Jump to content

LG Renoir (KC910)


asikis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχω την εκδοση kc910_v10f και δουλευει τελεια το GPS και επισης βρισκεις δορυφορους πολυ -απροσμενα- γρηγορα , εχω κατεβασει και το προγραμμα με τους χαρτες για Ελλαδα We-Travel το οποιο ειναι σε δοκιμαστικο σταδιο και εμενα μου κολαει στους χαρτες.

 

Αρα το πιο πιθανο ειναι η έκδοση, εγω εχω την b. Το google maps σου βρισκει δορυφορο κ με wifi;Το χεις δοκιμασει με wifi;

Το amaze gps το χεις δουλεψει καθολου;Το jogdin buddy;

Ευχαριστω :)

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αρα το πιο πιθανο ειναι η έκδοση, εγω εχω την b. Το google maps σου βρισκει δορυφορο κ με wifi;Το χεις δοκιμασει με wifi;

Το amaze gps το χεις δουλεψει καθολου;Το jogdin buddy;

Ευχαριστω :)

 

Και με τα 2 παιζει με WiFi

Link to comment
Share on other sites

Και με τα 2 παιζει με WiFi

 

 

ε τοτε ναι μαλλον θα ειναι η εκδοση firmware το προβλημα...εγω εχω την Α και ειναι λιγο αργο το κινητο οντως...τωρα το θεμα ειναι πως θα κανουμε αναβαθμιση στο >firm...καμια ιδεα παιδια?

Link to comment
Share on other sites

Αντε ρε συ...φανταστικο...και με 8αρα καμερα...το δευτερο μετα το c905!!!

 

ΟΠΟΙΟΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ SITES ΜΕ ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ ΚΑΙ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΓΙΑ ΤΟ RENOIR NA TO ΠΕΙ ΤΩΡΑ ΚΑΘΩς ΚΑΙ ΠΩΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ ΤΟ GPS

Link to comment
Share on other sites

ε τοτε ναι μαλλον θα ειναι η εκδοση firmware το προβλημα

 

 

Ε μα,πέσατε όλοι να τη φάτε την LG ρε παιδιά χωρίς να έχετε κοιταξει κάτι βασικό! :lol: Την έκδοση λογισμικού!Απλά,το στέλνεις για αναβάθμιση

Link to comment
Share on other sites

Εχω την εκδοση kc910_v10f και δουλευει τελεια το GPS και επισης βρισκεις δορυφορους πολυ -απροσμενα- γρηγορα , εχω κατεβασει και το προγραμμα με τους χαρτες για Ελλαδα We-Travel το οποιο ειναι σε δοκιμαστικο σταδιο και εμενα μου κολαει στους χαρτες.

 

Δηλαδή μπορεί να δουλέψει στο renoir το gps απο wifi χωρίς να χρειαστεί να πληρώσεις κάποιοπν Παροχο? μεχρι τωρα διάβαζα ότι το Gps δεν λειτουργεί δωρεάν....:X

 

Ειμαι ανάμεσα στο renoir και στο ομνια. και το θέμα του Gps είναι ατο μοναδικό, ίωσς, που θα με κάνει να καταλήξω στο ομνια....

Link to comment
Share on other sites

Γενικά,απαιτεί σύνδεση με Ίντερνετ είτε μεσω Wi-Fi είτε μέσω του δικτύου σου για να κατεβάσει χάρτες.Εαν έχεις πρόγραμμα με δωρεάν όγκο δεδομένων στον αριθμό σου και σου επαρκεί αυτός ο δωρεάν ογκος δε χρειάζεται να σε απασχολούν οι χρεώσεις.Απ’την άλλη,και που δουλεύει με Wi-Fi άχρηστο είναι,απ’τη στιγμή που δεν αποθηκευονται οι χάρτες που κατεβάζεις!Διότι πού θα βρεις hot-spot εν κινήσει; :confused: Ή άντε να το βρεις για μερικά μέτρα μόνο μέσα στις πόλεις αλλά και πάλι π.χ. μέσα σε αυτοκίνητο θα το χάσεις σε 2 δευτερόλεπτα.Δε μιλάμε επομένως για πρακτική χρησιμότητα.Ουτε λόγος για εθνική οι επαρχιακές περιοχές,οπότε καλύτερα η σύνδεση με Ίντερνετ αν έχεις κανένα πακετάκι με δωρεάν δεδομένα.
Link to comment
Share on other sites

Διαβάζοντας ορισμένες σελίδες κατάλαβα οτι δεν μπορούμε να βάλουμε κάποιο πρόγραμμα πλοήγησης π.χ. Garmin???? Σωστά ή κάνω λάθος????

