Jump to content

LG Renoir (KC910)


asikis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

16 ώρες η πρώτη φόρτιση...? Όχι προς Θεού...

 

Λέει τίποτα ο κατασκευαστής στο manual για την πρώτη φόρτιση? Όχι...

 

Τότε μάλλον δεν χρειάζεται να κάνεις κάτι ιδιαίτερο... ;)

 

το ξερω και εγω και με μπερδεψε ο πωλητης που το παραγειλλα οποτε λεει 16 ωρες την πρωτη κ 8 τη δευτερη και μετα κανονικα και με το ανοιγμα της συσκευασιας κατευθειαν φορτιση ουτε ανοιγμα,....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πωωω το ειδα χθες και θελω να το παρω :( πολυ καλη κατασκευη, πολυ καλο γενικα σε ολα μαρεσε.. και φυσικα η τιμη του ειναι πολυ καλη αν και η LG κανει κατι κουλα στις τιμες της και παιζει το ιδιο τηλεφωνο σε 3 μηνες να κανει 350 :wacko:
Link to comment
Share on other sites

Θα περιμενω να πεσαει η τιμη του,και μετα χωρις δευτερη σκεψη το αγοραζω.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Θα περιμενω να πεσαει η τιμη του,και μετα χωρις δευτερη σκεψη το αγοραζω.

 

ναι ειναι τρομερα καλο τηλεφωνο αξιζει...τελικα αποφασισα το χτυπαω και γω....

Link to comment
Share on other sites

Έτσι είναι ακριβώς. Ποιος λόγος υπάρχει να προτιμήσεις ένα κινητό που σχεδιαστικά δε λέει απολύτως τίποτα, τη στιγμή που εχεις μπροστά σου το KC910?Το οποίο υπερτερεί παντού (χθες "απόλαυσα" και μια ταινία divx και πέρασε κ ωραία η ώρα μου) και όπως αναφέρει ο φίλος Nagata οι μικροδιαφορές στον τομέα φωτογραφία είναι για τους ψείρες.Επειδη δηλαδή το φλας του C905 μπορεί να είναι καλύτερο τη νύχτα (με την έννοια οτι φωτίζει 1-2 μέτρα παραπάνω) είναι λόγος αυτός σοβαρός να το προτιμήσω έναντι του Renoir?? Η κάμερα του lg δεν έχει να ζηλέψει τίποτα απο τα αντίστοιχα 8MP , θα έλεγα οτι το αντίθετο συμβαίνει.

Εν κατακλείδι, για μένα αυτή τη στιγμή το Renoir αποτελεί κινητό Α Κατηγορίας και είναι η φυσική εξέλιξη για όλους τους υπάρχοντες χρήστες του Viewty. Μακάρι το κινητό να υποστηριχθεί με αναβαθμίσεις και προσθήκες στο λειτουργικό του (βλ. περισσότερα themes , widgets κλπ κλπ) για να γουστάρουμε ακόμη πιο πολύ :p

 

για ποιον λογο να προτιμησει κανεις το c905?μα για τον ιδιο λογο που κι εσυ προτιμας το lg.για καποιος ισως να μην αρεσει σχεδιαστικα το lg.

το χω στα χερια μου κι εγω οπως επισης και το c905.

δεν θα γραψω ακομα την γνωμη μου καθως θελω να το τεσταρω καλα.

ομως για τετοια αναλυση οθονης θα ηθελα και πιο ζωντανα χρωματα,pixeliazei λιγο μου φαινεται.ισως να φταινε και οι φωτος πο του χω περασει.

σχεδιαστικα παντως και σαν υλοποιηση καλυτερο απο αλλο lg που δεν συμπαθουσα καθολου,δε το θυμαμαι τωρα.με τα 5mp.

στο ηχο δεν τα παει και τοσο ασχημα παντως.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

απο sar πως τα παει ξερουμε ? spidey μπορεις να κοιταξεις τι γραφει στο βιβλιο ?? thnx.
Link to comment
Share on other sites

τις φωτος τις τραβηξα με τα δικα μου κινητα.κι οπως βλεπετε δεν τα πανε ασχημα και τα 2.το 905 νομιζω οτι υπερτερει.

