Jump to content

LG Renoir (KC910)


asikis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

SAR rating, 0.91W/kg !! Gooood!:)

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Και μεσω WiFi αρκει να εισαι στο δικτυο αλλα δεν μπορω να τους κατεβασω, επισης υπαρχει και ενα αλλο προγραμμα το amAze το οποιο εχει και φωνητικη καθοδηγηση στα Αγγλικα.

 

Μπορείς να ενημερωθείς απο το ανάλογο thread! :)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=59246

 

GPS είναι ένας κανονικός δέκτης που παίρνει στίγμα από τους δορυφόρους.

Από και και πέρα μπορεί να υποστηρίζει χάρτες ή όχι. Η ουσία είναι ότι μπορεί να σου δώσει τις συντεταγμένες σου σε κάποιο σύστημα αναφοράς (συνήθως WGS84).

 

AGPS σημαίνει Assisted GPS δηλαδή κάποιος βοηθά τη λειτουργία του GPS.

Τι σημαίνει αυτό γενικά δεν ξέρω, στην περίπτωση όμως των Motorola A920/A925/A1000 σημαίνει ότι έχεις μέσα στο τηλέφωνο ένα ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑΤΟ GPS, το οποίο όμως ΑΝ ΘΕΣ ΚΑΙ ΜΠΟΡΕΙΣ δέχεται μια βοήθεια από το δίκτυο κινητής τηλεφωνίας ως προς τη θέση των δορυφόρων ώστε να μην αργεί κανά δεκάλεπτο κάθε φορά που το κλείνεις. Αν ΔΕ ΘΕΣ, τότε έχεις ένα κανονικό GPS το οποίο όμως αργεί αρκετά να λοκάρει στους δορυφόρους, ειδικά αν έχεις απενεργοποιήσει το GPS module, κάτι αρκετά πιθανό αφού τραβά αρκετή ενέργεια.

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

ετσι γραφει.

το πηρα απο ΠΛΑΙΣΙΟ θεσσαλονικης

... και θέλω να αναφέρω πώς με την 2η φόρτηση ήδη κρατάει η μπαταρία για 3η μέρα και έχει ακόμη.

Πολύ καλό αυτό γιατί έχω ακούσει άσχημα λόγιαγια την διάρκεια της μπαταρίας.

 

Tωρα το πηρα και εγω με την ιδια εκδοση λογισμικου, απο το πλαισιο.Ολα καλα εκτος απο το wifi το οποιο δε συνδεεται με τιποτεστο δικτυο του σπιτιου μου(zyxel 660 router,με wpa /tkip κλειδωμα)Εχω 2 υπολογιστες λαπτοπ (ubuntu 8.04)και ντεσκτοπ με σβιστα και συνδεονται και τα 2 ασυρματα,απροβληματιστα.Οποιος εχει την ιδια εκδοση λογισμικου ας δοκιμασει το wifi μηπως φταιει το λογισμικο του τηλεφωνου.Επισης δε το δοκιμασα σε αλλο δικτυο,και δεν ξερω τι γινεται.Ευχαριστω εκ των προτερων!!!

Link to comment
Share on other sites

Tωρα το πηρα και εγω με την ιδια εκδοση λογισμικου, απο το πλαισιο.Ολα καλα εκτος απο το wifi το οποιο δε συνδεεται με τιποτεστο δικτυο του σπιτιου μου(zyxel 660 router,με wpa /tkip κλειδωμα)Εχω 2 υπολογιστες λαπτοπ (ubuntu 8.04)και ντεσκτοπ με σβιστα και συνδεονται και τα 2 ασυρματα,απροβληματιστα.Οποιος εχει την ιδια εκδοση λογισμικου ας δοκιμασει το wifi μηπως φταιει το λογισμικο του τηλεφωνου.Επισης δε το δοκιμασα σε αλλο δικτυο,και δεν ξερω τι γινεται.Ευχαριστω εκ των προτερων!!!

 

φίλε στο θέμα των windows mobile έχει οδηγείες για σύνδεση με wifi!μπορεί να μην έχει wm το κινητό αλλά λογικά θα έχει παρόμοιες ρυθμίσεις...

Hip Hop.
Link to comment
Share on other sites

Tωρα το πηρα και εγω με την ιδια εκδοση λογισμικου, απο το πλαισιο.Ολα καλα εκτος απο το wifi το οποιο δε συνδεεται με τιποτεστο δικτυο του σπιτιου μου(zyxel 660 router,με wpa /tkip κλειδωμα)Εχω 2 υπολογιστες λαπτοπ (ubuntu 8.04)και ντεσκτοπ με σβιστα και συνδεονται και τα 2 ασυρματα,απροβληματιστα.Οποιος εχει την ιδια εκδοση λογισμικου ας δοκιμασει το wifi μηπως φταιει το λογισμικο του τηλεφωνου.Επισης δε το δοκιμασα σε αλλο δικτυο,και δεν ξερω τι γινεται.Ευχαριστω εκ των προτερων!!!

