80ies απ όλους τους καλλιτέχνες. Πιστεύω να βοήθησα. Αν έχεις απορία είμαι εδώ να βοηθήσω αν μπορώ.
Link to comment
Share on other sites

Την πρωτη φορα που θα συνδεθεις με το pc θα πρεπει να κανεις εγκατσταση ενα αρχειο .sis που θα εμφανιστει στην οθονη σου οταν συνδεσεις το καλωδιο. Εχεις κανει εγκατσταση αυτο το αρχειο?
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Yπαρχει το NTorch Lite ,S60SpotOn κ.τ.λ.π. αλλα μην περιμενεις και πολλα γιατι δεν βγαζουν δυνατο φως.

 

Περισσοτερα στο επισημο θεμα των εφαρμογων.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποια λειτουργεια για φακο οπως το κ850 που αφηνει το φλασ αναμένο? ψαχνω στα εργαλεια αλλα τπτ.

Όχι δεν υπάρχει ούτε κάποια ρύθμιση ούτε κάποια εφαρμογή που να κρατάει ανοιχτό το φλας. Αν δεν κάνω λάθος ένας τρόπος είναι να το βάλεις να γράφει βίντεο έτσι θα παραμένει ανοιχτό το φλας και θα κάνεις την δουλειά σου. Είναι παράξενος τρόπος αλλά κάνει αυτό που ζητάς. Βέβαια μετά σβήνεις το βίντεο.

 

EDIT:

Gianpithio λειτουργούν αυτά σε FP2? Πίστευα και είχα διαβάσει ό,τι δεν λειτουργούν.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Δεν τα εχω δοκιμασει στο Ν79 εγραψα τις ονομασιες των προγραματων. :O
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Την πρωτη φορα που θα συνδεθεις με το pc θα πρεπει να κανεις εγκατσταση ενα αρχειο .sis που θα εμφανιστει στην οθονη σου οταν συνδεσεις το καλωδιο. Εχεις κανει εγκατσταση αυτο το αρχειο?
Tί κάνει το αρχείο αυτό;
http://banners.wunderground.com/banner/gizmotemp/global/stations/16716.gif
Link to comment
Share on other sites

Υποστηρικτικό ως προς τις λειτουργίες του PC Suite είναι.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο εμένα και καλώς σας βρήκα, απόκτησα με επιδότηση ένα ν82 και ενα ν79 ,καθότι οχι και power user στα κινητά έψαξα και χάθηκα απο τα πολλά αποτελέσματα ,θα ήθελα να μου προτείνεται ενα πρόγραμα για τις επαφές να δείχνει τον καλούντα σε πλήρει οθόνη και οχι μικρή φώτο όπως είναι και επίσης ενα που να δείχνει οτι είναι το τηλ αποσχολημένο σε αριθμούς της αρεσκείας μου. Παρακαλώ μόνο προγραματα δοκιμασμένα σε αυτα τα δυο τηλέγωνα.

Ευχαριστω!!!

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν καλορίζικα και τα δύο.

Για κάθε κινητό υπάρχει και αντίστοιχο θέμα!

Δεν ρωτάμε για όλα τα κινητά στο θέμα του ενός.

Για εφαρμογές υπάρχει επίσης αντίστοιχο θέμα: [ΕΠΙΣΗΜΟ] Εφαρμογές Symbian OS v9.1-v9.2 - Μέρος ΙΙ

Τέλος καλό είναι να διαβάσεις το S60 Platform FAQ.

 

 

Το N79 έχει ήδη την δυνατότητα να εμφανίζει σε ολόκληρη την οθόνη τη φωτο του καλούντος. Δεν χρειάζεται κάτι πρόσθετο.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Yπαρχει το NTorch Lite ,S60SpotOn κ.τ.λ.π. αλλα μην περιμενεις και πολλα γιατι δεν βγαζουν δυνατο φως.

 

Περισσοτερα στο επισημο θεμα των εφαρμογων.

 

Κάποια εφαρμογή που είχα (NTorch lite) απλώς άναβε σε κόκκινο χρώμα το φλας. Μία "λύση" είναι να εγκαταστήσεις το "Light" που απλώς ανάβει σε λευκό χρώμα όλη την οθόνη. Αρκετά καλό για κοντινό φωτισμό...

Link to comment
Share on other sites

Αν κάνεις αυτό για όλα τα τραγούδια που θές, όταν πηγαίνεις στον musicplayer θα ανοιγείς το άλμπουμ 80ies και θα έχει όόόλα τα κομμάτια από το άλμπουμ 80ies απ όλους τους καλλιτέχνες. Πιστεύω να βοήθησα. Αν έχεις απορία είμαι εδώ να βοηθήσω αν μπορώ.

Έτσι όπως το περιγράφεις, δεν γίνεται. Ο music player δεν διαβάζει τα άλμπουμ που έχεις αποθηκεύσει στην κάρτα μνήμης αλλά κατηγοριοποιεί τα κομμάτια με βάση μόνο τις πληροφορίες που έχουν κατηγοριοποιηθεί σε αυτό.

