Jump to content

LG Renoir (KC910)


asikis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

kanena filaraki sou den exei to kc i to wiety ....pes tou misa misa...alliws ama tin thes toso poli ...stin stelnw me grama...ti na kanoume enan ton exoume ton tsoum tha tou xalasoume xatiri:) :) :)
[sIGPIC][/sIGPIC]εαν ξερει κανεις πως να αυξησω το upload ...ας βοηθησει
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το πρόβλημα είναι ότι δημιουργώντας νέο προφίλ στις ρυθμίσεις JAVA ,

δεν μπορούμε να επιλέξουμε προφίλ internet το WI-FI .

Εγώ κάνοντας πολλές δοκιμές με κοσμοκάρτα νομίζω ότι

επιλέγοντας προφιλ "COSMOTE Internet" δεν μπορεί να συνδεθεί

στο Amaze ή opera mini .Εάν όμως έχουμε ενεργοποιημένο το wi-fi , τότε

συνδέεται κανονικά μεσω wi-fi και δεν χρεωνόμαστε.

Ποια είναι τα δικά σου συμπεράσματα ;

 

Ναι, δε μπορει να προστεθει το Wifi.Σε μενα που εχω wind , στο προφιλ, το WIND GR JAVA,εχει το Wind Gr στο προφιλ ιντερνετ.Bαζοντας προφιλ ιντερνετ το wind mms, δε λειτουργει ο οπερα,οπως και καθε java ιντερνετ εφαρμογή.

Το νεο μου προφιλ λοιπον, το εχω ονομασει AKYRO και εχω προφιλ ιντερνετ το "WIND MMS".

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Ναι, δε μπορει να προστεθει το Wifi.Σε μενα που εχω wind , στο προφιλ, το WIND GR JAVA,εχει το Wind Gr στο προφιλ ιντερνετ.Bαζοντας προφιλ ιντερνετ το wind mms, δε λειτουργει ο οπερα,οπως και καθε java ιντερνετ εφαρμογή.

Το νεο μου προφιλ λοιπον, το εχω ονομασει AKYRO και εχω προφιλ ιντερνετ το "WIND MMS".

 

Έχεις δίκιο. Το προφίλ MMS είναι το πιο κατάλληλο γι'αυτή την

περίπτωση.

Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια παιδιά παρακαλώ.

Το κινητό σαν τηλέφωνο και σαν Φώτο είναι καταπληκτικό αλλά δεν μπορώ με τίποτα να μπω στο ιντερνετ. Συνδέομαι κανονικά με wifi ( το σήμα στο φουλ)

Όταν όμως προσπαθώ να μπω σε οποιαδήποτε σελίδα μου βγάζει ότι δεν

Βρέθηκε ο υπολογιστής :mad:και όταν απενεργοποιώ το wifi και προσπαθώ μέσο

Cosmote wap μου βγάζει αποτυχία σύνδεσης .:mad:

Όσο για χάρτες από το Google δυο ώρες στο όροι και προϋπόθεσης χωρίς να φορτώσει τίποτα .:cry:

Δεν ξέρω αν έχω κάνει καμία μ*****α :X με τις ρυθμίσεις ψάχνοντας το γιαυτο παίδες HELP. Είναι αμαρτία με τόσα καλούδια που έχει να μην μπορώ να το ευχαριστηθώ στο έπακρο.:cry:

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω βρει κατι θεματα τον τελευταιο καιρο και δεν ξερω που να το βαλω στο κινητο για να τρεχει...μηπως εχετε καμια ιδεα??/
Link to comment
Share on other sites

παιχνιδια touch για το renoir μας εχει βρει κανεις?

 

Παρτε το prince of persia touch οχι μονο για το renoir αλλα για ολα τα LG κινητα:

http://rapidshare.com/files/225014550/PoP.zip

Yo estoy aqui.todos estamos aqui...

Humanidad ahora habita dos mundos

(I am here.We are here...

Mankind now inhabits two worlds...)