 

μια χαρά συνδέθηκα στο δίκτυο του pc μου από το kin μου :)

 

μπήκα youtube .. google.. forum... όλα τέλεια ;D

Μη Περήφανος Κάτοχος Ενός "LG Renoir" :(
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να κάνω format την SD καρτούλα και μου ζητάει κωδικό, ποιος είναι??

... είναι τα βλέφαρά μου διάφανες αυλαίες.

Όταν τα ανοίγω, βλέπω εμπρός μου ότι κι αν τύχει

όταν τα κλείνω, βλέπω εμπρός μου ότι ποθώ - (Ανδρέας Εμπειρίκος)

Link to comment
Share on other sites

Το GPS δουλευει κανονικα, μονο που πρεπει να εισαι στο δικτυο για να κατεβαζει τους χαρτες, εχω κανει πλοηγηση ηταν φανταστικο, μεχρι να του δωσω την διευθηνση ειχε βρει και δορυφορους και χωρις υποβοηθηση του GPS. Αν ξερει καποιος πως μπορουμε να εχουμε τους χαρτες του Google μεσα στο κινητο για να μηω χρειαζεται συνδεση στο ιντερνετ , ας το αναφερει.

 

Σε μενα δε δουλευει.Με wifi μπαινω κανονικα στο google maps, αλλα το gps δε λειτουργει.Με wind plus δοκιμασα αλλα δε δουλευει το google maps και γενικα ουτε to amaze.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να κάνω format την SD καρτούλα και μου ζητάει κωδικό, ποιος είναι??

 

Και σε μένα που έχω το KF700 ζητούσε κωδικό για την κάρτα αλλά δεν είχα βάλει κωδικό στην κάρτα. Λογικά είναι προστασία του κινητού και ζητάει των κωδικό ασφαλείας του κινητού. Έβαλα 0000 και τον δέχτηκε. Λογικά το ίδιο θα είναι και σε σένα.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά σαν gps παίζει ή να μην ασχολούμε;

Παίρνει κάνα πρόγραμμα διαφορετικό ή λόγο κλειστού λειτουργικού δεν κάνουμε τίποτα;

Πολύ ωραίο κινητό αλλά φοβάμε τους περιορισμούς από το λειτουργικό του.

http://img19.imageshack.us/img19/126/nokialumia710.jpg
Link to comment
Share on other sites

Τελικά σαν gps παίζει ή να μην ασχολούμε;

Παίρνει κάνα πρόγραμμα διαφορετικό ή λόγο κλειστού λειτουργικού δεν κάνουμε τίποτα;

Πολύ ωραίο κινητό αλλά φοβάμε τους περιορισμούς από το λειτουργικό του.

 

απο την στιγμη που καποιος εχει καταφερει να μπει και εχει γραψει τοσο θετικα σχολια, τοτε αξιζει να το ψαξουμε ολοι και να μην αδιαφορησουμε!!!Ειναι ενα φοβερο κινητο με την μονη ελειψη του ανοιχτου λειτουργικου!! Το γεγονος αυτο δεν σημαινει οτι "καταστρεφει" το κινητο!!:)

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Έπεσε η τιμή του!!!:D 413,50 €:p:p

 

Απο 414 € στο πλαίσιο , έπεσε στα 413,50 € !!:lol::p (σοβαροί!:wacko:)

 

τι γινεται?Ανα 3 μέρες θα πέφτει η τιμή του 0,50λ ?

413,00 € πήγε....

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Για το service menu, πληκτρολογούμε :

3845#*910#

Το δικό μου εμφανίζει 22 menu .

;)

... είναι τα βλέφαρά μου διάφανες αυλαίες.

Όταν τα ανοίγω, βλέπω εμπρός μου ότι κι αν τύχει

όταν τα κλείνω, βλέπω εμπρός μου ότι ποθώ - (Ανδρέας Εμπειρίκος)

Link to comment
Share on other sites

Παιζοντας με τις ρυθμισεις σημερα, δοκιμασα σε απολυτο σκοταδι μια φωτογραφια.Ολα στο αυτοματο βγηκε σε μεγεθος 1.4 MB.Ανεβαζοντας την φωτεινοτητα στο 2 κ ενεργοποιωντας τον κοντρα φωτισμο, η φωτογραφια ηταν στα 1.7MB και σαφως καλυτερη.

Αρα, παιζουμε με τις ρυθμισεις συνεχως!:)

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Για το service menu, πληκτρολογούμε :

3845#*910#

Το δικό μου εμφανίζει 22 menu .

;)

 

Το ιδιο κ σε μενα, απλως οτι δε ξερουμε δεν το πειραζουμε.Για να δουμε λιγο τι έχει..:)

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Παιζοντας με τις ρυθμισεις σημερα, δοκιμασα σε απολυτο σκοταδι μια φωτογραφια.Ολα στο αυτοματο βγηκε σε μεγεθος 1.4 MB.Ανεβαζοντας την φωτεινοτητα στο 2 κ ενεργοποιωντας τον κοντρα φωτισμο, η φωτογραφια ηταν στα 1.7MB και σαφως καλυτερη.