σημασια παντως εχει οτι και τα 2 κινητα ειναι υπερτιμημενα.τουλαχιστον τα σωζει το wifi,το lg παντως το χαρακτηριζω καπως αργο στο wifi.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

απο sar πως τα παει ξερουμε ? spidey μπορεις να κοιταξεις τι γραφει στο βιβλιο ?? thnx.
SAR rating 0.91W/kg νομιζω

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

ναι με wifi δουλευει καλα αλλα για να δουλεψει με τη συνδεση σου πρεπει να παρεις τα αναλογα δεδομενα απο την εταιρια σου...εδω αγγλια το εχει ενας φιλος και η εταιρια του του παρεχει κωδικους κτλπ οποτε συνδεεται κανονικα...τωρα το ηχειο δυσαρεστο αλλα τι να κανουμε,...

 

Μωρέ καλή η Αγγλία , εδώ τι γίνεται ;:p

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

για ποιον λογο να προτιμησει κανεις το c905?μα για τον ιδιο λογο που κι εσυ προτιμας το lg.για καποιος ισως να μην αρεσει σχεδιαστικα το lg.

το χω στα χερια μου κι εγω οπως επισης και το c905.

δεν θα γραψω ακομα την γνωμη μου καθως θελω να το τεσταρω καλα.

ομως για τετοια αναλυση οθονης θα ηθελα και πιο ζωντανα χρωματα,pixeliazei λιγο μου φαινεται.ισως να φταινε και οι φωτος πο του χω περασει.

σχεδιαστικα παντως και σαν υλοποιηση καλυτερο απο αλλο lg που δεν συμπαθουσα καθολου,δε το θυμαμαι τωρα.με τα 5mp.

στο ηχο δεν τα παει και τοσο ασχημα παντως.

 

Δεν έχεις άδικο , όλα είναι θέμα προσωπικού γούστου. Αυτό που δε μου αρέσει στο C905 είναι ότι το βίντεό του είναι παλαιών ετών, τη στιγμή που το KC είναι μπροστά σε αυτόν τον τομέα.

Όσον αφορά στον ήχο στην αναπαραγωγή τραγουδιών το Dolby κάνει δουλειά ενισχύοντας τα μπάσα και γεμίζοντας τον ήχο.

Σχεδιαστικά το βρίσκω πολυ όμορφο και με ωραία αίσθηση όταν το κρατάς στο χέρι.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

απο sar πως τα παει ξερουμε ? spidey μπορεις να κοιταξεις τι γραφει στο βιβλιο ?? thnx.

 

Που είναι το βιβλιαράκι ;:p Καπου το εβαλα κ δε μπορω να το βρω. Σε ένα site γράφει όσο ειπε κ ο φίλος taxidiotis(0.91) , αλλα σε ενα αλλο το βρηκα 0.59

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Θα περιμενω να πεσαει η τιμη του,και μετα χωρις δευτερη σκεψη το αγοραζω.

Βάλτε και άλλον ένα στην λίστα... :)

Link to comment
Share on other sites

Βάλτε και άλλον ένα στην λίστα... :)

αντε να γινομαστε πολλοι...ειναι πολυ ομορφο παντως και φοβερες λειτουργιες εχει....δοκιμαστε slow motion video...ολα τα λεφτα...τωρα εγω θεωρω υπερτιμημενο το se γιατι μονο καλη καμερα εχει αλλα με την οθονη του που ειναι πολυ χειροτερη απο του lg... θεωρω λοιπον οτι εχει ξεκαθαρο προβαδισμα το lg σε παρα πολλα σημεια...

Link to comment
Share on other sites

αντε να γινομαστε πολλοι...ειναι πολυ ομορφο παντως και φοβερες λειτουργιες εχει....δοκιμαστε slow motion video...ολα τα λεφτα...τωρα εγω θεωρω υπερτιμημενο το se γιατι μονο καλη καμερα εχει αλλα με την οθονη του που ειναι πολυ χειροτερη απο του lg... θεωρω λοιπον οτι εχει ξεκαθαρο προβαδισμα το lg σε παρα πολλα σημεια...

 

βιαζεσαι,του se τα χρωματα δειχνουν πιο ζεστα και πιο πραγματικα σε σχεση με του lg,ισως φταιει οτι το se εχει μικροτερη οθονη.