 

Επίσης 'εχει το κινητό κάποιο δικό του πρόγραμμα που να μην σε χρεώνει στην πλόηγηση, και αν ναι ποσο καλό ειναι???

Φιλικά Μάνος,
Link to comment
Share on other sites

Γενικά,απαιτεί σύνδεση με Ίντερνετ είτε μεσω Wi-Fi είτε μέσω του δικτύου σου για να κατεβάσει χάρτες.Εαν έχεις πρόγραμμα με δωρεάν όγκο δεδομένων στον αριθμό σου και σου επαρκεί αυτός ο δωρεάν ογκος δε χρειάζεται να σε απασχολούν οι χρεώσεις.Απ’την άλλη,και που δουλεύει με Wi-Fi άχρηστο είναι,απ’τη στιγμή που δεν αποθηκευονται οι χάρτες που κατεβάζεις!Διότι πού θα βρεις hot-spot εν κινήσει; :confused: Ή άντε να το βρεις για μερικά μέτρα μόνο μέσα στις πόλεις αλλά και πάλι π.χ. μέσα σε αυτοκίνητο θα το χάσεις σε 2 δευτερόλεπτα.Δε μιλάμε επομένως για πρακτική χρησιμότητα.Ουτε λόγος για εθνική οι επαρχιακές περιοχές,οπότε καλύτερα η σύνδεση με Ίντερνετ αν έχεις κανένα πακετάκι με δωρεάν δεδομένα.

 

Καταλαβα... no gps... no party! παμε για ομνια!:(

Link to comment
Share on other sites

To we-travel δουλεύει και θέλει λιγο ψαξιμο, απο το forum:

Hanging of the phone is not caused by lack of certificates. And it is not caused by a possibly “wrong” path of the map and voice files (as discussed in several threads). The only reason is: The default structure of folder “WeTravel” and subfolders “Map” and “Voice” has the consequence that the jad and the jar file need PERMANENT read and write access. When the jar accesses the folder “WeTravel”, it must have the right to go on to the subfolders without asking again. Unfortunately, if jad and jar are saved in \card\others, they cannot be given permanent access right.

 

My workaround is: Copy jad and jar from PC to \card\games&applications. From within the phone, move them to the phone memory. Now, in “games&applications”, you dispose of the context menu “Manage rights”. Here you can easily assign permanent read and write access to any application of your choice.

 

I would highly appreciate an according modification of the Manual.

 

Besides, for comparison, I moved version 10 AND version 11 of jad and jar to the phone memory, and I saved the old maps in card\other\wt10\WeTravel\Map, the new maps in card\other\wt11\WeTravel\Map. Each versions works.

 

Όταν κάνω copy τα jar,jad στο \card\games&applications δεν τα βλέπω μέσα από το τηλέφωνο...γιατί? :confused:

... είναι τα βλέφαρά μου διάφανες αυλαίες.

Όταν τα ανοίγω, βλέπω εμπρός μου ότι κι αν τύχει

όταν τα κλείνω, βλέπω εμπρός μου ότι ποθώ - (Ανδρέας Εμπειρίκος)

Link to comment
Share on other sites

Τα .jad αρχεία δε χρειάζονται,τα .jar είναι αυτά που αναγνωρίζει το τηλέφωνο.Τα .jad είναι για developing εφαρμογών,οπότε δε χρειάζεται να τα περάσεις!Τσαμπα χωρο απ’τη μνήμη τρως!
Link to comment
Share on other sites

Τα .jad αρχεία δε χρειάζονται,τα .jar είναι αυτά που αναγνωρίζει το τηλέφωνο.Τα .jad είναι για developing εφαρμογών,οπότε δε χρειάζεται να τα περάσεις!Τσαμπα χωρο απ’τη μνήμη τρως!

ουτε τα jar βλεπει, το δοκιμασες?

... είναι τα βλέφαρά μου διάφανες αυλαίες.