Αρα, παιζουμε με τις ρυθμισεις συνεχως!:)

 

πως ενεργοποιώ τον κόντρα φωτισμό ?

Μη Περήφανος Κάτοχος Ενός "LG Renoir" :(
Link to comment
Share on other sites

πως ενεργοποιώ τον κόντρα φωτισμό ?

 

Ανοιγεις την καμερα, πας ρυθμισεις κ θα δεις " με κοντρα φωτισμο", προτελευταια ρυθμιση.Συνιστω στο σκοταδι να την ενεργοποιειτε τη ρυθμιση, μαζι με το φλας κανει θαυματακια.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Ανοιγεις την καμερα, πας ρυθμισεις κ θα δεις " με κοντρα φωτισμο", προτελευταια ρυθμιση.Συνιστω στο σκοταδι να την ενεργοποιειτε τη ρυθμιση, μαζι με το φλας κανει θαυματακια.

 

thanks το βρήκα ! .. by the way αν το κινητό είχε πιο δυνατό flash θα ήταν πολύ καλύτερο .. το flash παίζει ρολο :S

 

έχω μια κάμερα olympus και είναι 7mp αλλα τραβάει άπταιστα στο σκοτάδι gt έχει πολύ δυνατό flash..

Μη Περήφανος Κάτοχος Ενός "LG Renoir" :(
Link to comment
Share on other sites

thanks το βρήκα ! .. by the way αν το κινητό είχε πιο δυνατό flash θα ήταν πολύ καλύτερο .. το flash παίζει ρολο :S

 

έχω μια κάμερα olympus και είναι 7mp αλλα τραβάει άπταιστα στο σκοτάδι gt έχει πολύ δυνατό flash..

 

ναι , το εχουμε επισημανει, επρεπε να εχει δυνατοτερο φλας..

μη συγκρινεις κινητα με compact digital cameras, καμια σχεση..:)

κ κατι αλλο ασχετο..νομιζω θα πρεπει επιτελους τα lg να μην ειναι στην κατηγορια "ΛΟΙΠΑ ΚΙΝΗΤΑ", αλλα αυτονομα οπως ολα τα αλλα.Αδικουνται..

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

ναι , το εχουμε επισημανει, επρεπε να εχει δυνατοτερο φλας..

μη συγκρινεις κινητα με compact digital cameras, καμια σχεση..:)

κ κατι αλλο ασχετο..νομιζω θα πρεπει επιτελους τα lg να μην ειναι στην κατηγορια "ΛΟΙΠΑ ΚΙΝΗΤΑ", αλλα αυτονομα οπως ολα τα αλλα.Αδικουνται..

 

Σωστός , χάνουμε πελατεία :P

Μη Περήφανος Κάτοχος Ενός "LG Renoir" :(
Link to comment
Share on other sites

Μια θήκη για το renoir!Ίσως αυτή να περιέχει σε κάθε κουτί....

http://img.auctiva.com/imgdata/1/0/3/0/6/9/9/webimg/203169275_tp.jpg

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους!!!! ΒΡήκα την θήκη που ψάχναμε τόσο καιρό!! (εγώ,βασικά)

Μπορείτε να την βρείτε σε αυτό το site!

Αναζητείστε και παραγγείλτε την , απο τον γερμανό - ίσως μπορεσει να την φέρει- , με το όνομα :Genuine LG Leather Case CCL-240

 

http://dailymobile.se/wp-content/uploads/2008/12/lg-kc910-renoir-unboxing-17.jpg

 

other sites:

http://www.lgmobileshop.co.uk/index.cfm?objectid=76ED7070-1372-3F50-7296F3B106267CAD

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Ποιά η διαφορά ανάμεσα των δύο?:worry::worry:

 

LG KC 910 - Web Offers ---> 434,53 €

LG KC 910 ---> 454,64 €

 

Και τα δύο απο το oteshop, γιατί διαφορετική η τιμή?Και ποιο θα ηταν προτιμότερο απο τα δύο?

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Ποιά η διαφορά ανάμεσα των δύο?:worry::worry:

 

LG KC 910 - Web Offers ---> 434,53 €

LG KC 910 ---> 454,64 €

 

Και τα δύο απο το oteshop, γιατί διαφορετική η τιμή?Και ποιο θα ηταν προτιμότερο απο τα δύο?

 

καμια διαφορα..

 

μπορεί να είναι απλά καταλάθος η διαφορα στην τιμή

Μη Περήφανος Κάτοχος Ενός "LG Renoir" :(
Link to comment
Share on other sites

To wed-offers δεν ειναι οι ρυθμισεις της cosmote,internet, στο κινητο?

To κινητο αν είναι myview, ειναι αρνητικο?

Μπορει να αφαιρεθει, ξερουμε?

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...