το lg παντως αν ειχε οντως κορυφαια οθονη θα ηταν το κατι αλλο.

τωρα σε ολα τα υπολοιπα περα του video ειναι παρομοια τα 2 αυτα κινητα με καποιο ελαφρυ προβαδισμα στο se για τον λογο οτι παιρνει themes,καλυτερη λιγο αυτονομια,καλυτερη ποιοτητα συνομιλιας,πιο δυνατο και ποιοτικο ηχειο,ελαφρως καλυτερη καμερα και ειδικα σε νυχτερινες φωτογραφιες,πιο γρηγορο wifi εστω και με μικροτερη οθονη,λιγο πιο ευκολο μενου.

σε καμια περιπτωση σαφως δεν θεωρω τα 2 αυτα κινητα οτι καλυπτουν το ποσο τους,με την πολιτικη πτωσης τιμων που ακολουθουν lg και se σε κανενα 1 με 2 μηνες θα ειναι και τα 2 η ιδανικη αγορα μιας και οι τιμες τους θα κυμαινοντε σε λογικα πλαισια.

τα κινητα τα χω και τα 2 οποτε σαφως και γνωριζω πολυ καλα το τι γραφω.

και φυσικα πιστευω οτι αυτο το lg ειναι ενα καλο κινητο και ισως το πιο καλο lg που εχω πιασει στα χερια μου,πολυ καλυτερο απο προηγουμενα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

βιαζεσαι,του se τα χρωματα δειχνουν πιο ζεστα και πιο πραγματικα σε σχεση με του lg,ισως φταιει οτι το se εχει μικροτερη οθονη.

το lg παντως αν ειχε οντως κορυφαια οθονη θα ηταν το κατι αλλο.

τωρα σε ολα τα υπολοιπα περα του video ειναι παρομοια τα 2 αυτα κινητα με καποιο ελαφρυ προβαδισμα στο se για τον λογο οτι παιρνει themes,καλυτερη λιγο αυτονομια,καλυτερη ποιοτητα συνομιλιας,πιο δυνατο και ποιοτικο ηχειο,ελαφρως καλυτερη καμερα και ειδικα σε νυχτερινες φωτογραφιες,πιο γρηγορο wifi εστω και με μικροτερη οθονη,λιγο πιο ευκολο μενου.

σε καμια περιπτωση σαφως δεν θεωρω τα 2 αυτα κινητα οτι καλυπτουν το ποσο τους,με την πολιτικη πτωσης τιμων που ακολουθουν lg και se σε κανενα 1 με 2 μηνες θα ειναι και τα 2 η ιδανικη αγορα μιας και οι τιμες τους θα κυμαινοντε σε λογικα πλαισια.

τα κινητα τα χω και τα 2 οποτε σαφως και γνωριζω πολυ καλα το τι γραφω.

και φυσικα πιστευω οτι αυτο το lg ειναι ενα καλο κινητο και ισως το πιο καλο lg που εχω πιασει στα χερια μου,πολυ καλυτερο απο προηγουμενα.

 

ισως να εχεις δικιο φιλε αλλα η οθονη του se ειναι πολυ μικρη και σε πολυ χαμηλη αναλυση οποτε δωρον αδωρον το lg παιζει και ταινιες εχει και τα διαφορετικα καρε στα βιντεο υστερει σε ενταση λιγο αλλα η ποιοτητα επικοινωνιας μου φανηκε ιδια και στα δυο τωρα το lg ερχεται με οθονη αφης μειωνει πολυ τον ογκο του και για μενα ειναι πολυ πιο ομορφο απο το se δεν ξερω αλλα ενα φιλαρακι εχει se και του φανηκε οτι ειναι καλυτερο το lg...