Deus Ex 2

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω βρει κατι θεματα τον τελευταιο καιρο και δεν ξερω που να το βαλω στο κινητο για να τρεχει...μηπως εχετε καμια ιδεα??/

 

gia na perasoume themata exoume pei thelei hackarisma to kinito me duo programatakia.....ama psakseis se proigoumenes selides tha to vreis,,,,,

[sIGPIC][/sIGPIC]εαν ξερει κανεις πως να αυξησω το upload ...ας βοηθησει
Link to comment
Share on other sites

only stin lg.....kai auto paizei na min to vreis pali kai egw pou eixa paei stin ousia paragkelia to ekana ....alla twra pira mia alli grafida tis lg.....pio simazemeni.....

 

Συγγνώμη που δεν απάντησα εγκαίρα.Φιλε lefteris69 εννοώ το clipακι του handsfree.Yπάρχει πιθανότητα να βρω άλλο?

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη που δεν απάντησα εγκαίρα.Φιλε lefteris69 εννοώ το clipακι του handsfree.Yπάρχει πιθανότητα να βρω άλλο?

 

Αγορασε το free, θα βρεις ενα ραδιοφωνακι μεσα με ακουστικα, εχει και κλιψακι!! :p:p

Ιούλιος 2006

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη που δεν απάντησα εγκαίρα.Φιλε lefteris69 εννοώ το clipακι του handsfree.Yπάρχει πιθανότητα να βρω άλλο?

 

san klipsaki mono tou apithano na vreis stin agora.... twra ama rwtiseis se kanena apo auta ta magazia pou ke kala poulane metaxirismena isws na vreis kati... ,,,,alliws i moni lusi pou vlepw einai i agora kapiou allou...

aaaaa ektos ama kaneis to ekseis,,,,,thimame stq nokia pou eixa palia 3330...ktl....to klipsaki tou handsfree epiane sto kalodio....opote psakse kanena teteio kai apla vgalto apo ekei kai valtw sto kalodio tou lg....:D

[sIGPIC][/sIGPIC]εαν ξερει κανεις πως να αυξησω το upload ...ας βοηθησει
Link to comment
Share on other sites

san klipsaki mono tou apithano na vreis stin agora.... twra ama rwtiseis se kanena apo auta ta magazia pou ke kala poulane metaxirismena isws na vreis kati... ,,,,alliws i moni lusi pou vlepw einai i agora kapiou allou...

aaaaa ektos ama kaneis to ekseis,,,,,thimame stq nokia pou eixa palia 3330...ktl....to klipsaki tou handsfree epiane sto kalodio....opote psakse kanena teteio kai apla vgalto apo ekei kai valtw sto kalodio tou lg....:D

 

οκ!Μαλλον το δεύτερο θα κάνω!Ευχαριστώ πολύ για τη βοήθειά σου και το χρόνο που διέθεσες για μένα.!:D

Link to comment
Share on other sites

gia na perasoume themata exoume pei thelei hackarisma to kinito me duo programatakia.....ama psakseis se proigoumenes selides tha to vreis,,,,,

 

Φιλε επειδη δεν προλαβαινω να ψαξω σε παρακαλω αμα μπορεις να γραψεις τις σελιδες ή να μου πεις πως να το χακαρω!!!!

Link to comment
Share on other sites

παιδια τον opera mini που τον βρισκουμε για το κινητο κ πως τον περναμε?κ το παιχνιδι που εδωσε ο φιλος πιο πανω κ αυτο πως το περναμε?
Link to comment
Share on other sites

παιδια τον opera mini που τον βρισκουμε για το κινητο κ πως τον περναμε?κ το παιχνιδι που εδωσε ο φιλος πιο πανω κ αυτο πως το περναμε?

 

κατεβασε τον απο το κινητο σου κ θα ακολουθησεις οδηγιες αυτοματα.κατεβασε την εκδοση 4.2 , τη γενικη εκδοση.

Τα παιχνιδια τα περναμε με μαζικη αποθηκευση στο κινητο, περναμε το jar /jad δλδ στο /others πχ, κ κανουμε εγκατασταση απο το κινητο,απλη διαδικασια.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

'Η μεσω lg pc suite πας στο java applications διαλεγεις το παιχνιδι και στο περναει αυτο στο κινητο...

Yo estoy aqui.todos estamos aqui...

Humanidad ahora habita dos mundos

(I am here.We are here...