Όταν τα ανοίγω, βλέπω εμπρός μου ότι κι αν τύχει

όταν τα κλείνω, βλέπω εμπρός μου ότι ποθώ - (Ανδρέας Εμπειρίκος)

Link to comment
Share on other sites

Αποκλειεται να μην τα βλέπει!Κάτι λάθος θα κάνεις,εκτός αν ειναι πρόβλημα λογισμικού,αλλά τότε θα το είχαν κι άλλα άτομα!Πώς ακριβώς τα περνας;Κανονικά,αρκεί μόνο το καλώδιο!Όταν τα περνάς και επιλέγεις να τα τρέξεις,σου ζητάει μετά να τους κάνεις εγκατάσταση;Επίσης,έλεγξες τη συμβατότητα με τις εφαρμογές που περνάς;
Link to comment
Share on other sites

Αποκλειεται να μην τα βλέπει!Κάτι λάθος θα κάνεις,εκτός αν ειναι πρόβλημα λογισμικού,αλλά τότε θα το είχαν κι άλλα άτομα!Πώς ακριβώς τα περνας;Κανονικά,αρκεί μόνο το καλώδιο!Όταν τα περνάς και επιλέγεις να τα τρέξεις,σου ζητάει μετά να τους κάνεις εγκατάσταση;Επίσης,έλεγξες τη συμβατότητα με τις εφαρμογές που περνάς;

 

οταν τα βαζω στο card\others τα βλεπω, οχι ομως στο card\games&applications. Με το usb cable τα κανω copy (usb-mass storage)

... είναι τα βλέφαρά μου διάφανες αυλαίες.

Όταν τα ανοίγω, βλέπω εμπρός μου ότι κι αν τύχει

όταν τα κλείνω, βλέπω εμπρός μου ότι ποθώ - (Ανδρέας Εμπειρίκος)

Link to comment
Share on other sites

Ε μα,πέσατε όλοι να τη φάτε την LG ρε παιδιά χωρίς να έχετε κοιταξει κάτι βασικό! :lol: Την έκδοση λογισμικού!Απλά,το στέλνεις για αναβάθμιση

 

Φίλτατε κotsianis κανείς δεν έπεσε να τη φάει.Αν κοιτάξεις αρκετά ποστς μιλούσαμε οτι το κινητο προφανώς με κάποια αναβάθμιση θα τα πάει καλα στον συγκεκριμένο τομέα, γιατί αλλιώς μια ολοκληρη εταιρία ξεμπροστιάζεται στα μάτια των καταναλωτών, προσωπικά δε θα ξανάπαιρνα lg.

Επι τη ευκαιρία έχω αρχίσει και απολαμβάνω πολύ το lg μου στις φωτογραφίες, βάζω φιλους να χαμογελάνε κ όταν το κινητό βγάζει αυτόματα φωτογραφίες, ακουγονται διάφορα επιφωνήματα :p:p

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

οταν τα βαζω στο card\others τα βλεπω, οχι ομως στο card\games&applications. Με το usb cable τα κανω copy (usb-mass storage)

 

Το κοιτάω κ εγώ κ θα ποστάρω

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Δείτε και αυτό, ξέρει κάνεις γερμανικά? Με το google translate δεν βγάζω άκρη:

1. Handy (als USB-Speicher) mit PC verbinden und in den Ordner "Other" die .jad und die .jar reinmachen

2. Trenne das Handy vom Kabel.

3. Verschiebe die .jad und die .jar vom Ordner "Other" von der Speicherkarte in den Ordner "Andere" auf dem Telefonspeicher

4. Verbinde Dein Handy wieder mit dem USB-KabeL

5. Auf der Speicherkarte nun einen Ordner "Wetravel" anlegen. Dort drin legst Du noch 2 Ordner an: "Voice" und "Map". In beide Ordner kopierst Du die entpackten Voice und Map Daten in die entsprechenden Ordner vonner Festplatte.

6. Trenne das Handy vom Kabel.

7. Speicherkarte aus dem Handy entnehmen (tun wir dies nicht, versucht das Handy in Schritt 8 folgend alle gut 4000 Dateien aus dem Maps Ordner anzuzeigen -> würde einfrieren)

8. Gehe auf Eigene Dateien - Andere und führe die .jad aus (Starten, noch nicht installieren

9. Speicherkarte wieder reinstecken

10. Beim Installieren nun auf "Ja" klicken (sofern Dein Handy den Standardspeicher auf Speicherkarte gesetzt hat versucht die .jad nun nicht mehr aufs Internet zuzugreifen)

11. Nach dem Installieren unter Spiele&Anwendungen das Ding starten

12. Menü - Settings - GPS -> auf Internal stellen

13. Exit

14. Neustarten des Programms

15. Menü - Settings - Advanced - Files - Card 1x anklicken - Browse - WeTravel 1x anklicken - Option klicken - Select

16. Exit

17. Neustarten - und es sollte klappen.

 

... είναι τα βλέφαρά μου διάφανες αυλαίες.

