Jump to content

LG Renoir (KC910)


asikis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας παιδιά και από εμενα.. Αποφάσισα μετά από πολλά χρονια να αφήσω την nokia και να μεταβώ σε κάποια άλλη εταιρία (κύριος για την κάμερα και την οθόνη αφής).

Θα ήθελα αν γίνετε να μου πείτε που μπορώ να βρω (και αν υπάρχουν φυσικά) χάρτες και και προγράμματα(όχι μονο πλοήγησης και γενικότερα αλλα προγράμματα) για το κινητό αυτό..

Επίσης μου είχαν πει ότι υπάρχουν κάτι οδηγίες για να αυξάνατε η ένταση του ακουστικού και του ηχείου κατά πολύ περισσότερο , εάν ξέρει κάποιος ας βοηθήσει....

Επίσης θα ήθελα να ρωτήσω εάν υπάρχει κάποια καλύτερη μπαταρία προς αγορά καθώς αυτή που περιλαμβάνεται στη συσκευασία είναι μόλις 900 mAh

Ευχαριστώ εκ των προτερων..

 

Y.G. Το ξέρω θα μου πείτε να κοιτάξω τις προηγούμενες σελίδες για να βγάλω άκρη αλλα είναι και 140++ γίαυτό ζητάω την κατανόηση σας.:)

nokia 6210/nokia 3210/nokia 3310/nokia 3410/nokia 3650/nokia 6600/nokia 6220/nokia n73/nokia n82
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Είναι περίεργο που έχει μπαταρία των 900 mAh. Τέσσερα τηλέφωνα που έχουμε εγώ και η παρέα μου όλα έχουν των 1000 mAh. Όχι ότι είναι τίποτα το τρομερό αλλά μου κάνει εντύπωση να έχουν διάφορες μπαταρίες. Όπως εντύπωση μου έκανε και η διαφορά μνήμης σε μάρκα και σε ταχύτητα. Κάποιες συσκευές είχαν μνήμη κλάσης 6 και κάποιες 4.
Link to comment
Share on other sites

κ εγω 1000 εχω...

δεν ξερω γιατι το κανουν αυτο...

και στην μνημη στους περισσοτερους εδιναν 8 γκιγκα αλλα και σε μερικους 4!!:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Το τελευταιο lg που ειχα στα χερια μου ηταν το shine και οι εντυπωσεις μου ηταν

οι χειροτερες.

Θα ηθελα καποιος να μου πει αν το ηχειο βαραει καλα (εχανα με το shine ολες τις κλησεις),

και αν σε γενικες γραμμες το κινητο αξιζει τα λεφτα του.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το menu του ΑRENA μπορουμε να το βαλουμε....?Εχει βρει κανενας κανενα motion παιχνιδι...?
android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Το τελευταιο lg που ειχα στα χερια μου ηταν το shine και οι εντυπωσεις μου ηταν

οι χειροτερες.

Θα ηθελα καποιος να μου πει αν το ηχειο βαραει καλα (εχανα με το shine ολες τις κλησεις),

και αν σε γενικες γραμμες το κινητο αξιζει τα λεφτα του.

 

δυστυχως δεν ειναι δυνατο,αλλα ουτε και τελειως σιγανο!!

ακουγεται περιπου σαν τον se k750i αλλα οχι απο τον media player...

αν πας κανονικα απο τους ηχους...

καπως ετσι....

οτι αξιζει παντως.....ΑΞΙΖΕΙ!!

καμερα παρα πολυ καλη!!βιντεο απλα ΤΕΛΕΙΟ!!!!!! και γενικα ολο το πακετο ειναι πολυ καλο!!

ρε παιδια ομως εχω ενα προβλημα...

πολλες φορες οταν μπαινω στον browser μου κανει επανεκκινηση χωρις λογο!!

το κανει και σε αλλους??

λετε να φταει το λογισμικο??

την 10i εχω...

να βαλω την 10κ??αν ναι πως??σορρυ αλλα ειμαι πολυ ασχετος σε αυτα...:worry:

Link to comment
Share on other sites

Είναι περίεργο που έχει μπαταρία των 900 mAh. Τέσσερα τηλέφωνα που έχουμε εγώ και η παρέα μου όλα έχουν των 1000 mAh. Όχι ότι είναι τίποτα το τρομερό αλλά μου κάνει εντύπωση να έχουν διάφορες μπαταρίες. Όπως εντύπωση μου έκανε και η διαφορά μνήμης σε μάρκα και σε ταχύτητα. Κάποιες συσκευές είχαν μνήμη κλάσης 6 και κάποιες 4.

