Jump to content

LG Renoir (KC910)


asikis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παντως πολυ καλες φωτο εχει....καθαρες και το φλας ειδα δυνατο...βγαλε και καμια εξω να δουμε λεπτομερειες....
Link to comment
Share on other sites

Μου φαινεται κορυφαιο στο θεμα φωτογραφιας.Σιγουρα ισαξιο,ισως και πιο πανω απο το C905.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστούμε Spidey για τις εντυπώσεις... :)

 

Φαίνεται οτί έφτιαξαν αρκετά πράγματα σε σχέση με το viewty. Το μόνο που με ανησυχήσε είναι αυτό που είπες για την χαμηλή ένταση του ηχείου...

 

Μπορείς να μου λύσεις και μια απορία? Το τηλ έχει φωνητική κλήση?

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστούμε Spidey για τις εντυπώσεις... :)

 

Φαίνεται οτί έφτιαξαν αρκετά πράγματα σε σχέση με το viewty. Το μόνο που με ανησυχήσε είναι αυτό που είπες για την χαμηλή ένταση του ηχείου...

 

Μπορείς να μου λύσεις και μια απορία? Το τηλ έχει φωνητική κλήση?

 

Εννοείς voice dial? Όχι..

Σήμερα επεσήμανα άλλα 2 πραγματάκια, ίσως και bugs , τα οποία θέλουν διόρθωση σε κάποια μελλοντική αναβάθμιση λογισμικού, αν κ η LG στο viewty δεν έπραξε ποτε κάτι τέτοιο.

Κ τα 2 έχουν κοινό παρανομαστή

1)Καταρχήν όταν έρχεται νέο μήνυμα , όπως ξέρετε στο viewty εμφανιζόταν η σχετική ειδοποίηση κ το όνομα του αποστολέα. Εδώ όταν το πληκτρολόγιο είναι κλειδωμένο, ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΟΡΕΣ ΟΧΙ ΠΑΝΤΑ, εμαφανιζεται μια σημείωση οτι έχουμε νέο μηνυμα.Όταν λοιπόν ξεκλειδωσετε το πληκτρολόγιο, εμφανίζεται πάνω μόνο ενα μικρο εικονιδιο του μηνύματος και τίποτα αλλο.Είπα κάποιες φορές , διότι τις άλλες οταν έχουμε κλειδωμένο το πληκτρολόγιο δεν εμφανίζεται η σημείωση νέου μηνύματος που προανέφερα..

2)Το ίδιο δυνέβη σήμερα κ σε μια αναπάντητη που είχα.Ξεκλείδωσα το πληκτρόλογιο και αφού το άφησα κ κλείδωσε πάλι μόνο του, οταν πήγα να το ανοίξω πάλι, είδα σημείωση αναπάντητης κάτι που όντως ίσχυε-σημειωτέον ότι στην αρχική οθόνη δεν υπήρχε καμία ένδειξη ότι είχα χάσει κλήση..:wacko:

Όσον αφορά στον ήχο , τον έχω στο 5, και είναι πράγματι χαμηλός, ειδικά στο μήνυμα (βέβαια έχω αφήσει τον default του κινητού για την ώρα).

Επίσης, κάποιοι λένε σε διάφορα φόρουμς οτι το φλας του ειναι αδύναμο.Το φλας του είναι μια χαρά.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Εννοείς voice dial? Όχι..

Μα καλά τόσο δύσκολο είναι, εκεί στην LG, να βάλουν voice dial? Στο 2009 μπαίνουμε... :rolleyes:

 

 

Μια ακόμα ερώτηση. Σαν πρώην κάτοχος του viewty, μπορείς να μου πεις, εμφανισιακά ποιο βρίσκεις καλύτερο?

Link to comment
Share on other sites

Μα καλά τόσο δύσκολο είναι, εκεί στην LG, να βάλουν voice dial? Στο 2009 μπαίνουμε... :rolleyes:

 

 

Μια ακόμα ερώτηση. Σαν πρώην κάτοχος του viewty, μπορείς να μου πεις, εμφανισιακά ποιο βρίσκεις καλύτερο?

 

Προσωπικά δεν τίθεται θέμα..το Renoir :)

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Οι φωτο τραβηχτηκαν στο μπαλκονι μου :lol: , δυστυχως και σημερα εχει συννεφια..