Όταν τα ανοίγω, βλέπω εμπρός μου ότι κι αν τύχει

όταν τα κλείνω, βλέπω εμπρός μου ότι ποθώ - (Ανδρέας Εμπειρίκος)

Link to comment
Share on other sites

οταν τα βαζω στο card\others τα βλεπω, οχι ομως στο card\games&applications. Με το usb cable τα κανω copy (usb-mass storage)

 

το ίδιο κ εδω :(

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Εχω την εκδοση kc910_v10f και δουλευει τελεια το GPS και επισης βρισκεις δορυφορους πολυ -απροσμενα- γρηγορα , εχω κατεβασει και το προγραμμα με τους χαρτες για Ελλαδα We-Travel το οποιο ειναι σε δοκιμαστικο σταδιο και εμενα μου κολαει στους χαρτες.

Έχω ακριβώς την ίδια έκδοση λογισμικού και δε δουλεύει ούτε το GPS ούτε το Jogging Buddy. Δε νομίζω λοιπόν να είναι το firmware. Εάν συνεχιστεί πάντως αυτό και το GPS παραμείνει άχρηστο, θα τους κάνω μεγάλη φασαρία. Περιμένω να δω την υποστήριξη του τηλεφώνου και τις επερχόμενες αναβαθμίσεις...

Link to comment
Share on other sites

μολις το πηρα κι εγω παιδια το Ρενουαρακι μου.

Το εχω και φορτιζει αυτη τη στιγμη.

Θα τα λεμε.

Link to comment
Share on other sites

Δείτε και αυτό, ξέρει κάνεις γερμανικά? Με το google translate δεν βγάζω άκρη:

Δουλευει!!!, :D

... είναι τα βλέφαρά μου διάφανες αυλαίες.

Όταν τα ανοίγω, βλέπω εμπρός μου ότι κι αν τύχει

όταν τα κλείνω, βλέπω εμπρός μου ότι ποθώ - (Ανδρέας Εμπειρίκος)

Link to comment
Share on other sites

1.copy τα wetravel.jar & wetravel.jad στο card\others

2. δημιουργείς το path για τα maps, card\others\Wetravel & card\others\Wetravel\Maps card\others\Wetravel\Voice, στα Maps και Voice unzip τα σχετικά αρχεία

3. μέσω του τηλεφώνου κάνεις move τα Wetravel.jar & Wetravel.jad απο το card\others στην μνήμη του τηλεφώνου, αυτόματα επιλεγετε \others

4. Βγαζουμε την SD card

5. τρέχουμε το Wetravel.jad (απο την μνημη του τηλεφωνου)

Θα δεις οτι δεν υπάρχει πια το 'Authotication Failure' και το πρόγραμμα μετά την εγκατασταση βρίσκεται στο Games&Applications.

Πηγαίνεις στο folder Games&Applications, click στο εικονίδιο επάνω αριστερά για τις επιλογές και απο το Set Permissions θέτεις τα Read και Write access στο "Αlways"

Aυτααα :)

... είναι τα βλέφαρά μου διάφανες αυλαίες.

Όταν τα ανοίγω, βλέπω εμπρός μου ότι κι αν τύχει

όταν τα κλείνω, βλέπω εμπρός μου ότι ποθώ - (Ανδρέας Εμπειρίκος)

Link to comment
Share on other sites

1.copy τα mytravel.jar & mytravel.jad στο card\others

2. δημιουργείς το path για τα maps, card\others\Mytravel & card\others\Mytravel\Maps card\others\Mytravel\Voice, στα Maps και Voice unzip τα σχετικά αρχεία

3. μέσω του τηλεφώνου κάνεις move τα mytravel.jar & mytravel.jad απο το card\others στην μνήμη του τηλεφώνου, αυτόματα επιλεγετε \others

4. Βγαζουμε την SD card

5. τρέχουμε το Μytravel.jad (απο την μνημη του τηλεφωνου)

Θα δεις οτι δεν υπάρχει πια το 'Authotication Failure' και το πρόγραμμα μετά την εγκατασταση βρίσκεται στο Games&Applications.

Πηγαίνεις στο folder Games&Applications, click στο εικονίδιο επάνω αριστερά για τις επιλογές και απο το Set Permissions θέτεις τα Read και Write access στο "Αlways"

Aυτααα :)

 

Τα εκανα ετσι , αλλα οταν παω να κανω select μου βγαζει " no map data"

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...