 

Δηλαδή, αν βάλεις κομμάτια μέσα σε έναν φάκελο που δημιουργείς εσύ πχ E:\Sounds\Digital\Metal και ανοίξεις την μουσική, τότε σε καμί απερίπτωση δεν θα μπορείς να τα βρείς όλα τα κομμάτια του φακέλου συγκεντρωμένα σε μία λίστα. ΑΝ όμως σε όλα αυτά τα κομμάτια έχεις προσθέσει στην ετικέτα είδος Metal, τότε θα στα έχει συγκεντρωμένα όλα.

Link to comment
Share on other sites

Έτσι όπως το περιγράφεις, δεν γίνεται. Ο music player δεν διαβάζει τα άλμπουμ που έχεις αποθηκεύσει στην κάρτα μνήμης αλλά κατηγοριοποιεί τα κομμάτια με βάση μόνο τις πληροφορίες που έχουν κατηγοριοποιηθεί σε αυτό.

 

Δηλαδή, αν βάλεις κομμάτια μέσα σε έναν φάκελο που δημιουργείς εσύ πχ E:\Sounds\Digital\Metal και ανοίξεις την μουσική, τότε σε καμί απερίπτωση δεν θα μπορείς να τα βρείς όλα τα κομμάτια του φακέλου συγκεντρωμένα σε μία λίστα. ΑΝ όμως σε όλα αυτά τα κομμάτια έχεις προσθέσει στην ετικέτα είδος Metal, τότε θα στα έχει συγκεντρωμένα όλα.

 

Εγώ έκανα αυτό που περιέγραψα και δουλεύει. Επίσης ξέχασα να αναφέρω πως πρέπει στο τέλος να κάνουμε και αννανέωση της βιβλιοθήκης.

Link to comment
Share on other sites

Κάνε το εξής, βάλε άλλο ένα τραγούδι στον φάκελο 80ies στην κάρτα μνήμης αλλά, στα στοιχεία του μην συμπληρώσεις στο επίπεδο είδος τίποτα ή βάλε others. Κάνε ενημέρωση βιβλιοθήκης και άνοιξε την λίστα απο την Μουσική να δεις αν θα υπάρχει εκεί (στα 80ies) ή θα είναι σε άλλη λίστα.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν από τότε που πήρα το κινητό … έχει πλακώσει πολύ τρέξιμο και δεν προλαβαίνω να το επεξεργαστώ καλά!

 

Μεταφέρω όμως τις εντυπώσεις μου όσον αφορά το Ν79 σαν ΤΗΛΕΦΩΝΟ :

 

-Πάρα πολύ καλός, δυνατός και ποιοτικός ήχος από τα ηχεία του. Παραμόρφωση ΜΗΔΕΝ. Αν το βάλεις στο δυνατό δεν υπάρχει περίπτωση να χάσεις κλήση.

-Πολύ καλός και δυνατός ήχος στο ακουστικό.

-Πολύ καλό σήμα. Μιλάω άνετα σε μέρη που τα προηγούμενα τηλέφωνα που είχα έβγαζαν «Μόνο κλήσεις SOS»! (ίσως τελικά το μεγάλο sar παίζει ρόλο στην λήψη)

-Η μπαταρία … … εδώ είναι τα καλύτερα. Δεν τελειώνει με τίποτα!

-Εξυπηρετικότατο το d-pad. Εμένα με βοηθάει πολύ. Θα έπρεπε όμως να λειτουργεί σε περισσότερα “μέρη”.

-Εξυπηρετικότατο επίσης και το κλείδωμα-ξεκλείδωμα με το πάνω συρόμενο κουμπί.

-Ταχύτατο και σταθερό Wi-Fi.

 

Αυτά. Δεν έχω καταφέρει να σκαλίσω καλά το τηλέφωνο. Δεν πρόλαβα ούτε το Garmin να εγκαταστήσω για να δώ πως δουλεύει το GPS. Είμαι πολύ περίεργος να δω την απόδοση του , καθώς έως τώρα χρησιμοποιώ Destinator 7.

 

Και μία ερώτηση. Στο κάτω μέρος έχει δυο τρύπες. Μήπως έχει δύο μικρόφωνα (!!!) για να έχει καλύτερο ήχο μετάδοσης όπως τα τελευταία Bluetooth headset;

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1 - Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

Και μία ερώτηση. Στο κάτω μέρος έχει δυο τρύπες. Μήπως έχει δύο μικρόφωνα (!!!) για να έχει καλύτερο ήχο μετάδοσης όπως τα τελευταία Bluetooth headset;

 

Η τρύπα που είναι πιο κοντά στη γωνία είναι για βάζεις lanyard για να το κρεμάς στο λαιμό σου ή για κοσμηματάκι.

 

 

edit: Τώρα είδα ότι απαντήθηκε ήδη.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν γράφω στο σωστό μέρος αλλα μήπως ξέρει κανένας κάποιο πρόγραμμα για να φτιάξω θέματα για το Ν79;
Link to comment
Share on other sites

Μέσω του επίσημου εργαλείου της Nokia, Carbide.ui Theme Edition.

Το κατεβάζεις από εδώ, αφού πρώτα εγγραφείς.

 

Επίσης υπάρχει αυτό, αλλά δεν παρέχει όλες τις δυνατότητες που έχει το πρώτο.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...