Link to comment
Share on other sites

Έτσι είναι ακριβώς. Ποιος λόγος υπάρχει να προτιμήσεις ένα κινητό που σχεδιαστικά δε λέει απολύτως τίποτα, τη στιγμή που εχεις μπροστά σου το KC910?Το οποίο υπερτερεί παντού (χθες "απόλαυσα" και μια ταινία divx και πέρασε κ ωραία η ώρα μου) και όπως αναφέρει ο φίλος Nagata οι μικροδιαφορές στον τομέα φωτογραφία είναι για τους ψείρες.Επειδη δηλαδή το φλας του C905 μπορεί να είναι καλύτερο τη νύχτα (με την έννοια οτι φωτίζει 1-2 μέτρα παραπάνω) είναι λόγος αυτός σοβαρός να το προτιμήσω έναντι του Renoir?? Η κάμερα του lg δεν έχει να ζηλέψει τίποτα απο τα αντίστοιχα 8MP , θα έλεγα οτι το αντίθετο συμβαίνει.

Εν κατακλείδι, για μένα αυτή τη στιγμή το Renoir αποτελεί κινητό Α Κατηγορίας και είναι η φυσική εξέλιξη για όλους τους υπάρχοντες χρήστες του Viewty. Μακάρι το κινητό να υποστηριχθεί με αναβαθμίσεις και προσθήκες στο λειτουργικό του (βλ. περισσότερα themes , widgets κλπ κλπ) για να γουστάρουμε ακόμη πιο πολύ :p

 

Θα επιλέξεις το C905 για την κάμερα που μπορείς να χρησιμοποιήσεις μέρα-νύχτα χωρίς συμβιβασμούς,για το απροβλημάτιστο λειτουργικό του,για την καλύτερη εξυπηρέτησή του(μέχρι και από το κινητό γίνονται οι αναβαθμίσεις),για την καλύτερη διαχείρηση αρχείων,την πολύ καλύτερη media gallery,την άψογη υλοποίηση του Wi-Fi(αντίστοιχη του λειτουργικού Symbian,αλλά δοσμένη με πιο απλό τρόπο),για το ότι υπάρχει μια τεράστια κοινότητα υποστήριξής του στο Ίντερνετ και παραμετροποίησής του επίσης,καθώς και για την καλύτερη υποστήριξη της αγορ'άς όσον αφορά την Java,όπου η SE είναι μάστορας εκεί! :) Αυτά μου έρχονται με μια πρόχειρη σκέψη!

Link to comment
Share on other sites

παιδια επειδη το σκεφτομαι σοβαρα την αγορα του , μπορειτε να μου απαντησετε ειλικρινα στα παρακατω ?

1.- Τελικα καλες φωτογραφιες τραβα μονο την μερα και σε ειδικες συνθηκες ??, τραβηξατε πχ μεσα σε ενα μπαρακι , στο σπιτι με χαμηλο φωτισμο ?? πως τα παει βγαζει καλα η μαπα ???

2.- αν το φωτογραφικο θεμα ειναι ενα παιδι ας πουμε μπορεις να βγαλεις φωτογραφια η πρπει να κανει το αγαλματακι για να μη βζουνε κουνημενες ????

3.- το lg viewty σε συγκριση με το Κ850 ηταν ΜΑΠΑ στο θεμα τις φωτογραφιας , ισχυει το ιδιο και εδω ?? σε σχεση με το c905 ???

4.- καλα οσο αναφορα το βιντεο , οκ πρεπει να ειναι κορυφαιο

5.- φακελους κανεις μεσα στην καρτα μνημης η εχει ολες τις φωτογραφιες χυμα (καμερα/και αλλες μαζι)

6.- η οθονη του τι λεει ??? εχει καλη φωτεινοτητα και ευκρινια ??

plz helppp

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

παιδια επειδη το σκεφτομαι σοβαρα την αγορα του , μπορειτε να μου απαντησετε ειλικρινα στα παρακατω ?

1.- Τελικα καλες φωτογραφιες τραβα μονο την μερα και σε ειδικες συνθηκες ??, τραβηξατε πχ μεσα σε ενα μπαρακι , στο σπιτι με χαμηλο φωτισμο ?? πως τα παει βγαζει καλα η μαπα ???

2.- αν το φωτογραφικο θεμα ειναι ενα παιδι ας πουμε μπορεις να βγαλεις φωτογραφια η πρπει να κανει το αγαλματακι για να μη βζουνε κουνημενες ????

3.- το lg viewty σε συγκριση με το Κ850 ηταν ΜΑΠΑ στο θεμα τις φωτογραφιας , ισχυει το ιδιο και εδω ?? σε σχεση με το c905 ???

