Jump to content

LG Renoir (KC910)


asikis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

A, ok!

Για τις εφαρμογες, εχει καλώς...

για το gps, ωστοσο.... να δουμε τι θα γινει...

 

Αν εχει κανεις πληροφοριες για το gps< και γιατι δεν δουλευει, ας μας πει!

 

Tnx again!:)

 

EDIT: Δείτε και το video-κι της LG, ωραίο είναι.. http://www.lgmobile.com/web/web.common.Gateway.laf

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

A, ok!

Για τις εφαρμογες, εχει καλώς...

για το gps, ωστοσο.... να δουμε τι θα γινει...

 

Αν εχει κανεις πληροφοριες για το gps< και γιατι δεν δουλευει, ας μας πει!

 

Tnx again!:)

 

EDIT: Δείτε και το video-κι της LG, ωραίο είναι.. http://www.lgmobile.com/web/web.common.Gateway.laf

 

 

φυσικά και είναι ωραίο...

 

 

<3 Lg renoir...

 

 

όσο για τα 2 προβληματάκια που έχει μην ανησυχείς καθόλου .. σύντομα θα φτιαχτούν !!

 

έχει αλλα 50 να εξερευνήσεις !! :D

Μη Περήφανος Κάτοχος Ενός "LG Renoir" :(
Link to comment
Share on other sites

διαβάζοντας όλα τα παραπάνω θέλω δύο πραγματάκια να ρωτήσω.

1. έχει κουμπί κλειδώματος στο πλάι όπως στο viewty?

2. για να έχεις πρόσβαση στην κάρτα μνήμης πρέπει να κλείσεις το κινητό και να βγάλεις την μπαταρία? πάλι όπως στο viewty.

Και κάτι τελευταίο. Κάτι που έβρησκα λίγο ενοχλητικό στο viewty ήταν η έλλειψη εικονικού πλήκτρου C που σε κάποιο λάθος σε ανάγκαζε να πατήσεις το κουμπί που βρισκόταν ανάμεσα στο κόκκινο πράσινο. Ισχύει το ιδιο στο renoir?

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

διαβάζοντας όλα τα παραπάνω θέλω δύο πραγματάκια να ρωτήσω.

1. έχει κουμπί κλειδώματος στο πλάι όπως στο viewty?

2. για να έχεις πρόσβαση στην κάρτα μνήμης πρέπει να κλείσεις το κινητό και να βγάλεις την μπαταρία? πάλι όπως στο viewty.

Και κάτι τελευταίο. Κάτι που έβρησκα λίγο ενοχλητικό στο viewty ήταν η έλλειψη εικονικού πλήκτρου C που σε κάποιο λάθος σε ανάγκαζε να πατήσεις το κουμπί που βρισκόταν ανάμεσα στο κόκκινο πράσινο. Ισχύει το ιδιο στο renoir?

Ευχαριστώ πολύ

 

έχει κουμπάκι στο πλάι..

 

η κάρτα μνήμης είναι ανεξάρτητη οποτε θες την βάζεις οποτε θες την βγάζεις

 

το C το πατάς από την touch screen οθόνη... τα μονα πλήκτρα που υπάρχουν είναι το κόκκινο το πράσινο και το menu :P

Μη Περήφανος Κάτοχος Ενός "LG Renoir" :(
Link to comment
Share on other sites

Παιδια τι καρτες μνημης εχετε βαλει στην συσκευη?Εννοω χωρητικοτητα.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

έχει κουμπάκι στο πλάι..