Θεωρω οτι οι φωτο αυτες αποδεικνυουν το ποσο καλη ειναι η καμερα..:)

 

http://img56.imageshack.us/img56/3572/p291108122801tl7.th.jpg

 

http://img520.imageshack.us/img520/189/p2911081226hc2.th.jpg

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Spidey,γραψε στο τοπικ στους διαξιφισμους,ποιο κινητο βγαζει καλυτερες φωτο,γτ τα nokia κ τα sony ericsson τα κανανε θεους στο θεμα φωτο.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Spidey,γραψε στο τοπικ στους διαξιφισμους,ποιο κινητο βγαζει καλυτερες φωτο,γτ τα nokia κ τα sony ericsson τα κανανε θεους στο θεμα φωτο.

 

έγινε κ αυτό :)

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Επίσης, κάποιοι λένε σε διάφορα φόρουμς οτι το φλας του ειναι αδύναμο.Το φλας του είναι μια χαρά.

Είδα μόλις πριν λίγο την φώτο που τράβηξες σε απόλυτο σκοτάδι. Σε σχέση με το Viewty έχει δυνατότερο φλας αλλά και πάλι εμένα δεν με ικανοποιεί σαν N82 user. Εννοώ π.χ. εγώ αν βγάλω μια τέτοια φώτο θα φωτήσει σχεδών παντού και ίσως να μην φαίνεται ούτε ότι είναι νύχτα... Και αυτό το πέτυχα πολλές φορές. Βέβαια δεν αντιλέω είναι καλό το flash του αλλά όχι εξερετικό

 

πολυ καλες οι φωτο που εβγαλες.

Είδα όλες τις φώτο που πόσταρε... Μερικές μπορώ να πω ήταν πάρα πολύ καλές. Οι τελευταίες δύο και ιδικά η μια όταν την δείτε σε πλήρη ανάλυση θα δείτε ότι χάνει πολύ. Και γενικά οι περισσότερες που έβαλε σε πλήρη ανάλυση έτσι είναι. Κατα τα άλλα είναι καλό. Τουλάχιστον καλύτερο από το viewty.

~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Kαι το N82 χανει πολυ,οταν βλεπεις την φωτο σε πληρη αναλυση.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Kαι το N82 χανει πολυ,οταν βλεπεις την φωτο σε πληρη αναλυση.

 

έτσι ακριβώς, το ίδιο έγραψα πριν από λίγο στους Διαξιφισμούς.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Περί φλας: Ουδεμία σχέση το φλας του Viewty με αυτό του KC910.

Ο φίλος andreasku990 γράφει ότι το φλας του KC910 είναι καλύτερο.Καμία σχέση φίλε Ανδρέα.Δε συγκρίνονται απλά.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα εγκατέστησα το PC Suite, άδικος κόπος.Παραμένει buggy, δε μου εμφάνισε τα μηνύματα ,ενώ έκανε αρκετή ώρα να μου δείξει τον τηλ. κατάλογο.Γενικά αργό , πολύ αργό.Ας είναι καλά η λειτουργία μαζικής αποθήκευσης.

Επίσης, δυστυχώς δεν έχω καταφέρει να κανω το GPS να δουλέψει κ όπως διαβάζω και αλλού ,οι περισσότεροι είναι έτσι.

Περι Widgets-Τα βαριέσαι γρήγορα, ενώ το Weather Widget δε δείχνει μόνιμα τον καιρό στην οθόνη.Δηλαδή ,εγώ συνδέομαι με το Wifi βλέπω τον καιρό για τη Λάρισα κ μετά αναγκαστικά πρέπει να βγεις.Επίσης, δεν έχεις τη δυνατότητα να προσθέσεις-αφαιρέσεις Widgets. Ακριβώς γι 'αυτο τον λόγο η LG θα πρέπει σε μελλοντική αναβάθμιση να κοιτάξει το θέμα αυτό, όπως και να προσθεσει themes.Αυτά που σας λέω είναι ακριβώς ό,τι λένε οι χρήστες του ήδη γενικά.

Ανεβάζω και 2 φωτό εσκεμμένα στα 5MP για να δείτε την τεράστια διαφορά με το Viewty.

 

http://img372.imageshack.us/img372/8871/p3011080914gk1.th.jpg

 

http://img372.imageshack.us/img372/8696/p3011080916df3.th.jpg

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Φιλε Spidey 2-3 ερωτησουλες αν μπορεις να μου απαντησεις:

1. Το ραδιο παιζει απο το εξωτερικο ηχειο? Αν ναι πως κρινεις την ενταση και την ποιοτητα? RDS εχει?