4.- καλα οσο αναφορα το βιντεο , οκ πρεπει να ειναι κορυφαιο

5.- φακελους κανεις μεσα στην καρτα μνημης η εχει ολες τις φωτογραφιες χυμα (καμερα/και αλλες μαζι)

6.- η οθονη του τι λεει ??? εχει καλη φωτεινοτητα και ευκρινια ??

plz helppp

 

1. πολυ καλες φωτο παντου και παντα δυνατο φλας...

2.οχι με τη σταθεροποιηση που εχει το κινητο σαν λειτουργια τα καταφερνει πολυ καλα...

3. οχι εχουν πολυ μικρη διαφορα ισως αμελητεα για μενα τα χω χρησιμοποιησει κ τα δυο εχω το lg αλλα ενα φιλαρακι εχει το se και τα συγριναμε συνεχεια στη φωτο

4. ειναι φοβερο εχει και λειτουργιες slow kai quick motion και πολυ γελιο...

5. ΕΙναι παραμετροποιησιμο αν και δεν το χω δοκιμασει ακομα...

6/ πολυ καλη οθονη μου φανηκε μεγαλη στιβαρη καλη αισθηση και πολυ καλη ευκρινεια ειδα ταινια και δεν με κουρασε σε αντιθεση με του se που ειναι μικρη και κουραστικη για μενα.//

 

τη γνωμη μου ειπα φιλε εχω το κινητο και ειναι φοβερο

ελπιζω να βοηθησα,....

Link to comment
Share on other sites

παιδια επειδη το σκεφτομαι σοβαρα την αγορα του , μπορειτε να μου απαντησετε ειλικρινα στα παρακατω ?

1.- Τελικα καλες φωτογραφιες τραβα μονο την μερα και σε ειδικες συνθηκες ??, τραβηξατε πχ μεσα σε ενα μπαρακι , στο σπιτι με χαμηλο φωτισμο ?? πως τα παει βγαζει καλα η μαπα ???

2.- αν το φωτογραφικο θεμα ειναι ενα παιδι ας πουμε μπορεις να βγαλεις φωτογραφια η πρπει να κανει το αγαλματακι για να μη βζουνε κουνημενες ????

3.- το lg viewty σε συγκριση με το Κ850 ηταν ΜΑΠΑ στο θεμα τις φωτογραφιας , ισχυει το ιδιο και εδω ?? σε σχεση με το c905 ???

4.- καλα οσο αναφορα το βιντεο , οκ πρεπει να ειναι κορυφαιο

5.- φακελους κανεις μεσα στην καρτα μνημης η εχει ολες τις φωτογραφιες χυμα (καμερα/και αλλες μαζι)

6.- η οθονη του τι λεει ??? εχει καλη φωτεινοτητα και ευκρινια ??

plz helppp

 

1.- Ναι, είμαι πολυ ικανοποιημένος απο την ποιότητα.Όσον αφορά το φλας , είναι χαμηλότερο απο το C905(θεωρώ οτι αυτο είναι ο ανταγωνιστής του), αλλα υπάρχει μια λειτουργία (κόντρα φωτισμός), που συνάμα με το φλας δίνει πιο πολύ φως.:)

2.-Δε θα έχεις κανένα πρόβλημα, συγκεκριμένα τραβούσα φωτό στο δρόμο και τα αυτοκίνητα που ήταν εν κινήσει δε βγήκαν καθόλου κουνημένα.Υπάρχει κ ο ψηφιακός σταθεροποιητής εικονας επίσης.

3.-Καμία σχέση, το Renoir δεν έχει καμία σχέση με το viewty :)

4.-Έτσι.Μάλιστα υπάρχει λειτουργία απομόνωσης θορύβου στην καταγραφή βίντεο μαζί με όλα τα άλλα καλούδια(παρακολουθείς άνετα μια ταινία ας πούμε)

5.-Φάκελους κάνεις κ στην εσωτερική μνήμη και στην κάρτα μνήμης.Αλλά οι φωτό φαίνονται χύμα δυστυχώς όταν είναι στην κάρτα μνήμης.Αν τις έχεις σε φάκελο στην εσωτερική μνήμη δεν ειναι χυμα.

6.- Μια χαρά.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...