 

η κάρτα μνήμης είναι ανεξάρτητη οποτε θες την βάζεις οποτε θες την βγάζεις

 

το C το πατάς από την touch screen οθόνη... τα μονα πλήκτρα που υπάρχουν είναι το κόκκινο το πράσινο και το menu :P

 

ευχαριστώ πολύ φίλε, να σαι καλά

Link to comment
Share on other sites

Παιδια τι καρτες μνημης εχετε βαλει στην συσκευη?Εννοω χωρητικοτητα.
εχω την κλασσικη 8αρα που παει με το κινητο αλλα εβαλα και μια 16αρα ενος φιλου και δεν κολλαγε τπτ παρολο που η καρτα ηταν κινεζικη σκετικα μαπα δηλαδη....πολυ καλη δουλεια απο την lg...πολυ καλος αναγνωστης καρτων...και μεγαλο οριο συμβατοτητας σε μνημη....
Link to comment
Share on other sites

Πραματικα αν τρεχει τις 16αρες καρτες,ειναι μια χαρα!:)

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

8gb δώρο... οπότε προφανώς να μπορεί να πάρει και 32αρα...

 

 

EDIT: (αργησα.... :p)

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Kάθε φορά τα ίδια θα λέμε....

 

Το τηλέφωνο μπορεί να πάρει οποιασδήποτε χωρητικότητας κάρτα micro-SD,ΔΕΝ υπάρχει πρόβλημα,ακόμη και με 32 gb κάρτα(όταν βγει)..... :)

Link to comment
Share on other sites

Έπεσε η τιμή του!!!:D 413,50 €:p:p

 

Απο 414 € στο πλαίσιο , έπεσε στα 413,50 € !!:lol::p (σοβαροί!:wacko:)

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

http://www.mobile-review.com/review/lg-kc910-renoir.shtml

 

(στα Ρώσικα)

 

http://img241.imageshack.us/img241/7261/pic18ju0.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ακόμη πιο ελκυστικό με το παραπάνω site!!:D:D

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

κάτι άλλο να ρωτήσω, πάντα σε σχέση με το viewty, το οποίο αν θυμάμαι καλά είχε περιορισμό στις καταχωρήσεις στο ημερολόγιο, περίπου 100, ενώ στις σημειώσεις νομίζω έγραφες μέχρι 5. Στο renoir υπάρχουν τέτοιοι περιορισμοί?

ευχαριστώ!!

Link to comment
Share on other sites

Unboxing Pictures: LG KC910 Renoir

 

http://dailymobile.se/2008/12/17/unboxing-pictures-lg-kc910-renoir/

 

http://img266.imageshack.us/img266/9356/lgkc910renoirunboxing03nq0.jpg

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά που θα βρούμε αυτήν την θυκή??? ξέρει κανεις?

 

την είδα και έπαθα !! είναι τέλεια ;p

 

http://dailymobile.se/2008/12/17/unboxing-pictures-lg-kc910-renoir/lg-kc910-renoir-unboxing-06/

Μη Περήφανος Κάτοχος Ενός "LG Renoir" :(
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά που θα βρούμε αυτήν την θυκή??? ξέρει κανεις?

 

την είδα και έπαθα !! είναι τέλεια ;p

 

http://dailymobile.se/2008/12/17/unboxing-pictures-lg-kc910-renoir/lg-kc910-renoir-unboxing-06/

 

φιλε μου φανταζομαι στο εμποριο κυκλοφορει....ειναι στο χρωμα της συσκευασιας που κατα τη γνωμη μου μακρα η καλυτερη συσκευασια που εχω δει...

Link to comment
Share on other sites

Ναι όντως είναι φοβερη και ταιριαζει πολυ με το κινητο , συν του οτι εχει θηκουλα (πανω στην θηκη) για την γραφιδα!!!

Πολυ καλο!:D

http://dailymobile.se/wp-content/uploads/2008/12/lg-kc910-renoir-unboxing-17.jpg

------------------------

Case 1: http://www.mobilefun.co.uk/popups/gallery.php?product_id=18126&view_img=2.jpg

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ να το πάρω αύριο, ειναι αλήθεια αυτο που αναφέρθηκε πιο πανω οτι δεν γίνετε αναβάθμιση με κάποιο tool όπως το SEUS της Ericcson?