 

auto file mou epidei to epsaksa para poli to thema tha sou pw apla to ekseis ...

ola auta ta kanoun ta katastimata diladi ,,, pws ginete i antiprosopia tis lg px na to dinei 400 euro kai ena allo magari 380 den ginete tha xasei giauto se pataei mia karta mikroteri i allis klasis i sou allazei tin mpataria...ktl ...kai ksereis pou epatha tin plaka mou giati mou to eixe pei kapoios olo auto kai den to pisteua ,,,otan eixe xalasi to kin mou kai to piga na mou to kanoun mou edwsan kainourgia suskeui kai mesa eixe 8 karta 6 class alla oute kingston opws edine to plasio oute tranced pou edinan alla ....lg nai i karta exei tin eponimia tis lg....elpizw na katalaveneis ti p@@@@@s paizontai ...

[sIGPIC][/sIGPIC]εαν ξερει κανεις πως να αυξησω το upload ...ας βοηθησει
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σήμερα πήρα τηλ. την LG και θα στείλει αύριο έναν να πάρει το κινητό για να πάει Θεσσαλονίκη για ένα πρόβλημα που έχει, ξέρετε μήπως σε πόσες μέρες θα έρθει πίσω και αν θα δώσω τίποτα λεφτά?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σήμερα πήρα τηλ. την LG και θα στείλει αύριο έναν να πάρει το κινητό για να πάει Θεσσαλονίκη για ένα πρόβλημα που έχει, ξέρετε μήπως σε πόσες μέρες θα έρθει πίσω και αν θα δώσω τίποτα λεφτά?

 

ma kala giati den to pane athina kai to fernoun edw????oti nanai tespa ...des lefta mallon mono ta metaforika tha plirwseis ..giati to prwvlima ama den to dimiourgises esy to kalipli i eggiisi...ama sto kanoun anabathmisi e se 4-5 meres tha einai pisw epidei eisai irakleio giauto alliws se mia mera itan etoimo...an sou alaksoun siskeui i plaketa kana mina opws perimena kai egw ....

kai kati allo simera to prwi eftiakse imera ...eixa anaferei oti mesw wifi den mou paizei ta video to youtube...simera mpika me wap gia na dw poso polu xrewnei kai xrewnwi trela...kai to apekse kanonika kai meta mpika me wifi kai pali ta epaize....den kserw ti eftaige alla etrwse ,,,,:):):):)

[sIGPIC][/sIGPIC]εαν ξερει κανεις πως να αυξησω το upload ...ας βοηθησει
Link to comment
Share on other sites

Η καγκουριλα με τα mgp sounds at startup πως φευγουν??:mad:

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θα ηθελα μια μικρη βοηθεια και οποιος εχει την καλοσυνη ας το κανει....με πμ

 

θα ηθελα το λινκ wetravel με ελληνικους χαρτες γιατι βρισκω μονο ξενους...και τι βηματα κανω για να εχω gps...

 

Oποιο καλο παλικαρι....

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Η καγκουριλα με τα mgp sounds at startup πως φευγουν??:mad:

ρυθμισεις --> προφιλ --> κανονικο (ή οποιο αλλο χρησιμοποιεις)

--> συνθετες ρυθμισεις --> ενεργοποιηση αρχειου

και το "βαζεις χωρις ηχο" ή βαζεις οποιον ηχο θες εσυ

αντιστοιχα στο "απενεργοποιηση αρχειου" οριζεις αν θελεις ηχο οταν σβηνεις το κινητο

:happy:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θα ηθελα μια μικρη βοηθεια και οποιος εχει την καλοσυνη ας το κανει....με πμ

 

θα ηθελα το λινκ wetravel με ελληνικους χαρτες γιατι βρισκω μονο ξενους...και τι βηματα κανω για να εχω gps...

 

Oποιο καλο παλικαρι....

 

Υπάρχει καινούργιος στα downloads του we-travel, με POI's. Επίσης, με το Mapgenerator μπορείς να μετατρέψεις unlock Garmin maps στο format του WeTravel

:D

... είναι τα βλέφαρά μου διάφανες αυλαίες.