2. Εχει προφιλ ηχου (οπως τα SE και ΝΟΚΙΑ)? Ειναι πληρως παραμετροποιησιμα?

3. Ποσα ξυπνητηρια μπορεις να βαλεις? Χτυπανε αν το τηλεφωνο ειναι κλειστο?

4. Η ποιοτητα κατασκευης ειναι καλη? Στα επιπεδα το 990?

5. Παιχνιδια κ' εφαρμογες JAva εγκαθιστανται απο τον χρηστη ή οχι?

 

Αυτα προς το παρον.

 

Σε ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Φιλε Spidey 2-3 ερωτησουλες αν μπορεις να μου απαντησεις:

1. Το ραδιο παιζει απο το εξωτερικο ηχειο? Αν ναι πως κρινεις την ενταση και την ποιοτητα? RDS εχει?

2. Εχει προφιλ ηχου (οπως τα SE και ΝΟΚΙΑ)? Ειναι πληρως παραμετροποιησιμα?

3. Ποσα ξυπνητηρια μπορεις να βαλεις? Χτυπανε αν το τηλεφωνο ειναι κλειστο?

4. Η ποιοτητα κατασκευης ειναι καλη? Στα επιπεδα το 990?

5. Παιχνιδια κ' εφαρμογες JAva εγκαθιστανται απο τον χρηστη ή οχι?

 

Αυτα προς το παρον.

 

Σε ευχαριστω

 

1.Ναι.Μια χαρά!Ναι

2.Ναι, πληρως παραμετροποιησιμο, μέχρι κ επίπεδο κ ήχο(αν θες) αφής ρυθμίζεις. :)

3.Μέχρι 5 κ ναι χτυπάνε.

4.Άψογη.

5.Εφαρμογή πέρασα μια χθες, με drag n drop .:)

Xθες ακουγα αρκετή ώρα mp3s (με δικα μου ακουστικα , αλλα μη φανταστειτε κατι το ιδιαιτερο) κ το dolby ειναι απολαυση, κρυστάλλινα μπάσα..

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

1.Ναι.Μια χαρά!Ναι

2.Ναι, πληρως παραμετροποιησιμο, μέχρι κ επίπεδο κ ήχο(αν θες) αφής ρυθμίζεις. :)

3.Μέχρι 5 κ ναι χτυπάνε.

4.Άψογη.

5.Εφαρμογή πέρασα μια χθες, με drag n drop .:)

Xθες ακουγα αρκετή ώρα mp3s (με δικα μου ακουστικα , αλλα μη φανταστειτε κατι το ιδιαιτερο) κ το dolby ειναι απολαυση, κρυστάλλινα μπάσα..

 

Σε ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σου!!!!

Link to comment
Share on other sites

και κατι ακομα που ξεχασα να σε ρωτησω, φορτιζει μεσω του usb cable? επισης τα ακουστικα εχουν πανω 3,5 mm εξοδο?

σε ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

και κατι ακομα που ξεχασα να σε ρωτησω, φορτιζει μεσω του usb cable? επισης τα ακουστικα εχουν πανω 3,5 mm εξοδο?

σε ευχαριστω

 

Φυσικά κ φορτίζει. Έχουν ειδικό αντάπτορα κ βάζεις οποιαδήποτε δικά σου ακουστικά :)

Τπτ φίλε μου :)

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

kalispera paidia.

prwto post mou se auto to forum an kai parakalou8w to forum sas edw kai arketo kairo.

Exw psi8ei na parw to KC910, an kai epi xronia imoun fanatikos tis SE.

Logika 8a perimenw ligo kai mallon 8a to parw me ton neo xrono.

Auto pou 8a i8ela na rwtisw einai an kserete an 8a kukloforisei apo oles tis etaireies.

Epeidi eimai sundromitis Tellas 8a i8ela na to apoktisw mesw tis Wind pou parexei stous sundromites Tellas +50€ epipleon epidotisi kai 10% ekptwsi ston eniaio logariasmo. Se ena katastima Wind pou rwtisa omws prin mia ebdomada den ikseran kan an 8a to feroun , enw sti vodafone pou rwtisa eipan oti to perimenoun suntoma...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...