... είναι τα βλέφαρά μου διάφανες αυλαίες.

Όταν τα ανοίγω, βλέπω εμπρός μου ότι κι αν τύχει

όταν τα κλείνω, βλέπω εμπρός μου ότι ποθώ - (Ανδρέας Εμπειρίκος)

Link to comment
Share on other sites

ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ να το πάρω αύριο, ειναι αλήθεια αυτο που αναφέρθηκε πιο πανω οτι δεν γίνετε αναβάθμιση με κάποιο tool όπως το SEUS της Ericcson?

 

φιλε μου εφω ρωτησα και απαντηθηκε οτι γινεται νομιζω...διορθωστε με αν κανω λαθος...

Link to comment
Share on other sites

Σε i-mode θα είναι χαζομάρα να το πάρω? (επιδότηση απο oteshop...:O)

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

A, ok!

Για τις εφαρμογες, εχει καλώς...

για το gps, ωστοσο.... να δουμε τι θα γινει...

 

Αν εχει κανεις πληροφοριες για το gps< και γιατι δεν δουλευει, ας μας πει!

 

Tnx again!:)

 

EDIT: Δείτε και το video-κι της LG, ωραίο είναι.. http://www.lgmobile.com/web/web.common.Gateway.laf

 

Το GPS δουλευει κανονικα, μονο που πρεπει να εισαι στο δικτυο για να κατεβαζει τους χαρτες, εχω κανει πλοηγηση ηταν φανταστικο, μεχρι να του δωσω την διευθηνση ειχε βρει και δορυφορους και χωρις υποβοηθηση του GPS. Αν ξερει καποιος πως μπορουμε να εχουμε τους χαρτες του Google μεσα στο κινητο για να μηω χρειαζεται συνδεση στο ιντερνετ , ας το αναφερει.

Link to comment
Share on other sites

Τελεια! ΟΥΤΕ ΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ, οπότε!!

Μπορεις να περασεις χαρτες, απλα! εχω περασει κι εγω στο a1200 μου!Αλλα ειναι ως εφαρμογη, και μπαινεις και εχει αναλυτικα πολεις κ.ο.κ!Eδω εχει συζητηθει, και εχουν δωθει και οδηγιες! (thread a1200)Τωρα δεν ξερω αν οντως λειτουργουν και για gps!

 

μεσω wifi-ενεργοποιώντας το- δεν λειτουργει, κανονικα?Ετσι τους κατεβαζεις..;)

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Τελεια! ΟΥΤΕ ΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ, οπότε!!

Μπορεις να περασεις χαρτες, απλα! εχω περασει κι εγω στο a1200 μου!Αλλα ειναι ως εφαρμογη, και μπαινεις και εχει αναλυτικα πολεις κ.ο.κ!Eδω εχει συζητηθει, και εχουν δωθει και οδηγιες! (thread a1200)Τωρα δεν ξερω αν οντως λειτουργουν και για gps!

 

μεσω wifi-ενεργοποιώντας το- δεν λειτουργει, κανονικα?Ετσι τους κατεβαζεις..;)

 

Και μεσω WiFi αρκει να εισαι στο δικτυο αλλα δεν μπορω να τους κατεβασω, επισης υπαρχει και ενα αλλο προγραμμα το amAze το οποιο εχει και φωνητικη καθοδηγηση στα Αγγλικα.

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να παω αυριο ν πάρω το renoir...:D

πριν προχωρήσω στην αγορά του θέλω να ρωτήσω 2 πραγματακια(το εχω διαβασει ολο το forum)...;)

Δεν εχω καταλαβει τη δυνατοτητα του gps...:O

δλδ ειναι απλα χαρτες που μπορεις ν δεις...η βρισκει το στιγμα σου και σε ακολουθει(κανονικο gps οπως του nokia, οπου ειναι a-gps)...???:X

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...