Όταν τα ανοίγω, βλέπω εμπρός μου ότι κι αν τύχει

όταν τα κλείνω, βλέπω εμπρός μου ότι ποθώ - (Ανδρέας Εμπειρίκος)

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει καινούργιος στα downloads του we-travel, με POI's. Επίσης, με το Mapgenerator μπορείς να μετατρέψεις unlock Garmin maps στο format του WeTravel

:D

 

Aν ειναι εφικτο να περαστουν με καποιον τροπο garmin, θα κανουμε παρτυ!

Για καντο πιο λιανια, γιατι καπως αοριστο το διαβαζω!! :happy:

 

Στω...

 

 

στω και στην παραπανω ερωτηση!! Παλι καλα η καγκουρια εφυγε! xD

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει καινούργιος στα downloads του we-travel, με POI's. Επίσης, με το Mapgenerator μπορείς να μετατρέψεις unlock Garmin maps στο format του WeTravel

:D

 

Η αληθεια ειναι οτι το εχω παραμελησει αυτο το προγραμμα.Αλλα αυτο με το Garmin ειναι ακρως ενδιαφερον.Θα το κοιτάξω.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Πως θα κανονίσουμε το Wetravel να αναγνωρίζει τους χάρτες από την κάρτα μνήμης, καθώς και την φωνή αλλά και το μενού?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια κατεβασα τον χαρτη ποια ειναι τα επομενα βηματα...pleaseeeeeeeeeeeeeee:O
android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Η αληθεια ειναι οτι το εχω παραμελησει αυτο το προγραμμα.Αλλα αυτο με το Garmin ειναι ακρως ενδιαφερον.Θα το κοιτάξω.

 

εννοειται κοιτα το! το ιδιο προβλημα αντιμετωπιζεις και με το αρενα. ενημερωσε μας!

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Huskedu gia akomi mia fora tarazei ta nera tis apolitis kseneras tou gps ....euge euge euge ...kai pali euge,,,ama ginete alliws ta pernw pisw:)):)):))
[sIGPIC][/sIGPIC]εαν ξερει κανεις πως να αυξησω το upload ...ας βοηθησει
Link to comment
Share on other sites

Επι της Ν.Εγνατιας λιγο μετα το Ιπποκρατειο, προς κεντρο, στο απεναντι σου χερι εχει ενα μεγαλο κτιριο της LG!

Πηγαινε το εκει να το δουν

Γενικα η LG εχει εξαιρετικο σερβις και υποστηριξη πελατων, οποτε λογικα θα σε εξυπηρετησουν χωρις προβληματα :)

Ευχαριστώ πολύ, πήγα και σε 10' μου δώσαν καινούριο.

Το παλιό το είχα πάρει απο εδώ: http://www.e-click.gr/index.php?target=products&product_id=32092

Είχε όπως δηλώνουν 900αρα μπαταρία, το καινούριο έχει 1000αρα:!::D

 

Δεν μπορώ να συνδεθώ όμως με το linksys μου μέσο wifi ....

Τί χρειάζετε;

...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγω που το εχω παρει απο media markt αν μου παθει κατι το παω στην lg?Στο καταστημα μου ειπαν οτι εχει εγκιηση 2 μηνες
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγω που το εχω παρει απο media markt αν μου παθει κατι το παω στην lg?Στο καταστημα μου ειπαν οτι εχει εγκιηση 2 μηνες

 

mporeis na to pas stin lg ...apo tin eteiria exeis 2 xronia eggieisi ...apla mesa se 2 mines mporeis na to pas kai sto media markt

[sIGPIC][/sIGPIC]εαν ξερει κανεις πως να αυξησω το upload ...ας βοηθησει
Link to comment
Share on other sites

Παιδια κατεβασα τον χαρτη ποια ειναι τα επομενα βηματα...pleaseeeeeeeeeeeeeee:O

 

Κανεις δεν γνωριζει να βοηθησει?.....:(

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Κανεις δεν γνωριζει να βοηθησει?.....:(

 

ναι ρε παιδιά πείτε τι κάνουμε παρακάτω...

 

φίλε tarirs από που κατέβασες τον χάρτη?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...