Mankind now inhabits two worlds...)

Deus Ex 2

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που εχω προσεξει ειναι οτι εαν ειναι ανοικτο το wifi και μπεις στο νετ, τοτε προτιμα να μπαινει απο το wifi και οχι απο το δικτυο κινητης τηλεφωνιας. Καλο αυτο.

Καταφερα να βγαλω το παραθυρο με τις προτεινομενες λεξεις στα μηνυματα. Μου ειχε σπασει τα νευρα. Δεν εβλεπα το κειμενο που εγραφα!!

2110,G500,3210,3510,6600,6170,3230,Ν70

Tolis' COROLLA Pics **COROLLA EE80 - 4AGE TVIS 124HP**

[sIGPIC][/sIGPIC]

www.corollaclub.com

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που εχω προσεξει ειναι οτι εαν ειναι ανοικτο το wifi και μπεις στο νετ, τοτε προτιμα να μπαινει απο το wifi και οχι απο το δικτυο κινητης τηλεφωνιας. Καλο αυτο.

Καταφερα να βγαλω το παραθυρο με τις προτεινομενες λεξεις στα μηνυματα. Μου ειχε σπασει τα νευρα. Δεν εβλεπα το κειμενο που εγραφα!!

 

πως το εβγαλες το παραθυρο με τις προτινομενες λεξεις??

Link to comment
Share on other sites

κατεβασε τον απο το κινητο σου κ θα ακολουθησεις οδηγιες αυτοματα.κατεβασε την εκδοση 4.2 , τη γενικη εκδοση.

Τα παιχνιδια τα περναμε με μαζικη αποθηκευση στο κινητο, περναμε το jar /jad δλδ στο /others πχ, κ κανουμε εγκατασταση απο το κινητο,απλη διαδικασια.

 

 

ωραια αυτα τα εκανα!ευχαριστω...να ρωτησω κατι αλλο τωρα....χρειαζεται να επιλεξω καποια ρυθμιση οπως με τον browser του κινητου που επελεξα wifi στο προφιλ για να μην χρεωνομαι?η απλα βρισκω δικτυο με το wifi κ μετα κανω κανονικα πλοηγηση με τον opera free?

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια και χρονια πολλα αν και καθυστερημενα!

εχω ενα προβλημα...

νομιζα πως βιντεακια απο το youtube μπορεις να βλεπεις μονο μεσω wifi και οχι μεσω wap απο κινητη συνδεση...

πως μπορειτε και βλεπετε μεσω κινητη συνδεση??:wacko:

Link to comment
Share on other sites

πως το εβγαλες το παραθυρο με τις προτινομενες λεξεις??

μενου-επικοινωνια-μηνυματα-δημιουργια νεου-μηνυμα-SMS και πατας το μενου(πανω αριστερα)-ρυθμισεις εισαγωγης...-Αποκρυψη προτεινομενων...

Το θεμα ειναι οτι μετα οταν γραφεις μηνυμα δεν μπορεις να αλλαξεις την λεξη σε κατι αλλο(τουλαχιστον δεν ξερω πως)

2110,G500,3210,3510,6600,6170,3230,Ν70

Tolis' COROLLA Pics **COROLLA EE80 - 4AGE TVIS 124HP**

[sIGPIC][/sIGPIC]

www.corollaclub.com

Link to comment
Share on other sites

ωραια αυτα τα εκανα!ευχαριστω...να ρωτησω κατι αλλο τωρα....χρειαζεται να επιλεξω καποια ρυθμιση οπως με τον browser του κινητου που επελεξα wifi στο προφιλ για να μην χρεωνομαι?η απλα βρισκω δικτυο με το wifi κ μετα κανω κανονικα πλοηγηση με τον opera free?

 

Αν διαβάσεις τις 2 προηγούμενες σελίδες, έχουμε αναφερθεί.:)

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Παιδια , αναβαθμιση μπορω να κανω με καποιον τροπο χωρις να φοβαμαι αν παθει κατι το κινητο? Αν θελω να περασω film απο αυτα που εχει βγαλει η lg και οχι καποια πιραματικα ιπαρχει ασφαλης τροπος να το κανω?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...